Jump to content

Budući trener Chelseaja


Wisey

Recommended Posts

Jel stvarno mislite da je rješenje svih problema Amorim kome je trenerska karijera vezana samo za Portugal? I ko su uopšte druge opcije? Amorim će valjda u Liverpool i svakako mu je to bolja opcija.

Mourinho - neka hvala, bukvalno ni najmanje ne želim

Conte - slična priča kao Mourinho, na sve to sa ovim igračkim kadrom i upravom, nastao bi neviđen cirkus

De Zerbi - ok, ali Brighton je bio bolji sa Potterom nego sa De Zerbijem, a znamo kako je Potter prošao, prednost je napadački fudbal, ali kod nas svaki trener brzo odustane od toga pa ne bih previše nade u to ulagao

Bielsa - zar stvarno neko misli da Amerikanci razmatraju njega? Volio bih da i to probamo, ali nema šanse

Flick - meni se ova opcija dopada, mada sad da sam mnogo analizirao i nisam

Zidane - ovo mi sve vremenom čini sve bolja opcija, mada mislim da je ovdje stvar što Zidane neće kod nas

 

Link to comment
Share on other sites

Da dam neki svoj osvrt na temu kojeg bi trenera zeljeli umjesto Poketina. 

Mislim da bi nama Nangelsman dobro dosao, forsira napadacki fudbal i realno je Bajern bolje izgledao pod njim nego pod Tuhelom. I mislim da njemu ne bi bio problem da ima mlad i neiskusan kadar kao sto je slucaj kod nas.

Kontea ne bih zelio iskreno, iako mu necu zaboravit onu sezonu kada smo osvojili Ligu, ali mislim da bi to bio korak unazad (ako moze gore od ovog). Slicno mislim i o Murinju iako sam napisao na njegovu temu "Daj ga opet" to je ipak bila sala.

Edi Howe bi isto bio super opcija po mom misljenju ali covjek ima projekat u Newclastlu i sa svim povredama ove sezone opet guraju nekako. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ker said:

Jel stvarno mislite da je rješenje svih problema Amorim

Ni jedan trener nije riješenje svih problema, jer trener je samo jedan od mnogih problema.

A što se tiće trenera, svaki trener može floppat a može i uspit. Ne trebam navoditi primjere trenera koji su u jednom klubu uspjeli u drugom nisu.

Tko god dođe, pa makar bio i Pep, ja sam skeptičan u njegov uspjeh jer ne vjerujem upravi da znaju što rade. Ako su dvaput pogriješili zašto bi treći put uspjeli.

Prvo treba definirati šefa sportskog sektora. On treba evaluirati postojeći kadar i na osnovu toga definirati stil igre koji želi igrat i koji najbolje paše postojećem kadru, zatim dovede trenera koji gaji taj stil, i onda se buduća pojačanja (u dogovoru s trenerom) također dovode u skladu s tim. To je način kako uspješan klub treba funkcionirati. Nisam siguran da mi tako radimo? Tko je uopće kod nas sportski direktor? Meni se čini da imamo hrpu nekakvih savjetnika a nitko nema prave ovlasti. A vlasnici niti znaju nogomet niti znaju što žele.

Liverpool je doveo Edwardsa, i poprilično sam siguran da na Kloppa Liverpool neće propast, jer imaju čovjeka koji će definirati stvari i koji zna što radi.

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2024 at 5:20 PM, hamco said:

Al ne bi bilo lose napraviti neku listu potencijalnih trenera koje bi ekipa sa foruma htjela da zamjeni Pochetina a da pri tome objasnj zasto bas on.

Meni licno padaju na pamet ovi treneri koji ce na ljeto biti slobodno/dostupni:

 

De Zerbi
Amorim
Motta
Flick
Italiano
Tuchel
Conte
Mourinho
Nagelsmann
Hoeness
Xavi

1. Julian Nagelsmann - najbolji od svih kandidata sa liste, pisao sam o njemu dosta prošlog ljeta i njegovim uspjesima sa Hoffenheimom i Leipzigom, a kako vrijeme prolazi posao sa Bayernom se čini sve boljim i boljim. Ostavio je Tuchelu vodeći tim Bundeslige, tim koji je 100%-tan u LP i u četvrtoj fazi kupa. Na kraju se u kupovima zapelo na prvim preprekama i titula se uzela slučajno. Rekao bih da je samo bio žrtva turbulentne situacije u klubu. Sada je uspio vratiti Njemačku u pravi kolosijek. Mislim da od njega nema ništa jer je nas je prošle godine odbio, a situacija se nimalo nije promijenila.

