Jump to content

Matchday 10: Newcastle (A) 30.10. sub [16:00]


Adi

Realizacija  

10 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Postova 73
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Forumaši sa najviše postova

Da li je moguce da se pobjedi od 3:0 trazi mana pogotovo ako se uzme u obzir da nam u napadu fale Pulisic, Mount, Werner i Lukaku. 4 igraca i to kakva igraca.

Cestitke momcima.

Statistika koju sam obecao postaviti posle meca:

19:6 u sutevima
79:21 posjed lopte.
Link to comment
Share on other sites

Nema se sta prigovoriti nikome. Tri boda su tu clean sheet, prvi na tabeli i to sa 4 boda u rukavu. Teska je tekma bila, Toon parkirao autobus od prve minute i uz to jos trosili vrijeme, bilo koja formacija i ekipa bi se napatila na onakvu postavu, plus su bili veoma grubi...

 

 

Svi su mi za pohvalu, malo sam više očekivao od CHOa, Kai se momački borio sa onim krkanima na kraju izborio penal KOJI JE TREBAO IZVESTI REECE JAMES !

Link to comment
Share on other sites

Seruckate mnogo, niko ne trazi mane vec se iznosi istina. A to je da se do Reecove golcine nije prismrdilo nekoj sansi.Nemojte mi samo navoditi Zorzinjove i Ridigerove projektile kao sanse, ako ista od fudbala znate. Ustvari neko ce spomenuti mozda onaj odbijanac kao sansu 🤣🤣
Sigurno je da bi oko 70. minute usla nervoza jer ne mogu probiti bunkera i to je to. Ali hvala Bogu pa brat uhvati onaj drop volej kako je uhvatio.
U svakom slucaju strasno vazna 3 boda, samo nemojte previse filozofirati kad imamo svi oci i vidimo sta se dogadja na utakmici.
Link to comment
Share on other sites

Seruckate mnogo, niko ne trazi mane vec se iznosi istina. A to je da se do Reecove golcine nije prismrdilo nekoj sansi.Nemojte mi samo navoditi Zorzinjove i Ridigerove projektile kao sanse, ako ista od fudbala znate. Ustvari neko ce spomenuti mozda onaj odbijanac kao sansu
Sigurno je da bi oko 70. minute usla nervoza jer ne mogu probiti bunkera i to je to. Ali hvala Bogu pa brat uhvati onaj drop volej kako je uhvatio.
U svakom slucaju strasno vazna 3 boda, samo nemojte previse filozofirati kad imamo svi oci i vidimo sta se dogadja na utakmici.

Mislim da su im instrukcije od trenera pred tekmu bile, nemojte samo primiti gol, ništa drugo nije bitno, bukvalno su dobijali kartone i opomene za odugovlačenje od prvih minuta. Teška je ovo utakmica bila, čim se protivnik ovako postavi od prve minute ako na vrijeme ne probiješ bunker slijedi najeb. Tako da se slažem sa ovim da ih Reece nije probio i da je bila 0 do 70og minuta zadnjih 20 minuta bi bila sama patnja i padanje na terenu

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su im instrukcije od trenera pred tekmu bile, nemojte samo primiti gol, ništa drugo nije bitno, bukvalno su dobijali kartone i opomene za odugovlačenje od prvih minuta. Teška je ovo utakmica bila, čim se protivnik ovako postavi od prve minute ako na vrijeme ne probiješ bunker slijedi najeb. Tako da se slažem sa ovim da ih Reece nije probio i da je bila 0 do 70og minuta zadnjih 20 minuta bi bila sama patnja i padanje na terenu

Ma dasta je brate, preteska i izrudarena pobjeda sto se kaze, samo ne volim ova filozofiranja poslije, ono na racqu mi ide. Svi su vidjeli to sto si napisao, bukvalno kao da gledam bosansku ligu kad gost dodje na bod igrati pa krene ono prenemaganje, odugovlacenje, padanje svako malo i nikako da se razvije igra. Ne bi prvi put bilo da je neko tako izvukao remi, pa i pobijedio. To je legitimno sve, posebno kad si dosta slabiji igracki.
Link to comment
Share on other sites

Koliku samo širinu u ekipi imamo. Nedostaju Werner, Lukaku, Mount, Kovačič, Pulisic i uprkos tome u napadu su bili CHO, Havertz, Ziyech.

