Jump to content

EFL Cup 1/2 finals: Middlesbrough (A) 09.01. utorak [21:00]


Adi

Ko osvaja EFL Kup  

8 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Middlesbrough vs Chelsea - Carabao Cup: TV channel, team news, lineups and  prediction

Večeras u 21 sat igramo prvu utakmicu polufinala Carabao Kupa i borimo se za 10. finale i 6. trofej u ovom takmičenju. Zadnji put smo ga osvojili 2015. godine pobjedom nad Tottenhamom, a poslije toga smo izgubili 2 finala na penale od Citya i Liverpoola. Sve nam se poklopilo kako treba da prođemo u finale, samo treba maksimalno ozbiljno odigrati ove dvije utakmice. Vjerovatno će i jedna ozbiljna biti dovoljna. Njihova dva golmana nisu otišla na Kup Nacija i na Azijski Kup, što ne bi trebalo da nam napravi razliku. Od svih njihovih igrača čuo sam za ukupno trojicu. Sretno Plavci i da ne bacimo večeras 2 sata svog života.

Link to comment
Share on other sites

Minimalna pobjeda bi trebala biti dovoljna da na Bridzu ne strahujemo i zavrsimo posao. 
Ovo su utakmice i period takmicenja gdje se ne trebamo zalijetati ko muhe bez glave  i misliti lako cemo. Naprotiv, treba igrati na rezultat ali biti i hrabar kada se za to pruzi prilika. Imamo mnogo kvalitetniju ekipu i ispadanje od od ovih bi bilo za momentalni otkaz treneru.

Link to comment
Share on other sites

Drugoligaš nas briše sa terena. Nismo u stanju da stvorimo šansu, ne računa se kad te golman pogodi i protivnik ti doda u noge. Brojao sam više puta igrače na terenu da vidim ima li ih više. Predaleko stojimo jedan od drugoga i svako drugo dodavanje je kritično. Bilo kakva devetka je bolja od lažne devetke. Broja umjesto bilo koga, bilo ko umjesto Colwilla i čitava ekipa da napravi veliki zaokret u pristupu. Izgledamo kao trećeligaš.

Link to comment
Share on other sites

Meni uopste nismo toliko lose stajali na terenu, M'Boro prakticno bezopasan, jedna situacija gdje Colwill ispao kao ratkapa i imaju prednost. Trebali su okrenuti vec do poluvremena da Palmer danas nije Torres iz najboljih dana. 

Levi na lijevom beku je zlocin, ocaj za gledati.

Do kraja ocekujem pobjedu 1 3.

Link to comment
Share on other sites

A jbt zivot sad je uspjeh da mozes reci kako drugoligas izgleda bezopasno (iako vodi i zabio je jedini gol).

Igra je smece. Igraci carine loptu, nista uigrano se ne vidi. Ne vidim nijedan dupli pas, utrcavanje, centarsut ili neku kombinaciju s treninga. Nakon pola godine utakmica i treninga nisi u stanju tako nesto ni protiv drugoligasa ili treceligasa odigrati.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bari said:

Drugo poluvrijeme goli kurac, najjace mi je kad dodaju Broji loptu a on je na prvu vrati dodavacu. 

 

I odmah je traži opet.

 

Lagano odrađivanje posla, da se niko ne umori. Izbjegavanje duela, fintiranje umjesto probijanja, uvaljivanje lopte drugom da ne bih ja morao nešto. Da su mogli kako ruke u džepove staviti ili ležeći igrati bilo bi dobro. Trener lagano sjedi, gleda utakmicu na tabletu, mogao mu je neko i kokice donijeti da ugođaj bude potpun. I ovo malo šansi što smo imali po starom dobrom običaju nismo iskoristili.

Jedna utakmica bačena, ostaje još druga na kojoj će trebati da izginu kako bi došli do prolaza dalje, a to da izginu se baš ne uklapa u ovo što smo danas gledali.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, cobinho said:

Ovom timu nedostaje vodja i par igraca sa karakterom i sve se menja za 180 °. Ovde sem Galaghera retko ko ima pravi karakter. Primer igraca koji apsolutno nema nikakav karakter je Mudrik a ima ih mnogo uz njega. 

Prestani molim te stalno srati po igracima nego malar jednom budi iskren i reci da je glavni odgovorni nas trener. On prvi nema karakter, nema muda i igra ziheraski.

