Jump to content

Euro 2016


Caeruleus

Recommended Posts

  • Postova 480
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Stručnjaci kritikuju Francuze zbog kukavičke/kalkulantske igre uprokos tome što su stvorili dva-tri puta više prilika i zbog toga što su imali lake protivnike do finala, a veličaju Portugal koji se do titule provukao sa jednom pobedom u regularnom delu iako su im protivnici bili još slabiji (fudbalski giganti Mađarska, Island, Vels, Poljska, Hrvatska i Austrija), u utakmicama u kojima su u proseku 3-4 puta pogađali okvir gola i hvale ih za srčanost, posvećenost, timski duh i želju?

Ko je ovde lud?

Fudbal je apsurdna igra, zajedno sa komentarima koji idu uz njega.

Link to comment
Share on other sites

Naravno, Portugal je trebao pobijediti sa 99.9% točnih dodavanja, posjedom lopte od 90% i trebao je 100 puta opaliti na gol. Trebao je i UEFAinu sudačku pomoć da dođe do finala i osvoji ga. Najbolja stvar mi je kad Barcelonini navijači drugima definiraju što je nogomet. Nogomet se igra već 100 godina i nije privatna stvar jedne ekipe. Kao i u svakom timskom sportu, čvrsta obrana je baza, ostalo je samo nadogradnja, osnove timskog sporta. Nisu ni Bullsi u košarci najveći jer su igrali samo napad, nego su igrali vrhunsku obranu. Santos je ugušio Francusku sredinu, čista pozicijska igra i sužavanje prostora. U sredini je imao igrače koji se mogu dodavati i koji su radilice, nije dao previše prostora po bokovima

Ovo je pobjeda nogometne taktike. Underdog dobio domaćina. Kme kme
Link to comment
Share on other sites

Drago mi je za Portugal. Ova Francuska mi totalno smrdi kao ekipa, da nisu domaćini ne bi išli do finala sigurno.

Onaj Renato Sanches je igračina samo takva, kako momak odigra prvenstvo sa samo 18 godina.

Fernando Santos dokazao klasu. Inženjer elektrotehnike, ništa manje nisam ni očekivao od njega. ;)

 

Nisam ovo znao. Realno sta drugo ocekivati od takvog covjeka :D

Link to comment
Share on other sites

Nisam ovo znao. Realno sta drugo ocekivati od takvog covjeka :D

 

Netko se zajebavao nakon što je Portugal izbacio Hrvatsku - "šta se čudite, inženjer (Santos) je pobijedio tehničara (Čačić, inače je TV serviser)"

 

Stručnjaci kritikuju Francuze zbog kukavičke/kalkulantske igre uprokos tome što su stvorili dva-tri puta više prilika i zbog toga što su imali lake protivnike do finala, a veličaju Portugal koji se do titule provukao sa jednom pobedom u regularnom delu iako su im protivnici bili još slabiji (fudbalski giganti Mađarska, Island, Vels, Poljska, Hrvatska i Austrija), u utakmicama u kojima su u proseku 3-4 puta pogađali okvir gola i hvale ih za srčanost, posvećenost, timski duh i želju?

Ko je ovde lud?

Fudbal je apsurdna igra, zajedno sa komentarima koji idu uz njega.

 

Jedini teži protivnik Francuske bila je Njemačka. Ostali žali bože. Provukli se do finala čisto na račun domaćinstva, inače su overhyped. 
S druge strane Portugal, nikakav hype oko ekipe, igrački znatno slabiji od ostalih "velesila", Å¡ute i igraju svoju igru sve do pehara. 
Dobar ishod na kraju za puno ljubitelja nogometa, loš možda za ljubitelje precijenjenih ekipa, posjeda lopte i sličnih nebitnih stvari.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Jedini teži protivnik Francuske bila je Njemačka. Ostali žali bože. Provukli se do finala čisto na račun domaćinstva, inače su overhyped. 
S druge strane Portugal, nikakav hype oko ekipe, igrački znatno slabiji od ostalih "velesila", Å¡ute i igraju svoju igru sve do pehara. 
Dobar ishod na kraju za puno ljubitelja nogometa, loš možda za ljubitelje precijenjenih ekipa, posjeda lopte i sličnih nebitnih stvari.

 

Francuzi se provukli, šta reći za ove druge, ne pobede nikog i sad su kao najbolja ekipa u Evropi, a nisu ni na svom poluostrvu najbolji? I naravno da ćemo u završnicama velikih turnira i dalje gledati ovakve horore od utakmica. Ako su vama uspavanke super kada igraju creme de la creme ekipe, samo napred, neka je ovo odlično za fudbal.

Link to comment
Share on other sites

Plac majke Isusove..

 

Pa sta bi bilo da su Francuzi uzeli? Navlace im sudije boga oca, u grupi su se telili sa onim levatima, igrali su protiv mrtvog Islanda i Iraca koji nisu za kvalifikacija kamoli za nokaut fazu zavrsnog turnira, protiv Njemacke su bili mnogo losiji i onda pricas kako je Portugal nezasluzeno uradio to sto je uradio. 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj šampion Evrope nije ni taj mrtvi Island mogao da dobije. Svi argumenti kojima se kritikuje Francuska dobijaju dvostruku težinu u slučaju Portugalije.

