Jump to content

UEFA Europa League


Caeruleus

Recommended Posts

Ponovicu opet, meni Arsenal uopste nema toliko lose igrace kao sto rezultati govore. Sistem, taktika, pozicija na kojoj trener postavlja igrace, kohezija izmedju igraca, sve je to do trenera. Pa Leeds sa onakvim rosterom igra 3x bolje od Arsenala. Zamislite da ovaj Arsenal vode Bielsa, Klopp, Guardiola, Tuchel, Pochetino i druga vrsna trenerska imena, zar mislite da ne bi bili bolji?

Link to comment
Share on other sites

Pa nije to baš odron od ekipe, ali nije ni ekipa za velike domete. Bolji kadar bez dileme ima preostalih 5 timova iz Big 6, a ne mogu reći ni da je Leicester po tome lošiji. Bolji trener bi sa ovim timom bio šesti.

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se slazem sa Hamcom. Nije to toliki odron da budu 10ti na tabeli.
Napad im na papiru djeluje strasno Laca-Auba-Pepe plus Willian-Martineli sasvim dobro.
Okej nije to za top 4 ali za neku borbu, i mjesto u top6 jeste sigurno. Jedne sezone da budu 6ti, dovedu jedno ili dvoje pojacanja (Saka dodatno napreduje)... sloze finu ekipicu za par sezona.
Medjutim od toga nista sve dok je trener Arteta.
Mozda ce zvucati smijesno ali mispim da bi Sarri bio odlican izbor za njih. Bez prevelikog pritiska, dati mu 2 sezone da sastavi ekipu po svojom mjeri uz atraktivan fudbal kakav je igrao u Napoliju, a atraktivan fudbal ja uvijek vezem uz arsenal (ili tacnije vezao, ovo danas je ocaj).
Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa Hamcom i Barijem. I na sve to, najgore je kad pogledaš kako stvarno igra taj tim, onda ti rezultati djeluju i dobri u poređenju sa igrom.

 

Uglavnom svaka čast ljudima koji navijaju za Arsenal, nije to nimalo lak posao.

Link to comment
Share on other sites

Ponovicu opet, meni Arsenal uopste nema toliko lose igrace kao sto rezultati govore. Sistem, taktika, pozicija na kojoj trener postavlja igrace, kohezija izmedju igraca, sve je to do trenera. Pa Leeds sa onakvim rosterom igra 3x bolje od Arsenala. Zamislite da ovaj Arsenal vode Bielsa, Klopp, Guardiola, Tuchel, Pochetino i druga vrsna trenerska imena, zar mislite da ne bi bili bolji?

Vidjeli smo i Pocetina u PSG, prosjecan trener i nista vise, ekipe poput Lila i Monaca mu pusu za vrat 2 kola prije kraja, sa zvijezdama poput Neymara,Dimarie,Mpapea,Icardia,Veratia, sramota.

Link to comment
Share on other sites

Vidjeli smo i Pocetina u PSG, prosjecan trener i nista vise, ekipe poput Lila i Monaca mu pusu za vrat 2 kola prije kraja, sa zvijezdama poput Neymara,Dimarie,Mpapea,Icardia,Veratia, sramota.


Tuchel Veličanstveni mu je ostavio ekipu na trećem mjestu poslije 17 kola.
Link to comment
Share on other sites

Tuchel i Poch su izmislili fudbal za Artetu, naravno kada je u pitanju menadžerski dio posla.


Sto se Arsenala tice, pored svega navedenog nemaju sreće ni sa povredama i izostancima. Martinelli i Tierney koji su jako dobri igraci kubure sa povredama, Auba koji je bio ubjedljivo najbolji igrac ekipe je ove sezone neprepoznatljiv...

Arteti takodjer fali ono sto i Lamoardu, iskustvo u manjim ekipama i da se oformi kao menadzer.

Cesto mijenja taktiku, formaciju, pristup utakmici, pogotovo protiv velikih ekipa Arsenal izgleda jadno.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Drago mi je za Viljareal napravili su veliki uspijeh vec sada ko zna kada ce opet biti u samoj zavrsnici evropskih takmicenja. Ne treba ih otpisati realno za mene je finale - finale bez obzira na imena sa papira dva tima.  

