Jump to content

Antonio Conte (2016-2018, trener)


reLo

Recommended Posts

Kako god. Zadnje 2 smo odigrali solidno iako protivnici nisu merilo, tek sledi taj deo pa ćemo videti.

Dobijem alergiju kada spomene neko transfere i kako mu se ne dovode igrači. Pa nije ovo FIFA da dovodiš igrače koje hoćeš i kada hoćeš. Real je tu tata igrice pa ne može da dovede Hazarda već 2 godine ili koliko već.
Manite se transfera, njegovo je da priča na terenu.
Link to comment
Share on other sites

al ne razumijem opet sta je problem, valjda covjek proziva sto mu se dovode losi igraci, sta moze biti lose u tome? valjda covjek zeli dobro ovome klubu?



Sent from my E6653 using Tapatalk


Ne grizes ruku koja te placa. Jednostavno je.
Ako ti uslovi za rad ne odgovaraju, i ne mozes da isposlujes bolje na gospodski nacin, za stolom, ne hranis tabloide pricom kako si ti nevinasce kojeg niko ne zarezuje 2%, kako si samo pion u velikoj igri koju vodi Uprava kluba.
Tako se ne radi na ocuvanju odnosa i sticanju poverenja, tako se dobija otkaz.
I ne znam sta tu nije jasno.
Link to comment
Share on other sites

Kako god. Zadnje 2 smo odigrali solidno iako protivnici nisu merilo, tek sledi taj deo pa ćemo videti.

Dobijem alergiju kada spomene neko transfere i kako mu se ne dovode igrači. Pa nije ovo FIFA da dovodiš igrače koje hoćeš i kada hoćeš. Real je tu tata igrice pa ne može da dovede Hazarda već 2 godine ili koliko već.
Manite se transfera, njegovo je da priča na terenu.

Real je tu zbog Florentina i mi smo nekada bili tu zbog Romana ali sad vise ne..

 

Sada se zna kad Real, City i PSG krenu po igrača to je kraj priče, oni kad zakucaju to je to, dati ce i dobru ponudu ali nema tu cigančenja nekog i povuci potegni fazona po mjesec i po, nekih prepucavanja picki materina. Ljudi ponude jednom, drugi put ako hoces, hoces neces to je to. Dok smo mi postali isto cigani neki, gledamo jeftino da prođemo, da se za neke male pare proba naći igrač tipa Azpija, Hazarda pa smo sad i krenuli sa uzimanjem povrijeđenih jednosezonskih čuda...

Link to comment
Share on other sites

Čekaj pa Real ne može da dovede Hazarda? I PSG ga je hteo isto tako...ovaj neće zbog Lilla tamo, bar kako je bila priča. Jedino da pljunu 300 miliona pa da ga dovedu.

Poenta je da se ne može igrač dovesti tek tako. To što mi radimo je glupost. Ponudiš jednom, dva puta i kraj. A ne naganjati se ceo rok, a zbog koga se naganja ceo rok?

Vidiš ni City nije mogao maznuti Mahreza, došli sa konkretnom ponudom i odbili ih doduše cenom, ali su ih odbili. Na forumu se generalno misli da eto pokucaš i dobiješ igrača, davno prošlo vreme.
Link to comment
Share on other sites

Ne grizes ruku koja te placa. Jednostavno je.
Ako ti uslovi za rad ne odgovaraju, i ne mozes da isposlujes bolje na gospodski nacin, za stolom, ne hranis tabloide pricom kako si ti nevinasce kojeg niko ne zarezuje 2%, kako si samo pion u velikoj igri koju vodi Uprava kluba.
Tako se ne radi na ocuvanju odnosa i sticanju poverenja, tako se dobija otkaz.
I ne znam sta tu nije jasno.

 

pa on je prihvatio uslove kakve je, to je bilo prosle sezone, hajmo mu onda ukazati povjerenje i nagraditi ga dobrim igračima.

zar ne bi tako trebalo da ide?

 

ali jok, daj nam povrijedjenih igraca i onda ce opet biti na kraju krivica trenera kad bude odlazio, i novi kad dodje pa opet ispocetka.

 

 

ovde pricate o ovom poslu kao da se radi o nekom poslu u kancelariji, ili u prodavnici.

