Jump to content

FA Cup 1/2: Manchester City vs Chelsea (N) [20.04. Sub.] 18:15


diablo_bih

Recommended Posts

Polufinale je stiglo, svima je do jaja. Poslije nevjerovatno lagane pobjede protiv Evertona u ligi, idemo na Wembley da igramo protiv najjaceg tima na svijetu Citya.

Ako ovo prodjemo nekako, a ima se mogucnost, jer ce City biti vjerovatno umoran poslije tekme sa Realom u LP. Jos ako odmori Rodrija i De Bruynea bit cemo vjerovatno ravnopravni 🙂

Jos jedna prilika za direktan put u europa ligu, ali mi volimo sve te prilike da prokockamo, pa se nikad ne zna.

Link to comment
Share on other sites

Sanjao sam sinoć da je Pochettino na gol stavio onu ženu što brani za Englesku reprezentaciju i da je odbranila šut i krenula da slavi i onda Haaland zabio odbijanac.

Loše je što je City već sad zauzeo pole position u ligi, ali je dobro što još uvijek Arsenal i Liverpool dišu za vratom. Ući će u ovu utakmicu umorniji od nas i vjerovatno će je doživjeti najmanje bitnom od tri u nizu. Treća je Brighton u srijedu. To znači da će u utakmicu ući sa 80% snage i koncentracije, što opet može biti dovoljno za nas. Ako nam još neki igrači ozdrave i ako ne budemo sami sebe sabotirali imamo šanse.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Adi said:

Sanjao sam sinoć da je Pochettino na gol stavio onu ženu što brani za Englesku reprezentaciju i da je odbranila šut i krenula da slavi i onda Haaland zabio odbijanac.

Loše je što je City već sad zauzeo pole position u ligi, ali je dobro što još uvijek Arsenal i Liverpool dišu za vratom. Ući će u ovu utakmicu umorniji od nas i vjerovatno će je doživjeti najmanje bitnom od tri u nizu. Treća je Brighton u srijedu. To znači da će u utakmicu ući sa 80% snage i koncentracije, što opet može biti dovoljno za nas. Ako nam još neki igrači ozdrave i ako ne budemo sami sebe sabotirali imamo šanse.

 

to je tako u teoriji, a u praksi je da ce nas rutinski uzeti

Link to comment
Share on other sites

Ne znam jel dobro ili lose sto su ispali iz lige sampiona. Mozda ih je uzdrmao poraz a mozda u njemu pronadju dodatni motiv pa se iskali na nasim pulenima. Svakako je dobro sto su se igrali produzeci, nasi ce imati vise vremena za odmoriti i pripremiti ekipu. 

Sigurno nismo bez sansi, tim vise sto smo u nekoj pristojnoj formi. 

Link to comment
Share on other sites

Ne stojimo lose, ali ovo nece biti dovoljno da se pobijedi City.

Oni nam se nude, grogirani su i umorni, nedostaje im dosta svjezine. I takvi nam sakriju loptu i dolaze bez vecih problema u dugotrajni posjed, gdje drkaju loptu po 5 min nazad. Vjerovatno ce nam utjerati neki frljav gol i onda zadrzati 1-0 do kraja.

Nadam se da grijesim i da cemo slaviti. Jedna pozitivna stvar je da nam igraci mnogo slobodnije i s vise samopouzdanja igraju nego protiv Liverpula u drugom kupu.

 

Link to comment
Share on other sites

Ljudi su došli da nas rutinski pobijede i mi smo im na momente sa svojim mrtvilom pomagali u tome. Kako je vrijeme odmicalo počeli smo da bolje koristimo posjed lopte koji imamo. Ovo se čini kao utakmica u kojoj će nam zabiti neki bezveze gol ili iz prekida ili će je Rodri nabiti kroz desetoricu, a ja tipujem da će nas koštati primjena najgluplje taktike u fudbalu a to je da štoper izvodi gol aut i doda golmanu. Sa sporim Silvom i sigurnim Petrovićem, Chalobom i Cucurellom pitanje je trenutka kada ćemo izgubiti loptu. Više toga smo napravili i trebali smo do sada da vodimo.

Link to comment
Share on other sites

Nije ni gotov meč, a pišem ovo. Znači bože dragi, nemam riječi, ali opet ću se nalupati. Svaka jebena situacija koja potencijalno može dovesti do gola mora da se sjebe zato što naši igrači imaju reakcije zakasnile 3 sekunde. Svaki put 3 poteza viška, prekasno rješavanje lopte, pas koji kasni kao da je poslat internet explorerom.

Jackson igra odličan fudbal i onda usere 5 šansi koje moraju da se daju, koja je poenta onda takvog igrača, bukvalno džaba sve dobro kad to neutrališeš na drugi način.

Trener sa izmjenama takođe, kasni po 20 minuta. Pa jebote dan igraš protiv Cityja koji je premoren, tebi Gallagher igra lijevo krilo samo da bi pravio presing koji na sve to pravi uglavnom sam pa ni nema nekog efekta. Onda i te izmjene maše cijeli fudbal umjesto da unesu kakvu novinu na teren ne urade ništa.

Sve u svemu zaslužen poraz, nadam se i zaslužen otkaz.

Link to comment
Share on other sites

Meni je žao Galagera iskreno, stavlja ga čovjek na krilo... Jackson i trener krivi za poraz i to je to. Svkako nisam očekivao da prođemo jer je ovo skupina nesposobnih sprermi, naročito ukrajinska prevara koja onako centrira u 98 minut.

Link to comment
Share on other sites

S ovim je sezona zvanicno gotova. Idu nam sad malo teze utakmice i sad je tek za ovekivati da ekipa padne psihicki i da kiksaju.

Na kraju, razlaz sa trenerom je vjerovatno najbolje rjesenje za sve. Nadam se samo da cemo to i dozivjeti. Ko god da dodje, njje bitno, bitno je da Pochetino ode.

Sto se tice danasnje utakmice, sam Pochetino nije toliko kriv, ali i dalje se moralo vise uraditi i vise kontrolisati utakmica a ne da zadnjih 20 minuta mi izgledamo kao tim koji je prije 3 dana igrao 120 minuta.

Toliko sam se iznerviro da je to nemoguce opisati, da mogu koga ubiti od njih to bih iste sekunde uradio i vjerovatno bi bilo neko trostruko-cetverostruko ubistvo. 

Link to comment
Share on other sites

Zasluzili smo pobjedu, ali Jackson je bukvalno bio njihov igrac i dobijes ovo. Mentalitet je luzerski trenutno, jos i igraci nonsalantni. Jedini mec gdje ne mogu da puno krivim Pocha, ali on je kriv sto igraci ne vjeruju da mogu dobiti ikoga boljeg od top 6 pozicija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...