Jump to content

Matchday 10: Tottenham (H) 29.11. (17:30)


skaro

  

14 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

0_Chelsea-Spurs.jpg
Očekuje nas derbi kola i ekipa sa vrha tablice, dočekujemo doma trenutno vodeći Tottenham i Mourinha. U nizu smo od 6 pobjeda, 10 utakmica bez poraza a zadnji poraz nam je upravo bio protiv Tottenhama.
Iako smo u dobroj formi, Tottenham je isto u strašnom naletu. Ovo nam je prilika da vidimo na čemu smo trenutno, pravi test za našu ekipu.
Vaša očekivanja?
Link to comment
Share on other sites

  • Postova 94
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Forumaši sa najviše postova

Dobli smo ih oba puta prošle sezone, mislim da možemo i sad. Bojim se da će utakmica da liči na onu protiv Uniteda.

Samo da Lampard ne bude igrao opet sa 3 pozadi. Pogotovo mislim da ne bi bilo pametno jer je zadnja 3 puta igrao s tom formacijom, pa ce Murinjo vjerovatno biti pripremljen na to.

Takodjer prosle godine smo bili u losijoj formi, primali smo hrpu golova i imali najgoreg golmana na golu, tako da je mozda i bilo logicno zaigrati tada sa 3 nazad. 

Sad je totalnu drugacija prica, u mnogo boljoj smo formi nego tad, imamo bolju i sigurniju odbranu i mnooogo boljeg golmana. Dakle ne vidim razloga zasto bi Lampard mijenjao formaciju i mislim da nece.

Sto se tice prvih 11, ocekujem 3 izmjene u odnosu na Rennes. James umjesto Azpia, Kante umjesto Jorginha i Ziyech umjesto Odoia. Sve ostalo isto. Mozda bih probao i sa Havertzom umjesto Kove ali bojim se koliko je spreman nakon pauze za jedan ovakav mec.

Kako god, ocekujem da ih pobjedimo, Kante bi mogao igrati kljucnu ulogu u tome pogotovo sto je zadnjih 5-6 utakmica Kane igrao vise na poziciji 10-tke nego napadaca, a Kante tu dominira.

Link to comment
Share on other sites

Volio bih da ostavi Wernera na klupi, Odoi je imao odlicnu partiju protiv ozbiljnog protivnika i zasluzuje start. Cak bih volio i Girouda vidjeti u prvih 11 umjesto Abrahama.

Ako budemo fulali zicere ko na prethodnim utakmicama ocekujem poraz, ranim golom bi mogli osigurati lagana tri boda jer ne sumnjam da ce Jose doci da parkira bus.
Link to comment
Share on other sites

Meni Havertz nekako jos uvijek nije za ovakve utakmice gdje treba da se "ide na nož", nekako mi je još uvijek u nekom grču, dodavanja na 5 metara mu budu prekratka, onda je na momente previše nonšalantan, nekako ravnodušan nema neke vatre u njemu, bar ne do sada ili ja nisam primjetio. Nemam nista protiv njega, ali rekao sam već, zanimljiv i talentovan igrač sa kojim se jos puno mora raditi, daleko je on jos od igrača koji će donositi prevagu na ovakvim utakmicama..
Link to comment
Share on other sites

4-3-3 Mendy, Reece, Zouma, Silva,Chiwell, Kante, Kova, Mount, Ziyech, Giroud, CHO sastav koji bih volio vidjeti od prve minute.
U drugom uvesti Pulisica, Wernera i Kaija.

Imamo bolji sastav,svi igrači su na raspolaganju, imali smo duzu pauzu u odnosu na Tottenham i u slučaju poraza, on ide Lampardu na dušu ili ako se desi da neki naš odluči da bude debil ovu utakmicu.
Link to comment
Share on other sites

Ne mozes unaprijed okriviti trenera za neki poraz i slicno. Zamisli imamo 20+ suteva, pogodis par puta okvir gola, golman njihov brani zicere ali jbga izgubis. I kazes trener kriv.

To isto ko kad velicaju Simeonea ili Murinja a protivnik im fulao tonu zicera i onda dodje vrli poznavaoc ove igre i mene ubjedjuju kako je to njihova taktika. Ma hajte molim vas...
Link to comment
Share on other sites

Ne mozes unaprijed okriviti trenera za neki poraz i slicno. Zamisli imamo 20+ suteva, pogodis par puta okvir gola, golman njihov brani zicere ali jbga izgubis. I kazes trener kriv.

To isto ko kad velicaju Simeonea ili Murinja a protivnik im fulao tonu zicera i onda dodje vrli poznavaoc ove igre i mene ubjedjuju kako je to njihova taktika. Ma hajte molim vas...

Opet ista priča, znači Simeone i Mourinho se provlače i ti njihovi rezultati i uspjeh je puka sreća ili što. Taktika je legitimna i masu puta budu bolji s njom nego recimo ekipa sa 70% posjeda. Nije bitna taktika, nego moć egzekucije iste.
Imaš x obrnutih primjera, recimo protiv Pepa 2009 godine kada su imali 70% posjeda, a mi smo ih doslovno ubili i svakako smo ispali.
To što se tebi više sviđa ova taktika otvorenosti (kao i meni) ne znači kako ova druga ne valja. I Mourinho i Simeone su vrhunski treneri, sve ostalo je demagogija
Link to comment
Share on other sites

Ali njih uglavnom sreca mazi a ne taktika. Cesto im se desava da protivnik masi 10 zicera, uputi preko 20 suteva i samo pukom srecom nisu primili gol ili izgubili. Ne moze to biti taktika da ga jebes. Ne kazem ja nista protiv te taktike generalno, svako radi onako kako misli da je najbolje. Meni se ne svidja taj nacin vidjenja fudbala i nece nikad.
Link to comment
Share on other sites

Ali njih uglavnom sreca mazi a ne taktika. Cesto im se desava da protivnik masi 10 zicera, uputi preko 20 suteva i samo pukom srecom nisu primili gol ili izgubili. Ne moze to biti taktika da ga jebes. Ne kazem ja nista protiv te taktike generalno, svako radi onako kako misli da je najbolje. Meni se ne svidja taj nacin vidjenja fudbala i nece nikad.


Kukavicluk, dekadencija, propast fudbala da, taktika nikako.
Link to comment
Share on other sites

Ali njih uglavnom sreca mazi a ne taktika. Cesto im se desava da protivnik masi 10 zicera, uputi preko 20 suteva i samo pukom srecom nisu primili gol ili izgubili. Ne moze to biti taktika da ga jebes. Ne kazem ja nista protiv te taktike generalno, svako radi onako kako misli da je najbolje. Meni se ne svidja taj nacin vidjenja fudbala i nece nikad.

 

Baš kao kad bi rekao da smo mi imali taktiku protiv Barce 2012. a spasilo nas 100 bogova i Petr Cech. Tako ti je kod Mourinha i Simeone normalnost.

 

Meni se to ne sviđa. Pa čak i da imaju mnogo više trofeja nego što imaju, džaba im.

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...