Jump to content

Frank Lampard


Pjer-Emerik (dubro)

Recommended Posts

Trenutno mi je najveća želja da Lampard okrene ovu situaciju i da klub krene prema gore, ove sledeće utakmice su zadnja prilika za to, neka dovede još nekog pomoćnika, samo da se krene naprijed. Najviše iz razloga jer koliko god da je nama stalo do kluba i koliko mi volimo ovaj klub on ga sigurno voli više i vidi se da mu je stalo i da ga ne boli kurac za ovo što se dešava

Link to comment
Share on other sites

Racionalna strana mene mu želi otkaz, dok ova druga bi željela da se sve ovo naglo promijeni, mada daleko od toga da sam optimističan.

Apsolutno isto mislim. Nevjerovatno draga osoba, vidis da voli ovaj klub i da zeli najbolje. To sto ne zna raditi svoj posao je nesto drugo. Medjutim, znate kako kazu: 'Služba je služba, družba je družba'.
Eto haman ce danas dobiti otkaz. Mat Law potvrdio za telegraph.

https://twitter.com/matt_law_dt/status/1353640103130890240?s=21
Link to comment
Share on other sites

Realnost je da neces nikad imati covjeka koji vise razumije klub i sve oko njega od Franka. Danas je sigurno jako tuzan dan za sve koji vole Chelsea, ma koliko im smetala igra i rezultati u zadnje vrijeme.


Ja sam evo prvi koji je za otkaz al evo danas mi tesko citati ove vijesti, koje jos nisu sluzbene.
Jednostavno nije dorastao zadatku (trenutno) i mislim da je otkaz najbolja opcija dok ga navijaci nisu poceli hejtati.
Link to comment
Share on other sites

Nece mu biti lako, za razliku od Lamparda nasledio je brutalan, novi tim, a samim tim i upravu koja ocekuje instant uspeh. A da ne pricamo o tome sto ce za mnoge navijace biti omrazen samo zato sto je zamena Frenki. Pa tek okacise ljudi banner Lampardu na tribinama, a vec je otpusten
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu ni ja biti pametan. Tesko nam je svima i to je ocito. Lampard je postavio dobru podlogu za buducnost ove ekipe.

Zbog Lamparda imamo Mounta, Tomoria, Jamesa, Abrahama, Gilmoura, cak i pridoslice u vidu Havertza, Wernera, Chilwela i drugih. Prodao staru gardu i parazite ove ekipe. Ne znam, ako bih morao ocjeniti njegovo vrijeme kao trenera Chelsea, dao bih mu prolaznu ocjenu. I vise od toga.

Link to comment
Share on other sites

Najveci Lampardov problem nisu bili rezultati vec cinjenica da igra nije pokazivala nikakve znakove poboljsanja. Da li je mogao dobiti jos vremena, vjerovatno u nekom drugom klubu bi dobio tu jednu punu godinu. Ali u Celziju nema toga i cim upadnes u ovakav kanal noga ti je, pa taman da si Alex Ferguson licno.
Ja iskreno mislim da se moglo i trebalo imati jos strpljenja.

Eh sad, ne znam na osnovu cega se postavlja Tuchel i koji kredibilitet on ima, kakve reference da se ocekuje neki ogroman napredak ali o tom potom, i u drugoj temi.
Link to comment
Share on other sites

Da se ne pretvaram ovdje i sam sam prvi htio taj otkaz te kao što i rekoh gore čisto jer sam to posmatrao realno. U suštini ovaj čovjek je čovjek zbog koga navijam za ovaj klub. Kad kažeš Chelsea to je lik koji ti se stvori pred očima, on i njegova osmica.

 

Iako sam htio taj otkaz ne mogu reći da se dobro osjećam povodom toga, jednostavno ružan osjećaj u prsima. Iskreno se nadam da će napraviti krug, razviti se kao trener i doći nekad u bolje vrijeme jer to zaslužuje.

 

 

EDIT: Rečenice su mi jako nabacane, ne znam ni šta pišem, ali jebiga, suština je bitna.

