Jump to content

Champions League - Semi - finals: Real Madrid vs Chelsea (27.04. uto.) 21h


klicko

  

13 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

173937254_10159556379967259_559243609812

 

Polufinale Lige Prvaka 

 

Posle dužeg niza godina igramo samu završnicu najelitnijeg evropskog takmičenja - Lige Prvaka i to protiv najtrofenijeg kluba u historiji ovog takmičenja. Ekipa koja će biti ojačana u odnosu na utakmicu sa Liverpulom povratkom Ramosa, Varana, Marsela, Karvahala i Aazara. Ekipa koja je iskusna i koja je blagi favorit u ovom dvomeču. Prethodnu utakmicu Real je odigrao veoma slabašno protiv Betisa što će im zasigurno poljuljati moral i to treba iskoristiti. Poslednju međusobnu utakmicu smo odigrali davne 1998. godine i pobedili 1:0 i iz tog razloga svi jedva čekamo ovaj duel, a da je opstala Super Liga igrali bismo sa njima svake godine po par puta što ubija draž ove prelepe igre zvane fudbal.

 

MiÅ¡ljenja o sastavima, rezultatu i svemu ostalom vezano za utakmicu ostavite u komentarima ispod!  :fantom:

Link to comment
Share on other sites

  • Postova 93
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Forumaši sa najviše postova

Poslednje dvije međusobne smo odigrali u pred sezoni prije par sezona, obje smo izgubili 3:2 i 3:1

 

 

Real isto igra na malo golova, ovo je utakmica u kojoj se svaka Å¡ansa i greÅ¡ka njihove odbrane mora koristiti, bukvalno jedna lopta može sve da odluči. Ne znam ko će im sve faliti, imaju i oni joÅ¡ problema sa povredama, neće biti u punom sastavu. 

 

Očekujem da oni taktički odigraju kao protiv Lpoola, bez ikakvog pretjeranog cimanja u napadu, samo će čekati greÅ¡ku i to pokuÅ¡ati da iskoriste. Lpool im je to dao i ispali su, nadam se da ćemo odigrati bolje od toga. Imamo neku sigurnost u odbrani, ne treba se prepasti. Ukoliko ne odigraju neki presing na zadnju liniju Å¡to i ne očekujem, imaćemo i loptu ako to budemo željeli, tako da, vidjećemo. 

 

Idemo momci, do kraja do finala

Link to comment
Share on other sites

Ja bih lično išao sa igračima koji znaju napraviti neki presing na zadnju liniju, zato što mi izgledaju nesigurno nazad, grešaka more imaju. Dakle pored toga što ćemo biti jaki u odbrani, samo sa tim presingom na zadnju liniju da se napravi pritisak i pokuša napraviti nešto.

Link to comment
Share on other sites

Prije par godina kada je Real uzimao sve one zitule bila je analiza neka na Areni. Napad zapocinju tako što Modirć ili Kroos priđu na 16 metara od svog gola, prime loptu i organizuju. Tako lopta bude kod igrača koji su sigurniji i smanjuje se mogućnost greške. Protiv Manchester Citya smo vidjeli kako to izgleda kad napad organizuju odbrambeni igrači i kako dolazi do grešaka. Samo treba pogledati dvije utakmice Liverpoola i Reala (koje su završene istim rezultatom) i Liverpool uzeti kao primjer šta ne treba raditi.

Za očekivati je da vidimo malo golova. I mi i oni tako igramo u zadnje vrijeme. Koliko nam je napad nesposoban možda je i bolje igrati sa 9 odbrambenih igrača, ali ipak će biti 3-4-3 sa Jamesom i Chilwellom po stranama.
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je Real opasniji ako igras visoki presing protiv njih. Modric, Kross pa i Casemiro su razbili Liverpulov presing bez pola muke. To su igraci vrhusnkog prijema lopte, igraju na prvu i apsolutno ne podlijezu pritisku. Podataka radi, Real je ove sezone dao cak 65% svojih golova na kontra napade, pa to je vise od pola svih golova. Iz tog razloga, mislim da je upravo ovaj pristup koji trenutno Tuchel forsira znatno bolji nego da kidisemo naprijed. Drzati loptu sto je duze moguce, kruziti i ne izlagati se bespotrebno. Kad oni imaju loptu, ok, treba probati pritisnuti ali sa rezervom, ne zaljetati se nepotrebno. Ne kazem da treba mi da igramo na kontre, ili da se branimo duboko, daleko od toga, ali mislim da je igranje presinga protiv Modrica i Krossa samoubistvo. Ispadat cemo nazad zbog toga i ako Vinicius, Benzema i Hazard budu imali 2 na 2 ili 3 na 3 sa nasim stoperima, tu ti bog nece pomoci.