 

Igi, povrijedjen si. Niko Francuze nije prevario, izgubili su i uz nenormalnu pomoc sudija. To sto Portugal nije dobio Island vam je ionako jedino za sta se hvatate i slobodno nastavite.

 

Ti nijedan argument nemas sem to sto Francuska napada, a na kraju krajeva to nije ni argument nego nesto za sta se hvataju i ova djeca u dresu Mesija sto mi svaki dan pod prozorom galame. Svaka im cast onda kad napadaju, a ne mogu dati gola 120 minuta.

Link to comment
Share on other sites

Elektrotehniku
Skoro pa smo kolege, ipak računarstvo i elektrotehnika često idu zajedno. :D


Pa ja sam Elektrotehniku i zavrsio, odsjek Tehnicka informatika. Sta ti je, pa dero sam i ja osnove elektrotehnike, elektricna kola, automatiku itd. :D
Link to comment
Share on other sites

Igi, povrijedjen si. Niko Francuze nije prevario, izgubili su i uz nenormalnu pomoc sudija. To sto Portugal nije dobio Island vam je ionako jedino za sta se hvatate i slobodno nastavite.

 

Ti nijedan argument nemas sem to sto Francuska napada, a na kraju krajeva to nije ni argument nego nesto za sta se hvataju i ova djeca u dresu Mesija sto mi svaki dan pod prozorom galame. Svaka im cast onda kad napadaju, a ne mogu dati gola 120 minuta.

 

Je l' to beÅ¡e ona situacija  kada je Eder igrao rukom, a sudija dosudio slobodan udarac za Portugal i minut-dva nakon te situacije pada gol koji postiže isti igrač?

 

Ti nijedan argument nemaš sem to što su se Francuzi provukli do finala, a na kraju krajeva to nije ni argument nego nešto za šta se hvataju advokati sa slikom Hodora i natpisom mou the best koji svaki dan po internetu pišu Emenalo out. Svaka im čast kad su najbolji, a ni od koga zapravo nisu bolji.

Link to comment
Share on other sites

Je l' to beÅ¡e ona situacija  kada je Eder igrao rukom, a sudija dosudio slobodan udarac za Portugal i minut-dva nakon te situacije pada gol koji postiže isti igrač?

 

Ti nijedan argument nemaš sem to što su se Francuzi provukli do finala, a na kraju krajeva to nije ni argument nego nešto za šta se hvataju advokati sa slikom Hodora i natpisom mou the best koji svaki dan po internetu pišu Emenalo out. Svaka im čast kad su najbolji, a ni od koga zapravo nisu bolji.

 

Ma daj Igi, izvadio si doslovno JEDINU situaciju na cijelom prvenstvu kada je odluka išla na štetu Francuzima. LOL

 

Pa Portugal nije najbolja ekipa Europe, ne znam da je netko to i tvrdio. U tome je i ljepota ovog naslova. U tome je ljepota nogometa - ne osvaja uvijek najbolji. U tome je ljepota našeg naslova iz 2012.

 

Ili biste vi možda radije da je 2012. osvojila najbolja ekipa, Bayern ili Barcelona?

Link to comment
Share on other sites

Je l' to beÅ¡e ona situacija  kada je Eder igrao rukom, a sudija dosudio slobodan udarac za Portugal i minut-dva nakon te situacije pada gol koji postiže isti igrač?

 

Ti nijedan argument nemaš sem to što su se Francuzi provukli do finala, a na kraju krajeva to nije ni argument nego nešto za šta se hvataju advokati sa slikom Hodora i natpisom mou the best koji svaki dan po internetu pišu Emenalo out. Svaka im čast kad su najbolji, a ni od koga zapravo nisu bolji.

 

Znas li ti ista sem izvrtati tudje rijeci? Sta god ja napisem ti okrenes i hajmo Jovo na novo. I ja sam budala pa ulazim sa tobom u rasprave...

 

Uglavnom sve ti je receno toliko da je banalno da se i dalje raspravljas.

Link to comment
Share on other sites

Jest, ja ti izvrćem reči, 100%.

 

 

Ma daj Igi, izvadio si doslovno JEDINU situaciju na cijelom prvenstvu kada je odluka išla na štetu Francuzima. LOL

 

Pa Portugal nije najbolja ekipa Europe, ne znam da je netko to i tvrdio. U tome je i ljepota ovog naslova. U tome je ljepota nogometa - ne osvaja uvijek najbolji. U tome je ljepota našeg naslova iz 2012.

 

Ili biste vi možda radije da je 2012. osvojila najbolja ekipa, Bayern ili Barcelona?

 

Ne bih da zalazim u sudijske odluke, morao bih da kopam po svim mogućim ali eto, neka je jedina, donela je trofej Portugalcima.