Ajde molim te samo jednom budi realan i daj nam konstruktivnu analizu naseg strucnjaka na klupi.

Link to comment
Share on other sites

Krivica je svih ovdje. Dakle igrača, trenera i vlasnika. Sve to može u isti koš. Realno da je Palmer pospremio ona dva zicera u prvom poluvremenu druga bi se pjesma pjevala. Je li Poch kriv što Palmer ne može pogoditi sa dva metra? Nije. To je jednostavno loš maler, neznanje ili nezrelost ove ekipe. 

Ima i njegove krivice, proveo si pola godine u klubu, još nemaš naznaka nekog sistema igre, ne znaš još uvijek igrati protiv bunker ekipa, uigrane akcije ne postoje, igrači igraju van pozicija, slijepo favoriziranje nekih igrača, pičkast pristup, jednostavno ništa pozitivno da se izvuče iz svega viđenog.

Da sutra otkaz dobije ne bih ga žalio, ali čisto sumnjam da neko može nešto napraviti sa ovom skupinom igrača. Smrdi ovaj projekat od početka.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, hamco said:

Prestani molim te stalno srati po igracima nego malar jednom budi iskren i reci da je glavni odgovorni nas trener. On prvi nema karakter, nema muda i igra ziheraski.

Ajde molim te samo jednom budi realan i daj nam konstruktivnu analizu naseg strucnjaka na klupi.

Ja sam realan od pocetka do kraja. Vec sam rekao. Glavni i odgovorni krivac za ovo jeste Tod Boeli jer je magarcina koja je umislila da poznaje fudbal, i jer se okruzio klimoglavcima koji samo aminuju njegove gluposti, a najveca glupost epskih razmera je da tim sa prosekom godina 22 bez vodje na terenu, sa preplacenim fudbalerima i pride pola povredjenim, bez spica i bez golmana (genije treba da bude da potrosis milijardu a da nemas te 2 pozicije) a da budes konkurentan. NE MOZE. 

Poch jeste mogao vise ali ne mnogo vise od ovoga. I to malo ne bi bitno promenilo sliku. 

Svako malo teramo trenera, 4 smo izmenili, nijedan nee pase. Pa sta treba da rade u man utd, ovom logikom bi 20 puta smenili Ten Haga i to trenera iskusnog tima. Pa jel Postekoglu trebao da bude oteran kad su zaredjali 5 poraza. Jer Klop oteran Prosle sezone kad su igrali ko mi sada toplo hladno. 

Nekad pomislim da kao navijaci ne zasluzujemo bolje od Lampsa. 

Jel ti stvarno verujes da ce doci ozbiljniji trener od Pocha u ovakav Celsi? Da mu neka magarcina sprca pored njega zivog u Mudrika, Kukurelju, Fofanu 250 milki i da mu kaze izvoli vodi hocu 1 mesto u PL. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ker said:

Stvarno bezveze komentarisati uvijek isto, ali eto.

Colwill na beku je najgluplji izum svih vremena, malo gluplji od onog univerzalnog vjezbala sa top shopa sto sluzi da kupi prasinu u kuci. Palmer iako najbolji igrac ove sezone, ne mozes da vjerujes koliko je mutav da sutne kako treba, a da ne govorimo o tome kako bi uspio sutnuti bar 3x vise da ne trci svaki put oko lopte kako bi se namjestio na lijevu. Malo podsjeca na Nadala kad se namjesta na forhend. Neki igraci su takvi da se zapitas da li smo mi kao klub u vinklu, npr. Caicedo, od momka od pocetka sezone apsolutno nikakve koristi nema. Ono sto radi je na nivou onoga sto ce pruziti igrac od 20 miliona, a platili smo ga 115 te ganjali se sa njim pola ljeta. Sterling, Madueke, Gallagher bez grama kreativnosti. I to je nas ofanzivni tim.

Sto se trenera tice, pravicu se da nije tu uopste. Jedino gore od rezultata je igra, a kad uzmes u obzir kakvi su nam rezultati jasno je kakva je igra onda. Neka smatra zivotnim uspjehom to sto je uspio nekako da se odrzi na klupi pored ovakvog opusa. Gori fudbal od ovog tima nisam gledao u zivotu, jeste da sam poceo da gledam sa 6-7 godina i tad je krenulo ovo zlatno doba, ali bilo kako bilo od ovog gore nije bilo. A bilo je svega.

