Jump to content

Košarka


chelsea4evercr

Recommended Posts

Guest ivanovic22

Dajte mi komentar na tekmu Buducnost-Partizan ba, al objektivno. Da se dignu neke pare sutra :D Posto vidim da pratite Partizan stalno, pa i ligu

Ne znam, to bi moglo na igrace, dvojka ti je sigurna 80 posto. Igrace bi mogao lagano proci, nego ne znam granice, na vulkano nema jos igraca, pa sam neupucen :D 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam Å¡ta da ti kažem, Partizan u seriji u ABA ligi, 12 pobjeda zaredom, zadnju dobili Zadar 35 razlike, Budućnost popuÅ¡ila od Cedevite proÅ¡lo kolo. Partizanov poslednji poraz je upravo od Budućnosti, 11 razlike bilo. Od tada su sve dobili. Od igrača su svi spremni, eto pisalo se o Pavloviću, ali to je sve demnatovano.. Budućnost je čitavu sezonu provela na tom drugom mestu, a sad porazom mogu biti četvrti i u polufinalu ići na CZ Telekom. Partizan ima sve pobede u drugom delu sezone, a ovom 13. uzastopnom osiguravaju drugo mesto, prednost domaćeg terena u polufinalu protiv Cedevite, koju su ove sezone pobedili lagano u drugom delu sezone, i sigurno im najviÅ¡e odgovaraju Hrvati. Motivacije neće nedostajati i sa jedne i sa druge strane, nadam se da će navijači ispoÅ¡tovati, jer ne volim gledati Partizan bez publike, nekako uvek imam osjećaj da ćemo izgubiti. Obe ekipe imaju skor 18:7, Budućnost je ispred zbog te pobede u Pioniru u zadnjem kolu prvog dela sezone. Budućnost ima dobre igrače, počevÅ¡i od Suada Å ehovića koji postiže 12 poena u proseku, imaju amerikanca na poziciji crnca, Omar Cook, odličan igrač, imaju odličnog Å¡utera Reynoldsa.. DoÅ¡ao im je Boris Savović iz Nemačke, odigro 3 utakmice, u proseku 22 poena i 7 skokova. Imaju odličnog Planinića na poziciji centra.. U blagom su padu forme, ali sigurno da će dati 110% protiv Partizana, jer su veliki rivali i jer žele izbeći CZ Telekom u polufinalu.  Partizan iako proživaljava najtežu sezonu, finansijski gledano, u istoriji ipak može zavrÅ¡iti drugi ako pobedi Budućnost, a ako iko zna pobeÄ‘ivati u Podgorici to je Partizan i trener DuÅ¡ko VujoÅ¡ević. Sezonu smo počeli vrlo loÅ¡e, kako u ABA a evrokup da ne spominjem, svi su nas trpali po 20, 30 razlike, bilo je teÅ¡ko gledati tamo oktobar, novembar, ali kao Å¡to je GTR rekao: ko ne tuguje sa njima u novembru, nema pravo da se raduje sa njima u maju... DuÅ¡mani su predviÄ‘ali ispadanje iz ABA lige, zatim borbu za sredinu tabele, zatim borbu za evrokup, zatim borbu za 4. mesto, a sada im