Jump to content

Champions League - Semi - finals: Real Madrid vs Chelsea (27.04. uto.) 21h


klicko

  

13 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Postova 93
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Forumaši sa najviše postova

Nekako sam razocaran ostao nakon utakmice ker smo zreli bili za bolji rezultat.

Prvo poluvrijeme smo ih ubili a u drugom real stao iza lopte. Vidio je zidan da bi mogao primit par komada pa sto veli bolje 1 1 nego pusiona.

Tuchel odlicno postavio ekipu a Zidane se prilagodio Tuchelu sto je i formacija pokazala. I to nesto znaci, uglavnom se slabije ekipe prilagodjavaju jacim.

Kud je ova kisa ko iz slaufa, nije se mogla ni igrat dobra kombinatorka.

Uglavnom, nisam zadovoljan rezultatom. U London ce doc jaci real. Mendy i valverde mozda ulete, tu je ramos, njegova pojava dosta znaci al nadat je se i nama da kova odigra kako zna, ipak trebas pokazaz bivsem klubu kakav si igrac
Link to comment
Share on other sites

Moglo je i bolje, kad su izasli Pulisic i Werner nismo bili u stanju pristisnuti i napraviti neku ozbiljnu sansu.

Bilo je nekih situacija ali opet nismo zadnji pas poslali na vrijeme, u jednoj je Ziyech pokusao driblati dok mu je na povratnoj bio Mount, a u drugoj je Kante poslao "losu" loptu Havertzu. Steta jer smo mogli vise pogotovo u prvom poluvremenu, revans ce dati odgovor ko prolazi u finale. 

Link to comment
Share on other sites

Real sa obje ruke uzeo 1:1, mislim da su i sretni nakon prvog poluvremena bili. Znali su da su mogli primiti 2-3 komada. Odmah u drugom zadnja linija dosta više nazad i vidjelo se da uspiju da nas stignu ako krenemo u neku kontru.

 

Pokušali su u drugom poluvremenu nešto kao protiv Lpoola ali sve to je bilo za kurac. Kod njih izdvojiti Benzemu mrtvog, jedini koji je u napadu radio nešto je Benzema, nabijem ga na kurac. Ovo ostalo taraba.

 

Zanimljivo će biti u revanšu, samo se nadam da će Azpi da odjebe sa pozicije desnog WB-a što prije. Oni ako zabiju prvi gol to će biti veliki problem. Protiv ovog Reala bitno je samo da oni ne zabiju prvi inače ide Jose Mourinho bunkerica...

 

Bila bi šteta da ovaj Real ode u finale, mislim da smo trenutno bolja ekipa. Bez obzira na to što je Tuchel tu od polovine sezone i bez obzira na to što pored ovolikog talenta u napadu mi još nismo ni približno uigrani u tom segmentu.

 

 

 

NGOLO KANTE ! 

Link to comment
Share on other sites

Čitajući vaše komentare, daje se dojam da je Lampard iz autobusa vidio nekog žutog klinca kako ulicom šuta loptu, doveo ga u Chelsea i dao mu ime Werner.
Oa Hazard je 10x gori u Realu od bilo kojeg našeg novog igrača.
Mnogo loših i viška poteza radimo u sredini i napadu.
U svakom slučaju bili smo bolji od Real Madrida ali eto nismo znali bolje.
Link to comment
Share on other sites

Premalo smo dobili iz ove utakmice, ali nije ni cudno kada skontas kakve zavrsnice akcija imamo. Kao kakav drugoligas.

Polufinala se ne prolaze bez dobre zavrsnice, a u finalu nemas sta trazit sa istim problemom.

Momcima svaka cast na igri, na borbi, ali u napadu mora puno bolje, ma posve drugacije. Toliko kontri, toliko prostora, toliko zicera, a nismo zabili nijedan osim Pulisiceve majstorije.

Steta, jer bolji smo. I u drugoj utakmici Real nam nece stvoriti vise od jedne, eventualno dvije sanse. Samo sto, njihov Benzema te sanse zavrsava, a mi od 30 suteva, utrpamo nekako jedan gol.

