Jump to content

Zimski prelazni rok 2024


diablo_bih

Recommended Posts

Definitivno ovoj ekipi trebaju 2 klasna krilna/ofanzivna igraca.

Madueke i Mudrik su promasaji. Kod Mudrika godinu dana u klubu, gomilu utakmica odigrao i nije napredovao milimetra. Nikad igraca od njega. Madueke je zalutao na ovaj nivo, to je bolno ocigledno i prosjecnom poznavaocu fudbala vec nakon nekoliko poteza. 

Rijesio bih se obojice ako je moguce, ako ne barem jednog prodati. 

Sterling takodjer nije igrac na kojeg se mozes osloniti. Nije slucajno kod Guardiole bio neka treca/cetvrta violina u napadu. I to sve u besprijekorno uigranoj masini kao sto je City.

Sada sam siguran da dovodjenje centarfora tipa Osimhen apsolutno nista nece rijesiti. 

Patnje se nastavljuju naravno zbog ocajnog trenera koji nikakve akcije ne zna sloziti i uigrati. 

Link to comment
Share on other sites

Maduekeu se zahvaliti na ljeto i prodati nekome. Njegovi driblinzi su pročitani, kao i svačiji drugi, ali on nema brzinu i eksplozivnost da bude nazaustavljiv bez obzira na to što svako zna šta će uraditi. Na nižem nivou može biti dobar, za vrh Premier Lige nije. Da je dešnjak igrao bi u drugoj ligi.

Link to comment
Share on other sites

Pre novog trenera, pojacanja, sistema i svega treba nam kompletno nov medicinski blok. Zao mi je sto tako pricam, ali sve otpustaj sto ne valja, ljudi ocigledno ne znaju svoj posao i to treba sto pre resiti.

Nama da dodju i Klop ili Pep, sa intenzitetom njihovih treninga i toga koliko su njihovi igraci u toku meceva cesto u sprintu pa nama bi do pola sezone u12 krpili klupu. U Celsiju se broj igraca na koje trener moze da racuna nikad tacno ne zna, niti je u tim uslovima lako voditi i treninge i utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Kao što sam najavljivao prelazni rok još jednom odrađen genijalno. Na kraju za Broju će se možda dobiti neka 4 miliona ako ne bude igrao i to ti je posudba do kraja sezone, niti ima obligation to buy niti nikoji kurac, dakle tamo sad ako se ne dokaže prodaćeš ga negdje za 10 miliona maks, još jedan genijalan potez.

 

Onog malog Santosa će uništiti, sad ga bacaju u francusku, momak je sjajan talenat ali ne može da dobije priliku dok se svi crnci sa dredovima oporave, zaigraju pa ponovo povrijede.

Svaka čast na prelaznom roku

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Whisper said:

Kad on ode, i to bude jedina promena koja ce se desiti, videce se da on nije bio najveci problem ovog Celsija.

 

Nije jedini krivac, to se svi slazemo. Ali je debelo underperformao. Morao je izvuci vise i pokazati vise. Situacija nije bila idealna, imali smo povreda, mladi igraci ali zar mora biti idealna situacija da bi mogao raditi i napraviti nesto vise? 

Shvatas li da vise ne pricamo samo o rezultatima, nego i o igri, impruvanju igraca, motivaciji, autoritetu, snalazljivosti? 

Imao je predsezonu, veoma dobru predsezonu sa mnogo utakmica i vremena za kondiciju i taktiku. Imao je 9 mjeseci da pokaze makar naznake da idemo u dobrom smjeru. Jebes rezultat, daj dam nesto da mi kao navijaci vidimo da radis dobar posao? Mozes li mi ti Whisp reci, sta je to dobro uradio Pochetino da nam da nadu i vjeru u bolju buducnost sa njim?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, hamco said:

Nije jedini krivac, to se svi slazemo. Ali je debelo underperformao. Morao je izvuci vise i pokazati vise. Situacija nije bila idealna, imali smo povreda, mladi igraci ali zar mora biti idealna situacija da bi mogao raditi i napraviti nesto vise? 

Shvatas li da vise ne pricamo samo o rezultatima, nego i o igri, impruvanju igraca, motivaciji, autoritetu, snalazljivosti? 