 

Ovo će možda biti i presudni faktor u borbi za titulu.

 

Nadam se da će Tuchel uspjeti sve izbalansirati i održati timski duh u ekipi.

Link to comment
Share on other sites

Ali ne mozes reci da smo bili losi ako je protivnik tako igrao. Umjesto da pohvalis sto smo pobjedili i nasli nacin da ih probijemo ti ovdje kritikujes i govoris sbbkbb.To mi nema smisla brate, pogotovo jer svi znamo da je tesko probiti ekipu ciji napadaci stoje na 30m od svog gola. I na sve to, igrali smo bez 5 kljucnih igraca i to 4 napadaci.
Link to comment
Share on other sites

Doduse Burnley je danas iskoristio umor Brentforda koji je nas pošteno napatio i trebao uzeti najmanje bod, lagano se Burnley ispišao po njima, ne treba ni njih nikada podcijeniti, koliko god je Newcastle bio tvrd oni su još tvrđi.

 

 

Kada je u pitanju širina ekipe, mislim da imamo najširu ekipu u ligi, širu čak i od Citya pogotovo uz ove dodatke Barkleya, navikavanje Saula te mladog Chalobaha, naravno najviše se ističe RLC. To bi moglo biti presudno u borbi za titulu te kantanje ovih loših ekipa, najbitnije je da se tu ne prosipaju bodovi, mislim da ni City ni Lpool nisu u stanju da ponove one sezone sa 100 bodova

Link to comment
Share on other sites

Stosta mogu razumjeti, ali da neko trazi da se igra sa 4 nazad, u trenutku kada imamo najbolju odbranu u evropi bas zbog formacije s 3 nazad, e to ne mogu. A zna se kakvi su pacijenti bili ovi nasi stoperi u formaciji 433, sve dok ih Tuchel nije ucvratio postavljajuci formaciju 343.

Ovako dominantnu ekipu imamo, osvajamo bodove na svim frontovima, jedan od najboljih napada , najbolja odbrana i opet neko pljuje, jer toboze nije formacija 433. Jarane nije za tebe fudbal, ti pojma nemas pa ko god da si. Nemas pojma!
Link to comment
Share on other sites

Poenta svake taktike je da bude izbalansirana (napad odbrana) a ova jeste najizbalansiranija i to je tuhel dokazao. Ovih 3 je u fazi odbrane 5 a ovih 3 u napadu je u fazi napada 5. Kad imas takve wing bekove ko je lud da to ne iskoristi. Sa 4 pozadi oni bi bili igraci koji centriraju a ovako su cesto u zavrsinici napada.
Svaki trener bi pozeleo u svom timu 15 igraca koji su u stanju da daju gol tj u prevodu da ima paletu nacina kako ce dati golove pa protivnik vise ni ne zna sta ce pre da skautira i na sta da se koncentrise. Oces prekid-evo, oces kontre-evo, oces suteve iz daljine-evo, hoces 1 na 1 i to, Malo je takvih timova u evropi za period poslednjih 20 god.
Link to comment
Share on other sites

Ali ne mozes reci da smo bili losi ako je protivnik tako igrao. Umjesto da pohvalis sto smo pobjedili i nasli nacin da ih probijemo ti ovdje kritikujes i govoris sbbkbb.To mi nema smisla brate, pogotovo jer svi znamo da je tesko probiti ekipu ciji napadaci stoje na 30m od svog gola. I na sve to, igrali smo bez 5 kljucnih igraca i to 4 napadaci.

Pa da smo od prve minute imali igraca vise u napadu ne bi se patili. Newcastle, Burnley i takve ekipe se brane uvijek, cak i dok je bio Lampard.

 

Znaci samo izbaci jednog stopera i stavi igraca sredine terena i to je sve sto treba, ne mora ni napadac biti. Ultra defanziva, protiv ultra defanzive, ali sreca pa imamo Reecea... Bas bi nas busio Longstaff i Hayden, 2 kloca. Jedini opasan igrac ASM i ako ga ne mozes zaustaviti sa cetvoricom u zadnjoj liniji, onda ga mozes posrati.

Link to comment
Share on other sites

Pa da smo od prve minute imali igraca vise u napadu ne bi se patili. Newcastle, Burnley i takve ekipe se brane uvijek, cak i dok je bio Lampard.

