Jump to content

Thomas Tuchel (2021-2022, trener)


Recommended Posts

Ne može on dobiti otkaz još ja misli, baš ne vjerujem u to. Da je Roman tu sigurno je da bi već bio u Njemačkoj negdje, zajedno sa mađarom i brazilkom. Ovako pod Boehlyem teško, još se neke stvari u klubu nisu postavile kako treba...

Ovo nije ni sjena one ekipe što je uzela LŠ i igrala polufinale prošle sezone, bilo je i prošle sezone krize, povreda, loše forme ali ove tuge na terenu nikad. Da igrači za koje znaš da su kvalitetni budu ovako loši, rijetko se to dešavalo. Jedino što je isto je da Ziyech šmeker češe kurac na terenu i sam igra, na to se naviklo ali ove ostale momke ne prepoznajem.

Također pristup utamici, želju, trku, energiju...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hamco said:

Meni to iskreno nema smisla. Najbolje ce ti ovo pitanje potvrditi moji tvrdnju: Da li bi bilo bolji sa Guardiolom? Da li bi im on uspio nametnuti svoj sistem? Ja mislim da bi i to bez sumnje.

Trebalo je i Gvardioli vremena da poslozi kockice, i to je komplet ekipu selektirao on. 

 

1 hour ago, Wisey said:

Da mi je samo znati kakav je to sistem i sta on njih uci..

U njegovoj glavi postoji neka zamisao, sistem kako zeli da ekipa igra.

Link to comment
Share on other sites

Osecaj kad dodjes u tu situaciju da je glupo da pricas sta ne valja! 

Prosto, ne postoji segment igre (bar jedan) koji valja. 

Ljudi kod Klopa Gvardiole dok nisu poslozili kockice bilo je nesto sto ne valja nesto sto valja a ovdr ama bas apsolutno nista ne valja. 

Ali opet kazem nista se epohalno nece desiti i smenom dok se ovaj kauboj ne udalji od kluba bar u menadzerskom pogledu u ne dovede par fudbalski pismenih ljudi na kljucna mesta. 

 

Link to comment
Share on other sites

Najgore je što je iz utakmice u utakmicu svaki segment sve gori i gori. West Ham smo pobijedili slučajno, bilo je bliže da izgubimo nego da pobijedimo. Ne samo da je gore nego se polako gasi nada da će biti bolje. Kad se primi gol znaš da ćemo sigurno izgubiti. Nebitno protiv koga se igra. Tako igramo da se nemam kad ni ponadati, a nekako i kad zabijemo gol ne bude neka radost jer si uvijek na oprezu. Eto sad su sva pojačanja stigla, od igrača nedostaje samo Kante. I on se brzo vraća. Svi su tu, nek proba što je zamislio sa njima i nek se desi čudo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hamco said:

Igi jesil dobar??? Ante Cacic ga nadmudrio sa igracima koji kostaju skupa ko nase jedno pojacanje.

Ovo je otkaz i ganjanje na sudu da mu se ne isplati odsteta.

 

 

Dobro sam, kako si ti hamco?

Desava se, idemo dalje, nije kraj sveta. Vladan Milojevic nadmudrio Kloppa, Vernydub pobedio Ancelottija, Pardew, nadmudrio Mourinha.

Ja sam strpljiv, mogu do kraja godine da sacekam da vidim da li ce biti nekakvog napretka.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Igi said:

 

Dobro sam, kako si ti hamco?

Desava se, idemo dalje, nije kraj sveta. Vladan Milojevic nadmudrio Kloppa, Vernydub pobedio Ancelottija, Pardew, nadmudrio Mourinha.

Ja sam strpljiv, mogu do kraja godine da sacekam da vidim da li ce biti nekakvog napretka.

Cijena tog cekanja moze biti previsoka. Ne plasiranje u top 4 znaci veliki finansijski gubitak, nemogucnost dovodjenja vrhunskih igraca i nezadovoljstvo onih koji su tu vec.

Mnogo toga je na kocki ako bi cekali do kraja sezone. Da mi makar igramo dobro a nema rezultata pa da covjek kaze, prokinuce kad tad.

Ono sto je takodjer vrijedno spomena je i to da sam Tuchel ne zna sta da radi. Nije vise cool kao sto je bio, njegove izjave na presicama su postale iste, poceo je cak i igrace da proziva za needikasnost i slicno.

Nije vise ni proaktivan pored terena tokom utakmice, i ako jeste uglavnom je to galama i mlataranje rukama na igrace.

Ne znam, volio bih da si u pravu i da bude bolje ali zaista gubim nadu. 
 