se tresu gaće. Kao Å¡to rekoh počeli smo teÅ¡ko ali vratili su nam se 3 legende, jedna od njih Milan Mačvan, najbolji igrač ove sezone, predvodi Partizan sa 12 poena u proseku, ali ono Å¡to momak radi na terenu i koliko se bori se ne može meriti u brojkama, mogao je da igra gdje hoće ali rekao je da je zaradio para dovoljno da može sebi da priuÅ¡ti sezonu u Partizanu. Pored njega, vratio se kapiten Partizana Dragan Milosavljević posle povrede od godinu dana skoro. Iz utakmice u utakmicu je sve bolji, a kakav je igrač mislim da će pokazati u polufinalu, nebitno protiv koga. Za mene je bio bolji igrač i od Bogdana,koji je ekplodirao upravo nakon povrede Gagija. Treći povratak je povratak Aleksandra Pavlovića, koji je odma u prvom meču posle povratka zabio 26 poena Megi, i pokazao koliko će značiti njegovo iskustvo, imao je malih oscilacija tokom ovih par meseci od povratka, ali zaista je sjajan igrač i ne treba sumanjti u njega. Problem Partizana tokom čitave sezone je bila ta pozicija crnca, koju su krpili bukvalno svi osim Milutinova.. Ali i taj je problem reÅ¡en jer je prije nekih 10 dana doÅ¡ao DžoÅ¡ Akojon. Odma na prvoj utakmici dao je 16 poena za 14 minuta, od toga 3/4 za tri poena. Partizan silno motivisan ulazi u ovaj meč, imali su skor 6:7 sad imaju 18:7 i pobeda ih deli od drugog mesta, ne vjerujem da će Dule propustiti tu priliku. Porazom najvjerovatnije idu na 4. mjesto i CZ Telekom u polufinalu, Å¡to znači samo jedan srpski predstavnki u Evroligi sledeće sezone, tako da se u neku ruku i za to bore. Zadnjih par dana su kružile razne glasine o igračima Partizana, npr da Murić i Mačvan bojkotuju, ali od toga nema istine, ne znam koji su to mediji plasirali ali očigledno je cilj da se uzdrma javnost, ali nema veze. Pričalo se i o svaÄ‘i Pavlovića i Duleta ali i od toga nema niÅ¡ta. Ne kažem da NIÅ TA nije bilo, ali malo oÅ¡trija rasprava je sastavni deo sporta i treninga, a mediji su odmah iskorsitili to da naprave priču. Najbitnije je da je Partizan potpuno kompletan doÅ¡ao u Podgoricu. Kao Å¡to sam rekao Mačvan daje u proseku 12 poena, puno znači za igru Milutinova, sjajnog mlaÄ‘anog centra. Uz to Pavlović daje 13,5 poena u proseku, Milosavljević 10, Murić takoÄ‘e preko 10 a i DžoÅ¡ Akojon je igrom najavio da će obaviti odličan posao do kraja sezone.
Kvote su izjednačene, oko 1,85 na obe. Ja bih igrao čistu 2 a kao ulog bi stavio kuću. Vujošević sjajno diktira formu ekipe, skoro 100% sam siguran da Partizan sutra uzima.

