Jump to content

Asmir Begović (2015-2017, 33 nastupa)


reLo

  

25 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Postova 446
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Forumaši sa najviše postova

Hahahahahahah Sigurno bismo imali hah A argument za to je da "nije na dovoljno visokoj razini" Pa na kojoj je razini tvoj Mourinho koga stalno opravdavas, Tito ne jebo, gledas li utakmice covjece Otvoris bilo koju stranicu, forum, sve same rijeci hvale za Begovica, samo ovdje ljudi seru i gledaju u najsitniji detalj
Link to comment
Share on other sites

Hahahahahahah Sigurno bismo imali hah A argument za to je da "nije na dovoljno visokoj razini" Pa na kojoj je razini tvoj Mourinho koga stalno opravdavas, Tito ne jebo, gledas li utakmice covjece Otvoris bilo koju stranicu, forum, sve same rijeci hvale za Begovica, samo ovdje ljudi seru i gledaju u najsitniji detalj

Ne serem ja Begoviću, samo kažem nije klasa kao Courtois, nije top golman, a Chelsea je top klub, to je sve. A ako misliš da je Mou krivac za ove rezultate onda ja nemam šta više pričati s tobom. To što je sada opće mišljenje da su treneri krivci za loše rezultate je glupost, ali to mišljenje je takvo jer je lakše promijeniti 1 trenera nego 11 igrača. Ja ne kažem da je Mou idealan i da nije sukrivac za loše rezultate, ali sigurno nije glavni krivac kako ga vi svi osuđujete.

Link to comment
Share on other sites

Ne serem ja Begoviću, samo kažem nije klasa kao Courtois, nije top golman, a Chelsea je top klub, to je sve. A ako misliš da je Mou krivac za ove rezultate onda ja nemam šta više pričati s tobom. To što je sada opće mišljenje da su treneri krivci za loše rezultate je glupost, ali to mišljenje je takvo jer je lakše promijeniti 1 trenera nego 11 igrača.

 

Pa koji će nam trener onda uopšte, taman skratiš troškove i uložiš novac koji bi išao treneru u nešto što bi popravilo igru, ako trener već ne snosi odgovornost za katastrofalne rezultate tima.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je Begovic top golman. Golmancina. A cak i da nije, cak i da nam je Blackman na golu, sudicu mu ne prema reputaciji vec prema igri za Chelsea, a Begoviceva igra je bila fenomenalna od prve minute (izuzimajuci pripremnu utakmicu). Ti si meni smijesan, u svakom porazu nama golman najbolji igrac bude, to dovoljno govori o ekipi i igri, i ti dodjes pricas kako taj igrac "nije na dovoljno visokoj razini". A sto Igi kaze, onda hajmo dati 12 miliona u humanitarne svrhe, jer jebes sta ce nam trener.
Link to comment
Share on other sites

Bega je predobar i nas najbolji igrac trenutno, al zar stvarno ne mozete priznat da ima losih procjena i postavljanja?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Loša procjena je kad sam igrač stoji i on vidi da će udarit loptu, a ne kad vidi Ramiza i očekuje da će isti izbaciti loptu, a on je promaši.

Link to comment
Share on other sites

A nije u pitanju samo ta situacija, ali eto... Pa jbt bio je na sredini gola, lopta ispred prve stative bruku ide. Normala da se trebao pomjeriti, a nije. Za mene je lose postavljanje bilo. Da se samo korak pomjerio kad je vidio let, bio bi barem blizi odbrani. Ovako ko da nikog nije ni bilo na golu, a bila bi lagana odbrana sigurno

I ne, ne krivim ga za poraz, ne krivim ga za gubljenje ijednog boda dosad, da nismo te neke golove primili, primili bi drugacije svakako xd ali ja mislim da ipak moze jos bolje, mozda puno ocekujem

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja ne kažem da je Mou idealan i da nije sukrivac za loše rezultate, ali sigurno nije glavni krivac kako ga vi svi osuđujete.

 

Pa koja picka materina je onda glavni krivac? Travnjak? Suci? Loše vrijeme? Campaign against Chelsea (kako specijalni obožava govoriti)?