Link to comment
Share on other sites

pa on je prihvatio uslove kakve je, to je bilo prosle sezone, hajmo mu onda ukazati povjerenje i nagraditi ga dobrim igračima.

zar ne bi tako trebalo da ide?


ali jok, daj nam povrijedjenih igraca i onda ce opet biti na kraju krivica trenera kad bude odlazio, i novi kad dodje pa opet ispocetka.


ovde pricate o ovom poslu kao da se radi o nekom poslu u kancelariji, ili u prodavnici.


Gledaš ovo previse jednostrano.
Daleko od toga da branim Upravu, njima su ruke "krvave do lakata" u svemu ovome. Ali ne mozes kukati na klub kako ti ne obezbedjuje odgovarajuca pojacanja a trazio si(na primer) Sandra kog Juventus nije ni zeleo da proda, Sanceza koga jedan Mancester Siti koji placa svima i sve nije hteo da dovede, da ne bi razbio harmoniju u svlacionici svojim nenormalnim zahtevima, Bonucija koji je otisao u raspali Milan jer nije hteo da ode iz Italije, a mogao je...
Opet kazem da nije sve do njega, da je klub duzan da kvalitetnim skautingom obezbedi dostojne rezervne opcije, ali da toliko branimo Kontea bez da sagledamo celokupnu pricu je malo naivno.
Link to comment
Share on other sites

Dvomeč sa Barselonom mu je dan D, ako se tu izblamiraju i odigraju bez karaktera onda džaba mu sve, neka ide. Ne moraju pobijediti nego samo da pokažu nešto što daje neku nadu, a ne da izađu i vuku se ko prebijeni čisto da se prebaci tih 180 minuta života.

 

Što se tiče lige i četvrtog mjesta to ne treba ni da se dovodi u pitanje, ako ne bude četvrti natjerati ga da rodi LP sljedeće godine kako zna i umije.

Link to comment
Share on other sites

Opet kazem da nije sve do njega, da je klub duzan da kvalitetnim skautingom obezbedi dostojne rezervne opcije, ali da toliko branimo Kontea bez da sagledamo celokupnu pricu je malo naivno.

Ne da mi se vise pisati o toj politici kluba, samo cu reci da je ovo kljuc. Zamisli trebas uc u sezonu sa 3 vezna igraca i 2 wing-backa?? Takodjer 2 centarfora od koga je jedan zreo za posudbe a drugi tek treba prvi put da zaigra u Premiershipu. Izgubio si prije toga ljude koji su ti bili po 10-ak godina u klubu (Mikel, Terry, Ivanovic) i ljude koji su igrali bitne uloge u osvajanju velikih trofeja u nedavnoj proslosti (Matic, Costa). Ne znam kako vi mislite da fudbal i klub funckionise, ali ovo su ogromni gubici koje sigurno ne mozes nadomjestit za jednu godinu, sve i da si pokupovao 50 igraca. Lista dostavljena, okej necete da platite ili nece igrac preci, pa dobro osigurajte makar kvalitetnu zamjenu. A ne u 5 do 12 traziti od trenera da izmisli nekog igraca. I ovdje ljudi onda ocekuju setnju do top 4. 

 

Conte jeste kriv sto je prenio tu losu atmosferu na igrace, sigurno je sve kumovalo i desili su se neki rezultati. Kriv je i sto nije malo fleksibilniji sto se taktike tice. Ide mu to sigurno na dusu, medjutim ocekivati laganini top 4 samo na konto onog sto je uradio prosle godine je pogresno. Ironija je da je njemu licno ta titula vise loseg donijela nego dobrog u buducnosti. Svi klubovi napreduju, kupuju, bore se na trzistu. Ti stagniras u svakom pogledu. Uprava je kriva sto nije otpustila Contea na ljeto kada su vidjeli kako ce se ponasati i trebali su dovesti trenera koji njima odgovara. To sto oni nemaju muda nego cekaju je njihov problem. Conte je trener svjetske klase, on ce lako posao naci nakon ove epizode u Chelseaju i u to mozete biti sigurni.

Link to comment
Share on other sites

Nije bitno, svakako cete dobiti sto zelite na ljeto. A ti si zapeo za te Talijane ko pjan plota se uhvatio, pa koji je transfer sporan? Da i to cujemo. Od 4 igraca iz te lige 3 su dosla na deadline day, doslovni u zadnjim trenucima (racunam i Emersona koji se prikljucio 30. januara). Dvojica su doslovno isplivala niotkud. Jel mislis da je Conte trazio da se ceka do zadnjeg dana? Ili je loma logicnije da nisu doveli prave igrace, odugovlacili s pregovorima a ne znaju ponuditi normalnu alternativu pa su trazili od trenera da izmisli nekog u zadnji cas. Ko je problem? Zappacosta jel? Rüdiger, Alonso? Onda govoris to sto Conte trazi i ptice na grani znaju. Eto ptice ne znaju da su Stones i Laporte jedni od najtalentovanijih mladih stopera svijeta, da je Walker vrhunski bek vec godinama, zatim da je Pogba igracina, da je Van Dijk medju najjacim stoperima Premiershipa, da je Alexis svjetska klasa, Matic dokazan, Aubameyang i Lacazette top napadaci u svojim ligama... To kao ostali treneri su otkrili nesto specijalno bgt??
Link to comment
Share on other sites