Pa sto po Caicedu, najbolji bio jebem ga. Sve ostalo da.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, cobinho said:

Ja sam realan od pocetka do kraja. Vec sam rekao. Glavni i odgovorni krivac za ovo jeste Tod Boeli jer je magarcina koja je umislila da poznaje fudbal, i jer se okruzio klimoglavcima koji samo aminuju njegove gluposti, a najveca glupost epskih razmera je da tim sa prosekom godina 22 bez vodje na terenu, sa preplacenim fudbalerima i pride pola povredjenim, bez spica i bez golmana (genije treba da bude da potrosis milijardu a da nemas te 2 pozicije) a da budes konkurentan. NE MOZE. 

Poch jeste mogao vise ali ne mnogo vise od ovoga. I to malo ne bi bitno promenilo sliku. 

Svako malo teramo trenera, 4 smo izmenili, nijedan nee pase. Pa sta treba da rade u man utd, ovom logikom bi 20 puta smenili Ten Haga i to trenera iskusnog tima. Pa jel Postekoglu trebao da bude oteran kad su zaredjali 5 poraza. Jer Klop oteran Prosle sezone kad su igrali ko mi sada toplo hladno. 

Nekad pomislim da kao navijaci ne zasluzujemo bolje od Lampsa. 

Jel ti stvarno verujes da ce doci ozbiljniji trener od Pocha u ovakav Celsi? Da mu neka magarcina sprca pored njega zivog u Mudrika, Kukurelju, Fofanu 250 milki i da mu kaze izvoli vodi hocu 1 mesto u PL. 

Pravis od ovih igraca levate a svi znamo da to nisu. Nisu najjaca ekipa, ali vala nisu ni ovoliko slabi kao sto tabela i igra pokazuju. Pochetino je izgubio kompas, sjeti se sa pocetka izjava kako smo mi Chelsea, kako nema mjesta izgovorima i kako moramo pobjedjivati odmah, i pazi sad izjava kako mi jesmo Chelsea ali neki novi Chelsea, mid table tim, kuka na povrede, circumstances ponavlja zadnjih 10 pres konferencija, sad odjednom nam je potrebno vrijeme. Vrijeme za sta? U kojem smjeru mi idemo? Vidi li se ikakav napredak? 

Da stvar bude jos gora, on osim Galaghera, ni jednog igraca nije unaprijedio. Bojim se cak i da je neke igrace unazadio. Enzo ne lici na sebe, Colvila jebe sa pozicijom, Disasi i Silva mu igraju svaku. Doslovno, ne vidim nista da je dobro uradio. Ovako nas moze voditi i Nuno Espirito Santo, a mozda cak i bolje. 

Taj isti Ange kojeg spominjes, pa jel ti vidis kako taj Tottenhem igra za razliku od nas? Ljudi kidisu prema naprijed, otisao im Kane, najbolji igrac lige i ljudi i dalje dominiraju. Jedan Conte nije uspio nista sa tom ekipom, ali Ange radi strasno dobar posao.

Spominjati Kloppa i porediti ga sa Pochetinom, pa ja ne znam druze jel se ti zajebavas mozda? Znas li ti ko je Klopp i sta je taj covjek sve postigao u svojoj trenerskoj karijeri? Znas li ti da je liverpul vratio na pobjednicke staze poslije 30 godina? I da mu ljudi daju otkaz poslije par losih rezultata nakon sto ih je odveo u 3 finala LS, 1 osvojio, ligu osvajao, kupove... mislim da li si realan...

Pa evo da ne idem dalje, Potter kojeg smo svi kritikovali, za razliku od Pochetina, nije imao covjek ni pred sezonu i da stvar bude jos gora, imao svjetsko prvenstvu u novembru i decembru, pa onda u januaru mu doveli milion igraca... po svemu gledanom 5x tezi posao imao od Pochetina.

Pochetino je imao citavu pred sezonu, uigravanje, vrijeme potrebno za graditi neki sistem. Nakon skoro 8 mjeseci, mi kaskamo u mjestu, a ako pogledamo neke igrace, onda i nazadujemo.