 

P.S. Feel free da se rasprava prebaci u drugu temu..

Link to comment
Share on other sites

Tacno se zapitam imal neko na ovom forumu da je igrao fudbala 11 na 11 u zivotu svom, bar jednu iole ozbiljniju utakmicu. Kakve se gluposti nekad valjaju, to nije normalno.
Ne kazem da sam ja bio Maradona, ali znam da jedini gol sto je primio da je mozda mogao odbraniti je treci protiv Evertona, a i to je upitno. Ostalo apsolutno nijedan golman ne brani, nemojte da pocinjemo kakve je golove Kurton primao prosle sezone, a mogu zamisliti ovdje price da Asmir primi jedan takav gol.

Gesendet von meinem Nexus 5 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa koja picka materina je onda glavni krivac? Travnjak? Suci? Loše vrijeme? Campaign against Chelsea (kako specijalni obožava govoriti)?

 

P.S. Feel free da se rasprava prebaci u drugu temu..

Ajoj da, pa igrači ne mogu biti krivi, pa trener je kriv, on ima joystick pa igra.. Sorry dečki, ja sam nešto pobrkao.. MOU out, stručnjaci s foruma IN!

Link to comment
Share on other sites

Ajoj da, pa igrači ne mogu biti krivi, pa trener je kriv, on ima joystick pa igra.. Sorry dečki, ja sam nešto pobrkao.. MOU out, stručnjaci s foruma IN!

 

Pogubio si i ti konce.

 

Ako trener nije kriv za loše rezultate, onda tom logikom nema nikave zasluge ni za dobre rezultate, sve je do igrača na kraju.

Link to comment
Share on other sites

Trener nije kriv? Hajmo ovako.

Ko je kriv sto Bane igra prvu postavu iako je u bunaru zadnja 2 meseca?

Ko je kriv zbog taktike nakon 1:0, sabijamo se u svojih 16m i branimo se umesto da i dalje napadamo damo jos jedan gol?

Ko je kriv sto vrsi izmene zadnjih pola godine iste, Oscar- Willian, Diego - Falcao ako sve ide kako treba, a ako se vodi Willian- Mikel. Ovo vrane znaju vec, sa su ovakve izmene... jedina novina Kennedy donekle.

Dakle 3 prosta pitanja na koje trener utice svaku utakmicu. Postava, izmene, taktika. Ne znam ko bi mogao drugi biti kriv? Eva? Abramovic? Igraci? Igraci jesu donekle, ako im ne ide trebali bi biti na klupi, a ne na terenu, ko je tu kriv, opet trener.
Link to comment
Share on other sites

Pogubio si i ti konce.

 

Ako trener nije kriv za loše rezultate, onda tom logikom nema nikave zasluge ni za dobre rezultate, sve je do igrača na kraju.

Molio bih te da pročitaÅ¡ joÅ¡ par postova gore, napisao sam da je Mou sukrivac, nije sam, isto tako nije sam osvojio trofeje pa naravno da su mu igrači zaslužni. Nogomet je timski sport, dijele se zasluge, ali se onda trebaju dijeliti i neuspjesi. 

 

 

Trener nije kriv? Hajmo ovako.

Ko je kriv sto Bane igra prvu postavu iako je u bunaru zadnja 2 meseca?

Ko je kriv zbog taktike nakon 1:0, sabijamo se u svojih 16m i branimo se umesto da i dalje napadamo damo jos jedan gol?

Ko je kriv sto vrsi izmene zadnjih pola godine iste, Oscar- Willian, Diego - Falcao ako sve ide kako treba, a ako se vodi Willian- Mikel. Ovo vrane znaju vec, sa su ovakve izmene... jedina novina Kennedy donekle.

Dakle 3 prosta pitanja na koje trener utice svaku utakmicu. Postava, izmene, taktika. Ne znam ko bi mogao drugi biti kriv? Eva? Abramovic? Igraci? Igraci jesu donekle, ako im ne ide trebali bi biti na klupi, a ne na terenu, ko je tu kriv, opet trener.

