Jump to content

Matchday 10: Tottenham (H) 29.11. (17:30)


skaro

  

14 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Postova 94
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Forumaši sa najviše postova

Ali njih uglavnom sreca mazi a ne taktika. Cesto im se desava da protivnik masi 10 zicera, uputi preko 20 suteva i samo pukom srecom nisu primili gol ili izgubili. Ne moze to biti taktika da ga jebes. Ne kazem ja nista protiv te taktike generalno, svako radi onako kako misli da je najbolje. Meni se ne svidja taj nacin vidjenja fudbala i nece nikad.

Ne sviđa se ni meni taj stil nogometa ali drago mi je da ima takvih trenera i ekipa koje igraju i tako, barem je zanimljivo i nisu svi na istu shemu. Uvijek je dobro u svemu imati raznolikosti, bilo bi dosadno da svi imaju istu taktiku u nogometu.
A ovo za sreću neću komentirati, pa ja sam gledao dosta utakmica gdje je Atletico bio bolji protivnik od Reala ili Barce
Link to comment
Share on other sites

Simeone i Mourinho se i razlikuju donekle, rijetkost je da Simeonova ekipa spusti gard i krene u napad dok kod Mourinha se to dešava češće.

 

Tu su oni negdje, sjetimo se polufinala Lige Prvaka iz 2014. godine kad smo mi sa Mourinhom igrali protiv Simeoneovog Atletica. Atletico je nas napadao, mi smo parkirali autobus. Golove smo primali preko Hazardove strane, što implicira da je čovjek stajao na 15 metara od svoje gol-aut linije. Te godine bismo igrali finale samo da je Courtois imao klauzulu u ugovoru da ne smije igrati protiv matičnog kluba. Nije se razmišljalo o tome..

 

Zanimljivi su mi rezultati ove ankete. Da se prije mjesec-dva ova ista anketa stavila za utakmicu protiv bilo koga bilo bi više glasova za poraz nego za pobjedu.

Link to comment
Share on other sites

Tu su oni negdje, sjetimo se polufinala Lige Prvaka iz 2014. godine kad smo mi sa Mourinhom igrali protiv Simeoneovog Atletica. Atletico je nas napadao, mi smo parkirali autobus. Golove smo primali preko Hazardove strane, što implicira da je čovjek stajao na 15 metara od svoje gol-aut linije. Te godine bismo igrali finale samo da je Courtois imao klauzulu u ugovoru da ne smije igrati protiv matičnog kluba. Nije se razmišljalo o tome..

Zanimljivi su mi rezultati ove ankete. Da se prije mjesec-dva ova ista anketa stavila za utakmicu protiv bilo koga bilo bi više glasova za poraz nego za pobjedu.

Mourinho to radi protiv velikih ekipa, Atletiko je imao bolji sastav od nas na raspolaganju, te godine su ligu uzeli.
Link to comment
Share on other sites

Da se ne zajebavamo, Haverc je talenat i to stoji ali s njegovim nonsalantnim pristupom na terenu i problemima sa prijemom Hojbjerg i Sisoko ce ga zivoga pojesti. Plus sto su i fizički superiorniji.
Oni ce i Zorzinja pojesti zbog očiglednih slabosti tako da njih dvojica bolje da propuste ovo.
Haverc može zadnjih 20ak minuta da odigra, da pokuša nešto na svežinu,ali to je sve.
Kante, Kova i Maunt moraju početi mec ako želimo pobedu.
Murinju je došlo malo iz dupeta u glavu da se fudbal mora igrati a ne braniti(osim ako ne povede u prvih 15 minuta), tako da ne očekujem lagan meč uopšte.
O formi Kejna i Sona ne moram da pričam mnogo.
Totenhem napada slično Liverpulu, bekovi igraju krila, krila ulaze u spic a Kejn se spusta na tu lažnu desetku i vedri i oblaci odatle. Njega treba napadati u prijemu lopte, posebno ako je leđima okrenut golu. Ako stigne da se okrene i podigne glavu najebamo ga braćo.
Nas ce vezni red biti bas pod opterećenjem jer osim njega moraće da se izbore i sa trkačima i fizikalcima iza njega.
Zbog toga smatram da ni Zorzinjo ni Haverc nisu kompetentni da startuju
Velika ce se bitka voditi i na spoljnim pozicijama jer i Cilvel/Dzejms i Reguljon/Orije vole da stalno odlaze u napad. Ekipa čiji bekovi budu imali više volje i snage da igraju u oba pravca ce imati prednost sutra.
Pas igra i iznošenje lopte napred moraju biti na visokom nivou jer igraju odličnu tranziciju i ubitacni su u kontrama.
Više od Kejna, Sona i Murinjove taktike me strah Lamparda. On je ključna figura sutrašnjeg meča
Ako zaigra sa trojicom pozadi vec vidim kako ce nas oni navuci na njihovu polovinu i svaku grešku kažnjavati dugom loptom na Sona i Muru tačno između našeg beka i krajnjeg stopera, a to nikako ne umemo da branimo,al nikako.
Željeni sastav:
Mendi
Dzejms-Zuma-Silva-Cilvel
Kante
Maunt-Kovacic
Zijeh-Žiru-Odoi