Eto Dzane od mene nekakva nakaradna analiza

 

Link to comment
Share on other sites

Guest ivanovic22

Koga? Pavlovica ocito niko ne moze da cuva

Nisam siguran posle ovog sukoba kako ce Pavlaka odigrat i koliko ce igrat. Prije Macvana vise ako mu je granica oko 12, Akojona takodje. Sehovic  bi mogao vise ako mu je granica oko 13, Savovic. Djumic vise ako mu je granica 4.5 :D

Link to comment
Share on other sites

Guest ivanovic22

Nece se vise pojavljivat takve generacije, to sve legenda do legende. Kosgeteri, u novije vrijeme nema takvih kosgetera, Bogdan ide u tom pravcu, ali treba jos da trenira, Vujanic je mogao biti jedan od takvih igraca, ali su ga povrede usrale. Inace mislim da je Vujanic imao malo vise srece u karijeri, da bi dostigao nivo Djordjevica i ostalih ALL STar igraca. Volio bih da u skorije vrijeme dobijemo nekog novog Grbovica , Kicanovica ili Slavnica ( mada Kicanovic i SLavnic su vrh, vrhova kosarke na Balkanu, dalje od toga ne moze )


OOO VI STE STOKA MILOVAA

 

"Ceo život sam u sportu, košarci i svačega sam se nagledao i svašta mogu, ako ne da odobrim, onda barem da razumem. Posebno u ovom našem regionu, teritoriji bivše zemlje, SFRJ. Ali, da se na teren ubaci desetak bubrega, kao što se desilo u nedelju uveče u podgoričkoj 'Morači', stvarno prevazilazi sve granice morbidnosti, pa i one sa svinjskim papcima, nedavno, pre meča Zvezde i Galatasaraja", rekao je Todoric

 

Takva "poruka" provokatora plitke pameti je jasna - potenciranje bolesti bubrega zbog koje je trener crno-belih DuÅ¡ko VujoÅ¡ević proÅ¡le sezone morao da bude i hospitalizovan. 

 

"To nisam video ni u onim najcrnjim filmovima, niti može da mi dopre do mozga da je nekome moglo da padne na pamet da to uradi. Ne znam koja je životinja stradala za takve 'potrebe'. Nisam stručnjak za biologiju, ali nijedan cilj, čak ni tako veliki ulog, kao što je bio slučaj u našem meču, ne može i ne sme da ima takvo opravdanje", nastavio je Todorić.

Link to comment
Share on other sites

 

 

kreće utakmica na sk1 hrvatski sk1 i komentator kaže "jedino Å¡to je sigurno to je da će Dule VujoÅ¡ević dobiti tehničku greÅ¡ku" 

 

15 godina na vrhu,učešće na fajnal foru sa najmanjim budzetom,evropski Å¡ampion,izbacivanje cibone u zadnjim trenucima,skidanje MIlove budućnosti sa trona  

 

sve je to samo slovo na papiru

 

kad vidiš kolko te mrze,psuju i omalažavaju,kakve si im komplekse nabio

 

Å¡to bi reko veliki kapiten FMP "njima titula nama evroliga"

 

eto vam evroliga,dzabe vam novci moji sinovci

Link to comment
Share on other sites

Guest ivanovic22

Na jucerasnji dan  prije cetiri godine bio je  taj istorijski trenutak. Ostaje samo zal, sto smo u polufinalu glupo ispali, jer smo mogli i po trofej. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=VQBpabUOzaQ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
SK ANALIZA: Partizan plej-of seriju nije izgubio od 2001!


Četiri dana dele nas do starta toliko očekivanog polufinalne serije ABA lige između Crvene zvezde i Partizana, posle koje ćemo dobiti odgovor koji tim će sledeće sezone predstavljati Srbiju u Evroligi.

O trofeju malo ko priča i potencira na njegovoj važnosti, jer će “džek pot” dobiti onaj koji prvi ostvari tri trijumfa u polufinalu i samim tim sezonu učini uspešnom.

Crveno-beli su na papriu izraziti favorit, a pobeda u poslednjem kolu Top 16 Evrolige protiv Panatinaikosa sigurno će biti dodatna injekcija samopouzdanja za ekipu trenera Dejana Radonjića. Zvezda ima prednost domaćeg terena, “puniji sastav” i neverovatnu glad za trofejima. Ima je i Partizan, koji se u miru priprema za bespoÅ¡tedni okrÅ¡aj s velikim rivalom, kojeg su dobili u prethodnom duelu i dokazali da imaju dovoljno aduta da izaÄ‘u Zvezdi na crtu.

Kada se pogleda tradicija prednost je apsolutno na strani kluba iz Humske. Od 1993. večiti rivali su odigrali 13 plej-of serija i crno-beli su čak 11 puta izlazili kao pobednici. Odigrano je 46 utakmica, uz 32 trijumfa Partizana  i 14 ekipe sa Kalemegdana.
U protekle 22 godine crno-beli su potpuno dominirali i osvojio čak 16 titula, dok je Zvezda pokupila "mrvice", odnosno tri šampionska trofeja, poslednji još 1998.