Edited by rustincohle
Link to comment
Share on other sites

Prvo, tajming za davanje otkaza ponovo nikakav. Igramo prekosutra utakmicu i čovjek dobija otkaz. To samo dokazuje da je otkaz već neko vrijeme spreman i da se samo čekao dan kada će taj neki Tuchel ili neko drugi sa Romanove liste da prihvati posao. Otkaz Lampardu je opravdan, nije mi drago zbog toga, ali ni ne žalim. Postoji nešto što mi je bitnije od Lampardove trenerske karijere, a to su rezultati i uspjesi kluba.

 

Uzeo je klub kada to niko nije htio. Sezonu smo završili na trećem mjestu (koje nije bilo baš ubjedljivo treće mjesto, pred kraj su se ostale 3 ekipe trudile da ne budu treće). Dobili smo zabranu dovođenja novih igrača i ostali smo bez Hazarda. Prelazni rok bez pojačanja je sam po sebi problem, jer ti stagniraš, a drugi timovi napreduju. Pored toga naši glavni igrači u tom trenutku nisu bili baš toliko mladi pa da znaš da će sljedeće sezone biti još bolji. On je došao u tim koji su svi u najboljem slučaju stavljali na šesto mjesto, a mnogi nam nisu davali ni šanse za top 6. Imao je dvije opcije, da vrati iskusnije igrače sa pozajmice i pokuša sa njima da stvori rezultat. Mogao je da gradi ekipu sa Higuainom, Bakayokom, Drinkwaterom, Zappacostom, Mosesom i drugima. Umjesto toga se opredijelio za vraćanje mlađih igrača i šansu je dao Abrahamu, Mountu, Jamesu, Tomoriju uz Hudson-Odoija i Gilmoura koji su bili u klubu. Nije morao to da radi, ali je uradio. Rizikovao je i isplatilo se. Uz manje poteškoće smo završili četvrti, a po pokazanom smo bili možda i za treće mjesto.

 

Stvoriš mlad tim koji pravi rezultate. Koji drugi mladi igrač ne bi poželio da dođe? Zbog te priče su u klub došli Chilwell, Havertz i Werner. Ziyech, Mendy i Silva su nešto stariji od njih, i nije ih baš lično Lampard kontaktirao, ali su dobra pojačanja. I tako čovjek napravi kompletnu smjenu generacija za godinu dana. Sad imamo možda i tim sa najviše potencijala na svijetu i ekipu koja se treba podići na viši nivo. Lampard to ne može, Tuchel možda i mogne. Nije mi on bio prvi pik, ali nisam ni razočaran. Sudit ću mu po onome što pokaže kod nas, ne po onome u prethodnim klubovima. Bilo je tamo i dobrih i loših stvari.

 

Hvala Lampardu što je pokazao da igračima iz akademije treba davati šansu. To je bio problem u prethodnih 15 godina jer smo imali vrhunske juniore ali niko nije igrao. Hvala Lampardu što je vratio Kantea na svoju pravu poziciju i što je usmjerio Kovačića na pravi put. Hvala Lampardu što je napravio ovako dobar mladi tim. Nemojte se iznenaditi ako već za nekoliko dana to bude puno bolje izgledalo. Kako su preko noći zaboravili igrati, tako će preko noći ponovo postati bolji. Očito im treba nova energija, jer je ova izgubljena. Odlično je odradio ovaj posao, ali za ovaj drugi dio posla očito još nije sazrio. Siguran sam da postoje klubovi kojima treba remont, pa da im odradi posao koji jako dobro zna.

 

Nisam pisao loše stvari, puno toga takvog je napisano zadnjih mjeseci. Pisao sam uglavnom one pozitivne. Sretno njemu u nastavku trenerske karijere i sretno nama sa novim stručnim štabom. Žao mi je što baš Lampard nije postao najbolji trener u historiji kluba.

Link to comment
Share on other sites

prerano je dosao lampard na mjesto trenera u celsiju. nerazumijem cemu sad sve ovo cudjenje, najizglednija je bila ovakva situacija da kada krene neka losa serija rezultata (sto je bilo samo pitanje vremena) da lampard to nece prezivjeti. zato i nisam bio za njegov dolazak na prvom mjestu i sada smo vec potrosili jednog u buducnosti potencijalno dobrog trenera

Link to comment
Share on other sites

  • reLo changed the title to Frank Lampard

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...