Verner je zaslužio odmor,treba malko da se resetuje, počeo je da srlja i ne koristi glavu i to se oseti. A i smatram da vise dobrog može da donese kao džoker na umornu odbranu zbog brzine.
Odoi je igrao kvalitetno za reprezentaciju u poslednjih par utakmica a tu je i dobra partija protiv Rena tako da zaslužuje šansu da počne mec,posto iako je Lamps rekao da je Pulisic u konkurenciji za sastav ne mislim da ce ga uvrstiti u startnih 11.
Žirua sam stavio zbog njihove odbrane. Koga god da Murinjo stavi na stopera Zirokopter je jednako dobar ili bolji u igri glavom i može biti jako korisno oružje posebno ako oni budu vršili pritisak pa lopta bude morala brzo napred da se izbegnu greške.
Link to comment
Share on other sites

Ja ne razumijem zašto se kokoške toliko hvale. Apsolutno nisu toliki bauk kakvim ih predstavljate.

Ide Kanea, ide i Sona, ali nisu vanzemaljci. Na kraju krajeva mi imamo bolju ekipu, jaci smo skoro na svakoj poziciji i mislim da bi se oni nas trebali bojati.

Nedo Bog da ste vi treneri, nasi igrači bi se sasrali pred utakmicu, nebi znali hodati.

Kokoške su nesto malo iznad prosjeka, s tim da trenutno sere Sona i Kanea, pa imaju bodova, ali kao i uvjek nista posebno ne igraju.

Jos kad pročitam da ih smatraju kandidatom za titulu, pa ne znam bil se smijao ili plakao.
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa njusom vezano za Totenhem. Ni meni uopste nisu impresionirali, daleko od toga da im je igra toliko dobra koliko ih ovdje neki dizu zajedno sa medijima. Ne kazem da su losi, ne mogu ni biti losi kad imaju i oni toliko dobrih pojedinaca ali nisu vala nista posebno.

Naravno nece biti lahko ali uz hrabru igru i samo neku normalnu realizaciju bez promasaja sansi koje bi se trebale davati mislim da cemo pobjediti.

Slazem se sa Whisperom za Havertza i Jorginha, niposto da igraju prvok postavi. Takodjer nisam ni za Girouda da pocne u prvoj ali dobro.
Link to comment
Share on other sites

Spešl Van se borio i sa gorim ekipama za titulu, njegova druga sezona ne razočarava.Eto zato se Tottenham gotivi, zbog trenera, ali ako izgube Kejna mjesec dana oni otpadaju kao kandidati. Na papiru imamo jači sastav, a i u međusobnim duelima je Lamps uspješniji 3 pobjede i remi(poraz) nadam se da će upisati Lamps još jednu pobjedu. Mislim da bi tada postali ozbiljni konkurenti za titulu u očima mnogih.
Link to comment
Share on other sites

Sva sreća pa je za biti trener dovoljno reći momci jači smo od njih, dobijamo sigurno.
Sad kao Totenhem nije bauk a mi smo protiv mnogo slabijih ekipa jedva bodove uzimali.
Busamo se u grudi da smo neka veličina pa dođe mrtvi VBA pa nam zavali 3 komada za pola sata iz zaebancije.
Link to comment
Share on other sites

Sva sreća pa je za biti trener dovoljno reći momci jači smo od njih, dobijamo sigurno.
Sad kao Totenhem nije bauk a mi smo protiv mnogo slabijih ekipa jedva bodove uzimali.
Busamo se u grudi da smo neka veličina pa dođe mrtvi VBA pa nam zavali 3 komada za pola sata iz zaebancije.


Te golove sto smo primali je davno prošlo vrijeme, u zadnjih 10 utakmica imas dva primljena gola. Tako da ne pretjeruj.

Nismo ni mi bauk, ne igramo bas najbolje, ali i kokoške pola osvojenih bodova ne znaju kako su dobili. Zadnja protiv Citya, ono je strasna nepravda da su pobjedili, protiv Southamptona uvalili 5 komada, trebali izgubit i da ne idemo dalje.

Ako se mi trebamo njih toliko bojati, pa da nam Havertz ne smije igrati, ako se trebamo ukakiti zbog takvih, onda jebo fudbal, nije to za nas.

Mourinha se plašiti? Zadnji puta je bio dobar u Interu, prelaskom u Real i do dan danas on nije ni sjena pravog Mourinha. Ovo je samo njegovo koprcanje. Posljednji trzaji mrtvog konja.

Jedva cekam da stane realizacija Sona ili dobra forma Kanea, pa da vidite onda tu strasnu ekipu.