Zvezda je do titula u direktnom obračunu sa Partizanom dolazila u sezonama 1992/93. i 1993/1994. i od tada do danas nisu dobili nijednu plej-of seriju protiv večitog rivala! S druge strane tim iz Humske plej-of seriju, u domaćim okvirima, nije izgubio od 2001, kada je Budućnost u finalu prvenstva Jugoslavije pobedila crno-bele sa 3:2.

U ABA ligi samo u sezoni 2006/07. nije bilo završnog turnira, već doigravanje, i Partizan je i tada bio nedodirljiv. Ekipa Duška Vujoševića ni tada, baš kao ni sada, nije imala prednost domaćeg terena, ali je u polufinalu sa 2:1 savladala Cibonu, a do prvog od šest regionalnih titula stigla je trijumfima protiv FMP (85:83 u Železniku i 94:82 u Pioniru).

Kada se sve stavi na papir dolazi se do neverovatnog podatka da je aktuelni šampion Srbije i vlasnik šest regionalnih “prstena” od sezone 2002/03. dobio 29 uzastopnih plej-of serija! U finalima je izgubio svega 9 utakmica.

EVROPA: 1-2
Tri sezone uzastopno Partizan je bio redovan učesnik četrvtfinala Evrolige i jednom je uspeo da se plasira na završni turnir.
Taukeramika je u sezoni 2007/08. u doigravanju zaustavila crno-bele (2:1), dok je sledeće sezone CSKA lako izašao na kraj sa Beograđanima – 3:0.U sezoni 2009/10. crno-beli, takođe nisu imali prednost domaćeg terena, ali su zahvaljujući sjajnoj partiji Dušana Kecmana napravili brejk u prvoj utakmici u Tel Avivu i kasnije četrvtfinalnu seriju protiv Makabija završili sa 3:1.

SERIJE 
1992/1993 – finale
CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 3:2
C. zvezda - Partizan 89:87
C. zvezda - Partizan 67:82
Partizan - C. zvezda 77:83
Partizan - C. zvezda 70:68
C. zvezda - Partizan 72:64

1993/1994. – finale
CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 3:1
Partizan - C. zvezda 64:77
C. zvezda - Partizan 103:88
C. zvezda - Partizan 69:78
C. zvezda - Partizan 80:79

1994/1995.
Finale: Partizan - Borovica 4:1
Borovica izbacila Zvezdu u polufinalu

1995/1996.
Finale: Partizan - Beočin 3:2
Beočin izbacio Zvezdu u četvrtfinalu

1996/1997.
Finale: Partizan - FMP 3:1
Zvezda 12. u regularnom delu, nije ni učestvovala u plej-ofu

1997/1998.
Finale: Zvezda - FMP 3:1
FMP izbacio Partizan u polufinalu

1998/1999.
Plej-of nije odigran zbog bombardovanja, Budućnost proglašena za šampiona posle regularnog dela.

1999/2000. – polufinale
PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 3:2
Partizan - C. zvezda 77:75
Partizan - C. zvezda 91:83
C. zvezda - Partizan 90:68
C. zvezda - Partizan 82:79
Partizan - C. zvezda 67:65
*Finale: Budućnost - Partizan 3:0

2000/2001.
Finale: Budućnost - Partizan 3:2
Zvezda 10. u regularnom delu, nije ni učestvovala u plej-ofu

2001/2002. – četvrtfinale
PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 2:0
Partizan - C. zvezda 91:72
C. zvezda - Partizan 71:77
*Finale: Partizan - Budućnost 3:0

2002/2003.
Finale: Partizan - FMP 3:0
Zvezda ispala od FMP u polufinalu

2003/2004.
Finale: Partizan - Hemofarm 3:1
Zvezda ispala u polufinalu od Hemofarma

2004/2005. – polufinale
PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 2:0
Partizan C. zvezda 104:68
C. zvezda - Partizan 86:91
*Finale: Partizan - Hemofarm 3:1

2005/2006. – finale
PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 3:0
Partizan - C. Zvezda 84:78
Partizan - C. Zvezda prekid
Partizan - C. Zvezda prekid i službenih 20:0
C. zvezda - Partizan 73:89