Vidjet cemo, ionako nece dobiti otkaz tako da ima vremena.

Link to comment
Share on other sites

Bio bi udarac finansijski sigurno, ali prezivljavao je klub i bez Evrope prethodnih godina. Opet, nije kraj sveta. Kod privlacenja igraca, bitnije je da se vidi da je klub ambiciozan i da tezi ka vrhu nego to da li ce u jednoj sezoni igrati LS. Arsenal vec godinama ne igra LS pa i dalje moze da privuce igrace poput Jesusa,a racunam da je Chelsea ambiciozniji od Arsenala.

Nisam pratio koneferencije detaljno, nisam imao utisak da je pogubio konce kao Mourinho onomad, da jeste i ja bih pomislio da je to to.

Ali ono sto sam primetio je da mi se cini da je atmosfera u ekipi nesto narusena, jos od prosle sezone. Nekako kao da nema same komunikacije medju igracima, sto nas je nosilo tokom 2021 i pocetkom 2022. Da li je zato sto jos ima tu par igraca koji ne zele da bude tu, ili se nisu jos svi uklopili jer ima dosta novih ljudi, ili frustracija postojecih igraca zbog forme, ili kombinacija svega toga, ko zna, ali dok se to ne popravi nema napretka ni u drugim segmentima.

Link to comment
Share on other sites

Poslednja utakmica na kojoj sam vidio energiju od ove ekipe je revans protiv Reala u Madridu prosle sezone. Od tada su odigrali jednu dobru utakmicu, protiv Tottenhama i to je to (ako su dobili neku ojebinu od kluba usput, zanemarljivo, mada mislim da nisu).

Jedna od novih inovacija od kojih mi bude muka je kako ljudi trče i završavaju kontre i polu-kontre. Nakon pola godine, mi onako na treningu da smo odrađivali kontre mislim da bi mi trener pola familije nabrojao i zakucao za klupu do daljnjeg. Tačno ne znaš koji je gori, onaj sa loptom Sterling/Havertz (večeras) koji pegla loptu, ne dodaje i nešto cima odbranu isto retardiran ili ovi što protrčavaju i ne otvaraju se kako treba te ne prave prostor. 

Maloprije kontra, Havertz vuče loptu u sekundi se otvara prostor za Broju da mu je gurne, ne vidi i onda Sterling prolazi Broji 5cm iza leđa i pri tome dovlači i svog čuvara, epilog Havertz se zabije u odbranu i to ti je to.

Svaku utakmicu im se ove stvari dešavaju. Također ono kod prekida kada Ziyech kurčevi uzima da šuta, ma goni ga u pičku materinu, zna se ko je starter a ko sjedi na klupi 80% tekmi, šta on ima da šuta kog kurca

Link to comment
Share on other sites

Da li mislite da smo dosli opet u situaciju gdje su se igraci okrenuli protiv trenera? 
Jos tokom predsezone bilo je natpisa da su igraci nezadovoljni odlaskom Rudigera, zatim situacija sa Wernerom i Lukakuom gdje su obojica kritikovali sistem, zatim Azpiu koji je kapiten nije dopusteno da napusti klub, takodje i mnogi igraci su zeljeli napustiti, neki su uspjeli u tome a neki ne kao sto su Alonso, Ziyech i Pulisic pa cak i Kepa je htio ici. Chalobah do zadnjeg dana nije znao da li ce ostati a i dovedeni su igraci na njegovoj poziciji...

Pa cak i odlazak Cecha i Marine je takodjer jedan od potencijalnih razloga dodatnog nezadovoljstva. Cech koliko sam vidio je stalno bio i na treninzima.

Ja sam ubjedjen da ima nesto u zraku jer je nemoguce da ovoliko grohnemo.

Ocito je da imamo mnogo nezadovoljnih igraca kivnih na klub, trenera ili nesto drugo i sad je samo odradjivanje posla bez prevelikog zara, energije i agresivnosti.

Zato mi nije jasan Tuchel, sto si zadrzavao igrace koji nisu zeljeli ostati, pa bolje u tom slucaju dati sansu 18- godisnjaku nego extra klasi koji ne zeli igrati.

Em narusavaju atmosferu em ne zele trcati. Nije ni cudo sto nas svaka ekipa pretrci i po 10km vise. 
 

Zapravo ja sam sad ubjedjen da je narusena atmosfera u timu sa ovih nekoliko igraca koji su otisli i koji su ostali a zeljeli otici.

Zato ne vidim neki napredak i nek nam je bog na pomoci.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Whisper said:

Trebalo je i Gvardioli vremena da poslozi kockice, i to je komplet ekipu selektirao on. 