Jebote, vi Hojbjerga uzdižete u nebesa. Svasta.
Link to comment
Share on other sites

Takodjer mislim ako Lampard pocne da takticari i da se igra nekog uber trenera, da nam je zijan. Samo pusti najspremnijih 11 u nasoj najboljoj formaciji i ne sekiraj se. Napasti od pocetka, pritisak naprijed i idemo pokazati ko je gazda Londona.

Link to comment
Share on other sites

Te golove sto smo primali je davno prošlo vrijeme, u zadnjih 10 utakmica imas dva primljena gola. Tako da ne pretjeruj.

Nismo ni mi bauk, ne igramo bas najbolje, ali i kokoške pola osvojenih bodova ne znaju kako su dobili. Zadnja protiv Citya, ono je strasna nepravda da su pobjedili, protiv Southamptona uvalili 5 komada, trebali izgubit i da ne idemo dalje.

Ako se mi trebamo njih toliko bojati, pa da nam Havertz ne smije igrati, ako se trebamo ukakiti zbog takvih, onda jebo fudbal, nije to za nas.

Mourinha se plašiti? Zadnji puta je bio dobar u Interu, prelaskom u Real i do dan danas on nije ni sjena pravog Mourinha. Ovo je samo njegovo koprcanje. Posljednji trzaji mrtvog konja.

Jedva cekam da stane realizacija Sona ili dobra forma Kanea, pa da vidite onda tu strasnu ekipu.

Jebote, vi Hojbjerga uzdižete u nebesa. Svasta.


Je l znas ti uopste sta je analiza protivnika, njihove igre, taktike? Izgleda da ne znaš.
Link to comment
Share on other sites

Malo pretjerujte podcjenivanjem Mourinhoa, on je debil i nije ni sjena onoga što je nekoć bio ali i dalje je solidan trener, osim toga on uvijek isporuči u drugoj sezoni. A i ako gledamo trenutni United, ispada da on tamo uopće nije podbacio, dapače najuspješniji je njihov trener od odlaska SAF-a.
A i mislim da mu Tottenham kao ekipa paše, mala ekipa koja je underdog, ne prepuna zvijezdica gladna trofeja, tu njegove spike možda još uvijek prolaze koje u velikim klubovima kod današnjih zvijezda više ne prolaze
Link to comment
Share on other sites

Malo se ide u krajnost, ako kazes da se moramo postaviti ovako ili onako, to je strah od Tottenhama, ako kazes da ne treba igrati ovaj ili onaj, to je opet strah. To nije nikakav strah nego jednostavno za svaku utakmicu moraš praviti plan i taktiku, moraš što bolje mozes maskirati svoje slabe tačke u odnosu na određenog protivnika. Moje mišljenje je da Havertz JOŠ UVIJEK nije za ovakve utakmice, možda će biti za par mjeseci a možda neće biti nikada, može biti placen 200 miliona ali to je tako. Momak je još uvijek u nekoj fazi koja nam ne moze sada pomoći, previše sporo, previše nonšalantno. Pitanje je da li momak još uvijek osjeća to rivalstvo sa Spursima, kao što ga sigurno osjeća recimo Mount. Što se tice Lamparda, ako krene sa 3 nazad to je to imamo trenera koji se plaši svakog jačeg protivnika i tako ce ostati zauvijek, znači pobjedio si nekoliko utakmica i nema potrebe da ekipu vracas na fabričke postavke nego im omogući da igraju u standardnoj formaciji u kojoj su se sigurno mnogi počeli osjećati kao da znaju sta treba da rade. Zamjeram Lampardu na odlukama sto se Wernera tice, znači Werner je umoran igrač, tako umoran se protiv Rennesa obrukao, vidio si da ga ne ide i ostavio si ga cijelu utakmicu na terenu dok si mijenjao igrače kojima fali minuta tipa CHO. Za ovu utakmicu, imas Mendya, imaš zadnju liniju James-Zouma-Silva-Chily, imaš sredinu Kante-Kovaćić-Mount, znači imas 8 odluka o kojima nemaš sta razmişljati i ostaje ti još samo da formiraš taj trio napred. Takođe smatram da ucesce Girouda u ovoj utakmici uopste nije loša ideja..
Link to comment
Share on other sites

Rekao sam da od Totenhama ne treba strahovati, sam sam naveo da taj dvojac trenutno je u formi, ali to ne znači da su prejebena ekipa i da treba da cvikamo od njih, a po vašoj priči je tako.

Takodjer apsolutno je ne vazno da li ja znam sta je analiza, sta je taktika, sta je strah. Znam samo da ne treba dizati protivnika u nebesa, samo zato sto su im 2 igrača u formi. Glupost neviđena.

Bude li Lampard razmišljao kao vi, popusit cemo ga. Postavi li se hrabro, napadački na svom terenu, onako kako i treba da bude, onda cemo ih pobjediti lagano.
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...