Jump to content

Maurizio Sarri (2018-2019, trener)


Recommended Posts

Ne bih imao nista protiv ostanka Sarrija samo da znam da ce forsirati mlade igrace. Jebes Alonsa, Williana, Pedra, Higuaina, Luiza... daj sansu omladincima kao sto su Tomory, Ampadu ili Zouma, Reece James, RLC, Mount, CHO, Abraham... ne kazem da svi moraju i trebaju igrati u prvoj postavi, ali daj im sansu da pokazu sta znaju. Volio bih da konacno exploatisemo nase akademce pa kud puklo da puklo.

Uz nekoliko kvalitetnih pojacanja ukoliko ih mognemo uopste dovoditi, sa dosta svjeze i mlade krvi ova ekipa ce prodisati. 

Takodjer ukoliko Hazard ode, nek mu je sretno. Ova ekipa je postojala i prije njega, postojat ce i poslije njega. Hvala mu na svemu. 

Dakle, Sarri da ostane samo uz jedan uslov, a to je forsiranje mladih igraca sto je vise moguce. 

Link to comment
Share on other sites

Nije Sarrijeva filozofija losa, ima tu itekako dobrih stvari. Prije svega bih istakao cinjenicu da ne igramo defanzivno kao prije, dosta mi je vise bunkera protiv iole jace ekipe. Jednostavno zazelio sam se malo drugacijeg fudbala u Chelseau i to je sa Sarrijem konacno i doslo. Ako nista vise ne zavisimo toliko od protivnikove igre kao prije, nego se i mi sad dosta toga pitamo i zavisi i od nase igre.

 

E sad, na tu temu mozemo pisati kolko hocete. Od Sarribala smo ocekivali brz i atraktivan fudbal sa mnostvo sansi, nadigravanje sa protivnikom bez puno straha i kalkulisanja. Dobili smo samo djelimicno to sto smo ocekivali. Igrali smo sporo, sa puno dodavanja koja ne vode nicemu, komplikovano, na siguricu. Koliko god nam se cinilo da ne igramo defanzivno, i ovo je jedan vid defanzive jer igramo bas na tu siguricu gdje protivnika uskracujemo da nam stvara prilike mnogovrojnim dodavanjima. Nekad je uspijevalo a nekad ne. 

Jasno je sta Sarri zeli od ovog tima, ali da li je ova skupina igraca spremna i u mogucnosti odraditi taj dio zadatka? Porazi od Citya i Bournemoutha ostaju kao oziljci, trajni, to se ne zaboravlja. Takodjer bilo je tu i dobrih mecava kao sto su mecevi protiv Liverpula i Totenhema. Ugalvno vidjet cemo.

 

Ponavljam, da bih mu sansu samo uz uslov da forsira mlade igrace, jer od ovih igraca nema nista. Pogotovo ako Hazard ode a sve su prilike da hoce.

 

Link to comment
Share on other sites

I ja bih mu dao sansu kad bi otisli ovi panjevi i da ne trazi igrace tipa higuain i kovacic

takodjer slazem se tu i sa mladim igracima, samo neka rotira, ako alonso odigra katastrofalno utakmice, zakuj ga za klupu pa nek se nasjedi dok se ne opameti. mada takav nema svakako kvaliteta igrac da  bi unaprijedio igru

 

 

 

svi bi mi ovde bili za sarrija da je od pocetka ubacivao odoija, cheeka, emersona, da se nije drzao pedra, wiliana, alonsa ko pjan plota

Link to comment
Share on other sites

Ja ne razumijem kako ljudi ne shvaćaju da ništa ne ide preko noći. Za ovo što Sarri pokušava treba vremena. Uigrat ekipu da igra tkz. sarriball ne ide u jednoj sezoni, pogotovo ne s ovakvom ekipom. Imali su i Pep i Klopp sramotnih poraza prvih sezona, ali su dobili vremena i sada se više nitko ne sjeća tih poraza već im se svi dive. Jedino kod nas se očekuje odmah svi trofeji ili otkaz.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih imao nista protiv ostanka Sarrija samo da znam da ce forsirati mlade igrace. Jebes Alonsa, Williana, Pedra, Higuaina, Luiza... daj sansu omladincima kao sto su Tomory, Ampadu ili Zouma, Reece James, RLC, Mount, CHO, Abraham... ne kazem da svi moraju i trebaju igrati u prvoj postavi, ali daj im sansu da pokazu sta znaju. Volio bih da konacno exploatisemo nase akademce pa kud puklo da puklo.

Uz nekoliko kvalitetnih pojacanja ukoliko ih mognemo uopste dovoditi, sa dosta svjeze i mlade krvi ova ekipa ce prodisati.

