Jump to content

Antonio Conte (2016-2018, trener)


reLo

Recommended Posts

  • 1 month later...
Stvarno ne razumjem kako neko može donositi takve odluke i za to dobijati milione, da se razumjemo nije Conte jedini takav, ali evo sada konkretno je on tema. Znači nisam ni na jedan način vezan za Inter ono boli me kurac neka se ugase, ali i kao takvog me je sinoć iznervirala ona situacija sa Vidalom, onda mogu misliti kako je njihovim navijačima. Znači dozvolio si da ti od Vidalovih tankih živaca zavisi rezultat u LP i da se on u tako važnoj utakmici unosi sudiji u lice. Toliko odluka koje nemaju objašnjenje, ako počnemo od transfer odluka, znači čovjek natrpava ekipu potrošenim igračima kao da ima fetiš, ovo sa Interom me podsjeća na ono kad je QPR ušao u PL sa silnim milionima pa onda u pokušaju da pokažu tu moć dovodili su igrače od kojih je ostalo samo ime čisto da bi nakitili sastav jakim imenima, pa je dosao Ferdinand itd. Samo sto je ovo Inter a ne QPR, dovoditi Kolarova, Mosesa, Younga, Vidala i slične a na čelu si velikog projekta. To su igrači koji su svoje najbolje utakmice i sezone već odigrali, ok može Kolarov dati gol iz slobodnjaka dva puta u sezoni, može Young odigrati dobru utakmicu, ali na duže staze ne donose ništa, ciljati nešto veliko a biti opčinjen Vidalom od 34 godine, ne ide. U isto vrijeme Eriksen ne moze ni blizu prve postave, pod objašnjenjem da ne zna italijanski, eto Costa znao engleski rasturao gramatiku..
Link to comment
Share on other sites

Izdrzao je godinu dana dok ga nisu svi procitali kao bukvar. Svaki trener je znao kojih 11 ce izadji na teren, koju cemo formaciju igrati, znao je da ce izmjena biti bek za beka, veznjak za veznjaka(famozna izmjena Pedro-Willian) . Totalno nefleksibilan trener, uredno uzima 12 miliona po sezoni, ubjedljivo najbolji tim ima u seriji A, ovo ljeto mu uprava ispunila svaku mogucu zelju sto se tice igraca, sta je zino doveli su mu (kod nas mu je to bio izgovor) .. i opet kasni 5 bodova za Milanom(heeej Milanom, ima srece sto je na klupi Juventusa kusac vina koji je samoprozvani trener Andrea pa su i oni u kurcu) i pred eliminacijom iz Lige prvaka, drugu sezonu za redom.
Uopste mi ga nije zao, dapace drago mi je sto se pati i sto dobija kritike.
Link to comment
Share on other sites

On je najbolji kada treba iz prosjeka nešto napraviti, jako dobro motivira i tu ostvaruje dobre rezultate. Čim mu daš jaču ekipu sa dobrim igračima pogubi se, nastavlja igrati u tom sistemu bez obzira na sve, boji se igrati u egalu sa realom iako ima možda i kvalitetniji sastav od reala
Link to comment
Share on other sites

Ima u Interu kvaliteta

 

Skriniar, De Vrij, Hakimi, Barella, Eriksen, Lautaro, Lukaku plus iskusni Handanović na golu

 

 

To što je konte zabetonirao Škriiara i Eriksena ne znaci da su loši. Dakle 8 jako dobrih igrača imaš, što je više nego dovoljno ali ti guraš ojebine kao što su Young, Vidal i dovodis igrace pred zalazak karijere

Link to comment
Share on other sites

Ma imao je on svoju priliku u Engleskoj, da je valjao kurcu ostao bi u Engleskoj.

Jedna od vecih gresaka uprave Junajteda, forsiranje Rashforda kao špica zbog uticaja javnosti, jer je to engleski wonderkid, pišanje po Mourinhu jer mu nije dao da igra spica nego ga gurao na krilo. Epilog toga, ispostavilo se da je Rashford krilo i ništa više, nije uopšte za špica klasicnog. Odjebali Lukakua i ostali sa maloumnim Martialom te morali dovoditi Cavania

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Gospodin jedan veliki, 85.minuta vadi Lautara, Hakimija i Bastonija ubacuje Darmiana Eriksena i D'Abrosia hahahah nevjerovatan je. Kako mi je drago sto je ispao drugu godinu za redom u LP.
95% navijaca ga krive za ovaj neuspjeh, jebu mu sve po spisku, ostalih 5% jebu mater Gagliardiniju sto igra prije Eriksema.
Link to comment
Share on other sites

OK, shvatam da je balans bitan, (iako se jezim od te rijeci), ali kada god i protiv koga god da igramo kuci, na Bridzu, mi trebamo i moramo biti hrabriji i odlucniji. U kost ici ako treba, ginuti za svaku loptu, pokusati dati gol taman se na glavu nasadio. Ako je protivnik bio bolji, cestitati mu i nikom nista. Idemo dalje...

Da smo sinoc zaigrali istim pristupom kao prosle sedmice protiv Arsenala (2:2), vjerujem da bi ih 3 razlike dobili. Zasto Conte protiv svakog iole jaceg protivnika na papiru igra obazrivo i bojažljivo, necu haman nikad saznati.

Conteovu osobnost, zelju i žar kojim plijeni i kojim trenira ovu ekipu izuzetno volim i cijenim, ali me uzasno nervira sto non stop, ali bas svaku utakmicu protiv jaceg protivnika igramo pazljivo i bojazljivo.

To nije Chelsea za kojeg sam ja poceo navijati davne 2000. godine. Zaigraj srcem, pogini za svaku loptu, pokusaj nesto odigrati kako treba, pokusaj zabaviti navijaca koji je dosao mozda sad na Bridz i nikad vise, pa ako izgubis jebaji ga, nece ti niko zamjeriti...Ali pokusaj nesto konkretno, borbeno i hrabro!

 

Kad sam ja pisao o njemu...

Sve mogu shvatiti ali zasto su neki treneri tolike picke i igraju bojazljivo, to ne mogu shvatiti. Pa jebemu nije rat, nece mrtva glava pasti. Pa zar nismo jos kao djeca zavoljeli ovu igru zbog golova, atraktivnosti, zabavi? Jebemu majku sve neki takticari i picke materine, vise se vodi racuna o tome da se ne primi gol nego da se postigne. 

Strasno koliko ne volim to. Citiram Johan Krojfa:

"Dobra igra bez rezultata je besmislena. Rezultati bez dobre igre su dosadni." Otprilike i ja ovako mislim, dakle bitno je i jedno i drugo, ali nemoj samo vise da gledam bunkerisanje u Chelseau taman kad ne bi nikad vise nista osvojili.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...