2. Roberto De Zerbi - i o njemu sam 100 puta pisao pa da se ne ponavljam. Ne shvatam ozbiljno bilo kakve kritičke komentare prema njegovom radu u Brightonu, jer taj ko to govori ili ne misli ozbiljno ili inače nije ozbiljan. Bio bi idealan da ne trenira Brighton, jer ako nam je jedan klub za 2 godine 10 puta uvalio robu sa greškom, treba biti dovoljno pametan i ne tražiti ništa tamo 11. put.

3. Marcelo Bielsa - priželjkujem ga za privremenog trenera već neko vrijeme, ali sa ovim staklenim igračima bi to izazvalo samo kontraefekat jer ne bismo imali 10 igrača za utakmice.

Conte, Mourinho, Tuchel - ne dolazi u obzir, treba se okrenuti nečemu novom

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2024 at 6:36 PM, hamco said:

Realno diablo je prvi izjavio da ne mora znaciti da je dogovorio sa Liverpulom.

 

 

izvinite se covjeku

On 4/11/2024 at 8:10 PM, Adi said:

1. Julian Nagelsmann - najbolji od svih kandidata sa liste, pisao sam o njemu dosta prošlog ljeta i njegovim uspjesima sa Hoffenheimom i Leipzigom, a kako vrijeme prolazi posao sa Bayernom se čini sve boljim i boljim. Ostavio je Tuchelu vodeći tim Bundeslige, tim koji je 100%-tan u LP i u četvrtoj fazi kupa. Na kraju se u kupovima zapelo na prvim preprekama i titula se uzela slučajno. Rekao bih da je samo bio žrtva turbulentne situacije u klubu. Sada je uspio vratiti Njemačku u pravi kolosijek. Mislim da od njega nema ništa jer je nas je prošle godine odbio, a situacija se nimalo nije promijenila.

2. Roberto De Zerbi - i o njemu sam 100 puta pisao pa da se ne ponavljam. Ne shvatam ozbiljno bilo kakve kritičke komentare prema njegovom radu u Brightonu, jer taj ko to govori ili ne misli ozbiljno ili inače nije ozbiljan. Bio bi idealan da ne trenira Brighton, jer ako nam je jedan klub za 2 godine 10 puta uvalio robu sa greškom, treba biti dovoljno pametan i ne tražiti ništa tamo 11. put.

3. Marcelo Bielsa - priželjkujem ga za privremenog trenera već neko vrijeme, ali sa ovim staklenim igračima bi to izazvalo samo kontraefekat jer ne bismo imali 10 igrača za utakmice.

Conte, Mourinho, Tuchel - ne dolazi u obzir, treba se okrenuti nečemu novom

 

dakle, sto bi diablo rekao

 

ostaje samo Amorim

Link to comment
Share on other sites

Moze li neko da me prosvijetli i objasni (ozbiljan sam) zasto je toliko bitan Amorim? Portugalsku ligu ne pratim, znam da vodi Sporting, ocigledno je da su se svi nesto zalijepili, ako se ne varam osvojili su sa njim ligu i kup, 3 godine je trener vec.

Moj neki pesimisticki stav da ovakvi treneri nisu uspijevali kod nas, u prilog tome govori i da ga diablo priziva.

Treneri koji su kod nas ostavljali najvise traga su oni koji su nas na neki nacin i najvise na kraju "ranili", ali realno govoreci uglavnom su to bila neka imena, Mourinho, Ancelotti, Conte pa cak i Tuchel izmedju ostalog. Takva imena smo ispucali, ali opet postoje neka nova koja bi mozda mogla da se tu uvrste.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj put sve 3 top ekipe u Portugalu imaju bas fine trenere, ali se Amorim izdvaja, jer pravi pitu od govana i to sa uspijehom kojem se navijaci Sportinga nisu nadali. Lik je od Paulinha napravio igraca, od ekipe napravio osvajace lige i veoma respektabilne u europi.

Ako ja grijesim, onda grijesi i Liverpool kao i mnoge druge top ekipe koje traze trenera.

Link to comment
Share on other sites

Co-owner Behdad Eghbali and sporting directors Paul Winstanley and Laurence Stewart will ultimately decide Mauricio Pochettino’s fate at Chelsea. The players want him to stay. (via @NizaarKinsella)
 

Igraci zele da ostane.... pa logicno i ja bih zelio, laganini tempo, nema pritiska a plata legne svake sedmice.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...