 

Cestitam Viljarealu, zasluzeno su osvojili trofej i jos vise mi je draze sto su to napravili protiv sugavog Junajteda.

Link to comment
Share on other sites

E cuj 11 serija penala jebenih, baš mi je drago zbog Villareala, em što su simpatična ekipa, em što su naguzili Uniteda...

 

Još se sjećam lige šampiona i kako su ispali protiv Arsenala, baš mi je žao bilo

 

 

Good ebening se isprao i popišao i po Arsenalu i Unitedu hehe

Link to comment
Share on other sites

Sad da me neko pita kako je United došao do 2. mjesta u ligi i finala LE ne bih znao. Cijelu sezonu se provlače i imaju dobre rezultate ni iz čega i uvijek kada ih gledam kontam nema šanse da će uzeti i ovaj meč i oni naravno izvuku pobjedu ni iz čega. Drago mi je da su izgubili, ne može to na taj način.

Link to comment
Share on other sites

Sad da me neko pita kako je United došao do 2. mjesta u ligi i finala LE ne bih znao. Cijelu sezonu se provlače i imaju dobre rezultate ni iz čega i uvijek kada ih gledam kontam nema šanse da će uzeti i ovaj meč i oni naravno izvuku pobjedu ni iz čega. Drago mi je da su izgubili, ne može to na taj način.

Kako bi se njima naÅ¡iljila titula da nema ovog VAR-a nesretnog 


Bruno bi padao do smrti svaku tekmu ja mislim 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Sinoć zanimljiva situacija na utakmicama LE i LK. Sa posebnom pažnjom sam pratio utakmice PSV-Leicester, Atalanta-Leipzig, Eintracht-Barca i Lyon-West Ham. U sve 4 utakmice je rezultat iz prvog meča bio neriješen, u sve 4 je pobijedio gost i u sve 4 je tim za koji sam navijao da prođe i prošao. 30 hiljada navijača iz Frankfurta je došlo u Barcelonu i skoro svi su uspjeli ući na stadion jer su im domaći preprodavali svoje karte. Frankfurt ih je razbio, 20-ak minuta prije kraja bilo je 3:0, a statistika je rekla da Barca ima 76% posjed lopte i 4 šuta ukupno.

 

Zanimljivo društvo u polufinalu LE, pogotovo kad se uzme u obzir da su u takmičenju bili Barca, Dortmund, Napoli, Sevilla i sl.

 

West Ham - Eintracht Frankfurt

Leipzig - Rangers

 

U polufinalu LK ništa slabiji parovi, tu su i 2 nekadašnja prvaka Europe:

 

Roma - Leicester

Marseille - Feyenoord

Link to comment
Share on other sites

Sinoć zanimljiva situacija na utakmicama LE i LK. Sa posebnom pažnjom sam pratio utakmice PSV-Leicester, Atalanta-Leipzig, Eintracht-Barca i Lyon-West Ham. U sve 4 utakmice je rezultat iz prvog meča bio neriješen, u sve 4 je pobijedio gost i u sve 4 je tim za koji sam navijao da prođe i prošao. 30 hiljada navijača iz Frankfurta je došlo u Barcelonu i skoro svi su uspjeli ući na stadion jer su im domaći preprodavali svoje karte. Frankfurt ih je razbio, 20-ak minuta prije kraja bilo je 3:0, a statistika je rekla da Barca ima 76% posjed lopte i 4 šuta ukupno.

 

Zanimljivo društvo u polufinalu LE, pogotovo kad se uzme u obzir da su u takmičenju bili Barca, Dortmund, Napoli, Sevilla i sl.

 

West Ham - Eintracht Frankfurt

Leipzig - Rangers

 

U polufinalu LK ništa slabiji parovi, tu su i 2 nekadašnja prvaka Europe:

 

Roma - Leicester

Marseille - Feyenoord

volio bih da west ham uzme ovo do kraja, bas su mi gotivni postali.

naravno finale west nam - rangers, otočki fudbal

gdje se igraju ova finala?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...