Jump to content

Nogomet / Fudbal (generalna diskusija)


Pjer-Emerik (dubro)

Recommended Posts

Male rekonstrukcijske promjene: 
 
Zbog nedovoljne popularnosti portugalske i francuske lige i nedovoljne aktivnosti u topicima, njihove teme su stopoljene s temom ''Sve ostale lige'', tj. ovom temom. Ostat će teme za Premiership, Primeru, Bundesligu i Seriju A.

 

ZnaÄi ovdje ćemo voditi raspravu o svim nogometnim/fudbalskim ligama svijeta sem engleskoj, Å¡panjolskoj, njemaÄkoj, talijanskoj ligi i sem naÅ¡ih domaćih ex-yu liga koje već imaju svoju temu. (admin Caeruleus)

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 




VeÄeras u 21.00 veliki derbi, Montpellier - PSG, inaÄe simpatiziram Montpellier u Francuskoj, a PSG mi se gadi, pogotovo zbog Pastorea, tako da - ajmo Herault! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ovom podforumu je potrebna jedna opća/opÅ¡ta tema na kojoj će se generalno raspravljati o nekim stvarima u nogometu/fudbalu radi bolje preglednosti i nerasparÄavanja tema. ZnaÄi kvaliteta iznad kvantitete.
 
Tako će vrlo malo aktivne i pomalo zaboravljene teme, ali i one koje su općeraspravnog/opštediskusionog karaktera, a po CB forumskim kriterijma realno ne mogu imati svoju temu, biti stopljene u ovu. Teme stopljenje u ovu su:
 
- Multimedija (video, slike, muzika)
 
U 13 mjeseci ostvareno svega 60ak odgovora.
 
- Futsal
 
U 24 mjeseca ostvareno svega 40ak odgovora.
 
- Vaše viđenje budućnosti europskog nogometa
 
U 12 mjeseci ostvareno svega 20ak odgovora.
 
- Najpodcjenjeniji i najprecjenjeniji igraÄi
 
U 8 mjeseci ostvareno manje od 10 odgovora.
 
- Najveći nogometni/fudbalski promašaji
 
U 15 mjeseci ostvareno svega 50ak odgovora, a posljednji datira iz sredine prošle godine.
 
- Fudbalski citati
 
Tema bila aktivna svega 8 dana, ostvareno 20ak odgovora, a posljednji datira iz sredine prošle godine.
 
- Regionalne kvalifikacije za LS.  
 
Tema ima svega 4 odgovora, a posljednji ostvaren u rano proljeće prošle godine.
 
- Liga snova?! Moguce ili ne?  
 
Tema ima manje od 20 odgovora, bila aktivna samo 5 dana, a posljednji odgovor ostvaren u rano proljeće prošle godine.
 
- Povijest SP-a i EURO-a
 
Tema bila jako kratko aktivna, 12 odgovora ostvareno, a posljednji sredinom davne 2012-te godine.
 
- Pet najboljih Å¡pic-napadaÄa u periodu...
 
Tema je bila viÅ¡e anketnog tipa i bila je kratkog daha, jer je rasprava pokrenuta i zakljuÄena na kraju.
 
- Ex-YU fudbalska/nogometna reprezentacija  
 
Tema bila kratko aktivna, potakla i nepotrebne rasprave, a zadnji odgovor napisan prapovijesne 2011 godine.
 
- UEFA financial fair play
 
Tema bila aktivna dok je taj FFP bio nepoznanica i dok nije stupio na snagu. Sada svi znamo Å¡ta znaÄi i nije viÅ¡e zasebna tema za raspravu.
 
- Premiership vs. Primera vs. Bundesliga
 
Tema ostvarila manje od 20 odgovora, a najprikladnije da se o njoj raspravlja u generalnoj diskusiji o nogometu/fudbalu.
 
- Linkovi za gledanje utakmica i TV prenosi  
 
Sažvakana tema, nema ni 100 odgovora, a odaaaavno nije aktivna. Svi znamo koji kanali prenose koje lige, a za sve ostalo tu su streamovi.
 
