Jump to content

Premiership (ENG)


Caeruleus

Recommended Posts

On je igrač koji nije primarno strijelac nego je napadač koji zna da igra fudbal i da otvara prostor za saigrače. To je idealan saigrač za Saku, Odegaarda i ostale iz ofanzivnog dijela veznog reda. Nisam ga htio kod nas jer nam ne treba još jedna lažna devetka i još jedan koji ne zabija nego radi okolo neke druge poslove. Ovo što radi u Arsenalu nikada prije nije radio i prevazišao je sva moja očekivanja. Ulazi u više šansi nego što je u Cityu. Kao da je sa njima već 3 godine.

 

Nisam uspio skontati šta je Zinchenko juče igrao. Bio je i lijevo i desno i u sredini. Stalno na nekom drugom mjestu.

 

Pogledajte broj godina njihovih igrača, niko nema 30 godina. Ramsdale 24, Tomiyasu 23, White 24, Gabriel 24, Saliba 21, Tierney 25, Zinchenko 25, Partey 29, Xhaka 29, Lokonga 22, Saka 20, Odegaard 23, Smith-Rowe 23, Martinelli 22, Vieira 21, Jesus 25, Nketiah 23. Od 16 glavnih igrača samo ova dvojica u veznom redu nemaju 10 godina karijere ispred sebe. Kad su dotakli samo dno okrenuli su se mladim igračima. Imali su strpljenja za mlade igrače, imali su strpljenja za trenera. Nisu imali problem da otjeraju velika imena koja su se samo vukla po terenu, a neki od njih su bili i kapiteni. To je razlika između Uniteda i Arsenala, jedni trpe neke "zvijezde" koje samo povremeno mogu donijeti neki rezultat i nemaju nikakve obrise nikakvog sistema, a drugi nisu krpili rupe nego su sve renovirali i ovih dana vidimo rezultate toga. Sad kad su ponovo normalna ekipa možda ih nekad i pobijedimo.

Link to comment
Share on other sites

Everton sa ovim kadrom može samo bunker igrati. Kupili su 2 nova štopera i imaju još 4 od ranije i može se sastaviti jedna dobra trojka. Imaju puno veznjaka koji su destruktivci i u napadu imaju brza krila i napadače koji su dobri u zraku. Prošla je godina kako su otišli James i Sigurdsson i nisu kreativnog veznjaka doveli.

Link to comment
Share on other sites

Everton će ispasti ponajviše zbog bačenih para u vjetar i to onda kada su imali pare. Na kraju su ostali sa morem prosječnih igrača sa za njih velikim primanjima.

Također Lampard kao trener bi mogao sam sebe uništiti, od momenta kada je kod nas krenuo rotirati sa formacijama, taktikama i pristupom sve mu se lagano urušilo i mislim da će jako teško ostaviti ovaj Everton u ligi.

 

Arsenal je uradio ono što smo mi krenuli raditi samo su istrajali u tome. Lagana smjena generacija sa time da su prednost dali svojim omladincima te pametno doveli što im treba. Isto tako su istrpili i Artetu i to je dalo rezultata. Ne vjerujem da će osvojiti titulu ali mogli bi biti opasan konkurent.

Link to comment
Share on other sites

Lijepa utakmica između Lpool i Uniteda, pogotovo za nas koji navijamo da i jedni i drugi izgube.

Nije me iznenadio United dobrom igrom pogotovo kad sam vidio postave, dva kancera ekipe su preseljena na klupu McTomnay je fizički odradio ono što se od njega tražilo, tako da je to izgledalo solidno. Ne znače ova tri boda da će se United nešto opasno vratiti, dug je put pred njima.

Što se Lpoola tiče sa onom sredinom nije ni čudo što su ispadali kad god su naprijed krenuli, sa nespremnim Fabinhom odmah znaš šta im se sprema. Šteta je što mi kao i uvijek ne koristimo, nego dijelimo bodove.

Link to comment
Share on other sites

Eno i United uz malo vise trke i angažmana nego prije uspio iskontrolisati Liverpool i dobio pozitivam rezultat. U današnjem fudbalu moras biti spreman da crknes od trcanja svih 90 minuta. Nema prostora za zabusavanje. 

Nas je Leeds pregazio svojom trkom i stalnim pritiskom i to me strasno iritira. Kad nase primadonice budu spremne da iz kola u kolo igraju na 110% kapaciteta vidjet cemo napredak i rezultate. A ovako kako mi radimo, svako trece ili cetvrto kolo ubacimo u vecu brzinu, od toga nema nista. Ne uzima City bezveze skoro svake godine ligu. Disciplovana ekipa. Isto sto smo mi pretprosle godine uzeli LP, nije to bilo slucajno. Pregazili smo svakog protivnika trkom i zalaganjem na duplo visem nivou od njiih i rezultati su se pokazali. 

Ajmo vidjeti mozemo li vratiti tu energiju i volju. 

Link to comment
Share on other sites

Razlika između naših i Cityevih igrača je u tome što je svaki njihov igrač siguran sa loptom u nogama, a od igrača u veznom redu i napadu svi se dobro snalaze pred golom, mogu proći protivnika 1 na 1 i imaju dobar šut iz daljine, dok kod nas većini nešto od toga fali, nekima više elemenata.

