Jump to content

Reprezentacije, lige i klubovi u regiji


Pjer-Emerik (dubro)

Recommended Posts

Drago mi je što je ptanja zvana reprezentativni fudbal završena, na kraju Srbija i Hrvatska idu na EURO, očekivano i zasluženo, čestitke. Naravno i jedni i drugi su to morali zakomplikovati i odvući do poslednjeg kola ali na kraju cilj je ostvaren.

Ostaje ovaj baraž i tu vidim Poljsku, Ukrajinu i Grčku da idu dalje, mislim i da su najkvalitetnije ekipe od svih tu. Naravno volio bi da Bosna izbori plasman ali sa trenutnim stanjem u repki mislim da su ima šanse nekih 10% max

Link to comment
Share on other sites

Kvalifikacije su takve da se rijetko ko glatko izbori tu za prolaz. Pogotovo ranije kad je manje reprezentacija prolazilo. Malo je utakmica i jedan kiks te može odvesti do neizvjesne završnice u posljednjem kolu. I Hrvatska i Srbija su previše kvalitetne da se ne bi plasirale u ovakvim grupama. Drago mi je što se Slovenija uspjela izboriti, što sam najavio na prethodnim stranicama teme. Bosna je još uvijek nekako u igri, ali treba biti realan i reći da ova ekipa nije u stanju odigrati dvije dobre utakmice u nizu. Bio bih presretan da odemo iako bismo se mogli samo sramotiti tamo.

Možda je moj ostatak komentara više za jednu drugu temu, ali neka ga ovdje. Nisam protiv reprezentativnog fudbala, volim ga gledati. Međutim, ovakav kalendar sa ovakvim pauzama nije adekvatan. Igrači se šaltaju sa reprezentacije na klub svako malo i gubi se fokus. Taman se malo zahukta klupska sezona, ode se na pauzu. Tokom pauze se gube 3 termina za klupske utakmice (srijeda - subota - srijeda) i dobivaju se samo 2 termina za reprezentacije jer se mora putovati, pa trenirati, pa vraćati, pa trenirati sa klubom.

Kako bi izgledala dosadašnja sezona u Engleskoj da nema pauza? Trenutno je odigrano 12 kola, 4 faze kupa i 4 utakmice grupnih faza eurokupova. Od početka sezone je prošlo 15 sedmica. To je 15 vikend termina i 15 termina sredinom sedmice. Vikend termine ćemo rasporediti na 15 ligaških kola. Termine u toku sedmice ćemo rasporediti na eurokupove (6 termina za grupnu fazu i 2 termina za play-off pred grupnu fazu na početku sezone) i ostane 7 sedmica za kup. Liga Kup ima 6 rundi i finale, od toga se zadnja runda igra na revanš. Taman tih 7 termina. I tako bismo danas imali završene grupe Lige Prvaka, znali bismo finaliste kupa i u ligi bi se odigralo više utakmica.

Nakon završetka klupske sezone treba staviti reprezentativne obaveze. Selektori neka pozovu više igrača umjesto dosadašnja 23 i igraj kvalifikacije, baraže, prvenstva, šta već hoćeš. Ostali igrači na odmor. Ovom uštedom da se umjesto 2 utakmice igraju 3 bi se dobilo prostora ili da na kraju reprezentacije igraju se više dana pauze ili da se u klupsku sezonu ubaci mala pauza sredinom januara.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
2 hours ago, hamco said:

Nece ali hoce moj komentar...

Jebe mi se za Dinamo Zagreb. Ne zelim da nas smara svaki put kad Dinamo zabije gol ili Hrvatska pobjedi Farske Otoke :D

Salu na stranu, da ne misli ja13 i ostala ekipa iz lipe nase da imam nesto protiv Hrvata. Nemam al mi revolt izaziva drogba pa moram onda tako :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da napišem dok se nije odigralo. Bosna je odigrala 10 slabih utakmica u kvalifikacijama. Izgubilo se 2 puta od Slovačke, 2 puta od Luksemburga i jednom od Islanda. Jedva se pobjeđivao i taj Lihtenštajn. Promijenjena su 3 selektora. Novi selektor je imao 4 utakmice prije ove. Na ta okupljanja neki bitni igrači nisu dolazili. Reprezentacija se sramotila na tim utakmicama. I sad su odjednom svi došli i odjednom se očekuje da se plasiramo na prvenstvo. Na osnovu čega, zanima me. Ne možeš ležati godinu dana i ustati i istrčati maraton. Ovakva atmosfera i ekipa na okupu mora da bude uvijek, ne samo kada je bitno. Odjednom se od izjave "Nije sramota izgubiti od Luksemburga" došlo do izjave "Nemamo se čega plašiti". Osim toga stigla je i izjava selektora "Imao sam vremena da gledam igrače i vidim šta to igraju u klubovima". Zašto se to nije ranije radilo, to mu je posao.

Ukrajina je veliki favorit, ali je jedna utakmica i ipak imamo neke iskusne igrače koji bi mogli jednim potezom sve riješiti. Možda će još veći problem biti druga utakmica ako se prođe. Ne pamtim kad je ova ekipa odigrala dvije dobre utakmice u nizu. Atmosfera u javnosti je kao da ne postoji taj drugi meč protiv Islanda ili Izraela. Bojim se da će u slučaju pobjede svi poletjeti u nebo i upisati pobjedu na drugoj utakmici.

Nadam se pobjedi, ali očekujem poraz i priče kako nismo imali sreće, a imali smo najlakšu grupu u kvalifikacijama.

Link to comment
Share on other sites

Kakav luzeraj. Euro je u Njemackoj i velika je steta za svu raju u dijaspori koja zivi za utakmice reprezentacije, da ovi igraci nisu mogli stisnuti muda pa bar ove utakmice odraditi kako treba. Takva prilika mozda nece vise nikad doci.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, EdvinTB said:

Da nije žalosno bilo bi smiješno, kako nas ljudi rutinski pobjediše, nisu se ni oznojili kako treba. 

Mislim da smo Džeku zadnji put gledali u dresu repke( u zvaničnoj)

Pa vrijeme je bilo da ode prije 2 godine. Dzeko je ispuhao davno. Kakva je to repka gdje ti igra igrac od 38 godina, a da nije Messi ili Ronaldo.

Dobijes igraca iz Njemacke i ne stavis ga ni kao izmjenu, to je vrijedno otkaza. Vazno je da se priprema za penale vec na prvom mecu.

27 minutes ago, Wisey said:

Kakav luzeraj. Euro je u Njemackoj i velika je steta za svu raju u dijaspori koja zivi za utakmice reprezentacije, da ovi igraci nisu mogli stisnuti muda pa bar ove utakmice odraditi kako treba. Takva prilika mozda nece vise nikad doci.

Mah Wisey sa svim postovanjem prema tebi i normalnim dijasporcima, jebo dijasporu. Da se igra u Kini, ovo se moralo proci kroz grupu, a vala ni Ukrajina sto je igrala protiv nas mec je bilo za kurac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...