Zao mi i Tuchela, tako dobro vodi ekipu, pokazuje da je maestralan trener, al nema tog jednog rasnog napadaca, koji ce zabijati, a da ga ima, osvojili bi ovo glat.
Sljedece sezone, ko zna kakva ce biti forma igraca i Chelseaja, mozda ne bude ovako dobro, kao sto je trenutno. Samo taj napadac, da ga sada imamo... Eh.
Link to comment
Share on other sites

Kante je igrac utakmice. Werner me je razocarao. Nije se znao kretati, ne mozes mu dodati, jer se ne zna kretati debil. Koliko me je iznervirao veceras, to mogu psovati jos 3 sata zaredom, jebem mu svu familiju i rod od kojeg je potekao. Kako me nervirao dok su suigraci trebali da mu dodaju, a on debil nesto zastaje, pa krene kasno, joooooj kurca od igraca sviju mi.

 

Uglavnom, trebali smo pobjediti, imali smo vise sansi, imali smo i bolje igrace, iduce sedmice ce biti mnogo teze kada se svi oporave, a posebno ako pocne Hazard.

Link to comment
Share on other sites

Bice tesko na Bridgeu. Danas da je ostalo 0-1 do poluvremena oni bi krenuli ofanzivnije u drugom a onda bi popusili jos koji na kontru od Pulisica i ekipe.

Al ovako treba biti spreman na sve. Igraju mnogo prgav, nemastovit fudbal. Prave ogroman pritisak na sudije, treba se dobro paziti.

Mi smo fizicki za klasu nadmocnija ekipa, trcimo vise, imamo 2-3 brza igraca. Kod njih niko ne moze viska napraviti, srecom Eden ne izgleda jos spreman. Samo treba hrabro i bez puno respekta igrati.
Link to comment
Share on other sites

Najbitnije je sto oni sljedecu moraju napast. Tuchel ce igrat svoju igru. Posjed i cekat njihovu gresku da kazni.

Evo i nakon prospavane noci ne prolazi ne dojam da ano trebali bolji rezultat izvuc.
Bit ce jaci sljedecu utakmicu povratkom mendya i valverdea nazalost
Link to comment
Share on other sites

Trebali smo, ali nismo, i idemo dalje, Bože moj. Drago mi je što smo pokazali da smo materijal za finala. Ekipu koja se bori za titulu u Španiji (drugu nakon Atletica) smo nadigrali u skoro svim segmentima igre. Real je ipak iskusnija ekipa i na iskustvo su izvukli ovaj remi. A ne bi ga izvukli da smo bili pametniji u napadu. Imamo strašne kontre koje nikako ne znamo završiti. To kad bismo popravili niko nam ne bi mogao parirati.

 

Uzvrat je 100% otvoren i može otići na bilo koju stranu. Imat ćemo tada, nadam se, Kovačića, pa će to biti i bolje. 

 

P.S. Ramazan je, postači uputite dovu Allahu da Werner napokon počne zabijati barem 100%-tne prilike. Dova postača se ne odbija.

Link to comment
Share on other sites

Utakmica je bila sjajna u prvom poluvremenu, vidjelo se u drugom da smo malo izgubili snage. Naime, mislim da ce biti jako tesko na Bridzu, ali vjerujem u ove momke, uopste nisam strijepio od Reala. Ostaje zal zbog Werenrove promasene sanse ali sta je tu je. Imamo odlican rezultat i radujem se sljedecoj utakmici.
Kante je dokazao da smo bez njega slabiji za 70%. Takodje, Ridiger je odigrao jako dobro.
Link to comment
Share on other sites

Nije u drugom nestalo snage koliko su obje ekipe izaÅ¡le rezervirasano i zatvorile se. ÄŒekala se greÅ¡ka. Realu je odgovarao ovaj rezultat jer su vidjeli da u onoj formaciji jednostavno ne mogu da nam pariraju, vratili su zadnju liniju i zatvorili se da ne ispuÅ¡e. 

