Jump to content

Maurizio Sarri (2018-2019, trener)


Recommended Posts

"Nema više da trčimo po cijeli trening radimo neke vježbe i slično. Sada je sve postalo oko taktike. Učimo svaki dan neke nove taktike i postavke koje Sarri želi. To je isto kao da smo u školi i slušamo predavanja. Ne znamo kako ćemo sve to izdržati jer snaga nam je potrebna i možda i važnija od nekih taktičkih zamisli", rekao je Rudiger.

Kao sto rekoh, ovaj pusac sebi tripuje da igra sah a ne jebani fudbal. Sunce ti ljubim u sta neki pretvaraju ovu prelijepu i jednostavnu igru.

Posteno i od prodavaca carapa Rüdigera da bude ovako iskren.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa nekima to odgovaralo nekima ne, nije tesko to shvatiti. Ljudima koji vole da treniraju je bilo vrh sta im je radio Conte, ali nekima ne.

 

Mislim da je jednostavno u oba slucaja bilo pretjerivanja, Conte previse na to forsirao, a Sarri na takticki smisao.

 

Uglavnom, nije ni cudo da stavlja iste igrace, kada i ne zna kako se ponasaju na terenu drugi.

Link to comment
Share on other sites

Haj mogu podnijet da smo u smislu rezultata u krizi i vjerovatno padamo lagano s ovakvim vodjenjem, ali ovo sto se desava u zadnje vrijeme je bas tesko brukanje i sramocenje samog kluba. Djeca nam se smiju.

Krivim ga ja sto nema autoriteta ni pisljiva boba nad ovim balavcima. Moze mu otac biti a onaj mali ga pisa. Pa jebi mi sve ako ne bi uso u teren i puko mi samarcinu da ga izvrnem tamo. Jebes i suspenziju i sve. Al to pocinje od ovog pusaca i njegovog vodjenja ekipe. Onda on se nesto duri i razbija tamo ko dijete od 15 godina.

Daj covjece vise respekta uziva onaj fizioterapeut Billy Mcculloch nego on.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sarri on Kepa incident: "You don't like to speak about football? It was a big understanding. I understood he had cramp & I didn't want the goalkeeper to go to penalties in that physical condition. I realised the situation only when the doctor returned to the bench" #cfc #mcfc

 

Takođe rekao je da je doktoru trebalo 4 minuta da dođe i kaže da je Kepa u redu i da može nastaviti.

 

Pitanje je da li brani situaciju ne želeći da Kepu baci pod bus ili je jednostavno sve ovo istina i da je u pitanju nesporazum.

Link to comment
Share on other sites

Å ta god da je upitanju, moram priznati da je ovdje Sarri mudro iskontrolisao situaciju sa novinarima. Znamo svi da novinari u Engleskoj jedva čekaju da nam se napiju krvi. Svaka čast Sarri. Ovo je uradio zbog interesa kluba, da ne bi otiÅ¡lo predaleko i da se problemi ne bi joÅ¡ viÅ¡e zakomlikovali. Ionako smo u govnima.

Link to comment
Share on other sites

Prvi sam digao glas na njega pre meca oko Luiza jer nisam mislio da ce se ovaj sabrati i odigrati pristojan mec.

Nemam sta da mu zamerim za takticku postavku meca. Jednostavno Celsi nema ekipu da se nadigrava sa Sitijem.
Igrali smo onako kako mora i zamalo ih dobili.
Jedino sto bih spomenuo je da RLC treba da dobije vise minuta, jer bio odlican i napravio par puta probleme Sitiju, te da Odoi ulazi 10ak minuta ranije.
Kepu nije mogao da na silu izbacuje sa terena.
Ok mozda je greska sto nije pricao sa igracima pre izvodjenja penala, ali bio je previse besan i udaljio se da ne naprave jos veci cirkus.
Ovo sa Kepom treba rešavati interno, gospodski, bez javnih medijskih kritika.
Link to comment
Share on other sites

Sarri treba i mora kazniti Kepu, kao i ljudi iz uprave da ga novcano kazne. Mora se pokazati autoritet i cvrsta ruka. Ne treba sad ici u krajnost pa ga klupirati 30 utakmica, nego hladno nekih 3-4 utakmice i 3-4 sedmice bez plate.

Popricati sa svima o ovome i dati do znjanja da se ovakve stvari nece nikome tolesirati.

Link to comment
Share on other sites

Sarri treba i mora kazniti Kepu, kao i ljudi iz uprave da ga novcano kazne. Mora se pokazati autoritet i cvrsta ruka. Ne treba sad ici u krajnost pa ga klupirati 30 utakmica, nego hladno nekih 3-4 utakmice i 3-4 sedmice bez plate.

Popricati sa svima o ovome i dati do znjanja da se ovakve stvari nece nikome tolesirati.

 

Upravo to, mi nažalost boljeg golmana nemamo. Lupiti mu veliku novčanu kaznu i objasniti mu osnove ponašanja u uređenom sistemu.

