Jump to content

Ruben Loftus-Cheek (2012-2023, 155 nastupa)


zulu

Recommended Posts

Na stranu što mi njega gotivimo jer je akademac ali momak je prilično loš bio danas. Par puta je odigrao dobro defanzivno, a s loptom jako stidljivo i ograničeno s obzirom na njegove mogućnosti. Odigralo je svoju ulogu i što je do sebe imao neagresivnog igrača.

 

Mada i da je bio daleko najlošiji na terenu Mourinho ga nije smio izvaditi čim je malo zagustilo.

Link to comment
Share on other sites

ma to je jedna od najodgovornijih pozicija u timu,nema greške

 

jedno je to što je on fizički spreman za prem,drugo je što sa njim treba raditi na taktičkom planu i sve to preneti na teren gde će skupljati iskustva

 

podrška iz mog ugla se ne dovodi u pitanje

Link to comment
Share on other sites

Procitah par komentara, pa vratih temuu na naslov, rekoh da nisam greskom kliknuo na Matica.... 

 

Stvarno odlican debi. Mislim, zapravo siguran sam da Mourinha i nije previse zanimalo sto mu je ovo prvi start, i sto je klinac, te je svoje zadatke dobio ravnopravno s preostalom desetoricom.  Kad se uzmu u obzir i pritisak i trema, niko od nas nema pravo da trazi vise od ovoga sto smo videli. 

 

Samo jos minuta, nista vise. 

Link to comment
Share on other sites

Imao je on sasvim sigurno instrukcije od Mourinha, šta da radi, ja kako sam mogao zapaziti, njegov je posao bio Coutinho, bgm dok je Ruben igrao nije se mnogo vidio brazilac osim uvodnih par minuta dok je Ruben izgledao malo izgubljeno (opravdano, debi mu je i to protiv Liverpoola, pred domaćom publikom), ali onda je došao sebi i sve dok je igrao, bgm nije se Coutinho naigrao na sredini.

 

Pasovi na siguricu, Å¡to je pametno, nije htio pogrijeÅ¡iti. Ja sam prezadovoljan, igrao je dns na visokom nivou, već protiv WBA bit će sasvim sigurno mnogo bolje, čak mislim da će imati viÅ¡e slobode u igri, da će ići naprijed, za razliku od dns kada je morao čuvati Coutinha.  

 

Za debi, protiv jakog protivnika i više nego dobro. @wisey čude me ti tvoji komentari, ti bi trebao sve ovo razumit, ali eto.

 

Samo naprijed RLC, imat ćemo mi svog Pogbu i bez 100 miliona utrošenih ;)

Link to comment
Share on other sites

Nema to veze sa razumijevanjem. Sve je meni jasno. I prva utakmica, i Liverpool, i domaći teren, i pritisak... Međutim, u Chelseaju se ne postaje standardan igrač igrom kakvu je on danas prikazao, bez obzira šta Mourinho priča poslije. Nažalost, ovaj klub ne trpi jednu ili dvije nešto slabije partije ni od skupo plaćenih igrača, kamoli kada su u pitanju naši omladinci. Dakle, jedini način da se nametneš je hrabrost i dosta sreće.

 

Ruben jeste prvi put igrao na velikoj sceni, ali gledali smo njegove nastupe za akademiju i znamo da danas nije odigrao onako najbolje kako zna. Pogledajte kakve je pasove davao, da imao je 27 od 27 ali barem 20 su bili za dvojicu stopera. Pored ograničenog Mikela se moglo i moralo puno agresivnije u ofanzivi, jer nam je trebao takav igrač danas.

 

Ipak, bez obzira na sve što sam naveo Mourinho ga nije trebao izvesti. Utakmica je nevažna i mogao je momak osjetiti 90 minuta, a ne da ga se izvuče čim se malo zakuha na terenu.

Link to comment
Share on other sites

60 minuta je odigrao,ja prvi nisam očekivao da će svih 90 igrati tako da me to nije iznenadilo. Po mom skromnom mišljenju je bio bolji od Mikela.
Nije ni blizu ali baš ni blizu nivo akademije i EPL,razlika je nebo i zemlja.