 

Mi smo zabili u gostima i također smo bili zadovoljni sa tim jer da smo primili još jedan Zidane bi stavio 11 igrača na gol liniju i na Bridgeu od prve minute.

 

U revanšu na nama ostaje da se zacementiramo, njima da pokušaju nešto odraditi i da čekaju grešku u prvih sat vremena.

 

Mislim da Valverde ima Covid, on i Ramos tako da neće biti spremni. Kova bi mi uletio umjesto Jorginha zato što je brži i jači.


Iskreno mislim ako zabijemo prvi na Bridgeu da je to to, mi kad stanemo nazad od Reala nema ništa, Benzema koji je jedina opasnost se jako često vraća na centar da odigra nešto i primi loptu. Plus su tanki na postavljenu odbranu i najbolji su u kontrama. Također znaju nekada lijepo odigrati po strani duple pasove.

 

Kao što Wajz reče, jedna jako prgava, nemaštovita ekipa, koja ne zaslužuje finale

Link to comment
Share on other sites

Kvalitetno odigrana utakmica sa bezbroj prilika i dobrim ishodom za kraj pred uzvratnu utakmicu. Koliko god da gotivim Vernera nisam bas siguran da ce Tuhel imati previse strpljenja za njegovo aktiviranje i igre koje je pruzao u Lajpcigu u ulozi golgetera. Onakvi ziceri se ne promasuju ni na terminu, situacija u kojoj se nasao u polufinalu Lige prvaka zavrsava se snaznim sutem gdje golman dobija minimalne sanse. Hipoteticki gledano da smo poveli sa dva gola razlike druga bi se prica odvijala na terenu i momentum bi bio strani Celzija. Sto se tice gola Benzeme slozicu se sa spanskim sucem Huanom Anduharom da je golu prethodio faul Kazemira nad kapitenom.

Link to comment
Share on other sites

Kvalitetno odigrana utakmica sa bezbroj prilika i dobrim ishodom za kraj pred uzvratnu utakmicu. Koliko god da gotivim Vernera nisam bas siguran da ce Tuhel imati previse strpljenja za njegovo aktiviranje i igre koje je pruzao u Lajpcigu u ulozi golgetera. Onakvi ziceri se ne promasuju ni na terminu, situacija u kojoj se nasao u polufinalu Lige prvaka zavrsava se snaznim sutem gdje golman dobija minimalne sanse. Hipoteticki gledano da smo poveli sa dva gola razlike druga bi se prica odvijala na terenu i momentum bi bio strani Celzija. Sto se tice gola Benzeme slozicu se sa spanskim sucem Huanom Anduharom da je golu prethodio faul Kazemira nad kapitenom.

Dobrodosao i nastavi da pises.


Slazem se sa Wengerom. Sad je na Tuchelu da ubjedi igrace da iducu utakmicu idemo na pobjedu a ne da branimo rezultat iz prve utakmice.

https://www.youtube.com/watch?v=S72puWIxrzk

Link to comment
Share on other sites

Real je preiskusna ekipa i tacno im je odgovarao onaj tempo igre u drugom poluvremenu. Znaci ljudi su pravili najbolje sanse iz prekida to dovoljno govori o njihovoj igri sinoc, ali se isto tako u odbrani brane gotovo sa svim igracima jucer u 90 minuti 9 im igraca stoji oko svog kaznenog prostora. Sigurno je da smo mogli bolji rezultat imati poslije utakmice sinoc, ali idemo fajterski u revansu pa sta bude. 

Link to comment
Share on other sites

Ma najviše veseli činjenica da nikome nismo lagan zalogaj, pokazali smo da nismo slučajno u polufinalu, od ove 4 ekipe nas se smatra za ekipu koja ima najmanje šanse za trofej, ali sinoć smo pokazali zube. Znate one situacije kada u dvomecu nemate šanse i samo je pitanje kojom razlikom ce te biti izbaceni, takve situacije necemo gledati od Chelseaja ove sezone, što svakako raduje, u stanju smo se potuci sa bilo kojom ekipom. Odigrati hrabro revanš pa šta bude..
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...