Jump to content

Prošlost i budućnost kluba


Bari

Recommended Posts

U timskim sportovima retko kad se desilo da imas sve mlade Igrace i da oni zajedno sazrevaju i za par godina bum. Pogotovu ne u savremenom fudbalu. Pa i kad se desi uglavnom se desava kad imas veci broj mladih igraca iz svog podmlatka. Al uvek se tu naidje neko iskusan ko ce ih usmeravati. 

Nasa ekipa je tako sklepana da je neko naivno pomislio da to moze da se desi. 

Da se ne vracam na greske koje su napravljene pre godinu dana. Ove leto smo imali prilike da sve te greske koliko toliko amortizujemo i umanjimo ali mi smo transferima samo jos vise produbili greske. 

Kostur ekipe u vidu 6 7 (startnih 11) iskusnih igraca je morao da bude spremljen jos na pocetku priprema. Pa onda mozes polako vremenom da uvodis mladje snage. Posebno to vazi za kljucne pozicije u timu pa onda i ovi mladji mogu da sazrevaju. 

Npr mi na sredini imamo Enzo, Caisedo, Mudrik, Galager, Sterling (1 iskusan) i jos na to jedini i mlad spic igrac, i trener koji je tek preuzeo tim. To nije smelo da se desi nikako ako zelis da igras takmičarski fudbal u ovakvoj ligi i sa ambicijama da bude u top 6.

Kova ili Kante su morali da ostanu u timu + Madison (bio zicer) i /ili Deklan Rice i onda bi igraci poput Mudrika Cukweameke Maduekea mnogo brze sazrevali i ekipa bi bila takticki mnogo zrelija i stabilnija. Ovako imas minus u kasi, minus bodova i veliki ? da li ce i koliko svi ovi mladji igraci da se formiraju fudbalski. 

Sve ovo samo pokazuje koliki amaterizam vlada u klubu i tu trika nema da pomogne sve i da je Pep na klupi. 

Sve pogresno i naopako radimo. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ne bih se složio Adi.

Vidiš kako se razvija situacija na Bliskom istoku. Pitanje je dana kada će neke od arapskih država tipa UAE proglasiti finansijerima Hamasa tj. teroristima, i u tom slučaju će i oni dobiti svog Abramoviča i sve što sljeduje s tim.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, reLo said:

Ne bih se složio Adi.

Vidiš kako se razvija situacija na Bliskom istoku. Pitanje je dana kada će neke od arapskih država tipa UAE proglasiti finansijerima Hamasa tj. teroristima, i u tom slučaju će i oni dobiti svog Abramoviča i sve što sljeduje s tim.

Ma nece ne brini se, Arapi samo sto jos nisu poceli slati oruzje Izraelu. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, reLo said:

Ne bih se složio Adi.

Vidiš kako se razvija situacija na Bliskom istoku. Pitanje je dana kada će neke od arapskih država tipa UAE proglasiti finansijerima Hamasa tj. teroristima, i u tom slučaju će i oni dobiti svog Abramoviča i sve što sljeduje s tim.

Ako neko i finansira Hamas to sigurno nisu arapske zemlje. 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj mi dio nije jasan

 

Chelsea remain under investigation but charges look inevitable given that the new owners have self-reported what appear to be substantial payments that would have broken Premier League rules during the previous ownership under Roman Abramovich

 

Sami sebe prijavili i sad cemo potencijalno fasovati ispadanje iz premier lige?

Link to comment
Share on other sites

Kojom logikom uopste kaznjavaju klub tj. novog vlasnika jer je stari vlasnik krsio pravila? Kaznjavanjem kluba direktno kaznjavas i vlasnika istog, dajle nije fer. Kako je Boehly mogao to spriieciti? Kako moze to popraviti? 
Ako se vec gleda proslost, onda hladno mogu otici i u 1960. godinu i naci nesto za United i izbaciti ih iz lige. Isti kurac jel 2013. ili 1960. godina. 
 

Apsolutna nepravda bi bila kazniti Chelsea a samim time i vlasnika kluba koji nema nikakve veze sa proslim vlasnikom.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, hamco said:

Kojom logikom uopste kaznjavaju klub tj. novog vlasnika jer je stari vlasnik krsio pravila? Kaznjavanjem kluba direktno kaznjavas i vlasnika istog, dajle nije fer. Kako je Boehly mogao to spriieciti? Kako moze to popraviti? 
Ako se vec gleda proslost, onda hladno mogu otici i u 1960. godinu i naci nesto za United i izbaciti ih iz lige. Isti kurac jel 2013. ili 1960. godina. 
 