Takodjer ukoliko Hazard ode, nek mu je sretno. Ova ekipa je postojala i prije njega, postojat ce i poslije njega. Hvala mu na svemu.

Dakle, Sarri da ostane samo uz jedan uslov, a to je forsiranje mladih igraca sto je vise moguce.

Slazem se, ali mora se i priznati kako je najvise dosad dao sanse RLCu i Odoiu, ako nam ostane ovaj ban nece niti imati izbora nego ce morati vise ih forairati.. Uglavnom ako moze ponuditi konstantu, a ne da svake druge sezone imamo potpuni raspad, bilo bi dobro. Sansu ce sigurno dobiti jer ne ide nigdje, iduca sezona ce mu biti kljucna i ako uspije napraviti napredak u igri, moglo bi to biti okej. Mislim kako nitko ne ocekuje da se borimo za naslov u ligi, pogotovo ne sa ovim igracima.. Ekipa ima neki kostur koji treba odrzati, to su kepa, kante, rlc i eventualno hazard ako ostane, dodas 2-3 kvalitetna pojacanja(ponajprije mislim na beka, cak mi je kriticniji azpi od emersona) i sa par nasih mladica moze ovo biti vrlo dobro
Link to comment
Share on other sites

opet poredjenje klopa i guardiole sa sarrijem

 

Zašto ih nebi uspoređivali? Gouardiola u prvoj sezoni također završio 3. s 78 bodova. U oba kupa ispao. Nije neka razlika, a imao je i jači sastav od nas. Ako ćemo o sramotnim porazima, imao ih je itekako. Npr. poraz od Leicestera 4-2, ili proaz od Evertona 4-0. Ispadanje u LP od Monaca.

 

Klopp je došao na pola sezone. Tu sezonu je završio 8 (naravno ne isključivo svojom krivicom nego i krivicom prethodnika). Igrao finale EL-a i izgubio (vidjet ćemo kako ćemo mi proć u finalu).

U 2. sezoni (punoj pravoj 1. sezoni) završio je 4. s 76. bodova. Opet nije neka razlika. Ne treba ni govorit da nisu osvojili ni jedan kup. Što se tiće sramotnih poraza (koji se Sarriu uzimaju za zlo) mislim da ne trebam ni nabrajat Liverpoolove kikseve protiv malih ekipa, i konstantno gubljenje bodova koje su već imali pa se sralo Kloppu kako nema pojma i kako ne zna zatvarat utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Ali najjace mi je kad Diablo napise da je dobio sve igrace koje je zeleo, ko da smo doveli Kulibalija, Mbapea i Mesija.
Bez uvrede za brata Diabla, najgluplji argument u istoriji foruma, eto.

Doveo jorginha, higuaina i htio koulibalya, pa covjek je sretan sa kovacicem, gdje ces dalje, dao bi jebenih 50 miliona za njega. Kakav je to mozak?


Da se zna, ja bih volio da uspije sljedece sezone, ali ne vidim to nikako.

 

Stvarno me zaboli hoce li Sarri uspjeti ili neki drugi trener, sve dok je dobro za Chelsea, tj. trofejski dobro, ne da 4 godine gledam "lijep" fudbal i pokusaje da se stigne City ili neko drugi. Pa nismo Everton, eno i Ole govori isto kao i Sarri, daj ba, pravi luzerski mentalitet.

 

Nadam se da grijesim, ali poslije ovakvog fudbala i price Sarrija tokom cijele sezone tesko da ce iduca biti bolja.

Link to comment
Share on other sites

Dodao bih jos par pozitivnih stvari za Sarrija:

- Trener koji je dao najvecu minutazu akademcima u Romanovoj eri.

- Rudinski rijesio onu zaista potencijalno opasnu situaciju s Kepom. Na kraju svi zadovoljni bili a znamo kako su nas mediji razapinjali. Ostao je hladne glave i ispravno postupio.

Treba biti realan i reci da ne radi u idealnoj atmosferi. Romana nema na utakmicama, nema u Britaniji. I sam je Sarri izjavio da ga jos nije ni upoznao. Onda ne pita se za transfere (sto je potvrdio i u slucaju Pulisica).

Oduvijek smo bila defanzivna ekipa, to nam je u DNK. Ne moze se to promjeniti za tako kratko vrijeme. To je proces za koji je potrebno vrijeme. Mnogi od vas su Conteu (ja prvi) zamjerili izjavu poslije utakmice sa Cityjem koju smo izgubili 1:0, parafraziran nisam budala da se otvorim pa da primim 3-4 gola. 90% nas je bilo protiv toga, pisali da se igra fudbal, da nisu vanzemaljci, bolji izgubiti 4:0 a nadigravati se nego 1:0 a braniti se. To je uradio Sarri primio fleku i svi mu zamjeraju.

