Jump to content

Svjetsko prvenstvo 2022


Adi

Koga vidite kao najvećeg favorita za osvajanje?  

17 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Započeo cirkus lagano. Pa hajde da vidimo na šta će ličiti to sve. Osim što su izjebali jednog od glavnih FIFA sponzora i zabranili pivo te navijače stavili u neke šatore kurčeve dodatno me nasmijalo kako su platili jednu grupu debila da skače na jednoj tribini i kao navija. Lupaju u bubanj i kao nešto LALALALALALALA isto retardirani... Pa bolje da su svi bili u svojoj nošnji i da niko skakao nije i pravio se debil, kad već drže do svoga i zabranjuju alkohol, klađenje itd.

U jednu ruku mi je drago što su zabranili sve navedeno i što su oštri u nekim stvarima, samo zbog FIFA-e i načina na koji su im dali organizaciju, nemaš Katru šta prigovoriti, njihova država, njihova pravila, kao što se u Evropi možeš guziti  i drogirati po ulici ovde ne možeš i to je to. Žao mi je navijača koji su potegli tolike pare i onda dođeš i pivo ne možeš da popiješ jebem ga...

Stadion je fantazija zaista, makar ono što sam na TVu mogao vidjeti, prelijepo izgleda...

 

Utakmica ko utakmica, Ekvador rutinski odradio posao, dva brza gola i onda stali na loptu, čuvali se i nisu htjeli da ih brukaju na otvaranju (valjda su skontali da bi onim nesretnicima glave letile poslije prvenstva). Suđenje na nivou, offside prvi čist, penal također, malo čudna situacija kod ofsajda ali to je što je.

Katar ko ekipa je očajna, džaba sav trud i pokušaji da se uigra neka ekipa unazad godinama kad tu nema kvaliteta i nema poznavanja fudbala, vidi se da je sve naštimano, u top 10 igrača i po nastupima i golovima mnogo ih je baš iz ove ekipe ali nema od toga ništa. Toliko su loši da bi ih ovaj mrtvi Chelsea napitao sa 2-3 gola

Link to comment
Share on other sites

Uvijek sam pratio Europska i Svjetska prvenstva na HRT-u. Ove godine ne mogu nikako do njihovog signala i primoran sam gledati studijske emisije sa Amarom Osimom. Kažem gledati jer ne uključujem zvuk.

Katar - Ekvador sam gledao jednim okom bez zvuka. Drago mi je što je Ekvador to pobijedio, postoji uvijek bojazan da će se domaćin gurati preko svake mjere. I gurali su ih, za mene je ono prvo čist gol, ali ipak su ostali nivo iznad Katarana i ovi se neće provući dalje.

Nizozemska - Senegal očekivano tvrdo, realan rezultat je bio 0-0, ali zahvaljujući osobi sa moje slike rezultat nije ostao takav. Senegalov vezni red može neutralisati svačiji i ne može stvoriti šansu nikome. Nije nerealno da odigraju 0-0 sa Kat(a)rom. Nizozemci nekako još na pola snage.

Zato su Englezi skoro na 100%. Pravi Mount se pojavio danas, onaj koji se izdvaja od ostalih po požrtvovanju. Ako Engleska bude ovako igrala do kraja osvaja, ali znamo svi da neće. Izgleda da nisu znali da su dobili dodatnu izmjenu, mogao je malo Gallagher pred kraj.

Link to comment
Share on other sites

Bez obzira na to što Katar i nije zaslužio po nekoj fudbalskoj istoriji i svemu da ugosti ovo prvenstvo ipak su ga dobili zbog para. Međutim zapadnjaci su očigleno pokušali da svoj maloumnizam donesu opet i kod njih ali izgleda bez uspjeha. Ove pametne što opet dođu ovako samo deportovati nazad odakle su došli, kartu pokloniti nekome

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, diablo_bih said:

Ovo ti je kada ljudi gledaju fudbal i samo gledaju asistencije i golove. Cuj Mount najlosiji ofanzivac. Ne mora se dati gol i asistencija da bi odigrao odlicno. To smo deceniju gledali od strane Inieste i Xavija. U danasnjem svijetu ocigledno bi i njih pljuvali.

Ok nisam znao, isprike 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ne može vala ni sa Benayounom. Mount je naš najproduktivniji igrač u svakoj od posljednje 4 sezone. Sa Benayounom može samo Ziyech od trenutnog kadra.

Odigrao je odličnu utakmicu, nije zabio ni asistirao, ali je odradio dosta posla. Bilo ga je svugdje na terenu, iznudio je najviše prekršaja na utakmici i imao najviše driblinga. Nije bio najbolji, bilo je i boljih. To je samo pokazatelj da može kad hoće i da je zabrinjavajuće što sa 23 godine ponekad neće. Sterling je imao i gol i asistenciju, ali je mimo toga bio malo zapažen jer se više napadalo preko Sake. Nadam se da je ovom partijom Bellingham istisnuo Phillipsa za sva vremena. Rice nevjerovatna kondicija, kako trči u 100. minuti utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Jedna od vecih senzacija na WC, barem koje ja pamtim. Svaka cast Saudijcima na borbenosti i požrtvovanosti. Takodjer svaka cast i treneru koji je od amatera na WC u Rusiji za 4 godine izgradio ekipu i kolektiv.  Messiju i drustvu ovo moze biti dodatni plus, samar koji ce ih otrijezniti, pokazati da nema lakih protivnika i da u svaku utakmicu moraju uci sa 100 %. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Adi said:

Ne može vala ni sa Benayounom. Mount je naš najproduktivniji igrač u svakoj od posljednje 4 sezone. Sa Benayounom može samo Ziyech od trenutnog kadra.

Odigrao je odličnu utakmicu, nije zabio ni asistirao, ali je odradio dosta posla. Bilo ga je svugdje na terenu, iznudio je najviše prekršaja na utakmici i imao najviše driblinga. Nije bio najbolji, bilo je i boljih. To je samo pokazatelj da može kad hoće i da je zabrinjavajuće što sa 23 godine ponekad neće. Sterling je imao i gol i asistenciju, ali je mimo toga bio malo zapažen jer se više napadalo preko Sake. Nadam se da je ovom partijom Bellingham istisnuo Phillipsa za sva vremena. Rice nevjerovatna kondicija, kako trči u 100. minuti utakmice.

Ma dobro  ujutro ustanem na poso i procitam xavia i iniestu nije ni cudo sto sam malo pretjero.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...