Imao je predsezonu, veoma dobru predsezonu sa mnogo utakmica i vremena za kondiciju i taktiku. Imao je 9 mjeseci da pokaze makar naznake da idemo u dobrom smjeru. Jebes rezultat, daj dam nesto da mi kao navijaci vidimo da radis dobar posao? Mozes li mi ti Whisp reci, sta je to dobro uradio Pochetino da nam da nadu i vjeru u bolju buducnost sa njim?

To sto se Celsiju desava nema veze s njim. Ima, ali milion drugih faktora dovodi do toga da se igraci osecaju lose, da im je moral nizak, da preispituju volju da igraju za Celsi. Isto ce biti i kad on ode. 

Nema nama pomoci,ko god da bude trener, ukoliko se neke druge stvari ne promene iz korena.

Podbacio nam je skauting(cast izuzecima), odnos na relaciji trener - direktori.

Podbacio nam je odnos vlasnika prema trosenju novca, zaobilazenje propisa i hod po ivici pravilnika. I sad taj neuspeh dikira ko od igraca mora da bude prodat, pozajmljen, bez obzira da li je na terenu potreban i da li postoji alternativa njegovom odlasku. 

Mladim igracima je prodata vizija projekta koju u surovim takmicarskim uslovima PL je jako tesko realizovati, jer zbog napred navedenog poslovanja vlasnika sada je Evropa imperativ, jer bez para od Evrope preti nam finansijski kolaps od kog nema oporavka. Za tako zamisljenu ideju, sa talentima koji postaju zvezde treba mir,vreme i strpljenje.  Toga u Celsija nema i nece ga u skorije vreme biti, iz razloga koji nisu fudbalski.

Otici ce Poketino, doci ce neko drugi, ali ako je to jedino sto Boehly i Co umeju da urade, bolje da nisu ni dolazili.

 

Link to comment
Share on other sites

Kako nema do njega? Takticki i motivacijski je on zakazao, naravno uz igrace. Igraci redovno primaju platu neovisno o igri. Sto bi jedan Caicedo pao psihicki a do juce nije u zivotu igrao evropu i davao 110% za Brighton. Isto vazi i za ostale igrace. Svi su dosli uglavnom na stepenicu vise i za vecu platu nego sto su imali prije Chelsea. Nema smisla ta prica da im je moral nizak a do juce imali visok moral u slabijim ekipama.

Previse se prica o nasem slabom skautingu ili igracima. Ta bi prica vazila da pricamo o tituli, borbi za top 4. Mi imamo problem da se nadmecemo sa prosjecnim ekipama. Nas oduci od fudbala jedan Wolves, Luton, Brendford i tako te ekipe.

Ne kazem ja da nasi u upravi rade odlican posao, apsolutno ne. Ali pripisivati njima svu krivicu dok nam trener radi ovakav posao nije fer. Mi druze imamo gol razliku u minusu. Blize smo ispadanju nego top 4. Primamo po 30 suteva od nekih ekipa, pa kad nam se to zadnji put desilo?

Moramo shvatiti da je trener taj koji mora izvuci vise, nije dovoljno raditi samo u idealnim uslovima.
 

Treba konstanto gurati prema naprijed, ponavljam evo vec po ko zna koji put, zaboravi rezultat. Daj mi molim te reci nesto sto je dobro uradio Pochetino? Nisu sve ekipe bolje poslozene od nas pa da igraju bolje. 
Uprava je pogrijesila u mnogim stvarima, ali igra na terenu, u polju nema vezs s tim. To je do igraca i trenera. 
 

Pa ta ista uprava stiti Pochetina od otkaz, kod Romana bi do sad dobio 3x otkaz. Znaci moze probati svu taktiku ovog svijeta, drugaciji stil fudbala, selekciju igraca, mladima dati jos vise sanse. Znaci moze pokusati sta pozeli i opet nam isti igraci igraju, ista formacija isto sve.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, diablo_bih said:

Ma uprava je napravila ekipu spremnu za top 6 sigurno, ne treba trenere slusati, Tuchel je trazio govna, evo i ovaj trazi govna. Samo neka nastave, bit ce to u redu kada nadju normalnog trenera.

Slazem se sa diablom. Bezveze se pravi od ovih igraca da su losi kad nisu. Pa imamo sigurno 4-5 igraca koji mogu igrati u bilo kojoj ekipe u Premiershipu.