Link to comment
Share on other sites

Razlog za to je moderna statistika koja kaže da udarci iz daljine nemaju veliku vjerojatnost uspjeha pa treneri ne daju igračima da pucaju ali pritom zaboravljaju da iz toga može i proizač korner, neki odbijanac i tap-in, možda penal zbog ruke i sl.

Generalno, ako ti se igra svodi isključivo na udarce iz daljine to je očiti znak da nešto ne valja, ali isto tako ne valja ni ako nikad ne pucaš jer lakše postaneš predvidljiv, pogotovo ako nemaš nikakvu igru (ko mi) isplati se barem probat opalit povremeno pa šta bude.

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno je istina da se nogomet mjenja, i da se već puno i promjenio, e sad da li na bolje ili na gore, kako kome, to je stvar ukusa i ljubavi prema nogometu. Meni osobno je to na gore, ali razumijem napredak i razvoj kako igrača tako i same igre i stalnog modificiranja iste, i volim sve vrste i svaki način igre, jer obožavam taj sport i te taktike i nadmudrivanja, različite stilove, ma sve. Zato mi je recimo bilo žao kad je Burnley ispao, ili ono prije stari klasični Stoke sa onim svojim prepoznatljivim stilovima, a puno ljudi je jedva dočekalo njihova ispadanja.

Meni je to nerazumljivo haha, ja npr uživam u tom nadmetanju i borbi stilova pa tko pobjedi pobjedi, samo nek je pošteno i to je to. Šta fali ako Burnley npr leži u bunkeru čitavu tekmu, grčevito se i pošteno brani, onda nabije neku dugu u kontru, iz te kontre blokirani udarac i korner, a iz kornera gol i pobjede ili npr nekadašnji Stoke, ista priča s obranom, borba do krvi, igra preko bekova i na centaršute, i posere ih nakon Delapovog ubacaja rukom, glavom zabije Jerome ili mrcina Kenwyne Jones. Ne znam, meni to sve ima svoje čari, i ništa od toga ne osuđujem dok je pošteno, i u svemu tome uživam, a stilovi neka se bore, svatko neka brusi svoj i nadograđuje, pa neka pobjedi bolji, pa ti ako si toliko bolji majstore pobjedi moj bunker, moje bekove, spriječi moje kontre i centaršute, neutraliziraj moja oružja u istakni svoja, a tako i obrnuto, ako si toliko dobar u obrani, discipliniran, rastrčan itd ajde sinko obrani se mojih sitnih kratkih dodavanja, protrcavanja iza leđa, driblinga, savrseno tehnički dotjerane igre i minijatura mojih virtuoza. I to je to, za mene je to tako jednostavno, i svaki stil volim i uživam.

Inače, obožavao sam nogomet Villareala sa Nilmarom, Rossijem, Sennom, Cazorlom, Canijem, Capdevilom i ostalima, uživao sam i u tekmama Stoke Citya navečer na kišni ponedjeljak i u krvavoj glavi Ryana Shawcrossa, dok sa klupe prati legendarni Tony Pulis, obožavam ludilo i totalni napadački nogomet Red Bullovih ekipa, i Bielsinog Leedsa, pa recimo igru omraženog mi Bayerna za vrijeme vladavine majstora Juppa Heynckesa, stare Barcelone s Ronaldinhom, a naša igra mi se najviše dopadala za vrijeme Mourinha, Contea, Lampardova je super bila dok nije krenulo nizbrdo, i Tuchelova neko vrijeme nakon dolaska.

 

Apropo šutiranja sa distance, ovako na prvu po sjećanju zadnji gol koji smo zabili iz daljine je Chalobahov kod Lamparda hahah, ima nešto i svježije garant al evo ovo mi je u memoriji, a prije ne znaš od koga ćeš prije očekivati bombu, sve šuteri teški, Lampard, Drogba, Ballack, Essien, Belleti, Alex, Deco psss milina....a sad hh, cak ni onih Rudigerovih rokanja neće biti..

 

Nadajmo se boljem

Link to comment
Share on other sites

Vjerovali ili ne, prošle sezone smo zabili 14 ligaških golova izvan 16-erca i dugo smo bili najbolji u tome u ligi, sve dok Rodri nije pred kraj počeo na svakoj zabijati. Toliko puno smo zabili iz daljine uprkos lošim šuterima. Slobodnjak Alonsa protiv Palacea, pa kasnije Chalobah na istoj utakmici, Rudiger protiv Brentforda, Ziyech protiv Tottenhama, to su 4 kojih se prvo sjetim. Ne znam je li Kovačićev protiv Liverpoola bio vani. Bilo je i onih poput Wernerovog protiv Arsenala gdje se lopta odbijala i jedva ušla u gol.

Link to comment
Share on other sites

Mora se Manchesterski hype zadrzati duze od jednog kola i mora se bijes navijača i neredi smiriti tako što im se da ono na šta su navikli, naravno poklon bodovi. Nerealno je da sa VARom ovo nije penal. Jebeno nerealno.

 

Lpool pregazio Bournemouth, naložio ih je fino Kloppo, dok Palace pokazuje koliko su zajebana ekipa 0:2 na Etihadu, lagano svaka čast

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...