Jump to content

Antonio Conte (2016-2018, trener)


reLo

Recommended Posts

Želim a verujem da se većina slaže sa tim trenera koji ce igrati napadački fudbal j koji ce igrati na gol vise. Koji neće skidati gaće Cityju i koji ce se nadigravati.

Ne bi imao nista protiv ni Luis Enrikea... Napravio je dobar posao sa Barselonom... Uzeo triplu krunu.. Ako se ne varam u tri godine uzeo 3 ili 2 puta Primeru
.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Antonio Conte has just given a very emotional press conference but if the defeat didn't get him the sack then some of his words just might. Said his players are beset by fear, questioned whether they are big enough to play for Chelsea and it felt like he was saying goodbye. - John Cross, Mirror

 

Kao sto sam i rekao, gospodin Antonio Conte.

Link to comment
Share on other sites

Goodbye.
Niko ga nije natjerao da igra za 7 defanzivnih igraca medju kojima je najlosiji igrac ove sezone Bakayoko.
Iako takav, nije ga mijenjao, nije ga kaznjavao neigranjem, covjek je iz utakmice u utakmicu bio sve losiji a veceras je pokazao maksimum idiotizma i amaterizma. Mogao je nakon prosle utakmice promijeniti formaciju. Mogao je poceti sa napadacem jer prosla utakmoca nije prvi put da igramo sa laznom devetkom i to veoma lose. Nije nista uradio. Izveo je skoro iste igrace. Da je barem pokusao nesto promijeniti ali nije.
Link to comment
Share on other sites

Oni si ispunjeni strahom i ne znaju da li su dovoljno kvalitetni za Chelsea? Conte je morao da im usadi samopouzdanje i da igraju bez straha.. A posle danas i posle prošle utakmice definitvno znaju da nemaju kvalitet za Chelsea... Treba im pustiti snimke utakmica iz 2008 pa neka gledaju kako se igra za ovaj klub..a i Conte da vidi da nije jedina taktika na svetu defanzivna.
Link to comment
Share on other sites

Hladne glave nakon prespavane noci i dalje mislim da je pravo rjesenje dati otkaz ovom covjeku. Zasto to mislim? Postoji vise razloga.

1. Prvi i glavni razlog je njegova veza sa upravom koja je ocigledno totalno narusena. Javno je u medijima nekoliko puta prozivao upravu sto je totalno pogresno.

 

2. Njegovo ponasanje u zadnje vrijeme pokazuje covjeka koji se predao, koji je izgubio strast i zelju koju je imao prosle godine. To je prenio i na igrace.

 

3. Igra koja je iz kola u kolo sve gora i gora. Selekcije igraca koju pravi takodjer idu njemu na dusu. Sterilna igra prema naprijed.

4. Po prikazanoj igri i svemu sto sam vec rekao, ne vidim sta bi se moglo desiti da zaigramo bolje u tolikoj mjeri da nas ne stignu i ne prestignu Liverpul i Tottenhem.

5. Ukoliko se nadovezem na tacku 5,  izgubiti mjesto koje vodi u Ligu Sampiona bi bio zestok udarac za klub koji bi se sa ovom transfer politikom tesko iscupao. Pogotovo ako se uzme u obzir da se gradi i stadion, na necemo igrati na Bridzu i slicno. Bojim se da bi nas odbili i dobri treneri i dobro igraci.


Dakle uz sve ovo gore opisano, ne vidim kako dalje sa njim. Ozbiljno, ne nazirem drugo rjesenje. 

Link to comment
Share on other sites

Jedino zasto bi se trebali razici je to sto covjek kraj aut linije izgleda ko da ga je pregazio kamion, nema niciju podrsku osim jednog dijela navijaca, igraci se ponasaju ko kurve i oni sto znaju nesto i oni sto ne znaju, a da apsurd bude jos veci kraljevi iz Uprave ne komuniciraju uopce s trenerom. Ima jos dosta da se igra do kraja sezone, nije nemoguca situacija za top 4 kao ona u kojoj nas Mourinho ostavio vec u decembru ali je mozda zadnji voz da se svi zajedno presaberu, sjednu i ko odrasli ljudi porazgovaraju sta i kako dalje do kraja (ukljucujuci igrace, strucni stab i upravu kluba). Logicno nista od ovog u Romanovoj prciji. Sto se Contea tice, ja cu jos jednom napomenuti, jer izgleda da su mnogi zbog njega i zaboravili kakva mi 2 igraca u odbrani imamo: dakle, covjek je s Cahillom i Davidom Luizom imao 30 pobjeda u jednoj sezoni Premier Lige. U ligi gdje recimo vise od pola ekipa protiv nas citavu svoju ofanzivnu taktiku temelje na tome da pritisnu Kejhila, sto su mnogi i javno priznali. Sto bi Englezi rekli, malo food for thought.
Link to comment
Share on other sites