To sada možemo samo da nagađamo da je Conte čudotvorac koji je izmislio transfere na zadnji dan. Jel ima nekih valjanih dokaza za tvrdnje?

Nijedan ništa posebno nije, Alonsa vade golovi donekle, ali ništa posebno nije. Rudiger deluje trapavo, a i ima takvih reakcija. Zapacosta bolji u odnosu na Robokapa, ali ništa vau, jedino sto zna da centrira.
Nijedan na zadovoljavajućem nivou Chelsea. Sva trojica bi mogla komotno u Wba u tom su rangu, možda u West Ham, kod nas ne bi trebali ni rotaciju igrati. Ali opadoše nam standardi sa svim igračima koje smo doveli.

Ne nisu nešto posebno pametni, ali su mogli da ih privuku u svoj klub. Neki parama, neki fudbalskom filozofijom, neki harizmom. A gle čuda, mi malo šta od toga imamo trenutno.

Matić? Pa njega se Conte odrekao, tj pardon, mislio da malo obučava sjajnu akviziciju Bakayoka pomoću Nemanje pa da ovaj leti na klupu, a ovaj da igra. Fascinantno razmišljanje.

Voleo bih kada bi negde bio podatak koga je tačno uprava dovela, a koga Conte i ko je kom transferu kumovao, čisto da ne bi nagađali i pogađali.
Link to comment
Share on other sites

Ja imam vise dokaza za svoje tvrdnje nego ti za svoje. Opet podvlacim, Zappacosta i Alonso se uopce nisu povezivali s nama nikako u medijima do tog deadline daya. Dok recimo o Sandru, Nainggolanu se pisalo mjesecima. Normalno niko ne moze tacno znati sta se iza scene desava, neces nikad saznati ali ovo je sasvim dovoljno da mi kaze kako oni pojma nisu imali, nikakve vizije, scoutinga ni ponudjenih alternativa. I da je covjek kumio, molio do zadnjeg dana samo da ne udjes u sezonu s 14 igraca, pa ikog da mu dovedu. Alonsa da nismo doveli ne bi nijednog ljevaka imali u citavoj ekipi, mozda Baba Rahman ali taj je zaboravljen skroz. A ne znam sta hoces za 20-ak miliona, da od Zappacoste napravi Walkera ili od Alonsa da napravi Ashley Colea? Velim posao Uprave je da nadje te skrivene talente i potencijalne zvijezde. Svi mi znamo ko su najpoznatija imena, kao da trener pored svog rada jos ima vremena gledati i skautirati neke neotkrivene igrace. Matic ovo sto igra zadnjih godinu dana je bas tanko, izuzev par bljeskova. On je svoj najbolji fudbal igrao kad je tek dosao u CFC onih pola sezone i pola sampionske sezone. Izgorio je trceci za sebe i Fabregasa a tad je bas strasan bio. Nakon toga ide osjetan pad. Ne bi se ni o njemu kao ni Costi rijeci napisalo da nisu dovedeni ti koji su dovedeni.
Link to comment
Share on other sites

Problem je što su dovedeni ti što jesu. O talentima i Chelsea ne vredi ni diskutovati. Imaš malog Musoundu, koji je otišao na pozajmicu zato što nije dobijao šanse... misliš da bi ga poslali na pozajmnicu da je imao minute? Ne bi. To je Conteova krivica. Lik ne menja ni igrače ni formaciju ni ništa. Da je pokazao da računa na nekog od njih, dobijali bi šansu i u PL, a ne samo u kikiriki kupu, pa bi možda i uspeli uvesti neke igrače. I ovaj Odoi i Ampadu će putem pozajmice na leto, kao i mnogi pre njih, jer trener ne računa ni na koga ozbiljno.