Admin Caeruleus
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

U svakom drugom smislu i kontekstu, ideja o ponovnom objedinjavanju republika verovatno bi bila neukusna, politicka raspravka, bez repa i glave. Ali nesto na sta smo svi mi, posebno poslednjih godina ponosni je ekipni sport, ponajvise fudbal. Dosta igraca, koji brane boje nasih zastava igra u renomiranim Evropskim klubovima i sa njima postize uspehe. Ipak, taj pobednicki duh slabo uspeju da prenesu na saigrace, i cesto, reprezentacije zavrse nisko na lestvici, ispod svog potencijala. Taj neki Balkanski mentalitet preveliikih ocekivanja, i dizanje u visine nas je uvek, nekako dostizao. Nemojte me shvatiti pogresno, ne zelim ovim da umanjim trenutne uspehe BiH i Hrvatske, koje su, mozda i iznenadjujuce pretekle Srbiju. Samo pokusavam da docaram da bi zajedno bili jaci, i da imamo i kvalitet i mogucnosti da budemo na vrhu...
Sta mislite o ideji da nas, u vremenima koje dolaze, pretstavlja tim u sastavu:

250706_Dream_Team.jpg

I njima dodamo zamene
250721_Dream_Team.jpg

Ili u nekom slicnom sastavu, koji vi odredite...

Ideja je u praksi prakticno ne ostvariva, ali to ne treba da nas spreci, da pisemo o njoj. Cak, stavise mislim, da mozemo ovo da pretvorimo u zanimljivu diskusiju i razbibrigu ;)

Link to comment
Share on other sites

Joj jugonostalgiÄari, vala nisam baš neki ljubitelj istih. :D

Al sad realno i bez zajebancije mogli bismo napraviti fakat komotno tri ekipe i ladno se plasirati sve tri na velika takmiÄenja. Ipak, mislim da bi ovo bila interesantna postavka:

___________Begović__________

Srna____Ivanović___Vidić___Kolarov

________Modrić___Salihović_____

___Krasić____KranjÄar____Lulić___

___________Džekson___________

Coach: Vahid Halilhodžić

Link to comment
Share on other sites

__________HandanoviÄ_____________

________________________________

_Bane____Vidić___Subotić___Kolarov_

________________________________

______Stanković___Modrić__________

_Mandžo______Pjanić________Lulić__

________________________________

_____________Džeko______________

Zamjene: Begović, Spahić, Ćorluka, Rakitić, IbriÄić, Krasić, Perišić, VuÄinić, Sulejmani, Jovetić, Olić, Klasnić

Eto tako bih ja ovo odradio, momÄad od 23 igraÄa kakva se prijavljuje za SP i EP.

Link to comment
Share on other sites

__________HandanoviÄ_____________

________________________________

_Bane____Vidić___Subotić___Kolarov_

________________________________

______Stanković___Modrić__________

_Mandžo______Pjanić________Lulić__

________________________________

_____________Džeko______________

Zamjene: Begović, Spahić, Ćorluka, Rakitić, IbriÄić, Krasić, Perišić, VuÄinić, Sulejmani, Jovetić, Olić, Klasnić

Eto tako bih ja ovo odradio, momÄad od 23 igraÄa kakva se prijavljuje za SP i EP.

mislim da ne bi mogli ovu ex Ju repku zamisliti bez Srne. Ja bih to ovako posložio:

__________Begović_________

_Srna___Ivanović___ Vidić___Kolarov_

______Stanković____Modrić_______

_Mandžukić____Pjanić_____Lulić_

___________Džeko_____________

Na klupi: HandanoviÄ, Spahić, ÄŒorluka, Savić, Rakitić, Badelj, Perišić, Krasić, Eduardo, Jovetić, VuÄinić, Sulejmani

Trener naravno Vaha Halilhodžić :D

Link to comment
Share on other sites

mislim da ne bi mogli ovu ex Ju repku zamisliti bez Srne. Ja bih to ovako posložio: __________Begović_________ _Srna___Ivanović___ Vidić___Kolarov_ ______Stanković____Modrić_______ _Mandžukić____Pjanić_____Lulić_ ___________Džeko_____________ Na klupi: HandanoviÄ, Spahić, ÄŒorluka, Savić, Rakitić, Badelj, Perišić, Krasić, Eduardo, Jovetić, VuÄinić, Sulejmani Trener naravno Vaha Halilhodžić :D

Ko je taj Savić?

Ovdje mora biti mjesta za Subotića.

Badelj? Pa taj ni u Hrvatskoj ne može igrat, kamoli u Jugi

Link to comment
Share on other sites

Vidić i Stanković više ne igraju za repku, pa se njih nebi trebalo brojat.I ja stvarno nikad nisam Äul za tog Lulića A Savić igra u Cityju

E ako nikad nisi Äuo za Lulića, propustio si vidjet majstora, po meni najbolji Bosanski igraÄ, ma ispred Džeke, Pjanića i Spahića.

