Jump to content

Nogomet / Fudbal (generalna diskusija)


Pjer-Emerik (dubro)

Recommended Posts

Svetsko udruženje profesionalnih fudbalera (FIFPro) u saradnji sa Svetskom fudbalskom organizacijom (FIFA) objavilo je spisak kandidata za izbor najboljih 11 u 2011. godini.

Između ostalih, na spisku 55 fudbalera, danas je dodata i grupa od 14 novih imena među kojima se nalazi Robin van Persi, Nejmar i Edison Kavani i srpski defanzivac Nemanja Vidić.

U konkurenciji za izbor tima sveta domniraju fudbaleri španske Pimere, koja uz Mesija i Ronalda donosi još 22 kandidata. Premiejr Liga daje 13 igraÄa meÄ‘u kojima i našeg Nemanju Vidića, ali i penzionisanog Edvina van der Sara.

Italijanska Serija A u konkurenciji nominovanih fudbalera ima 9 igraÄa na listi, Bundesliga 4, dok Rusija i Brazil imaju po jednog kandidata.

Više od 50.000 profesionalnih fudbalera, Älanova FIFPro glasaće za 55 kanidata, a pobednici i najbolji tim sveta znaće se na ceremoniji dodele Zlatne Lopte koja će se održati 9. januara 2012. godine u Cirihu.

Celokupna lista 55 kandidata:

Golmani:

ÄanluiÄ‘i Bufon (Italija, Juventus), Iker Kasiljas (Španija, Real Madrid), Manuel Nojer (NemaÄka, Bajern Minhen), Viktor Valdes (Španija, Barselona), Edvin van der Sar (Holandija, nekada ManÄester Junajted).

Odbrana:

Erik Abidal (Francuska, Barselona), Dani Alveš (Brazil, Barselona), Rikardo Karvaljo (Portugal, Real Madrid), Ešli Kol (Engleska, ÄŒelsi), Patris Evra (Francuska, ManÄester Junajted), Rio Ferdinand (Engleska, ManÄester Junajted), Vinsent Kompani (Belgija, ManÄester Siti), Filip Lam (NemaÄka, Bajern Minhen), Lusio (Brazil, Inter), David Luiz (Brazil, ÄŒelsi), Maicon (Brazil, Inter), Marselo (Brazil, Real Madrid), Alesandro Nesta (Italija, AC Milan), Pepe (Portugal, Real Madrid), Žerard Pike (Španija, Barselona), Karles Pujol (Španija, Barselona), Serhio Ramos (Španija, Real Madrid), Tiago Silva (Brazil, AC Milan), Džon Teri (Engleska, ÄŒelsi), Nemanja Vidić (Srbija, ManÄester Junajted).

Sredina terena:

Ćabi Alonso (Španija, Real Madrid), Garet Bejl (Vels, Totenham Hotspur), Serhio Buskets (Španija, Barselona), Sesk Fabregas (Španija, Barselona), Andres Iniesta (Španija, Barselona), Kaka (Brazil, Real Madrid), Frenk Lampard (Engleska ÄŒelsi), Nani (Portugal, ManÄester Junajted), Mesut Ozil (NemaÄka, Real Madrid), Andrea Pirlo (Italija, Juventus), Bastian Švajnštajger (NemaÄka, Bajern Minhen), David Silva (Španija, ManÄester Siti), Vesli Snajder (Holandija, Inter), Jaja Ture (Obala SlonovaÄe, ManÄester Siti), Ćavi (Španija, Barselona).

Napad:

Lionel Mesi (Argentina, Barselona), Kristijano Ronaldo (Portugal, Real Madrid), Vejn Runi (Engleska, ManÄester Junajted), David Vilja (Španija, Barselona), Samjuel Eto'o (Camerun, Anži), Serhio Aguero (Argentina, ManÄester Siti), Nejmar (Brazil, Santos), Didije Drogba (Obala SlonovaÄe, ÄŒelsi), Zlatan Ibrahimović (Švedska, AC Milan), Luis Suarez (Urugvaj, Liverpul), Radamel Falkao (Kolumbija, Atletiko Madrid), Edinson Cavani (Urugvaj, Napoli), Karim Benzema (Francuska, Real Madrid), Mario Gomez (NemaÄka, Bajern Minhen), Robin van Persi (Holandija, Arsenal).

Link to comment
Share on other sites

__________________________________Begović__________________________________

_______Srna_____________Ivanović_____________Subotić_____________Kolarov_______

____________________Modrić_______________________Salihović____________________

___Krasić___________________________Pjanić___________________________Jovetić___

___________________________________Džeko___________________________________

Klupa : Handanović, Ćorluka, Spahić, Rakitić, Misimović, Lulić, Mandžukić, VuÄinić.

Link to comment
Share on other sites

http://www.index.hr/sport/clanak/uefain-financijski-fairplay-na-rubu-propasti/584579.aspx

Izgleda da je plan uvoÄ‘enja financijskog fair playa propao, tj. nalazi se na rubu propasti. Što je loše za nogomet, ali je dobro za nas. Kako ja nisam sveopći nogometni fan i simpatizer, već navijaÄ Chelseaja moram reći da sam zadovoljan s ovim ishodom.

Link to comment
Share on other sites

http://www.index.hr/...sti/584579.aspx

Izgleda da je plan uvoÄ‘enja financijskog fair playa propao, tj. nalazi se na rubu propasti. Što je loše za nogomet, ali je dobro za nas. Kako ja nisam sveopći nogometni fan i simpatizer, već navijaÄ Chelseaja moram reći da sam zadovoljan s ovim ishodom.

Nije još ništa zvaniÄno, al moram priznati da sam oÄekivao ovakav ishod. Tj. pretpostavljao sam da ovo nikad neće moći u potpunosti zaživjeti jer ima milion neki caka, fora, preÄica da se zajebu inspektori i nastavi po starom. Eto prvo što mi naumpade je ovaj potez šeika naljeto kad su sami sebi prodali prava imena Eastlandsa i tako opet upumpali pare u klub. :rolleyes:

Iako smatram da bi trebalo na neki naÄin ograniÄiti ova enormna ulaganja, pa makar to za sobom vuklo i drastiÄne mjere.

Link to comment
Share on other sites

Mozete glasati za tim godine po vama http://www.uefa.com/community/teamoftheyear/index.html

Moj tim (na beka bi mogao lagano Marcelo ali eto dok je jos prilike za Cole da se glasa, Messi bi trebao naravno biti u napadu ali Aguero mi je jedan od drazih napadaca i odlican je tako da...)

46159053.png

Link to comment
Share on other sites

Moj tim:

Zrqb8.jpg

Srna jer je hrvat, Mata jer je Chelsea, sve ostalo kako stvarno mislim da je.

Stvarno mislis da CR i Messi nespadaju ovdje ?

Ignasevic ??? Pa gdje je Howedes,Pique,Vidis ..... :P

Nije to stvarno nego onako kako ti to volis :)

kako ste stavili sastav ? :P

Link to comment
Share on other sites

Stvarno mislis da CR i Messi nespadaju ovdje ? Ignasevic ??? Pa gdje je Howedes,Pique,Vidis ..... :P Nije to stvarno nego onako kako ti to volis :) kako ste stavili sastav ? :P

Puna mi je kita CR-a i Messija, dabogda ni jedan ni drugi ne osvojili..

Razmisljo sam se izmedu Howedesa i Ignasevica, na kraju sam stavio Ignasevica ne znam ni ja zasto eto..Pique i Vidic uopce nisu imali neku sezonu, Vidic nikad gore nije igro nego ove godine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...