Guardioli je trebala 1 sezona da posloži ekipu, ovome je ovo već 3. Ok, ekipa je možda lošija nego Cityeva kod dolaska ali određeni sistem se već mogao i morao vidjeti. Ajde, prvu sezonu je došao na pola, presložio je obrano i išao je po instant rezultat u LP, u ligi nekako izborit top4 i nije imao vremena uigravat napad. Ali što je radio cijelu prošlu sezonu? Zašto smo sad još i gori nego lani, umjesto da je lanjsku (ne osobito dobru) napadačku igru unaprijedio on je ove sezone još gori. A u napadu realno i nismo imali previše promjena ( samo je Sterling došao, a Lukaku i Werner i tako nisu bili neki faktori) da neuigranost može biti faktor.

Kad govorimo o davanju vremena treberu, Klopp je dobar primjer, on je tek u 4 sezoni osvojio (iako moramo priznati da je Liverpool ipak bio u puno većem kanalu nego mi), ali je relativno brzo uspostavio sistem, koji nije uvijek donosio rezultat jer ekipa nije bila dovoljno dobra, pa ga je s vremenom nadograđivao boljim igračima. Kako Tuchel misli gradit ekipu ako opće nema sistem oko kojeg će ga gradit.

A i ne trebamo gledat samo druge klube, Sarri (koji je na forumu neopravdano podcijenjen) je u godinu uspio više toga uigrati u napadu nego Tuchel, a pritom je imao lošiju ekipu i bio je prvi koji je uveo presing i igru kroz posjed, kada je Tuchl došao imao je već dva trenera prije sebe koji su gradili igru oko posjeda. Garantiram da bi Sarriev Chelsea bez problema dobija Dinamo

I ja sam za davanje više vremena treneru nego je dosad bila praksa, ali ako se 3 godine ne mičeš s mijesta onda više nemaš šta čekat.

Link to comment
Share on other sites

Glupi so oni sto kazu "Pljujete po Tuchela, a doneo nam je LS". NE SERITE

Da je tuchel vodio ekipu od pocetka sezone nikada ne bi smo uzeli LS. Imali smo sjajnu igru, taktiku i sve i hvala Lampardu sto smo uzeli LS. Dosao je Tuchel, promenio sve. Sve sveo na defanzivi i vidite gde smo sad. Neka menja taktiku il ce biti smenjen. Nazalost to tako ide... 

Link to comment
Share on other sites

Biće on trener još dugo, jer se neki podaci vade bez konteksta, samo se neke brojke čupaju i na osnovu njih zaključuje, kao da ljudi ne gledaju utakmice. Evo npr. kako to ovi ljudi vide:

Nemam ja ništa protiv Tuchela lično niti sam ja za to da on dobije otkaz, navijam za Chelsea, a ne za trenere, otkaze, igrače ili sl. Hoću da vidim promjenu, drugačiji fudbal, napredak, neki sistem koji će doprinijeti da ovaj tim opet osvoji nešto. Ko će to uraditi Tuchel, Bielsa, Mourinho ili neko četvrti ne zanima me.

Poenta je u tome, da kod Tuchela u ovom trenutku apsolutno ne vidim ništa od toga što želim da vidim. Ako nema toga ne treba ni on da bude na klupi.

Link to comment
Share on other sites

@hamco

 

ja ovaj put mislim da nije bilo nikakvih problema na relaciji uprava-trener-igraci.

prvo uprava je dovela skoro sve sto je trazio, pa cak se islo svim silama po aubu do zadnje minute prijelaznog roka. 

drugo da su bili nezadovoljni igraci, to mogu biti samo oni koji su bili na pragu odlaska, a to je bio samo zijech. lukaku, werner, christensen, rudiger, gilmur i svi koji su htjeli su otici, otisli. ostao je jos i azpi, ali cvrsto vjerujem da je on veliki profesionalac i ne bi se upustao u te gluposti. 

ja mislim da je Tukel psihicki skrenuo, od trenutka kad ga je zena napustila i od onda kad su nam se pocela sranja desavati oko suspenzije i prodaje. 

ovaj otkaz nije tek tako dosao. on je znao da ce ga dobiti, zato je i imao onakve reakcije na klupi jucer. 

na kraju krajeva, covjek je procitana knjiga, svaki klub na planeti nam je procitao sablonsku igru, zato i ne mozemo meda. 

 

meni je zao sto nije ostao duze, ali to je njegova krivica. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • reLo changed the title to Thomas Tuchel (2021-2022, trener)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...