 

Naravno i da jeste istina da je ono samo bio nesporazum, to je trebalo da se riješi tako što on priđe klupi i razgovara sa Sarrijem, a ne da maše rukama sa distance od 60 metara.

 

Inače drugo poluvrijeme je bilo odlično kao i produžeci, nema mu se šta zamjeriti. Sem odabira igrača koji će šutirati penale. Jebo ga Jorganinjo.

Link to comment
Share on other sites

Nekako verujem da ce ulogu loseg policajca umesto kluba odigrati FA. Kepa je jasno prekrsio pravila time sto je bio obavezan da izadje sa terena cim je sudija pokazao tablu s njegovim brojem.
Naravno slazem se sa tim da i klub treba da primeni neki vid disciplinske mere, novčanu kaznu barem.
Link to comment
Share on other sites

Najbitnije je da u timu situacija bude izglađena. Ovakve stvari mogu ojačati tim jer nema druge nego da se drže zajedno i izvedu sve na čistac, svima je u interesu da se situacija smiri. Vidiš da mediji jedva čekaju da bace i Kepu i Sarrija pod bus. Vjerujem da Sarri može preokrenuti ovo u svoju korist jer se ponio kao gospodin nakon ovoga.

 

Naravno možemo mi pričati kako on nema autoritet, ali šta je trebalo da uradi, da uđe i da ga vuče za uši i tako napravi još veću glupost. Ovako ima šansu da pokaže ko je gazda, a to je tako što će izravnati situaciju i svakoga vratiti na svoje mjesto. Kepa može iskulirati par utakmica na klupi, novčana kazna i šta već, bez nekih ekstremnih mjera koje će još dodati ulje na vatru.

 

Ako ovo uspije sve da uradi i da tim dovede do 4. mjesta ili titule u Ligi Evrope i više nego zaslužio je da ostane. Dosta je promjene trenera, dosta je cirkusa, treba nekad biti strpljiv i razuman. Bar ne iznosi prljav veš u javnost kao Conte.

Link to comment
Share on other sites

Jedno je jasno a to je da si igraci daju previse prava i slobode da rade sta im je volja. Na kraju krajeva ti igraci ne igraju za trenera nego za klub koji ih masno placa. Zar trener treba da jaca autoritet i glumi sefa kada to samo po sebi treba tako da bude?! 

Link to comment
Share on other sites

The more I watch the Kepa incident, the more I lose sympathy for Sarri. He could have handled it so much better. Look furious on the touchline maybe, but let it go and then either kill Kepa or back him afterwards without all the drama once you have all the facts. He lost the plot.

Ciko Matt Law

Sarri je bas pogubljen u vremenu i prostoru. Ja ne znam, moze i do nikotina biti.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Opet ista formacija uz minimalno izmjena ovaj put je upalilo. Veoma vazna pobjeda na kraju ovog teskog niza utakmica i zgusnutog rasporeda. Sada ide nesto laksi raspored i nadam se da ce uspjeti uvezati nekoliko pobjeda u Ligi, TOP 4 je jos uvijek jako dostupan.

Ne znam da li je slucajnost ili odredjeni vid napretka ali City i Spursi, dvije izuzetno mocne napadacke ekipe nam nisu uspjele stvoriti sansu za 210 minuta fudbala. Zaista pohvalno.
Link to comment
Share on other sites

Meni je igra i dalje jako losa. Ne mogu se nikako oteti dojmu da kad bi sklonili par igraca to bi mnogo tecnije i bolje izgledalo.

Ovo smo dobili na srcanost i cinjenicu da je to bio jedan od onih meceva gdje se ne desi neka glupost nasih defanzivaca. Imali smo srece da Jorginhove greske na sredini nisu kaznjene.

S druge strane, Hazard i Higuain obojica znaju lopte igrati i imaju solidno razumijevanje na terenu ali fali na drugom krilu ipak jaci igrac od Pedra bez obzira sto je imao dobru tekmu danas.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Podizemo se nakon poraza od Citya. ali ja ne vjerujem da mozemo imati neku buducnost sa ovim trenerom, sto mi je jako zao

Nikakve rotacije, meni se cini da on jednostavno ganja stabilan prvi sastav, bez rotacije.

Odoi i RLC uopste ne dobivaju sanse kad trebaju dobivati, Emerson se zakuje za klupu, odnosno ne bude ni na klupi kad momak treba da igra, a Alonso i dalje prvi izbor za prvih 11

I kako to moze biti zdravu u smislu konkurencije medju igracima? Kako ocekivati neke dobre nastupe od Emersona kad zna kad Alonso odigra lose ovaj ce opet biti ispred njega? Willian koji vecinu utakmica nista ne napravi, opet ima mjesto ispred Odoi-a?

 

Link to comment
Share on other sites

  • reLo changed the title to Maurizio Sarri (2018-2019, trener)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...