Jump to content

Ljetni prelazni rok 2024


Bari

Recommended Posts

evo baš me Wis sad zainteresirao pa sam pogledao Wilshirov put do ovoga di je danas, nači poeo je karjeru u Lutonu iz kojeg je došao u Arsenal sa 9 godina, onda je 7 godina bio u mlaÄ‘em pogonu, te je došao u prvi tim Arsenala i proveo tamo jednu sezonu, poslan u Bolton na jednu sezonu i nakoon toga se vratio u Arsenal i tamo dobiva priliku i najbolji im je igrač u RVP-a , nači poslan je na posudbu jednu sezonu tek tolko da sekne prva iskustva i sad će ga razvijat osobno Wenger jer će se n maximalno potrudit oko njega jer mu je to u interesu, i to je baš ono što sam ja govorio u prijašnjim postovima, a to je da se sami trebaju klubovi brinut o svojim talentima i sami ih razvijat jer je to jedini pouzdan način, naravno takve stvari se nemogu radit sa svim talentima jer onda završiš 8 sezona bez trofeja, al sa najvećim talentima definitivno treba takoo postupat, a ne slat ih u dojučerašnje drugoligaše u kojima ne igraju.
Link to comment
Share on other sites

Guest Twelfth Man
[quote name='Wisey' timestamp='1331499532' post='35007']Nije poenta bila poreÄ‘enje njih dvojice, nego šta tri greške mogu uraditi za samopouzdanje jednog mladog igrača. Josh mora neke aspekte igre drastično popraviti da bi prišao sastavu, u prvom redu [b]duel igra[/b].[/quote]

Ni Mata ni Ramires nisu jaki u duelima ali opet igraju. Mata, Modric, Silva, Cleverley... Niko od njih nije jak u duelu ali zato imaju viziju, pas, tehniku i brzo razmisljaju. A kad pogledas, genetika je cudo. Vidi Lukakua koliki je a vidi Josha. Nije Josh nista kriv, on je takav. Ali nije duel igra jedino sto Joshu fali pa da bude majstor. Vaznije je da on osjeti zar igre, da razmjenjuje pasove, polako se opusta, pokazuje viziju (koju itekako ima)... Jednostavno naredna sezona je kljucna za njega. Ili ce mu se ukazati sansa, ili ce propasti. A kljucnu ulogu u svemu ce vise imati trener nego li sam Josh. Jbg, ne mozes ti cekati da ti iz akademije izadje savrsen igrac. Da ima sut, viziju, tehniku, duel igru, pas... Da li je Messi sa svojih 18 godina imao duel igru? Jest al' zamalo. Sve se stice minutama provedenim u igri. Moras malo da rizikujes pa da igrac neke aspekte igre nadogradi, sjedenjem na klupi to sigurno nece postici.
Link to comment
Share on other sites

Ali kako je odigro tu sezonu u Boltonu ? Mora da je imao minutažu ko naš Josh. :rolleyes:
Ne, nego je bio najbolji igrač i nosilac njihove igre. ;)

dvanaesti
Nisam reko da je to jedino, ali je meÄ‘u najbitnijim. U Premiershipu ne smiješ sebi dopustiti dvojicu iz pero lake kategorije na sredini, dovoljan je samo jedan - Mata. Ramiz je brz i žilav, osvaja mnogo duela koje ti možda ne vidiš i to protiv puno čvršÄ‡ih protivnika. Ja Josha što sam gledo, svaki put bi ga otpuhali čim doÄ‘e malo jači igrač na loptu.
Misliš da nije bilo trenera koji su poželjeli ubaciti nekog od tih mladića u igru (ne samo Josha) ? Naravno da jeste. Pa sam Andre, ja sam siguran, bi im dao priliku. Al de ti gurni recimo jednog Piazona mjesto Malouda, pa ovaj bi odmah nadigo hajku i cijela bi svlačionica sa starom gardom ustala protiv managera. I ovako se to desilo, kad je gurao Meirelesa (koji nije mlad igrač) mjesto Lampsa. Probaj pojmiti šta bi se desilo da je na njegovom mjestu bio Josh. :rolleyes: Zato se svaki dosadašnji manager drži ovih igrača i moli Boga da će uspjet jer im ne smije ništa. ÄŒim oni malo zinu, inate se, neće da igraju, njemu ode posao. Tako je to u našem klubu i dok god se ne promijeni možete zaboraviti na guranje naših momaka u igru, osim ako vodimo 5-0. ;)
Link to comment
Share on other sites