Enzo, Nkunku, Caicedo, James, Silva, Palmer pa cak i Chilwell, Sterling bi igrali u prvih 11 skoro svi ili bili veoma vazan dio slagalice. 
Cak i ostali igraci kao sto su Galagher, Gusto, Badiashile, Colvill, Jackson nisu losiji od ostalih igraca ekipa van top 6.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, hamco said:

 

Pa ta ista uprava stiti Pochetina od otkaz, kod Romana bi do sad dobio 3x otkaz. Znaci moze probati svu taktiku ovog svijeta, drugaciji stil fudbala, selekciju igraca, mladima dati jos vise sanse. Znaci moze pokusati sta pozeli i opet nam isti igraci igraju, ista formacija isto sve.

Ja nisam trener, al ono sto ponavljaju iole fudbalski pismeni ljudi svi ce reci da je na tako visokom nivou neophodna doslednost u radu. Nijedan trener ne bi za pola god izmenio sve taktike sve Igrace pa dok ne uspe....to cak ni na menadžeru sada ne moze. 

Ono sto je @Whisper napisao. Vreme strpljenje mir i rad rad i samo rad. Trener treba da ima viziju i ideju igre i da je dosledno gura.

Vecina ovih igraca jeste talentovana i imaju veliki potencijal ali je stavljen na njih ogroman teret i veliki pritisak  koji tesko mogu da nose. E zato je bitan balans i da u timu imas par iskusnijih glava a mi to nemamo. 

E sad znam opet ces reci a gde je tu napredak bilo kakav, i slozi u se sa tobom donekle, i treba da se vidi. 

I bilo ga je na pocetku, prvih 7 8 kola, do duse bez rezultata, al vidljiv pomak u igri, sanse, nesrećno izgubljeni mecevi..... Da se ne vracam. 

E onda se po prirodi stvari desi manja kriza manji pad forme i u glavama neiskusnih igraca se polako stvara nemir nesigurnosti panika manjak samoppuzdanja. (znas i sam, kad si imao 20 21 godinu) i tu nastupa trener,  ali i podrska od iskusnijih saigrača koje nemamo. Kola krecu nizbrdo al jako mali broj trenera mogu da ih vrate kad nema ko da mu pomogne. 

U ovom fudbalu je prakticno nemoguce da mladi igraci imaju konstantan napredak bez padova. Desice se to i sa Palmer om, videces. 

E ta tacka loma o tome treba da razmislja i sportski direktor i onaj koji kroji tim viziju ideju. Da imaju plan B i da pruze podrsku treneru igracima da zajedno iznadju resenje. I tu su svi kiksnuli. 

Poch ova greska je sto je prihvatio taj ogroman zalogaj jer je verovao da ce imati podrsku. A dobio je samo:"evo ti igraci, sad je sve na tebi" 

To ne rade ozbiljni klubovi. 

Siguran sam da su to sve znali ljudi iz sportskog sektora ali su se svi skrivali jedni iza drugih jer sama organizacija kluba nije dobro ustrojena a nije jer je Tod ustrojavao i izmislja funkcije i toplu vodu. Jebem li ga, mozda ima takvu organizaciju u njegovom bejzbol klubu. 

Ozbiljna organizacije trazi ozbiljne i strune ljude a mi na vrhu piramide imamo neznalice a ispod mediokritete. 

Link to comment
Share on other sites

Sve to stoji ali zasto onda nisi pruzao podrsku Potteru a kasnije i Lampardu? Pa Potter je za razliku od Pochetina imao mnogo tezu situaciju, nije imao ni predsezonu, imao u pola sezone WC, ima igranje u Evropi, imao 40 igraca s kojima je tesko bilo trenirati kamoli sta drugo.

Pa evo, daj boze da grijesim, majke mi tako bih volio da me Pochetino posere i da uspije, niko sretniji od mene. Licno nemam nista protiv covjeka, cak sta vise i sad se potajno nadam da moze uspjeti. Zapravo to moje srce zeli ali razum mi govori da nece i da ne zna.

Svakako nece dobiti otkaz do kraja sezone, ima vremena dakle jos. Vec sutra protiv Ville ima priliku da pokaze jel ista naucio iz ova dva prethodna teska poraza.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hamco said:

Enzo, Nkunku, Caicedo, James, Silva, Palmer pa cak i Chilwell, Sterling bi igrali u prvih 11 skoro svi ili bili veoma vazan dio slagalice. 

