Jump to content

Transferi


Caeruleus

Recommended Posts

na svake 2-3 godine se pojave ovi "desni" transferi kad igrači krenu ranije u Kinu, sad po ovim arapskim klubovima

jbg, za nas kao fanove iz fotelje to nije dobro jel ce retko ko od nas gledati te lige

 

od ovih transfera bih izdvojio Mitrovica, mislim da je tu Fulam "debelo" izgubio, veci klubovi nekako nadomeste odlazak jednog, dva igraca, ali ovaj je njima bas znacio sto za ulazak u prem, sto za opstanak

jbg, mozda nije ni do kluba, moguce da je sam igrač tražio da ode...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, chiba said:

na svake 2-3 godine se pojave ovi "desni" transferi kad igrači krenu ranije u Kinu, sad po ovim arapskim klubovima

jbg, za nas kao fanove iz fotelje to nije dobro jel ce retko ko od nas gledati te lige

 

od ovih transfera bih izdvojio Mitrovica, mislim da je tu Fulam "debelo" izgubio, veci klubovi nekako nadomeste odlazak jednog, dva igraca, ali ovaj je njima bas znacio sto za ulazak u prem, sto za opstanak

jbg, mozda nije ni do kluba, moguce da je sam igrač tražio da ode...

Para vrti moj Chiba, i pobeđuje svaku drugu ambiciju. Postoje izuzeci ali su retki, posebno u sportu. 

Mitar je recimo napadač za top5 PL klub. Ne mora nuzno da startuje 50+ utakmica po sezoni, ali bi imao zapaženu ulogu da malo vise  sportske ambicije ima i da zeli da radi na sebi. 

Druga stvar je nedostatak strpljenja takodje, posebno za igrace manjih klubova. Igras tu nekih 4/5 godina, niko veći ne dolazi po tebe, i ti misliš da je to to, pukle su ti sanse za zapaženu karijeru i onda pravac Kina/Saudija... 

I ona treća kategorija, koju potpuno opravdavam su igraci koji su izgradili karijere i prosli svoj zenit. Celoga života na sebi raditi, unapredjivati se da postigneš nesto veliko i kad sve to prođe dobijes priliku da zgrnes top $$$ na lagano. I treba. 

Link to comment
Share on other sites

A kao do sad je radio za đabe, brzinsko googlanje kaže da prosječan nogometaš u PL-u prima oko 3M funti godišnje, prosječan stanovnik u UK prima 28k funti godišnje (mi na balkanu puno manje), što znači da prosječan građanin mora raditi 107 godina da zaradi koliko prosječan nogometaš zaradi u samo 1 (JEDNU) godinu.

Taj Mitrović vjerojatno prima i više od prosjeka, i u Fulhama je nekih 4-5 godina, namiraja je on sebe financijski do kraja života... 

Tako da ti odlasci u Arabiju nisu zbog para, nego zbog čiste pohlepe za još i još više...

Link to comment
Share on other sites

slazem se sa svime ....

samo mi je nekako kao gledaocu sa strane bedara, bilo koji igrac koji je kljucan za te "manje", ne samo Mitrovic, zanimljivije mi je gledati ga u premiershipu, bar je Fulam sa njim remetio malo rivale i ovaj je nekako ugurao taman tolko da imaju sigurniju sezonu

Link to comment
Share on other sites

To jeste, fulham kad spomenes, prvo mitrovic ti pada na pamet.

No saudijska ako ovako nastavi bit ce isto jaka liga. Nije ovo ni priblizno kina sto je radila.

Kini oscar i hulk top2 transfera. Saudijska je vec nabacala 30ak top igraca u ligu i vec ih mozes gledat kao privlacnije nego npr nizozemce koji imaju ajax, psv i eto feyenord iako ne znam nikog iz feyenorda sad da mi pada na pamet

 

Link to comment
Share on other sites

Najjači odlazak igrača do sada. Može se tim napraviti od ovih igrača i osvojiti titula u Italiji i biti u borbi u Bundesligi i francuskoj. Para nikada i nikome dosta, bez obzira na ciljeve. Mane će sigurno dosta toga investirati u Senegal. Nije mi drago zbog toliko odlazaka iz europskog fudbala, mnogi od njih su mogli još puno toga dati. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, soxx said:

Para nikad dosta. To je vrazije djelo.