Mislim da su se nama prohtjevi nakon iznenadjuje dobrog starta povecali.
Nije idealno, daleko to od onog sto je igrao Napoli pod Sarrijem ali ja bih mu dao jos jednu sezonu da vidimo na sto ce to liciti.
Link to comment
Share on other sites

Ovom coveku ostanak zavisi od ishoda iskljucivo od final LE,ako izgubi finale 100% dobija otkaz u to nema sumnje,ako bude sledece sezone  Odoji,Maunt,Ruben,Dzejms moraju da igraju u startnih 11,to je jedini nacin da instalira svoj Sariball sa ovim likovima pogotovo bekovima Aspilikuetom i Alonsom je nemoguce prvi tehnicki toliko los,drugi prespor....

Link to comment
Share on other sites

Vidim spominjete neki Sariball, samo mi nije jasno zaÅ¡to je to sad toliko poseban still igre da ima svoj cringe naziv. Ancelottiball, Ranieriball, Moubus, Contettack, Pochettinoplay, nisam čuo da postoje. 

 

Prvi put kad sam čuo taj izraz zaparao mi uši, a poslije ove sezone gdje igramo kuracball još više me ubi.

Link to comment
Share on other sites

Taj izraz su izmislili Engleski novinari, tako da treba njih pitati sta to znaci. Ako sam dobro shvatio, to bi trebalo da znaci visoki presing, pas igra, ofanzivna igra, protok lopte po zemlji. To svakako nije ovo sto smo gledali ove sezone.

@Bari: Jest, to je menadzer koji je dao najvise minutaze akademcima. Ali, koga je drugog imao da ubaci? Nismo imali druge igrače nego te, Odoi 4. krilo ekipe, a 2 igraju. Jedan se povrijedi, ko će na klupu? Lotfus-Cheek, hajmo reci 5. veznjak na pocetku sezone, igraju 3. Jedan se povrijedi, ko ce na klupu? Treba dodati tome i da je Loftus u ekipu dosao kao reprezentativac Engleske i to ne samo ime za popunjavanje spiska, nego neko ko je zasjenio Dele Allija od kojeg su puno ocekivali.

Link to comment
Share on other sites

Samo sam iznjeo cinjenice.
Opet kazem nije ni njemu svejedno. Ogroman pritisak sa svih strana. Sta je trebao davati sansu Ampadu, Odoiu a iznad glave mu visi otkaz? Isao na provjerene karte, iskustvo. kada se ukazala prilika za sansu akademcima ukazao im ju je. Nismo mi Soton,Brighton,Watford.
Evo ove sezone se probio RLC i Odoi sljedece sezone nek to bude Ampadu ili James ili Mount. Svake sezone 1/2 igraca izbacivati bilo bi fantasticno.
Naravno od toga nece biti nista,nazalost
Link to comment
Share on other sites

Vidim spominjete neki Sariball, samo mi nije jasno zaÅ¡to je to sad toliko poseban still igre da ima svoj cringe naziv. Ancelottiball, Ranieriball, Moubus, Contettack, Pochettinoplay, nisam čuo da postoje. 
 
Prvi put kad sam čuo taj izraz zaparao mi uši, a poslije ove sezone gdje igramo kuracball još više me ubi.


Nije lahko nametnuti sistem igre sa mnogo dodavanja igračima koji su godinama igrali defanzivno i na kontre.
Link to comment
Share on other sites

Koliko vi spinujete, niko to nije ni spomenuo. Glavni argumenti protiv Sarrija su da igra ne postoji, a da on ne pokazuje tendenciju da išta promijeni. Je li treba kraće?

Igra je bolja nego prosle sezone, vidjet cemo iduce.. I uzalud rasprava jer lik ostaje, opravdao je ocekivanja uprave, ostaje nam cekat i vidjet kako ce on to poslozit za iducu sezonu
Link to comment
Share on other sites

Moj glavni problem vezano za Sarija,sto ja ne verujem da je on covek sa kojim mozemo na bilo koji nacin da napadnom titulu u PL,jednostavno on je meni na nivou onih trenera moze da dobije 10.utakmica u nizu,i kljucne 3.utakmice da usere,njemu sudbinu definitivno odredjuje finale LE,ako izgubi misli da je to siguran kraj za njega na klupi Celsija!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kaze Gazzetta dello Sport,da ce dobiti otkaz od Romana posle finala LE.

Ovo bi bila vrhunska vijest, al nazalost mislim da nema veze s istinom. Jos da nekako uzmemo LE a onda dodje Lampard za trenera i krenemo u obnovu ekipe. Ehh kamo puste srece

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • reLo changed the title to Maurizio Sarri (2018-2019, trener)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...