Apsolutna nepravda bi bila kazniti Chelsea a samim time i vlasnika kluba koji nema nikakve veze sa proslim vlasnikom.

 

Racunaju da niko nije glup da prijavljuje sam sebe kao i da pre kupovine neko pregleda dobro poslovanje kluba. 

Klub je lice protiv koga se podnosi prijava ko god da je vlasnik direktor. 

Mada meni ipak nije jasno, od kada je uveden FFP chelsea pod abramovicem nije ni blizu potrosio koliko ovaj šaban za god dana. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, cobinho said:

Racunaju da niko nije glup da prijavljuje sam sebe kao i da pre kupovine neko pregleda dobro poslovanje kluba. 

Klub je lice protiv koga se podnosi prijava ko god da je vlasnik direktor. 

Mada meni ipak nije jasno, od kada je uveden FFP chelsea pod abramovicem nije ni blizu potrosio koliko ovaj šaban za god dana. 

Sve je to ok ali ja ti kazem, kaznjavanjem kluba direktno kaznjavas Boehlya. Otkud ti pravo? Odgovori mi na pitanje, kako je on mogao uticati na to? Kako moze sad ispraviti to? Na kraju je ispao fer i posten i priznao klubu da postoje nelegalnosti koje je prosli vlasnik radio.

Koliko god Roman nama svima bio drag, ovo je njegova krivica a ne novih vlasnika.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, hamco said:

Sve je to ok ali ja ti kazem, kaznjavanjem kluba direktno kaznjavas Boehlya. Otkud ti pravo? Odgovori mi na pitanje, kako je on mogao uticati na to? Kako moze sad ispraviti to? Na kraju je ispao fer i posten i priznao klubu da postoje nelegalnosti koje je prosli vlasnik radio.

Koliko god Roman nama svima bio drag, ovo je njegova krivica a ne novih vlasnika.

Evo ja sam sudija i ja ga pitam:druze ko te tuko po usima da kupujes klub sa sumnjivim poslovanjem?

Drugo kazna se izrice i za klub i za vlasnika, pa Boeli nece biti obuhvaćen. 

Ja razumem tvoju logiku al onda i to moze da se zloupotrebi, ja nadjem tebe da u moje ime preuzmes klub i sta i onda klub izbegava kaznu jer jelte ti nisi kriv sto sam ja pravio brljotine.

Uzece oni te stvari u obzir al sto se tice onog dela koji se odnosi na zvanice tokove novca i krsenje FFP a tu nema spasa za klub, ako je brljao. A ovo ne bi bilo prvi put. 

Link to comment
Share on other sites

Na kraju će sve izgubiti smisao, istražuju neke stvari od prije 5+ godina, pa šta ste do sada radili, realno gledano za sve prekršaje kod kojih je prošlo preko 3 do 5 godina ne treba se više ni obazirati, neka budu zastarjeli... Kad ih već obrađuju onda neka daju novčane penale u skladu sa prekršajima, eventualno transfer zabrane ali ne one glupe kao nama da ne možeš produžiti ugovoru igraču koji je već tu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Apsolutno se slažem, ukoliko većina ovih novih igrača u koje je uloženo more para propadne, nećemo imati ništa za uložiti, pri tome smo prodali sve mlado što je valjalo za mizerne pare da bi kupili bukvalno iste igrače za duplo veće novce...

Moraju početi kupovati provjerene igrače.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da je ovih 6 utakmica kljucno. Ako uvezemo neke pobjede, mislim da bi se mogli vratiti na pravi kolosijek potrebno je to ovoj mladoj ekipi koja nema bas samopouzdanja. Kada bi pobjedili 5/6 mislim da bi u nastavku sezone mogli gledati mnogo bolji i konstantniji Chelsea. I na tabeli bi se sigurno podigli i priblizili konkurentima (trenutno ne znamo ni ko su nam konkurentni). Vecina igraca ce biti dostupna za ove utakmice tako da ni to nece moci biti alibi.

Ako opet bude toplo hladno, 2 pobjede, poraz nerjeseno... ja dizem ruke od ovoga. Tesko da bi do kraja sezone mogli nesto uvezati i agonija bi se samo nastavila tj produbila. 

Ja im dajem jos ovu sansu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...