Jump to content

Matchday 21: Liverpool (A) 21.01. @ 13:30


apeiron

Recommended Posts

Ovoj se utakmici veselim samoniz razloga da vidim Mudyka na djelu. Ako ne bude u startnih 11 necu ni gledati. 

Ocekujem pobjedu protiv Kloppove momcadi jer su i oni, kao i mi u teskom kanalu  i glavni igraci su im van forme + povrede tako da nemaju ni klupu. Vrijeme je da nasi momci dobiju jednu derbi utakmicu ove sezone. v

Vjerovatno nece niko od povrijedjenih biti spreman za ovu utakmicu (Fofana trenira sa ekipom ali sumnjam da ce ga gurnuti u vatru a i ne treba, slicno je i sa Jamesom). 

Link to comment
Share on other sites

Potterov pristup u derbi utakmicama je bio jako loš ove sezone. Žestoko sam kritikovao igru protiv Arsenala. Tek smo na pola sezone, daleko smo od bilo kakve ozbiljne borbe za neku poziciju, nemamo razloga da taktiziramo, da igramo na remi, da igramo da se ništa ne desi. Želim da se u ovoj utakmici ide na pobjedu, od boda u utakmici u kojoj se ništa ne desi nemamo ništa.

Liverpool je izgubio prethodne dvije ligaške utakmice. Brentford ih je uništio u skoku, pressingu i prekidima. Brighton ih je uništio u pressingu i duelima, nisu centar prelazili. U obje utakmice je Liverpool mogao puno više da izgubi. Te utakmice nam trebaju pokazati put kako trebamo da igramo. Ali pošto mi ne igramo neki poseban pressing i pošto smo neučinkoviti u prekidima bojim se da od toga nema ništa. Vraća im se Nunez, što vjerovatno znači povratak na 4-3-3 i Gakpo na lijevom krilu. On nije tipično krilo koje će uništavati našeg beka tako da možemo preživjeti sa opcijama koje imamo.

Iako su se neki igrači priključili treninzima ne očekujem ih u prvoj postavi, čak ni u protokolu za utakmicu. Ne treba žuriti sa njihovim povratkom da se ne bi desile neke nove povrede. Valjda su nešto naučili iz prethodnih slučajeva. Ako je Mudryk u dobrom stanju stavio bih ga odmah da igra. Oni su ranjivi na desnoj strani odbrane koga god da pošalju na teren (Trent, Gomez, Milner). Nema im Van Dijka, ali imaju druge štoperčine koje će jesti Havertza u duelima. Napadačke opcije su im limitirane i ne očekujem puno golova na utakmici.

Link to comment
Share on other sites

Ocekujem 2 0 ili 2 1 za njih. To sto ih je brajton razvalio znaci da je u ovom trenu maksimum brajjtona mnogo visi od naseg maksimuma. Mi smo sterilna ekipa u skoro svim segmentima igre i jedino trenutna isnpiracija nekog pojedinca moze da nas digne. 

Ne verujem da ova ekipa sa poterom za tako kratko vreme moze da se digne do tog nivoa.

U svim derbijima ova ekipa je kukala nam majka. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Adi said:

Potterov pristup u derbi utakmicama je bio jako loš ove sezone. Žestoko sam kritikovao igru protiv Arsenala. Tek smo na pola sezone, daleko smo od bilo kakve ozbiljne borbe za neku poziciju, nemamo razloga da taktiziramo, da igramo na remi, da igramo da se ništa ne desi. Želim da se u ovoj utakmici ide na pobjedu, od boda u utakmici u kojoj se ništa ne desi nemamo ništa.

Liverpool je izgubio prethodne dvije ligaške utakmice. Brentford ih je uništio u skoku, pressingu i prekidima. Brighton ih je uništio u pressingu i duelima, nisu centar prelazili. U obje utakmice je Liverpool mogao puno više da izgubi. Te utakmice nam trebaju pokazati put kako trebamo da igramo. Ali pošto mi ne igramo neki poseban pressing i pošto smo neučinkoviti u prekidima bojim se da od toga nema ništa. Vraća im se Nunez, što vjerovatno znači povratak na 4-3-3 i Gakpo na lijevom krilu. On nije tipično krilo koje će uništavati našeg beka tako da možemo preživjeti sa opcijama koje imamo.

Iako su se neki igrači priključili treninzima ne očekujem ih u prvoj postavi, čak ni u protokolu za utakmicu. Ne treba žuriti sa njihovim povratkom da se ne bi desile neke nove povrede. Valjda su nešto naučili iz prethodnih slučajeva. Ako je Mudryk u dobrom stanju stavio bih ga odmah da igra. Oni su ranjivi na desnoj strani odbrane koga god da pošalju na teren (Trent, Gomez, Milner). Nema im Van Dijka, ali imaju druge štoperčine koje će jesti Havertza u duelima. Napadačke opcije su im limitirane i ne očekujem puno golova na utakmici.

Kaze diablo da ne igramo presing samo na stopere, nego pametni presing. :D

Link to comment
Share on other sites

Jebeno će ovo biti. Ne zna se ko je gori i svašta bi moglo biti.

Mene bi ovdje i remi zadovoljio. Jbg dok se ne vrate najbitniji igrači svaki bod je krucijalan.

Vjerujem da možemo imati jaku završnicu sezone sa 30-ak bodova iz zadnjih 15 kola.. A do tada nabrati još desetak. I sa 68 je vrlo izgledan plasman u LP.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim kako cemo pobjediti jer nemamo nikakav sistem. Mozda na neku individualnost pojedinca ali sveukupno ocekujem da nas ljudi izdominiraju. 
 

Igra bez lopte me najvise nervira pogotovo cinjenica sto ne igramo nikakav presing pa se stoperi protivnika mogu dodavati do mile volje i cekati slobodnog igraca za pas.

Nadam se pobjedi ali ocekujem poraz.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...