Jump to content

Reprezentacije, lige i klubovi u regiji


Pjer-Emerik (dubro)

Recommended Posts

Historijski vikend za bivše jugoslovenske republike. Svih 6 pobjeda uz gol razliku 17:0. Pali su Malta, Kipar, Luksemburg, Lihtenštajn, Kazahstan i Gibraltar.

 

 

Sve zajedno imaju milion stanovnika i 6 bodova u kvalifikacijama. :D

 

Malo mi Kazakhstan kvari ovaj broj stanovnika, ali jbg.

Link to comment
Share on other sites

Obaveza svake reprezentacije (članice UEFE i FIFE) je da odigra određeni broj utakmica u sezoni/godini. Pošto je pola tih utakmica bilo prijateljskog karaktera, to nikog nije zanimalo i bila je niska gledanost. Zato su odlučili uvesti Ligu Nacija da se ti rezultati počnu negdje zapisivati, da najjače reprezentacije igraju međusobno i na taj način proizvode na papiru kvalitetne utakmice za publiku, a da slabije reprezentacije igraju sa sebi ravnima i napokon dobiju priliku da pobijede nekoga. Uvođenjem Lige Nacija se promijenio koncept baraža za Europsko i Svjetsko prvenstvo i sada neke slabije države imaju priliku da se kvalifikuju na osnovu dobrih rezultata u LN.

 

Trofej na finalnom turniru vrijedi podjednako kao i trofej na ljetnoj američkoj turneji. Borio si se sa najjačim ekipama, ali niko to nije previše ozbiljno shvatao i više je koristio te utakmice da se isprobaju neki drugi igrači.

 

Žao mi je samo što Kante nije otišao na ovo i što nije podigao trofej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ne znam dal da gledam ovu reprezentaciju sutra, tačno mislim da bih ih gledao samo da navijam protiv Portugala :D


Od Antica pa nadalje nasa reprezentacija ima tendenciju da se u*ere u svakom vaznijem mecu.
Vidi se neki mali pomak u mentalitetu sa Piksijem, nadamo se da ce biti dovoljno.
Link to comment
Share on other sites

Ja danas bio na utakmici Bosne. Vazna utakmica da ostanes u igri i da se u zadnjem kolu potuces s Ukrajinom, na svom stadionu, u grotlu Bilinog Polja.
Atmosfera super, travnjak super, vrijeme okej, vise od 45 minuta sa igracem vise... svi preduslovi za dobar rezultat bili prisutni
,. medjutim Finci nam ocitali fudbalsku lekciju i sasvim zasluzeno slavili.
Cak ne mislim ni da je kriv nas selektor Petev, jednostavno ovi igraci nisu dovoljno kvalitetni za neki ozbiljniji rezultat.
Link to comment
Share on other sites

Nema tu kvaliteta da se nešto napravi na Svjetskom prvenstvu. Pod nešto smatram osvojen bod. To su igrači koji su prosjek u turskoj ligi i rezerve iz Dinama i Ferencvarosa, uz par izuzetaka koji su bolji od toga. Ali ima kvaliteta da se pobjeđuje ova Finska ili Kazahstan kući. Čak ni igra nije bila loša u ovom ciklusu, ali malo nesreće, malo nesretnog suđenja, puno gluposti u odbrani i još više promašaja i ovo je rezultat. Svi su nam rezultati išli na ruku od prvog do zadnjeg kola, ali nismo bili u stanju da to iskoristimo.

 

Bojim se da ćemo još godinama ostati na ovom nivou nekog trećeg šešira za kvalifikacije, sve dok nam ponovo Njemačka, Kanada, Švicarska i ostale ne naprave 15 dobrih igrača, jer sami nećemo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...