 

 I kad već očekivano spominjete naÅ¡e trofeje iz 2012. iskreno, pokenjam se na isti. Isto kao i na PremijerÅ¡ip 2015. Postali smo prvaci koji su svi redom kantali.

Link to comment
Share on other sites

Jest, ja ti izvrćem reči, 100%.

 

 

 

Ne bih da zalazim u sudijske odluke, morao bih da kopam po svim mogućim ali eto, neka je jedina, donela je trofej Portugalcima.

 

 I kad već očekivano spominjete naÅ¡e trofeje iz 2012. iskreno, pokenjam se na isti. Isto kao i na PremijerÅ¡ip 2015. Postali smo prvaci koji su svi redom kantali.

 

 

Mi nismo nikad imali losiju a usput borbeniju ekipu zadnjih 15 godina koliko ja navijam za ovaj klub. Ja sam svim srcem ponosan na taj naslov uprkos svim okolnostima i svim kriticarima koji su pljuvali na isti nacin kao i ti sad.

Pa ti momci su te godine, tu noc pisali krv koliko su se trudili da nadomjeste igracke (ne)kvalitete i uspjeli su u tome. Ja sam ponosniji na te momke i tu titulu vise nego na ijednu drugu. 

Link to comment
Share on other sites

I kad već očekivano spominjete naše trofeje iz 2012. iskreno, pokenjam se na isti. Isto kao i na Premijeršip 2015. Postali smo prvaci koji su svi redom kantali.

 

Lako je tebi i tvom klubu kad imate 5 titula u LS, ali mi imamo samo ovu jednu i moramo da je postujemo.

 

 

U kup sistemima takmicenja previse faktora odlucuje ko prolazi dalje i ko osvaja tako da ni 10 puta jaca ekipa od ostalih ne moze sa sigurnoscu da osvoji. U ligaskim sistemima je druga prica i to je jedini nacin gde se najkvalitetnija i najkonstantnija ekipa lako istakne. U ovakvom sistemu je bez veze reci da je neko zasluzeno ili nezasluzeno uzeo.

Link to comment
Share on other sites

Razlika između mene i vas je što vi samo te titule vidite, eventualno u slučaju LŠ prethodne okolnosti, al ne gledate ono što je usledilo posle njih. Očekivano je da umesto da uvidite to, vi ste se uhvatili za glorifikaciju nekakve borbenosti srca, objašnjavanju razlika između liga i kupa...

Link to comment
Share on other sites

Razlika između mene i vas je što vi samo te titule vidite, eventualno u slučaju LŠ prethodne okolnosti, al ne gledate ono što je usledilo posle njih. Očekivano je da umesto da uvidite to, vi ste se uhvatili za glorifikaciju nekakve borbenosti srca, objašnjavanju razlika između liga i kupa...

 

Å to je uslijedilo poslije njih?

Link to comment
Share on other sites

Ovo mi je bilo jedno od najnezanimljivijih finala s navijačkog pogleda. Francuzi su mi mrski, skupina super skupih zvjezda koje ne igraju kao tim, a onda i to vidno navlačnje sudaca, da ne govorim da se joÅ¡ sječam one ruke protiv Irske. 

S druge strane i Prtugal mi nikad nije bia je drag, spadaju u onu skupinu zajedno s Španjolcima, Grcima, Talijanima i sl. koji su prepuni glumatanja, previjanja i radi toga ih ne podnosim. Uz to osvojili su tako kako su osvojili, nemam ništa protiv i Santos je očitno vrhunski stručanjak ali ne mogu reć ni da volim takvu igru.

 

Pričati o tome je li zasluženo ili ne je glupo, osvojili su, slično smo i mi osvojili lp 2012, a već odavno znamo da u nogometu svak može dobit svakoga i ne pobjeđuje uvijek najbolji... A priče anitnogometu i sl. ionako još više mrzim od samog antinogometa :)

 

I na kraju sam ipak navijao za Portugal čisto zbog kasnijeg trolanja katalonskog mafijaša:

 

CnCPB2OUEAA6vhS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Masis poentu, Igi. Portugal je odigrao u skladu svojih mogucnosti sinoc, protiv objektivno dosta jaceg protivnika i to pogotovo nakon sto su izgubili Ronalda. Da su odabrali bilo koji drugi nacin izgubili bi. I to cini fudbal zanimljivim, jer slabiji moze dobiti jaceg.

I kad termin igras protiv jacih, neces ici grlom u jagode i pokusavati se nadigravati vec ces stati usko u odbranu i nadati se dobrim kontrama.

 

Isto kao i 2012. kada smo mi osvojili. Samo pricate i pamtite utakmice protiv Barcelone i Bayerna, a jedino smo te 3 odigrali defanzivno. Pronasli taktiku i nacín da dodjemo do rezultata protiv, tada za 2 klase jacih ekipa. To da nije zasluzeno mogu samo pricati Bayernovi i Barcini plackopicici od navijaca. I dan-danas kmece :D Nemojte skrnaviti 2012. godinu na ovom forumu, da se ja pitam dijelio bih banove za ovo. :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...