Evo, prvo.. Od kada smo dobili Babu na boku odigrali smo 8 utakmica, od toga je on igrao 2 utakmice. Da se ja pitam odigrao bi više, to se slažem, ali sigurno da nije lako samo tako uskočiti u sastav, činjenica da je igrao protiv Maccabija i Walsalla, koje su 2 najslabije ekipe od ovih 8 s kojima smo igrali, govori da ga Mourinho priprema, prilagođava ga da se ne bi dogodio problem u ligi. Dečko ima 21 godinu, očigledno nema iskustva, ima pred njim dosta. Na drugu stranu Bane je godinama u 3 najbolja naša igrača i isto tako u 3 najbolja boka na svijetu. Dakle pokriće si je stvorio, toliko ti je dao da vjeruješ da i dalje može odraditi svoj posao korektno, ne najbolje kao nekada, ali odraditi ga može. Kažem da je to pes/fifa i ja bi stavio odmah Babu lijevo, a Azpija desno, ali nije, to su osobe od krvi i mesa, to su pravi treninzi, prava prilagodba, nije to simulacija neka, siguran sam da upravo radi toga nije Baba igrao.

Å to se tiče taktike, to nije istina da se nakon 1:0 sabijamo u 16m. Jel to radimo protiv jakih ekipa kada vodimo u drugom poluvremenu? Definitivno da! Je li nam ta taktika donjela viÅ¡e uspjeha ili neuspjeha? Sigurno viÅ¡e uspjeha, ako se ne varam, neka me netko ispravi ako se varam, ali mislim da do ove utakmice sa Cityem nismo imali poraz od 2 Manchestera, Arsenala i Liverpoola. To dovoljno govori. Izrazito mali broj poraza to govori, puno pobjeda to govori, drugi napad lige proÅ¡le godine to govori. Ja znam da mi i protiv manjih ekipa ne igramo baÅ¡ napadački stalno kada vodimo, naravno da se zatvorimo, razlog je taj Å¡to su sve ekipe opasne, Å¡to se protiv prvaka nema Å¡to izgubiti pa idu i oni, moraÅ¡ se zatvoriti, ne u svojih 16m, ali malo povući nakon Å¡to vodiÅ¡ i stati na loptu sigurno da treba. 

Sad što se tiče izmjena... Evo ovo ti je sastav: Begović - Bane, Zouma, Cahill, Azpi - Matić, Fabregas - Hazard, Oscar, Pedro - Costa.
Ako gubiÅ¡, koga bi ti uveo? Ja bih uveo Williana, Remy/Falcao (ovisno koji je na klupi) i ako ni to ne pomaže onda i joÅ¡ jednog igrača napadački orijenitranog, ali da može djelovati i prema nazad npr. Ramiresa umjesto Matića ili Cesca, jer ne možeÅ¡ izgubiti vezu. 
Kada vodimo, treba zatvoriti utakmicu onda uvesti Mikela, Ramiresa da podebljaju zid u vezi i eventualno Terrya, a Zoumu prebaciti na zadnjeg veznog. Å to se tiče Loftus-Cheeka, njega bi uvodio u Å¡to lakÅ¡im situacijama, tipa vodstvo od 2 razlike, slabiji protivnici, da ne stavljam toliki pritisak na njega jer je joÅ¡ mlad i polako ga uvoditi u to. 

To je moje mišljenje koje ja džabe pišem jer 90% neće pročitati, a ovih 10% što pročita će samo gledati kako da se vrate na bilo koji način do toga da je Mourinho kriv, umjesto da pročitaju i razmisle o tome što su pročitali pa onda neka i imaju različito mišljenje pa neka ga iznesu s nekim pokrićem, možda na kraju nađemo neko zajedničko mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

