Jump to content

Svi ostali sportovi (baseball i slično)


hithard

Recommended Posts


NBA mi je nekako izgubio car i rijetko kad pogledam utakmicu, posebno sada kada vise nemam arene.
Formulu 1 pratim, ali posto je Mercedes predominantan, nakon 5 6 utrka mi splasne interesovanje, ali sve u svemu volim gledati trke F1.
Rukomet takodjer prije pratio, doba Paskala Hensa i njegove lude frizure, poslije linearno opada interesovanje za rukomet. Doduse, pretproslo prvenstvo sam odgledao 80%, vecinu utakmica preko Streamova.

Najvise volim pogledati utakmicu NFL-a, posebno Playoffa. Na taj sport sam se nafurao od prije 4 ili 5 godina i od tada me nije popustilo. Jedan od zanimljivijih sportova, gust ga je gledati. Jos i komentatori na SK su najbolji sto se tice NFLa tako da uzitak bude potpun.
Link to comment
Share on other sites

Meni je NFL grozno dosadan, cilu utakmicu se ništa ne događa samo stoje na terenu, utakmica traje 3 sata a ima 10-ak minuta čiste igre... Doduše gleda sam samo 1 utakmicu, možda sam naletia na neku lošu ili je do toga šta ne znam dovoljno dobro pravila...

Ali inače me nerviraju ti američki sportovi, uništavaju ih reklamama, čak i zanimljive i super brze sportove poput hokeja ili košarke uspiju pretvoriti u 90% reklama
Link to comment
Share on other sites

Ali inače me nerviraju ti američki sportovi, uništavaju ih reklamama, čak i zanimljive i super brze sportove poput hokeja ili košarke uspiju pretvoriti u 90% reklama

 

Prave i od tog NBA sve veći cirkus. Utakmice po 3 sata traju. Time out im traje po 3 minute. Još imaju i one TV time oute. I to na svakom time outu iste reklame. U međuvremenu u dvorani izlete neki zabavljači. Imaju oni što zakucavaju pomoću trampolina, pa oni što šutaju slobodna, pa razne igre, onda ona kiss kamera itd. Kod nas kad je time out dok se skupite i dok trener kaže ko umjesto koga ulazi čuje se sirena, sudija te zove. Igra se utakmica, neka pjesma se ori na razglasu. Isto da je publika došla na neku zabavu, a ovi dole usput nešto igraju. O samoj igri u regularnom dijelu da ne govorim, ali i dalje daleko najbolja košarkaška liga.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam prije pratio više sportova, međutim tada kao da si imao više vremena na bacanje nego sad. Nemam sad vremena da navečer umirem uz NBA i slično.

 

Fudbal se naravno najviše gleda, NBA samo oni rani termini eventualno PO ali kad igraju moje ekipe. UFC pratim ponekad ali ustanem samo na zadnja 2-3 fighta. F1 sam prije mnogo više pratio, sad slabo

Link to comment
Share on other sites

Meni je NFL grozno dosadan, cilu utakmicu se ništa ne događa samo stoje na terenu, utakmica traje 3 sata a ima 10-ak minuta čiste igre... Doduše gleda sam samo 1 utakmicu, možda sam naletia na neku lošu ili je do toga šta ne znam dovoljno dobro pravila...

Ali inače me nerviraju ti američki sportovi, uništavaju ih reklamama, čak i zanimljive i super brze sportove poput hokeja ili košarke uspiju pretvoriti u 90% reklama

To je misljenje 80% ljudi koji nisu pogledali pa barem 3 utakmice. To kazem jer znam. jer sam i sam bio jedan od njih.
Da ne objasnjavam pravila NFL-a (mnoga i ja ne znam) samo cu reci vezano za ovaj prvi dio gdje nista ne rade: NFL je mozda i najdinamicniji sport, apsolutno nema praznog hoda, utakmica traje 4 cetvrtine po 15 minuta, uvijek se nesto desava, vrijeme nikad ne staje (osim kad je kazna, ili lopta u autu a manje od 2 minute do kraja), dat odbrojava 40 sekundi i oni moraju da zapocnu napad u tom predvidjenom vremenu u suprotnom gube down.
Sto se tice timeouta imaju po 3 timeouta po halftimeu, medjutim nisu to klasicni timeouti. U NFL je timeout vazan dio strategije... da ne pricam u prazno sustina je da si bas fulao s ovim da je dosadan sport. Mozda je do utakmice mada ja jos uvijek nisam pogledao dosadnu utakmicu NFL-a (neinteresantnu da, dosadnu ne), pravila sto se tice to se "pokupi" nakon 2 ili 3 meca, barem ona najbitnija koja su vazna za praćenje i razumijevanje same igre.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • reLo changed the title to Svi ostali sportovi (baseball i slično)

Na ljetnim, ne na zimskim, ispravka. Ali svejedno.

Na tim bezveznim sportovima se sad ostvaruje dominacija. Podijeli se nekoliko setova medalja u raznim disciplinama i eto ti sportske sile. Kina zadnji put uzela 12 medalja u skokovima u vodu.

Link to comment
Share on other sites

Ili Hrvati kad prošle olimpijske igre (ili pretprošle, ne sjećam se najbolje) uzeše medalju u gađanju glinenih golubova.

Fast forward godinu dana kasnije, niko ne zna ime tog lika. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...