Ja sam ipak uvjeren da cemo ih dobiti. Ne bih mogao podnjeti samo neki kiks golmana, stopera ili fulanje cistih zicera pa da zbog toga ispadnemo. To bi bio bas gorak ukus, znas da si bio bolji a ispao zbog tih gluposti.

Link to comment
Share on other sites

Hoce li igrati Eden?

Bit ce tuzno gledati ga, bez obzira sto nema publike.

Igrace, igrao je i protiv Betisa. Sto je jos tuznije, bio je pravo dobar kada je usao u igru protiv betisa, tako da ako bude na nivou, ne pise nam se dobro.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je Real opasniji ako igras visoki presing protiv njih. Modric, Kross pa i Casemiro su razbili Liverpulov presing bez pola muke. To su igraci vrhusnkog prijema lopte, igraju na prvu i apsolutno ne podlijezu pritisku. Podataka radi, Real je ove sezone dao cak 65% svojih golova na kontra napade, pa to je vise od pola svih golova. Iz tog razloga, mislim da je upravo ovaj pristup koji trenutno Tuchel forsira znatno bolji nego da kidisemo naprijed. Drzati loptu sto je duze moguce, kruziti i ne izlagati se bespotrebno. Kad oni imaju loptu, ok, treba probati pritisnuti ali sa rezervom, ne zaljetati se nepotrebno. Ne kazem da treba mi da igramo na kontre, ili da se branimo duboko, daleko od toga, ali mislim da je igranje presinga protiv Modrica i Krossa samoubistvo. Ispadat cemo nazad zbog toga i ako Vinicius, Benzema i Hazard budu imali 2 na 2 ili 3 na 3 sa nasim stoperima, tu ti bog nece pomoci.

Ja sam ipak uvjeren da cemo ih dobiti. Ne bih mogao podnjeti samo neki kiks golmana, stopera ili fulanje cistih zicera pa da zbog toga ispadnemo. To bi bio bas gorak ukus, znas da si bio bolji a ispao zbog tih gluposti.

Liverpool nema nikakvog pressinga, posebno ga nije imao protiv Reala u prvom mecu. Zato i jesu imali more prostora Modric i Kroos.

Link to comment
Share on other sites

Liverpool nema nikakvog pressinga, posebno ga nije imao protiv Reala u prvom mecu. Zato i jesu imali more prostora Modric i Kroos.

 

U prvom poluvremenu prve utakmice su uradili nešto najgore što su mogli. Podigli su zadnju liniju visoko, a nisu pritiskali.

Link to comment
Share on other sites

Liverpool nema nikakvog pressinga, posebno ga nije imao protiv Reala u prvom mecu. Zato i jesu imali more prostora Modric i Kroos.

 

U prvom poluvremenu prve utakmice su uradili nešto najgore što su mogli. Podigli su zadnju liniju visoko, a nisu pritiskali.

Ma igrali su oni presing ali ste takav utisak stekli jer su se ovi bez problema rjesavali tog presinga. Opet kazem, ne treba da ga mi ne igramo, treba ali ne treba se zaljetati. Ispadat cemo u dva - tri pasa i dozvolit cemo im prostora nazad sa nasim stoperima a to ne zelimo.

Vinicijus je strasan talenat, o Benzemi ne treba ni pricati, Hazarda svi znamo. 

Link to comment
Share on other sites

Igrat ćemo protiv iskustva, ovo je "njihovo takmičenje" i sigurno da nece biti lako, u ovoj fazi takmičenja iskustvo igra veliku ulogu, što znači da ćemo ih morati nadigrati u pravom smislu te riječi ako želimo prolaz jer ako bude tijesno mislim da onda oni imaju veće šanse. Njihov trojac u sredini terena Modrić, Kross i Casemiro kao da igra već milion godina zajedno oni ako odrade dobru utakmicu Real uglavnom bude blizu pobjede. Naši će morati dati sve od sebe da bi dobili bitku na sredini terena ili da bar budemo ravnopravni, sigurno veliki izazov za nas.