James praktički nije ni igra ove sezone, Nkunku također, a nije ni Chilwell daleko. Znači pola igrača koje si nabrojao ko da nemamo

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, hamco said:

Sve to stoji ali zasto onda nisi pruzao podrsku Potteru a kasnije i Lampardu? Pa Potter je za razliku od Pochetina imao mnogo tezu situaciju, nije imao ni predsezonu, imao u pola sezone WC, ima igranje u Evropi, imao 40 igraca s kojima je tesko bilo trenirati kamoli sta drugo.

Pa evo, daj boze da grijesim, majke mi tako bih volio da me Pochetino posere i da uspije, niko sretniji od mene. Licno nemam nista protiv covjeka, cak sta vise i sad se potajno nadam da moze uspjeti. Zapravo to moje srce zeli ali razum mi govori da nece i da ne zna.

Svakako nece dobiti otkaz do kraja sezone, ima vremena dakle jos. Vec sutra protiv Ville ima priliku da pokaze jel ista naucio iz ova dva prethodna teska poraza.

Jedan deo priznajem, moja greska. Svakako je trebao da ima predsezoni da bi bolje sudili o njemu. Par puta sam i napomenuo da sam preterao. 

Verovao sam da moze i mora bolje

Ali on je imao mnogo iskusniji tim, koji ima automatizme u igri koje je trebao "preselovati". 

Al ni on nije uspeo da se izbori sa tom nonsalacijom kod vecine igraca. On je imao ideju al nije znao kako da je implementira. Nije umeo da probudi tu drskost koji su imali i Kante i Kova Mount Sterling. Jos jedna greska koju je pravio probao je stalno da tumba, te Sterling levo te spic, te mu igra te mu neigra Obamejang, pa proba sa mladji pa opet stariji, pa Zakarija igra pa ne igra.... Morao je da bude dosledniji i da pokaze da vise veruje igracima. 

Al to je ono sto jos nije "pokupio" od znanja jer je vodi manji klub sa manje pritiska. 

Link to comment
Share on other sites

Po meni, Pocha trenutno ne stiti niko iz upravo vec samo los tajming po njih, ffp, nemogucnost da nadju trenera, i vrlo verovatno neslaganje vecine ljudi sta dalje sa projektom. 

Inace bi odmah letao sa mašnicom upakovan. 

Sta bi trebalo da uradi. Da nadje coveka koji je iskusan, da mu preda sva ovlascenje da proba da spasi nesto ali da pokaze da mu veruje i da ima strpljenja. Jbg znam da Sujeta tih glava to ne dozvoljava da urade. I treba da pokaze strpljenje prema njemu. Nema sta on da ima ili nema strpljenja za trenera vec iskljucio za glavu kluba. 

E Onxa ovaj treba da izgradi klub ali od Nule. Da detektuje probleme. Organizacione sema je manje vise svugde ista i tu ne treba da se mudruje ali da namirise sportskog direktora koji tek treba da vidi moze li se ili ne sa Ppchom i ovim igrackim kadrom. I naravno taj sportski direktor da delegira ljude za transfer, skaufing, omladinsku skolu. A ne da si oni direktno odgovaraju glavi kluba kako je sada. 

Mora pod hitno da renovira staf, medicinsko osoblje, pomocno osoblje, trenera. 

E kad se sve to uradi mozemo da pricamo o greškama trenera. 

Link to comment
Share on other sites

Rekao je Lampard na podcastu da su morali koristiti sve igrace iako je to nekada bilo nemoguce, jer naravno 40 igraca, mora uvijek neko biti nesretan.

Potter je cak bio dobar dok je bilo povrijedjeno jedno 16 igraca, cak i kad su ti preostali bili za kurac, ali barem si mogao organizovati trening, pa su mogli nesto raditi. Kako su se vracali ovi ostali, doslo jos igraca, a svi ostali, jer ih uprava nije mogla prodati, pa nastala havarija.

Ne moze se porediti ta situacija. Poch je dobio 28 igraca cini mi se ili koliko vec, radi sta hoces sa njima i dobijemo kitu. Jest bilo povreda, ali imaju i ostale ekipe povrede, neke u istom smislu kao npr. Brighton i Newcastle. Jednostavno je ovo nedopustivo.

Link to comment
Share on other sites

  • reLo locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...