Jump to content

UEFA Europa League


Caeruleus

Recommended Posts

izvrnuli ste teze sad, ovaj pričao o pristupu utakmici ili fudbalu, kako god.

 

na stranu to sad "najjača liga", to je toliko prežvakana tema da je više postalo dosadno i na kraju se nikad ljudi ne slože, no ono po čemu se Premiership rekao bih na papiru jasno razlikuje od ostalih, je taj da sama liga verovatno daje svima kolko god je to moguće najpribližnije uslove za razvoj, sad jbg ne mogu stadion da ti izgrade i daju lovu od sponzora, ulaznica

 

ali najpoštenije se pare dele na ostrvu i to je fakt, kako ćeš ti to da iskoristiš, je neko drugo pitanje

 

ja lično, nisam neki fan LE, ono jbg, ili si osvajač LŠ ili nisi, koja je poenta ovog drugorazrednog takmičenja osim naravno da se još neke pare okrenu

Link to comment
Share on other sites

 

ja lično, nisam neki fan LE, ono jbg, ili si osvajač LŠ ili nisi, koja je poenta ovog drugorazrednog takmičenja osim naravno da se još neke pare okrenu

GledaÅ¡ to iz perspektive 'top' ekipe iz PL, onim  manjim klubovima sigurno mnogo znači i u finansijskom smislu.

 

I onda dođe i osvoji neko ko je ispao iz LŠ. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Gledam kad baš nemam pametnijeg posla, ili kad igra Chelsea, ili kad je završna faza.

 

Mislim da se od sljedeće sezone smanjuje broj grupa na 8 sa trenutnih 12. To je automatski 16 timova manje, ovih najslabijih koji će ići u ono treće takmičenje, što bi trebalo da podigne kvalitet. U svemu dobrom nešto loše, pa tako i u ovom skraćenju. Sada će sedmi tim Engleske ići u to treće, kao i po jedan tim iz ostalih najjačih liga. To je odmah 5 ozbiljnijih timova manje u LE, a razlog je vjerovatno to što će radi nekog Tottenhama neko i pogledati utakmicu tog novokomponovanog takmičenja.

Link to comment
Share on other sites

Pa kako god bolje da ide sedmi iz engleske nego neki Wolfsberger ili tako ti kurci, ima u ekipama petice zanimljivih ekipa i sigurno će biti bolje sa 8 grupa, mislim koja je korist od trpanja debilnih klubova u neko navodno elitno takmičenje...

 

 

Isto kao što hoće da prave od SP-a i EURA cirkus pa da gledam Andore, Trinidad i Tobago i tako te čobane...

Link to comment
Share on other sites

Vjerovatno da siromašni klubovi ne bi bili još siromašniji. Šta će ti kog vraga mediokre klubovi iz Engleske i Španije koji igraju na sredini tabele i boli ih patka da se takmiče. Kad je već drugorazredno takmičenje neka igraju ovi iz Srbije, Hrvatske, Austrije, Ukrajine i ostalih država i eventuano par klubova iz liga petice. To im je praktično jedina šansa da napreduju i igraju dobre mečeve jer su lige generalno sranje. Europa ligu i vidim kao mjesto gdje treba da se razvijaju timovi tog tipa.

 

Najgore od svega mi je kad mi među te klubove upadne npr. United, Chelsea i onda se kurče među ovim polu-klubovima jer će ih to odvesti u LŠ i onda takmičenje tek tad nema nikakve logike. To otpadanje iz LŠ pa prelazak u nokaut fazu LE treba izbaciti.

 

Kakogod okreneš ne planiram to gledati pa neka igraju i rumunski drugoligaši.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Stvarno nisam očekivao da Dinamo izbaci Tottenham. Da pobijede jednu od dvije sam mogao zamisliti, ali da u ukupnom rezultatu budu bolji nisam. Čestitam im i nek izvuku Granadu pa da imaju šanse i za polufinale. Najviše su kritikovali Oršića i Theophile-Catherina poslije prošle utakmica i sad su obojica odigrali najbolje što mogu. Mourinho mora uzeti kup i top 4 u ligi da ne dobije otkaz i da ne izgube Kanea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...