Evo, prvo.. Od kada smo dobili Babu na boku odigrali smo 8 utakmica, od toga je on igrao 2 utakmice. Da se ja pitam odigrao bi više, to se slažem, ali sigurno da nije lako samo tako uskočiti u sastav, činjenica da je igrao protiv Maccabija i Walsalla, koje su 2 najslabije ekipe od ovih 8 s kojima smo igrali, govori da ga Mourinho priprema, prilagođava ga da se ne bi dogodio problem u ligi. Dečko ima 21 godinu, očigledno nema iskustva, ima pred njim dosta. Na drugu stranu Bane je godinama u 3 najbolja naša igrača i isto tako u 3 najbolja boka na svijetu. Dakle pokriće si je stvorio, toliko ti je dao da vjeruješ da i dalje može odraditi svoj posao korektno, ne najbolje kao nekada, ali odraditi ga može. Kažem da je to pes/fifa i ja bi stavio odmah Babu lijevo, a Azpija desno, ali nije, to su osobe od krvi i mesa, to su pravi treninzi, prava prilagodba, nije to simulacija neka, siguran sam da upravo radi toga nije Baba igrao.
 

 

Ma važi, priprema ih, isto tako je prilagođavao Luisa, Salaha, Cuadrada, De Bruynea, Kalasa, Akea itd. (sad i Traorea). Stavi ih na tribine u ligaškim utakmicama pored Gandalfa i tako skupljaju iskustva za velika dela.

 

Zar stvarno veruješ u to što pišeš?

Link to comment
Share on other sites

U nekim stvarima se mogu sloziti sa tobom, tipa Bane ima ime i staz kako u Chelsea, tako kod Mourinha..ali nije u pitanju 2,3 utakmice, nego 8. Dakle nesto se mora menjati. Baba je doveden, gruni ga u vatru, gore od ovoga ne moze, a mozda se nesto promeni na bolje.

Dalje, taktika je odavno procitana, nema one drskosti Mourinha da u 25 minuti menja ako nesto ne valja, nego radi po obrascu i po nekim navikama, ono sto bi svako od nas mogao da radi. Znao je da napravi izmene da te glava zaboli kada gledas, a ona urodi plodom i donese rezultat.

Taktika, branjenje ne bi bilo problem da nam je odbrana ono sto je nekada bila i koja nije kiksala svaku utakmicu 3 puta.

Kribi su i Bane i Hazard i Fabregas, Costa, svi, zato sto ne igraju na nivou, ali kriv je vise od njih Mourinho koji im ne daje inekciju samopouzdanja.. sto ne vrsi radikalne promene kada je ekipa u bunaru. Sto se ne posvecuje poslu koliko bi trebalo. Ako mu se sve smucilo neka kaze ne mogu vise, muka mi je, ruka ruci i hvala na svemu. Ako mu je stalo neka onda radi posao i opravda svoju slavnu proslost i svoj imidz. On nije isti covek kao pre, to se vidi neverovatno i mora on prvi da se menja, da bi se ostali menjali.

Ako mislis da nije najveca krivica trener, sto nam nije ostao Benitez? Avb? Di Matteo? Ako je svejedno za trenera, sto Mourinho vredi 12 m. po sezoni? Sto ne radi za milion, kao da radi za milion tako se ponasa.

Krivicu trenera ne bi uzimao da je tek dosao, ali on je ovde 3. sezonu, mnoge konce vuce i rezultata ove sezone nigde.. rezultata kakvi se ocekuju od Chelsea.

Po meni ima krivice i njegovr i igraca, aliii najvise njegove. On je trener, on odlucuje, on menja, on postavlja.. drugi samo izvrsavaju ili ne izvrsavaju njegove zapovesti, a ko ne izvrsava ide na klupu.
Link to comment
Share on other sites

Podrška za Penzionera koji i u najvecim problemima koje klub prozivljava ove sezone pokusava ostati pozitivan i optimističan.

 

 

to je bolje sto puta nego plakati i preuvelicavati svaki moguci problem. treba kritikovati ali i treba imati granicu da ne bismo prosipali gluposti po forumu.

 

 

kao na primer kritikovati golmana sto primamo mnogo golova :D

tu je najmanja krivica golmana, vise su krila kriva sto ne igraju jos bolje u odbrani npr. nego golman

Link to comment
Share on other sites

  • reLo changed the title to Asmir Begović (2015-2017, 33 nastupa)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...