Radio sam za 500€ i govorio da mi je vise, sad imam dosta dosta vise i opet kazem  da je jos koji eur gore dignut se.

 

Da imam 20k, reko bi da je do 30 dogurat makar. Nema tome kraja. Vise para, vise troskova. Sto sam mogo vozat golf 4, hocu golf 7, il ak se digne jos koja marka, daj arteona.

Tak to ide. Nikad para dosta 

E vidiš o kolikim mi tu razlikama govorimo, tih 30k koji su kao veliki novci nogometaš zaradi u manje od tjedan dana. Mi te pare ne možemo ni zamisliti, nema toga sta oni ne mogu kupiti.

Razumijem ja šta vi govorite, pare su pare, kužim ja to. Al ono već zarađuješ milijune i ovako, ne govorimo o prelasku iz neke jadne lige, nego najbogatiji europske lige, šta ti nije onda draže igrat u PL-u?

čak mi je i jasno za igrače iz Afrike (što Adi kaže da će Mane pomagati Senegelu, što je naš Drogba hrpu pomaže Obali Bjelokosti), al za većinu to ne stoji...

Link to comment
Share on other sites

Ma jest, al js gor spominjem arteona, a mitrovic ce s arteonom u lov, ako voli ici lovit zivotinje. Kod njega su vec bentley-i i takva auta u opticaju. Ja izadjem na veceru potrosim 200e kad izgotivis sebe i drustvo. Kod njih su vec u 100k iznosima ti izlasci.

Sve se vise dize ljestvica kako vise zaradjujes. Nije cudo da su mnogi bankrotirali nakon penzionisanja jer su nastavili istim zivotom dalje bez prihoda.

Znas kad kazu, da mi je milion, do kraja zivota bi mi mogao biti, bi, al kad bi nastavio zivit kako si do sad, a ne daj mi bolji auto, bolju kucu, bolje patike, bolju hranu itd. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma drugacije je kod njih, nakupili su oni para da ih ne mogu potrositi. Zasiti se covjek svega. A pored toga dosta njih pokrene i vlastiti biznis. 

 

Bankrotiraju najcesce alkoholicari i kockari. Nikad nece normalan insan bankrotirati. 

Obican covjek nikad nece moci, naravno, tolike pare zaraditi. 

 

Link to comment
Share on other sites

Soxx je gore objasnio taj odnos novca i covjeka, tesko da ces covjeka kojem velike cifre ne mogu pomutiti mozak i dovesti ga u neku dilemu, mi obicni smrtnici cemo promjenit firmu zbog 200 eura vise a oni ce eto otici iz PL u Arabiju zbog ne znam ni ja koliko miliona. To je u covjeku da zeli vise, da mu nije dosta, sve ja to shvatam i nista,mi nije cudo.

Ono sto hocu da kazem da je Arabija bukvalno osiromasila europski fudbal, otislo je toliko igraca koji su mogli jos dati, toliko kvaliteta i talentna je uzeto iz europskog fudbala. Nije to vise da idu istroseni igraci, sada idu velika imena, idu igraci u najboljim godinama. Mene kao nekog ko ce za vikend sjesti pogledati par utakmica je strah da je ovo samo pocetak..

Link to comment
Share on other sites

Nama odgovara odlazak Johnsona zbog sutrašnje utakmice. Čudi me da je Tottenham tolike pare dao na ipak ne previše dokazanog igrača.

Jedan od transfera koji me iznenadio je dolazak Ansu Fatija na posudbu u Brighton. Još uvijek samo 20 godina, povrede su jedini problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
8 minutes ago, diablo_bih said:

Molit cu vas da ovdje komentarisete transfere za druge ekipe, imate prelazni rok za nasu ekipu...

Budući da su naši transferi bolji za suparničke ekipe, mislim da možemo slobodno ovde komenatrisati

ISTI NAM KURAC

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...