2006/2007. – finale
PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 3:1
Partizan - C. Zvezda 91:89
C. Zvezda - Partizan 83:100
Partizan - C. Zvezda 77:91
C. Zvezda - Partizan 67:84

2007/2008. – polufinale
PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 2:0
Partizan - Crvena zvezda 93:73
C. zvezda - Partizan 80:89
*Finale: Partizan - Hemofarm 3:1

2008/2009. – finale
Partizan - CRVENA ZVEZDA 3:2
Partizan - C. zvezda 70:58
C. zvezda - Partizan 54:68
Partizan - C. zvezda 58:63 
C. zvezda - Partizan 75:73
Partizan - C. zvezda 73:61

2009/2010. – polufinale
Partizan - CRVENA ZVEZDA 2:0
Partizan - C. zvezda 94:73
C. zvezda - Partizan 74:85
*Finale: Partizan - Hemofarm 3:0

2010/2011.
Finale: Partizan - Hemofarm 3:0
Zvezda nije ušla među četiri za polufinale

2011/2012. – finale
PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 3:1
Partizan - C. zvezda 92:83
C. zvezda - Partizan 68:56
Partizan - C. zvezda 78:72
Zvezda - Partizan 82:86

2012/2013. – finale
PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 3:1
Partizan - C. zvezda 82:54
C. zvezda - Partizan 69:71
Partizan - C. zvezda 74:81
C. zvezda - Partizan 52:68

2013/2014. – finale
PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 3:1
Partizan - C. zvezda 88:97
C. zvezda - Partizan 62:82
Partizan - C. zvezda 77:67
C. zvezda - Partizan 87:95



sportklub analiza...samo Å¡to su oni ovde spojili KK Crvenu Zvezdu i KK Crvenu  Zvezdu Telekom, doskoraÅ¡nji fmp al Å¡taÅ¡

u utorak prvi meč

Link to comment
Share on other sites

večeras prvi mečevi polufinalne serije
 

Poznati košarkaški menadžer Miško Ražnatović smatra da nas u polufinalnoj seriji ABA lige između večitih rivala Crvene zvezde i Partizana očekuje najveća tenzija sa kojom smo se ikad suočili.

Ipak, alfa i omega Mega Leksa nada se da će se sve završiti u sportskim okvirima.
"Očekuje nas najveća tenzija sa kojim smo se ikada suočili. Ulog odavno nije bio tako veliki. Iskreno, te utakmice mi se uopšte ne gledaju. Biće ogroman pritisak na trenerima, sudijama i igračima. Nadam se da će biti dovoljno pameti da se sve završi u sportskim okvirima. Evroliga je od vitalnog značaja za oba tima, donosi novac i lakše dovođenje igrača. Zamislite da 40 minuta petog meča rešava sudbinu večitih. Ko izgubi, biće u velikoj nevolji. Imam svoje mišljenje o ishodu derbija, ali ga ne bih rekao ni Gestapou!", rekao je Ražnatović.
 

14289101401637.JPG

zvezda telekom, tj čović odlučio da ne daje karte gostujućim navijačima.. želi 7000 delija u pioniru, bez grobara kojih je trebalo biti 500 a tako i u slučaju kad je partizan domaćin trebalo je bit 500 delija. od tog ništa, prepali se panteri


Partizan prolazi u polufinale, vjerovatno 3:1 će biti
CZ Telekom jedino večeras ima neku šansu za pobedu, al i to teško

zna se ko je uvek šampion na kraju, uvek se džabe nadaju i pored toliko para uloženih u njih u ove 3-4 godine kolko postoje
https://www.youtube.com/watch?v=AzLx9UgGxME
1606906_935808023120143_7057925423827997


https://www.youtube.com/watch?v=MIcAh1b1On4

 
Link to comment
Share on other sites

  • reLo changed the title to Košarka

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...