Jump to content

Mason Mount (2015-2023, 195 nastupa)


Zemo

Recommended Posts

Nemam nameru da branim Mounta ali je decko mnogo mnogo ranije zasluzio vecu platu koju mu nisu dali.

Povrh svega toga boravak u klubu koji menja trenere ko carape, koji nema sportski sektor, kome onaj indijanac odredjuje taktiku i bira trenere.... Da li bi bilo ko od nas i dalje ostao u tom klubu koliko god da ga volimo. 

To je jedna stvar a druga je sto mediji laprdaju o svemu i svačemu. I nije neverovatno da je ovu sagu oko mancestera smislio njegov agent kako bi mu dizao cenu. Gde god da ode njemu plata nece biti ispod 200k a mozda i blizu 300. 

Sportski gledano mislim da bi njemu klop lego kao trener samo tako. 

Slicno mislim i za Poketinja ali uz debeo uslov da u pozadini bude jak sportski sektor sto trenutno nije slučaj. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je Mount vrhunski igrač i 100% sam da če u Unitedu da ubija.. ima dobar udarac i sve što treba za ofenzivnog veznog. Ali, sad neznam komu više da verujem.. neki kažu da hoče platu 300k sam mu isto ne bi dao toliko.. jbg biče mi žao ako ode pogotovo što sam verovao da če biti neki od legendi.

Ako smo mu dali bar 200k sedmično ako ne pristane neka kupi prnje i gasss.. onda nemam trunke više respekta prema njemu 🙂

Link to comment
Share on other sites

I ova situacija sa Mountom je posljedica neaktivnosti uprave nakon osvojene Lige Prvaka. Ni trenutna uprava se nije proslavila sa nuđenjem ugovora na godinu dana. Mount je daleko od lošeg igrača kako ga neki pokušavaju predstaviti. On je najbolji ofanzivni igrač Chelseaja od odlaska Hazarda, vođa napada koji je osvojio Ligu Prvaka. Šteta bi bila da ga izgubimo, ali jasno je da se ni njemu ne ostaje. Ako povrati zalaganje kakvo je imao prethodnih sezona sigurno neće propasti.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, diablo_bih said:

Mislim da se svi novinari slazu da Mount na stolu nema nista od strane Chelseaja. Sta da potpise kada nema sta da potpise. Odlican igrac nema govora, a ako ode, nadam se da ce propasti.

Normalno da nema, kad je sve do sad odbio. 
Frajeru se ide u drugi klub i vozdra, samo ih treba izmust maksimalno, a za Mountom nema potrebe zaliti. Samo je jedan od, nista posebno nije bio.

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Gringo said:

Ja ne razumijem sta ljudi vide u ovom Mountu, preglednost mu je malo bolja od Sase Matica. Za te pare cemo dobit igraca kojeg zapravo trebamo, win-win situacija ako mene pitas.

Odlicno sagledavanje situacije, niti je kreator niti ima tu sposobnost. Mount je tipicni trkac. Za fin novac necu sekunde zaliti zbog njegovog odlaska. 

Link to comment
Share on other sites

Nabije čovjek statistiku na malim ekipama, a u finalima protiv Liverpoola maši zicere. Ko vezni bi možda mogao igrati da ga na Lampard i svi poslije njega nisu gurali na poziciju lijevog krila. Ali i kao veznom bi mu trener morao reći da se fudbalski meč ne vrti oko njega i da se rješava lopte brže. U svakom slučaju svaka prodaja iznad 50 miliona je odličan posao uprave. Nebitno mi je kakav će biti u drugoj ekipi, kod nas je razmažen, lijen i kao woke kultura nam se potura pod nos kao nešto vrijedno.

 

Good riddance.

 

Link to comment
Share on other sites

Nemojte mi te o nabijanju statistike protiv malih ekipa, (ne govorim sad isključivo o Mountu nego općenito o toj izreci "nabija statistiku protiv malih ekipa"  koja se često zna ćut u raspravama) je najgluplji argument ikad. Što ovi drugi igrači protiv malih ekipa namjerno ne daju golove i asistencije da ne bi ispalo da nabijaju statistiku? Ili treba reć treneru ja neću igrat danas, to je mala ekipa ja igram samo protiv velikih?

A ako ne nabija statistiku protiv malih ekipa onda će ga se proglasiti ne konstantnim i da igra svaku 10.

Glup argument do bola

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, ja13 said:

Nemojte mi te o nabijanju statistike protiv malih ekipa, (ne govorim sad isključivo o Mountu nego općenito o toj izreci "nabija statistiku protiv malih ekipa"  koja se često zna ćut u raspravama) je najgluplji argument ikad. Što ovi drugi igrači protiv malih ekipa namjerno ne daju golove i asistencije da ne bi ispalo da nabijaju statistiku? Ili treba reć treneru ja neću igrat danas, to je mala ekipa ja igram samo protiv velikih?

A ako ne nabija statistiku protiv malih ekipa onda će ga se proglasiti ne konstantnim i da igra svaku 10.

Glup argument do bola

Nije problem kad ti dadnes Norwichu tri komada, pa protiv Brightona ili Brentforda imas gol i asistenciju. Problem je kad zabijes vise od pola svojih golova protiv Norwicha i Southamptona u pobjedama 7 0 i 6 0 i onda pola sezone ne pokažeš ništa. U toj sezoni u kojoj je on bio najbolji naš strijelac, jedva smo izborili top 4, a on je igrao konstantno u napadu. Znači niko ne brani ni Wernera, ni Havertza ni Lukakua, ali eto Mount je igračina jer je 6 golova dao Southamptonu i Norwichu.

Goni ga ba u pičku materinu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cobinho said:

Pricamo o igracu koji je imao dvocifren broj golova i asistencija u jednoj sezoni sa 21 godinom. I za tog igraca neko kaze da je samo trkac i da nije kreativan!!!!??? A sta treba da radi, da ima 30 gola o 30 asista da bi neko reko dobar je i ume. 

Ja i? Kad je to bilo? Hocemo li i Haverca trpiti sto je zabio gol u finalu lige sampiona? 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Spaha said:

Ja i? Kad je to bilo? Hocemo li i Haverca trpiti sto je zabio gol u finalu lige sampiona? 

 

Bitna je razlika, Mount je pokazao da moze u kontinuitetu da igra na visokom nivou, da bitno utice na igru, zabija asistira, igra presing, odbranu, trci, da je takticki veoma obucen da moze po krilu, iza spica.... Ove sezone niko nije bio na trazenom nivou pa ni on al da zna zna i da moze itekako. 

Havertz je po svim ovim parametrima daleko iza. 

Za ovo kada si vec dobio odgovor. 

A malo pronjuskaj koliko smo imali takvih igraca.

Lako je pljunuti po igracima, ima koji zaista ne zaslužuju prelaznu ocenu ali mi bi odmah daj prodaj daj kupi (to isto cine i nase glavešine) Treba malo rada i strpljenja. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • diablo_bih changed the title to Mason Mount (2015-2023, 195 nastupa)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...