Azpi Christensen Rudiger, eto ti stoperska trojka bez Cahill i Luiza. Azpi i Christensen su odlični, Rudiger je isto solidan i da igra u kontinuitetu sigurno bi bija bolji od Cahilla. Tako da to što Cahill igra je isključivo Conteova krivica. A i on je taj koji mu je dao kapetansku vrpcu koju ne bi smio imati...
Link to comment
Share on other sites

Cahill je bio sledeci po hijerarhiji, dobio je traku jer je jedini Englez i najduze je u klubu. Cak i pretprosle sezone, redosled je bio Terry, Ivanovic pa Cahill, iskljucivo po duzini staza. Nije da je kapitenska traka neki bitan faktor realno, ide sa ustaljenim redosledom, a da se nesto promenio i da nije islo, opet bi se povlacila prica o "Konteovom egu" koji je oduzeo Cahillu kapitensku traku ili sta vec.

Link to comment
Share on other sites

Da vas pitam, sta je po vama rjesenje? Mislite li da vrijedi ostaviti ovakvog Contea (ovo vise nije isti covjek) ? Kuda vodi ovo sto gledamo iz utakmice u utakmicu? Top 4 nam je zaista pod velikim upitnikom. Sve ovo pitam jer ako je uprava kriva, ne mozes citavu upravu otpustiti radi njega?! 

Mislim fakat, sta je po vama rjesenje u ovoj situaciji? 

Link to comment
Share on other sites

Ne bi, barem ja mu ne bi zamjerio, jer bilo bi sasvim logično ne dat kapetansku traku čovjeku čije je vrijeme prošlo i koga se treba riješit šta prije a ne to još dodatno otežati imenujući ga kapetanom. Ali svakako ne bitna priča trenutno... Imamo većih problema...

hamco, jedino pravo rješenje naših problema je da uprava sjedne za stol i napokon odluči kuda želi da ide ovaj klub, da se donese odluka o budućoj politici kluba. Ako želimo biti i dalje gigant i u borbi za sve titule onda moramo na ljeto odrješit kesu i dovest (po mojoj procjeni) 4 top igrača. Hoće mi li to napraviti s Conteom ili bez njega meni svejedno.

S druge strane ako se želimo okrenuti mladim igračima i štednji onda moramo dovesti i trenera u skladu s tim, jer Conte je pogrešan izbor za takvu politiku.
Link to comment
Share on other sites

Azpi Christensen Rudiger, eto ti stoperska trojka bez Cahill i Luiza. Azpi i Christensen su odlični, Rudiger je isto solidan i da igra u kontinuitetu sigurno bi bija bolji od Cahilla. Tako da to što Cahill igra je isključivo Conteova krivica. A i on je taj koji mu je dao kapetansku vrpcu koju ne bi smio imati...

Igrao je Christiansen dok se nije povrijedio, postao je standardan. Azpija da ne spominjemo... Sto se rudigera tiče i dalje mi djeluje kao niko skon kiksanju, bolji od Cahilla ali daleko od npr. Azpija...dok su Luiz i Chrisriansen jedini koji mogu igrati tu ulogu centralnog stopera a trenutno su obojica povrijeđeni

Link to comment
Share on other sites

http://www.telegraph.co.uk/football/2016/04/04/conte-will-be-shock-for-chelsea-players-after-gentle-guus/


Evo iskopao sam neki tekst o njemu.. Bivši igrači su pričali, pa ko voli neka čita.

Uglavnom...Ima potencijala, znanja, zelje, živi za fudbal, ali je zajeban do bola...

Neki to vole, a neki ne.

 

Nema 

 

 

To se može reći bilo za bilo kojeg trenera. Imam i ja želje i živim za nogomet, ali jbg, nemam mafijaško zaleđe :D

 

Previše krivih procjena oko kupnje igrača, taktike. Loš menadžment ekipe

 

 

S reprezentacijom nije ništa napravio isključivo zbog svoje loše selekcije, pristran je i tvrdoglav. Nikad od njega vrhunski trener

 

Pazi, on je polomljenog Barzaglija zvao na Euro, a Romagnoli mu je morao biti na popisu kao najbolji mladi stoper Serie A........Ajde zamisli koliki majmun moraš biti i namjerno izostavit igrača koji nije na popisu jer nije igrač Juventusa.......

 

 

Svi ostali su sve rekli oko Coste, Luiza, Fabregasa, Terrya itd. ÄŒovjek je diktator bez ikakve vizije. 

 

On će kao nama popraviti obranu...... Pogledaj Simeoneovu gol razliku sa Atleticom. E to je vrhunski trener

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...