Što se tiče dokaza, ne možeš mi dokazati tvrdnjama i mišljenjem. Ko zna, možda su se dogovarali u tajnosti za te igrače, da ne bi privukli druge klubove i podigli cene, kao što si rekao ne znamo šta se dešava iza zavese. I zato se ne može uprava okarakterisati kao jedini krivac za sve.
Link to comment
Share on other sites

Pa bas Ampadu, Christensen, Odoi dobijaju prilike, jer je tu trener koji vjeruje u njih da mogu odigrati protiv Hulla i ostalih. Mislis da bi odigrali i sekunde Musonda i ekipa kod prijasnjeg trenera? Musonda je isto tako se povrijedio svaki put kada je trebao da igra, i to nije greska Contea, nece ti ga stavljati protiv Arsenala sigurno, vec prvo treba da se dokaze protiv slabijih ekipa, kao sto rade Ampadu i Christensen.

Link to comment
Share on other sites

Diablo ne mešaj lončiće sa Cristensenom.. dečko se dokazao u Moechengladbahu igrao 2 sezone prvu postavu. On je zreo igrač.

Drugi treneri me ne interesuju.

Žao mi je, ali ne računam kupove pogotovo ne Carabao kup tu svi živi rotiraju i neće valjda staviti prvu postavu, FA još i kao može da prođe. Odoi i Ampadu nemaju spojeno 90 minuta od početka sezone u ligi. O kojem forsiranju pričaš?
Link to comment
Share on other sites

Konte ubacuje mladice jer nema izbora, ne jer tako zeli.

Ima jedan interviju iz prosle sezone gde on pravda rokadu Salobah <=> Bakajoko time da:

"You are talking about one player who has played with Monaco, who has maybe 100 appearances for that club. He has played in the Champions League and has played regularly.

"Try to understand the difference before you judge. People who do [judge], do not understand the difference."

Sto jasno znaci da bi on u ekipi radije imao iskusne igrace, te da ga rad sa omladincima ne zanima previse.

A posto u Celsiju nema taj luksuz od 22 kvalitetna igraca on rotira to sto ima.
Link to comment
Share on other sites

Christensen i dalje treba da uci, tako da mi nije nesto formiran igrac, ali eto.


Sta pričas Diablo? :D Od koga da uči od kapitena Cahilla?

Lik igrao dve sezone odlično u Nemačkoj u solidnoj ekipi. Puni 22 godine sada. Njemu samo fali iskustva koje ne može imati sa 22... to što bi ga kod drugih trenera prodali, pa vraćali za 50 miliona za 2 godine to je druga priča.

Ubacivanje ovog mladića mogu da kažem da je pozitivna stvar koju je Conte uradio za klub.
Link to comment
Share on other sites

Nemam mu sta zamjeriti. Ni sekunde. Limitirao je Barselonu na jedno veliko nista, da nije bilo nase greske ne bi nam gol dali do sutra.

Licno bih volio da je igrao Morata ili Ziru od prve, ali ko zna kako bi bilo. Lahko je biti general poslije bitke, ali danas smo u potpunosti nadigrali velikog protivnika i nemam obraza da mu ista zamjerim.

Bravo Conte, veceras je bio onaj covjek od prosle sezone, pun elana, motiva, strasti i zelje. Ovakvog Contea hocu uvijek.

Link to comment
Share on other sites

Nemam mu sta zamjeriti. Ni sekunde. Limitirao je Barselonu na jedno veliko nista, da nije bilo nase greske ne bi nam gol dali do sutra.
Licno bih volio da je igrao Morata ili Ziru od prve, ali ko zna kako bi bilo. Lahko je biti general poslije bitke, ali danas smo u potpunosti nadigrali velikog protivnika i nemam obraza da mu ista zamjerim.
Bravo Conte, veceras je bio onaj covjek od prosle sezone, pun elana, motiva, strasti i zelje. Ovakvog Contea hocu uvijek.


E svaka cast za komentar..
Pogotovo za dio o morati i giroudu, realno i iskreno kako i sam pisem..
Potpis..da ne moram i ovdje pisati i odgovarati
Link to comment
Share on other sites

Postavio taktiku na moje iznenadjenje vrlo dobro. Mislio sam da ce pokusati mrtvacki ultra defanzivno zaustaviti svaki prilaz golu, bez ikakvih sansi u napadu.
Da smo ovako ofanzivno i u nekim situacijama presingom igrali u mnogim utakmicama lige bilo bi na boljoj poziciji. Vidjelo se tu da nam fali vrhunskih igraca za nesto vise ali nadam se sa cemo na ljeto i to rijesiti.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...