Link to comment
Share on other sites

ne znam šta si wisey očekivao

 

verujem da bi to bila totalno drugačija partija da smo igrali protiv nekog drugog kluba,ovako kolko god liverpul bio jadan neće se oni braniti samo i čekati

 

jest nije ni to opravdanje,zuma je blistao baš protiv liverpula i sitija samo što je njega murinjo postepeno uvodio u igru a ponovo kažem njegova pozicja nije nimalo laka

 

drugo ja njega u budućnosti nikako ne vidim pored igrača tipa Mikel(koji je previše pasivan) on ili ima da igra sam pored nekog pivoga,povučenog pleja il da igra pored Matića

 

i u kranjoj liniji treba uzeti u obzir i činjenicu da je njemu sam Otac dao zadatak da tako igra,to isto ne isključujem

 

Å¡to se mene tiče,moglo je i bolje(naravno) ali i ovo mi je ok 

 

i nezahvalno mi je sad da mu se nalaze sitnice i mane kad jer je bilo daleko gorih debija od njegovih 

Link to comment
Share on other sites

Pa jbt kako da kritikujem nekog ko prvi put igra za prvi tim, nekog ko ima 19 godina, nekog ko još uvijek nema ni iskustva ni taktičkog razmišljanja na nivou prve ekipe, nekog ko je zalog za budućnost. Kažem opet, da je poklonio gol Liverpoolu ja mu ne bi riječ rekao, druga stvar, kada se on nađe u prvoj ekipi njegove nastupe iz mlađih selekcija možeš okačiti mačku o rep. Razlika je nebo i zemlja, i uvijek je za fudbalera taj prelazak iz mlađih selekcija u prvu ekipu bio najvažniji period u karijeri i period od kojeg zavisi karijera, u mlađim selekcijama on je igrač koji donosi prevagu na terenu, igrač koji je od velike važnosti, a u prvom timu on je "mali koji ima potencijal" i kojem treba da se sjaje okice kada mu neko od standardnih igrača prvog tima nešto priča i kada ga savjetuje. Znači čim se nađe u prvom timu nastupi iz akademije mu ne mogu puno pomoći, to smo vidjeli i juče jer ga je u nekim momentima pojeo tempo, znači ništa mu ne zamjerim samo neka gura i neka skuplja iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

Momak je odigrao mirno, dobro i bez panike. Rekao bih na visokom nivou. Odradjivao je posao pozicije na kojoj je igrao, a igrao je duboko za svoj stil igre, drugacije nego inace.

I odradio je posao odlicno, pratio je svoje igrace u odbrani i mirno i bez greske odigravao pasove. 

Odlicno je citao igru, inace ne pratim jednog igraca tokom tekme stalno sto je logicno, ali sam njega pratio vise nego ostale. Odlicno cita igru i odlicno se postavlja i sve u svemu vise nego dobar debi

Link to comment
Share on other sites

Negdje sam čitao, kako je i jedan Messi, kada je debitovao za Argentinu katastrofalno odigrao, greÅ¡ke je nekakve pravio, ne sjećam se Å¡ta tačno. Dakle, to je za mladog igrača bez iskustva potpuno normalno, da ne kida u prvoj utakmici. 

 

Mnogi igrači, mnogi koji se tek ubacuju u igru grijeÅ¡e, ali se trpe i na kraju to postanu dobri, vrlo dobri, klasni igrači.  Ni Ferguson Pogbu nije čekao, davao mu je prilike na kapaljku, nije ga se forsiralo.  OtiÅ¡ao je u Juve, Juve ga počeo forsirati, ne gledajući na njegove greÅ¡ke (koje je sasvim sigurno pravio), istrpili su ga, sad momak se prodaje za 100 miliona (bubam)..

 

RLC je imao zadatak da čuva Coutinha, Å¡to je vrlo dobro odradio, pasovi na sigurno, nije htio grijeÅ¡iti, odigrao je kvalitetnih 60 minuta, dobio ovacije stadiona i sad nek se sprema za narednu tekmu u kojoj će odigrati sasvim sigurno svih 90.  Moramo ga istrpit i po neko njegovo skrivanje od lopte, i po neku greÅ¡ku, mora se istrpit ako želimo fantastičnog igrača, koji je iz naÅ¡e akademije, koji je odrastao tu, naučio sve o fudbalu, debitovao kao senior i eto aBd pokidao u istom tom dresu.

 

@wisey pratiÅ¡ ti Chelsea dugo dugo, ne samo ovu sezonu i dobro znaÅ¡ da su se mnogi igrači čekali, forsirali, gurali e onda ako stvarno nije iÅ¡lo, otiÅ¡li su iz kluba..  I sam Drogba ako se dobro sjećam, prvu sezonu nije igrao na baÅ¡ zadovoljavajućem nivou, ali se forsirajući dobio jedan od najboljih napadača u deceniji. 

Link to comment
Share on other sites

  • diablo_bih changed the title to Ruben Loftus-Cheek (2012-2023, 155 nastupa)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...