Znaci samo izbaci jednog stopera i stavi igraca sredine terena i to je sve sto treba, ne mora ni napadac biti. Ultra defanziva, protiv ultra defanzive, ali sreca pa imamo Reecea... Bas bi nas busio Longstaff i Hayden, 2 kloca. Jedini opasan igrac ASM i ako ga ne mozes zaustaviti sa cetvoricom u zadnjoj liniji, onda ga mozes posrati.


To je u teoriji tako ali ko ti garantuje da ga ne bi mozda zbog toga primio jer bi imao jednog igraca manje u odbrani?

Mislim ne razumijem, sta ocekujete? Da i ove pobjedimo 7:0, da svakog iole losijeg protivnika pobjedjujemo po 7:0?

Na kraju krajeva nije James dao gol sa 30m ni iz cega, nego je bila sasvim dobra akcija iz kojeg smo na kraju dali gol. James je bio u srcu sesnaesterca kada je opalio ovu loptu.

Takodjer imam pitanje, zasto se ne pohvali nasa igra u odbrani i ovoliki broj CS? Zar nije dominacija takodjer i ukoliko protivnika ogranicis na svega 2-3 pogleda prema tvom golu? Dakle nisu to cak ni sanse protivnika nego vise samo neko izleti...

Bezveze se ovdje raspravlja o nacinu pobjede a bili smo za 3-4 klase bolji od njih. Pogotovo uzevsi u obzir ko nam je sve falio na tom mecu.
Link to comment
Share on other sites

Na ovakvim utakmica kao sto je bila ova jucer se osvajaju titule. Sve se poklopilo da kiksnemo. Newcastle nam je uvijek bio nezgodan protivnik posebno na St Jamesu, Stevea Brucea, novi vlasnici, pozitivni sok. Mi bez najveceg pojacanja, napadaca koji je doveden da rjesava ovakve utakmice (prosle sezone smo dobijali jace utakmice ali se mucili sa davljenicima), drugi napadac takodjer ozlijedjen, Mount nas najbolji igrac dan pred utakmicu se prehladi, sto je sigurno uticalo siguran sam da je Tuchel sistem, taktiku gradio oko Mounta. Jedini igrac koji moze sam protiv bunkera uraditi nesto takodjer ozlijedjen Pulisic. Nedostatak Kovacica koji igra u zivotnoj formi sto se tice ofanzive i assista. Ziyech u kanalu, Havertz tanak. Na klupi skoro nikakvih ofanzivnih opcija. Tako da mnogo problema.
Ja sam i vise nego zadovoljan rezultatom, posebno sto se poklopilo sa kiksevima rivala. Savrseno kolo za nas.
Link to comment
Share on other sites

Pa da smo od prve minute imali igraca vise u napadu ne bi se patili. Newcastle, Burnley i takve ekipe se brane uvijek, cak i dok je bio Lampard.

Znaci samo izbaci jednog stopera i stavi igraca sredine terena i to je sve sto treba, ne mora ni napadac biti. Ultra defanziva, protiv ultra defanzive, ali sreca pa imamo Reecea... Bas bi nas busio Longstaff i Hayden, 2 kloca. Jedini opasan igrac ASM i ako ga ne mozes zaustaviti sa cetvoricom u zadnjoj liniji, onda ga mozes posrati.

Ali zasto mijenjati formaciju i jebavati igrače, ako su već uigrani i sigurni u ovoj formaciji. Kao sto je Tuchel jedne priluke izjavio. Nema potrebe da se mijenja formacija, jer treba da se uigra jedna formacija i da se igraci mijenjaju u jednom sistemu. Kada naoravis podmazanu masinu samo dijelove mijenjaj, nemoj mašinu
Link to comment
Share on other sites

@hamco, dovoljno je i 2:0 samo da se igralo normalno. Ljudi nisu htjeli napadati ni tada, eto sta mi garantuje da bi bolje bilo da su cetvorica nazad. Jedva smo probili samo iz razloga sto je malo igraca u zadnjoj trecini terena, a to je zbog formacije, jer ti dodje Rudiger i k'o sivonja puca, jer sta ce drugo.

 

@prestige, Mijenjati formaciju samo protiv slabijih, treba imati vise planova, a ne samo 1. Sta kada budemo gubili protiv jacih 2-0 ? Promijeni formaciju, a igraci nemaju pojma sta da rade, jer su samo ucili ovu sa hiljadu odbranbenih.

Link to comment
Share on other sites

  • reLo locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...