Ako želimo finale moramo odigrati puno bolji dvomec nego protiv Porta.

Šteta što neće biti Kovacica.
Link to comment
Share on other sites

Ramos, Valverde, Mendy im ne igraju sutra, Vasquez takodjer, ali on ima povredu do kraja sezone. Bice ovo tezak dvomec i sahovska partija u najavi, dobro bi bilo kada bi sutra zabili taj gol u gostima. Takodjer bi i ja volio da ih pobijedimo/prodjemo prije svega zbog Courtoisa.

Link to comment
Share on other sites

Liverpulov presing su razbijale i mnogo neozbiljnije ekipe tako da nije merilo. Ipak mislim da se do sada nisu sreli sa ozbiljnim presingom. Ovde je bitno da li ce i ko otvoriti mec golom i ako ga damo u prvih 45 prvi bice mnogo cupavo za njih. Takodje mislim da im formacijski ne odgovaramo i da ce morati podobro da se pomuce da nas pobede.
Veci motiv bi mi trebalo da imamo.
Link to comment
Share on other sites

Liverpoolov presing protiv Reala je bio smiješan, prvo što ništa nisu uradili kada su im napali zadnju liniju nego su oni nazad bili šuplji, što je naravno za očekivati sa onakvim stoperima i Arnoldom...

 

 

Treba vidjeti ko će im igrati desnog beka, tu im škripi najviše, Carvahal se tek vratio, tako da bi se to moglo iskoristiti, plus nema Ramosa. Sredina im je brutalna, što se napada tiče, Vinicius i Rodrygo su mi iskreno kurac, više me strah Hazarda i Asensia


Ko to nama danas igra polufinale LP nakon hiljadu godina ljubi ga majka :))

Budim se sa tim osjećajem, idemoooooo

Link to comment
Share on other sites

Vinicius je trenutno uz Benzemu najbolji igrac zadnjih 2-3 mjeseca. Pa Liverpul i Barselonu on sam pobjedio, o cemu pricas kune? Asensio je bio taj koji je bio za kurac

Liverpoola je izbacio njihov mag Arnold i štoperčina Phillips, dobar je mali, nema šta ali meni lično, ništa posebno. Naravno igra za Real pa je odma napuhan kao da je Cristiano


Vidjećeš kad njega Ruđo polomi odma na početku :D

Link to comment
Share on other sites

Hamco od Viniciusa napravio Robbena iz svog prajma. Covjek koji igra krilo, u jakoj Spanskoj ligi, i to u ekipi kao sto je Real Madrid i da 3 (TRI) gola ne moze u istu recenicu sa Benzemom, necu reci da ga ne smatram ozbiljnjim igracem ali daleko od toga kakvog ga ti posmatras. Vec sam ranije negdje pisao da je meni on cisti prosjek. Izbaci njegovu brzinu iz jednacine i imas ispod prosjecnog igraca. Zasto? Njegovo donosenje odluka je blago receno katastrofalno. Kada treba sutati dodaje, kada treba dodati suta, zabija se u 2 igraca... ne znam sta si vidio u njemu osim te vec spomenute brzine. Vjerovatno te kupio onom partijom protiv Liverpoola, tacnije ne partijom nego golovima.

Elem, Casemiro je dosta podcjenjen igrac. Radi sam prljavi posao, cisti i krpi iza Modrica i Krossa a pri tome stigne zabijati iz skoka ili sa distance. Volio bih da nece imati svoju noc veceras.

Ne ocekujem lijepu utakmicu, dapace ocekujem tvrdo i takticko nadmudrivanje gdje cemo, nadam se, mi izaci kao pobjednici. Ako Reala ne bude islo glavna uzdanica sa klupe im je Rodrygo dok je kod nas situacija mnogo bolja (Ziyech, Pulisic, Tammy, Havertz) tako da i u sirini klupe vidim nasu prednost.

Ne znam za vas ali ja sam uvjeren u prolaz.
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...