 

Link to comment
Share on other sites

Uporedite nas i Gironu, kakav fudbal oni igraju a kakav mi, totalno bezidejno, mlohavo. Jedino Galager daje 101% od sebe ostali su alibi igrači. Enzo koji je gazio prošle sezone djeluje pogubljeno, da ne pričam o Murdiku Sterlingu Jacksonu i.t.d. nema jedne akcije smišljene, na predsezoni mi se učinilo da ćemo igrati lijep fudbal. Međutim, kad je počela sezona nema ni naznaka onog što smo igrali tada. Ne znam kakav je plan uprave ali ovo je jako loše. Sva pojačanja su očajna a potrošeno je milijardu €.

Biće bolje u Bijelo Polje, da smo mi zdravo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hamco said:

Pravis od ovih igraca levate a svi znamo da to nisu. Nisu najjaca ekipa, ali vala nisu ni ovoliko slabi kao sto tabela i igra pokazuju. Pochetino je izgubio kompas, sjeti se sa pocetka izjava kako smo mi Chelsea, kako nema mjesta izgovorima i kako moramo pobjedjivati odmah, i pazi sad izjava kako mi jesmo Chelsea ali neki novi Chelsea, mid table tim, kuka na povrede, circumstances ponavlja zadnjih 10 pres konferencija, sad odjednom nam je potrebno vrijeme. Vrijeme za sta? U kojem smjeru mi idemo? Vidi li se ikakav napredak? 

Da stvar bude jos gora, on osim Galaghera, ni jednog igraca nije unaprijedio. Bojim se cak i da je neke igrace unazadio. Enzo ne lici na sebe, Colvila jebe sa pozicijom, Disasi i Silva mu igraju svaku. Doslovno, ne vidim nista da je dobro uradio. Ovako nas moze voditi i Nuno Espirito Santo, a mozda cak i bolje. 

Taj isti Ange kojeg spominjes, pa jel ti vidis kako taj Tottenhem igra za razliku od nas? Ljudi kidisu prema naprijed, otisao im Kane, najbolji igrac lige i ljudi i dalje dominiraju. Jedan Conte nije uspio nista sa tom ekipom, ali Ange radi strasno dobar posao.

Spominjati Kloppa i porediti ga sa Pochetinom, pa ja ne znam druze jel se ti zajebavas mozda? Znas li ti ko je Klopp i sta je taj covjek sve postigao u svojoj trenerskoj karijeri? Znas li ti da je liverpul vratio na pobjednicke staze poslije 30 godina? I da mu ljudi daju otkaz poslije par losih rezultata nakon sto ih je odveo u 3 finala LS, 1 osvojio, ligu osvajao, kupove... mislim da li si realan...

Pa evo da ne idem dalje, Potter kojeg smo svi kritikovali, za razliku od Pochetina, nije imao covjek ni pred sezonu i da stvar bude jos gora, imao svjetsko prvenstvu u novembru i decembru, pa onda u januaru mu doveli milion igraca... po svemu gledanom 5x tezi posao imao od Pochetina.

Pochetino je imao citavu pred sezonu, uigravanje, vrijeme potrebno za graditi neki sistem. Nakon skoro 8 mjeseci, mi kaskamo u mjestu, a ako pogledamo neke igrace, onda i nazadujemo.

 

Pa to je glavni problem, nama je sve tudje sladje. Posto pominjes igru, ove sezone Chelsea 64 stvorene velike sanse, Totenhem 54. Jel su te sanse plod igre ili su pale sa nebesa. Da neko ne zna pomislio bi da mi ne mozemo da stvorimo 1 sansu a totenhem 10 po mecu. 

Zavrsnica jeste losa i to se moze popraviti i sa moje strane stoji kritika da je tu moglo bolje al to nije faktor zbog kojeg bi trebao da popije otkaz. 

Klop je iz nase perspektive postao trenercina jer su mu dali vreme a ako tako gledas i Poch je doso do zavrsnice LS. 

Iz nase perspektive je sada i Arteta trenercina a koliko je njemu trebalo da napravi ozbiljan iskorak? 

Sto se tice Potera izgleda zaboravljas na sta nam je licila igra tada. 

Da ponovim, kritika da, stoji al to nije faktor da nesto do te mere pljujemo kao da je pao sa kruske i kao da ama bas nista nije uradio i da ga odmah treba oterati. Al sve jedno mislim da ce ga ovaj indijanac oterati. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, cobinho said:

Pa to je glavni problem, nama je sve tudje sladje. Posto pominjes igru, ove sezone Chelsea 64 stvorene velike sanse, Totenhem 54. Jel su te sanse plod igre ili su pale sa nebesa. Da neko ne zna pomislio bi da mi ne mozemo da stvorimo 1 sansu a totenhem 10 po mecu. 

