Jump to content

Antonio Conte (2016-2018, trener)


reLo

Recommended Posts

Nedostatak kreativca klasičnog na terenu, neke klasične desetke KOJU IMA NA KLUPI. Ima jebenog Eriksena na klupi i on mu daje po pet minuta, nema nikoga da mu poveže sredinu i vezni red. Samo kad bi Eriksena gurnuo iza Lautara i Lukakua ekipa bi bila mnogo bolja. Barella je prava mašina, radilica, svugdje ga ima, podsjeca me na Mounta kod nas. Brozovic isto dobar igrač. Ima kvaliteta u Interu, još na desnom boku ima Hakimija, da je lijevo umjesto mrtvih Younga i Kolarova doveo Kostića bili bi još bolji.


Mislim da bi Inter mnogo bolji bio sa 3-4-1-2 jer kvalitetnih igrača imaju

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Inter nikad nece biti ozbiljan u ligi sampiona jer Conte ne zna igrati to takmicenje. Medjutim, u ligi je i vise nego dobar trener i generalno je on dobar trener koliko god nas neke razocarao svojom drugom sezonom u Chelsea.

 

Link to comment
Share on other sites

Kod nas je otvoreno pričao o tome da mu je rooster kratak i mislim da se svi mozemo složiti sa time. 

Svejedno zadnju sezonu nije profesionalno bilo od njega nacin na koji je vodio ekipu. Predao se, odbijao da igra, javno prozivao upravu na pressicama, svadjao se sa igracima... iako je osvojio FA kup.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam lično u svemu tome bio nekako uz njega i uvijek sam uz menadzera u tim situacijama. Nema mi smisla da uprava dovodi pojačanja kako se njima digne kurac i onda od tebe traže rezultate...Nema logike, ako ćete tako onda vi i vodite ekipu koji će vam kurac menadzer

Link to comment
Share on other sites

Pa ja se stvarno ne sećam kad je Inter nešto u zadnjih 15 godina i napravio u LŠ, osim onog pod Muirnjom, sve ostalo je bila neka limunada.

 

Juve, Milan, Roma, pa čak i ova sad Atalanta, i ovi manji klubovi pa su igrali nešto

 

btw. čestitke Antoniu :trink:

Link to comment
Share on other sites

Kod nas je otvoreno pričao o tome da mu je rooster kratak i mislim da se svi mozemo složiti sa time.


U napadu su se mijenjali Pedro i Willian, Fabregas je nekad da klupe mijenjao Kantea ili Matića, a u odbrani su rotacija bili Terry i Ivanović. Bio je i Batshuayi rezerva Costi, dao onaj gol protiv WBA. To je sve čega se mogu u ovom trenutku sjetiti od klupe iz prve sezone.
Link to comment
Share on other sites

U prvoj sezoni smo bili ekipa s najmanje rotacije, cilu sezonu je izvuklo 14 igrača, to i je jedan od razloga zašto smo osvojili ligu, a to nam je omogućilo ne igranje Europe. A onda glupa uprava iduće sezone nije nikog dovela i normalno da je došlo do povratka u realnost, jer to prvo mjesto nije bilo ostvareno s obzirom na kvalitetu ekipe nego splet nekoliko okolnosti. Conte je tu bio upravu kritizirajući upravu, da mogao je to napraviti pametnije i da nisam ga volio zbog zbog defanzivnog stila, ali tu se po tko zna koji put se desila situacija da je trener protjeran umjesto da se napravi čistka u svlačionici.
Link to comment
Share on other sites

A onda glupa uprava iduće sezone nije nikog dovela i normalno da je došlo do povratka u realnost, jer to prvo mjesto nije bilo ostvareno s obzirom na kvalitetu ekipe nego splet nekoliko okolnosti.


Da bar nisu nikog doveli. Otjerali Matića, doveli Bakayoka i Drinkwatera. Otjerali Costu i doveli Moratu. Usput došli još i Zappacosta i Rudiger. Kako znamo očajan prelazni rok obaviti nakon titule, posljednji put se Mourinho pojačao Kenedyem, Baba Rahmanom i Papy Djilabodjiem.
Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=FyHWOHJnxLc

 

Najdraže su mi one kad se objesi na krov iznad trenerske klupe.

 

Kakva je to titula bila. Niko to nije očekivao. Sezonu ranije bili 10. u ligi. U City došao Guadiola, u United došao Mourinho. Kloppova druga sezona u Liverpoolu, prva prava. Ferguson kaže da nismo title-contenderi. Arsenal nas vratio na fabrička podešavanja. I onda 14 vezanih pobjeda, Moses bio najbolji desni WB univerzuma.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam lično u svemu tome bio nekako uz njega i uvijek sam uz menadzera u tim situacijama. Nema mi smisla da uprava dovodi pojačanja kako se njima digne kurac i onda od tebe traže rezultate...Nema logike, ako ćete tako onda vi i vodite ekipu koji će vam kurac menadzer

Pa de onda legendo odrekni se plate ako već ne želiÅ¡ da radiÅ¡ svoj posao za koji si, pazi sad PLAĆEN. 
To je isto da je Hazard odbijao da igra jer su mu saigrači nedovoljno dobri. 
Nije situacija crno-bijela, nije ni ovaj Conte nevinašće. Iz Juventusa je najuren zbog svaÄ‘e sa upravom, iz Chelsea je najuren zbog svaÄ‘e sa upravom. Costu je praktično otpisao preko SMS poruke... Izmjene su mu bile bek za beka, veznjak za veznjaka, krilo za krilo bez obzira koji je rezultat na semaforu. Formacija je uvijek bila 3 - 5 - 2 bez obzira koji je protivnik u pitanju. Tvrdoglav kao mazga. Mjesec dana prije utakmice si znao 9 od 11 startera. U drugoj sezoni su ga momčadi iz Premiershipa pročitale i nije niÅ¡ta mjenjao  a neuspjeli se nizali. Zbog toga bi rekao da je "pobjegao" iz Chelsea i Engleske. Onaj poraz protiv Citya od 1:0 je najgora utakmica Chelsea koju sam ja gledao u svom životu, bez ikakve želje da se krene napred. Ta utakmica je bila kao da je neko zalutao u rang takmičenja. I onda ona njegova izjava u fazonu nisam lud da se otvorim pa da primi 5 komada. 

 

Tako da nije taj Conte toliko "božanstvo" kako ga se predstavlja. Hvala mu na osvojenoj tituli ali za mene je to samo jedan u nizu trenera Chelsea. 

BTW: Tu titulu je donio Costa, bukvalno je izmišljao golove kada nije išlo nikoga u ekipi (najbolji primjer go protiv WBA u finišu utakmice). Naravno nisu samo njegove zasluge al je masu bodova on donio.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Navodno su čak htjeli da mu i primanja smanje, plus da mu prodaju najvjerovatnije Lukakua kako bi se nabavile pare. Pametan, hajde da nije postigao ništa nego je uzeo ligu odmah u drugoj sezoni, mogao je čak i prošle da se nisu raspali na kraju. Isto kao i kod nas odmah je okrenuo stvari... I sad kao zaslugu za sve hoće da ti sjebu tim

 

 

Ne znam baš da li mi se uklapa u Real. Oni su bebe, plejboji, plaćenici a Konte je zajebana glava


Nadam se da neće u Tottenham iskreno

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...