Link to comment
Share on other sites

__________HandanoviÄ_____________

________________________________

_Bane____Vidić___Subotić___Kolarov_

________________________________

______Stanković___Modrić__________

_Mandžo______Pjanić________Lulić__

________________________________

_____________Džeko______________

Zamjene: Begović, Spahić, Ćorluka, Rakitić, IbriÄić, Krasić, Perišić, VuÄinić, Sulejmani, Jovetić, Olić, Klasnić

Eto tako bih ja ovo odradio, momÄad od 23 igraÄa kakva se prijavljuje za SP i EP.

A Darijo?

Handanović

Srna - Ivanović - Vidić - Kolarov

Modrić-Stanković

Rakitić-KranjÄar-Jovetić

Džeko

To bi bilo po trenutnom kadru igraÄa, sa Stankovićem i Vidićem...

Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu, sve izabrane postave, imaju veliki kvalitet... Kad bi oni koji trebaju razmisljali kao mi ovde, mogli bi se i okititi nekim trofejem...

Ovako, uz duzno postovanje za sve, jako, jako tesko...

sve je onako kako si reko.... ÄŒinjenica je da su zaista ovi igraÄi sa Balkana veoma kvalitetni i da odliÄno igraju u svojim klubovima i da bi sigurno osvojili neku medalju na nekom prvenstvu, ali vrlo, vrlo teško skoro nemoguće..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imamo teme za Lige petice, a ovu temu otvaram za sve ostale lige svijeta, kao i za vijesti iz svijeta nogometa, te nogometne aktualnosti. Evo prva vijest od mene:

Najprestižnije natjecanje za izbor najboljeg igraÄa i najboljeg trenera svijeta za godinu 2011 je kao što znate prije dvije godine objedinjeno od strane FIFA-e i France Football magazina, tako da se sada zove FIFA Ballon d'Or u nas poznato kao Zlatna lopta.

Kandidati za najboljeg igraÄa svijeta u 2011. godini:

Eric Abidal (Barcelona-Francuska)

Karim Benzema (Real Madrid-Francuska)

Sergio Agüero (Manchester City-Argentina)

Lionel Messi (Barcelona-Argentina)

Iker Casillas (Real Madrid-Španjolska)

Cesc Fabregas (Barcelona-Španjolska)

Andres Iniesta (Barcelona-Španjolska)

Gerard Pique (Barcelona-Španjolska)

David Villa (Barcelona-Španjolska)

Xabi Alonso (Real Madrid-Španjolska)

Xavi (Barcelona-Španjolska)

Cristiano Ronaldo (Real Madrid-Španjolska)

Nani (Manchester United-Portugal)

Dani Alves (Barcelona-Brazil)

Neymar (Santos-Brazil)

Samuel Eto’o (Anži-Kamerun)

Diego Forlan (Inter-Urugvaj)

Luis Suarez (Liverpool-Urugvaj)

Thomas Müller (Bayern-NjemaÄka)

Mesut Özil (Real Madrid-NjemaÄka)

Bastian Schweinsteiger (Bayern-NjemaÄka)

Wayne Rooney (Manchester United-Engleska)

Wesley Sneijder (Inter-Nizozemska)

Kandidati za najboljeg trenera svijeta u 2011. godini:

Vicente Del Bosque (Španjolska)

Alex Ferguson (Manchester United)

Rudi Garcia (Lille)

Pep Guardiola (Barcelona)

Andre Villas-Boas (Chelsea)

Jürgen Klopp (Borussia Dortmund)

Joachim Löw (NjemaÄka)

Jose Mourinho (Real Madrid)

Oscar Tabarez (Urugvaj)

Arsene Wenger (Arsenal)

Vaša mišljenja o ovoj listi općenito? Mislim da ovdje ima nekih imena koja ne zaslužuju biti tu, ali sve je to proforme, dio marketinga, Messi će osvojiti, a ostali su tu kao što će mnogi reći da popune mjesta. Jedino izbor za trenera godine, to će biti zanimljivo, ali ja bi tu titulu dodijelio Guardiolu zbog uspjeha s Barcom, Villas-Boasu zbog uspjeha s Portom ili Kloppu zbog toga što je napravio Borussije što je fascinantno. Ni Löw nije loš izbor jer s NjemaÄkom nema poraz u ovoj godini, što je takoÄ‘er fascinantno.

Link to comment
Share on other sites

Abidal, Fabregas, Forlan, Muller, Eto'o...nitko od ovih igraÄa ništa nije uÄinio u 2011. godini i ne mogu shvatiti tko sastavlja ovaj popis.

TakoÄ‘er za trenera treba dobiti Klopp, to je po meni nedvojbeno...Guardiola nimalo ne utiÄe na igru Barce, a AVB je igrao u B klasi europskog nogometa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...