Zavrsnica jeste losa i to se moze popraviti i sa moje strane stoji kritika da je tu moglo bolje al to nije faktor zbog kojeg bi trebao da popije otkaz. 

Klop je iz nase perspektive postao trenercina jer su mu dali vreme a ako tako gledas i Poch je doso do zavrsnice LS. 

Iz nase perspektive je sada i Arteta trenercina a koliko je njemu trebalo da napravi ozbiljan iskorak? 

Sto se tice Potera izgleda zaboravljas na sta nam je licila igra tada. 

Da ponovim, kritika da, stoji al to nije faktor da nesto do te mere pljujemo kao da je pao sa kruske i kao da ama bas nista nije uradio i da ga odmah treba oterati. Al sve jedno mislim da ce ga ovaj indijanac oterati. 

Slazem se sa nekim stvarima, recimo kao veliki broj promasenih sansi pogotovo s pocetka sezone kada nismo imali ni srece. Medjutim, kako odmice vrijeme, mi losije i losije igramo. Ne vidi se nikakav blueprint ekipe, individualno mnogo vise igraca nazaduje nego napreduje. Znaci nije samo zavrsnica problem, nego takticki i sistemski neke stvari ne radimo dobro. Cak sta vise, ne znam da li vama djeluje da ga je vec pritisak poceo jesti, pressice mu postaju sve vise u alibi fazonu, totalno se razlikuju od pocetka sezone. Ne djeluje uvjeren u ono sto radi i nesigurnost koju je poceo osjetiti za svoj posao, prenosi se i na igru na terenu. Poceo je sve vise da ganja rezultat umjesto da fokus budu na igri. 

Ako se sjecas, protiv Palace-a, Lutona smo se provukli, doslovno srece smo imali. Cak sta vise, Luton nas je pregazio, uzeli nam loptu i imali veci posjed. To se ne smije desavati. Igraci takodjer osjete tu nesigurnost, pogotovo jer je to vecinom mlada ekipa. Za 8 mjeseci koliko je ovdje, mi smo morali i trebali igrati mnogo jaci presing, imati mnogo bolje kretnje sa i bez lopte. To je nesto sto pogotovo u zadnje vrijeme jos slabije radimo nego s pocetka sezone. 

Ne znam, mozda mi svi grijesimo i ti si upravu, ali ja se bojim da je Pochetino izgubio kompas i zbog straha za svoj posao, pocinje jos vise ziherati. To nikako nije dobro. Ovo omladini to najmanje treba. Ako ista, ova omladina moze trcati, letiti po terenu, brutalno da nadtrci svakog protivnika... mi zapravo gledamo sve kontra toga. 

Recimo, ima mnogo videa o transformaciji Leedsa kada ih je Bielsa preuzeo. To treba pogledati, od kakvih amatera je covjek napravi stroj, da su se hladno borili sa najjacim ekipama prsa u prsa, ok mozda i izgube zbog toga, ali sistem, taktika, presing, igra pa i laiku je bilo vidljivo da je to trenerov obris. Cim je Bielsa otisao, znamo gdje je taj Leeds sad. Isto evo i Urugvaj sad, jel slucajno da ih je ovoliko digao?

Nasa ekipa nije toliko losa koliko je ti ovdje pokusavas predstaviti. Nismo losi toliko da nas jedan Luton sabije i napravi nam 10 zicera na jednoj utakmici. Pricamo o Lutonu. Necu spominjati ostale poraze od slabijih ekipa. O mecu sa Unitedom, pa to je sramota samo takva bila. Ljudi su nam uputili 28 (DVADESET OSAM) suteva, nikad gori United nas je demolirao. 

Link to comment
Share on other sites

Ekipa nije losa, pokusavam da objasnim da je neiskusna da joj treba dosta rada i vremena i da kompozicijski nije dobro slozena, da ima suvisnih igraca, i da su joj trebala 2 3 pojacanja u vidu iskusnijih, igraca sa karakterom koju ovu mladja riju mogu da pokrenu naloze i iskontrolosu kad treba. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...