Guest Twelfth Man
Tottenham ima 2 pera na sredini - Modric i Parker ali nebitno. Parker i Modric su za Essiena, Meirelesa, Tourea, Adama, Songa itd mala djeca kada je u pitanju duel igra.

Ja opet mislim da bi Loew ili Guardiola dali sansu Joshu naredne sezone. A naredne sezone nece biti pola tima, bar je tako rekao sam Roman. Ne pricamo o guranju 3 igraca, vec o jednom jedinom. Ali pitanje je da li ce iko u klubu imati muda da vjeruje nasem najvecem talentu, a trebali bi imati muda. To sto su ga igraci oduvali je istina, ali i to je posljedica sto Josh stalno igra sa svojim vrsnjacima s kojima se, moze se reci dobro nosi u duelu, a kada dodje u PL on bukvalno ide u duel sa "odraslim" ljudima, jer je Josh ipak klinac za neke igrace... Ocvrsnuo bi on vremenom i bio bi pristojan u duel igri, ne bi io kao Essien recimo, ali bi bio OK. Vaznije je da se ne gusi njegova kreativnost i lucidnost.
Link to comment
Share on other sites

Ako ti je Parker pero, onda nemamo šta raspravljat o tome. Pa čak ni Modrić nije za bacit, njegovi dueli sa duplo jačim igračima su dosta potcjenjeni. :)
Josh bi mogao funckcionirat sa Ramizom i Essienom/Mikelom do sebe, ali onda moraš izbacit Matu. A Mata je profesor doktor za sve ostale naše igrače.
Link to comment
Share on other sites

ma nemožete to tako gledate pobogu, pa nije dečko kriv što je "tanak" šta ga treba sad poslat na poaajmicu i kljukat steroidima i vim kemiaklijama jer je slabašan, a u ostlom Mata i nije tolko slabašan a i nigdje ne piše broj kolko ti takvih smiješ imat u ekipi, a i nitko ne priča da bi Josh iduće sezone trbo bit nosioc igra , dapače trebao bi bit bac-up Mati i mjenjat ga zadnjih pola sata , čak i doviat u slabijim tekmama ispred njega šansu, pa bi se i Mata odmorio, i imali bi boljeg i svježijeg Matu, kalili bi najvećeg engleskog talenta učio bi od najboljih , jer stvarno suigrači su mu za poželjet iskusni i sve redom odlični igrači :)
Wislhire se tamo istaknuo jer je imao prostora , Wenger je pogodio pozajmicu ovaj je sstekao iskustva i od njega če Arsene napravit igračinu ja sam siguran, mi nismo pogodili s pozjmicom , i jebiga , šta sad ? treba bost ko ćorava kokooš dok ne pogodimo s pozajmicom pa da onda možemo reć e sad je dobra, treba uzet stvari u svoje ruke, imamo velikog talenta, nije neka mudrost samo mu treba davat šansu da skuplja utakmice i iskustvo samo tako će se razvit.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vinko' timestamp='1331504962' post='35032']
ma nemožete to tako gledate pobogu, pa nije dečko kriv što je "tanak" šta ga treba sad poslat na poaajmicu i kljukat steroidima i vim kemiaklijama jer je slabašan, a u ostlom Mata i nije tolko slabašan a i nigdje ne piše broj kolko ti takvih smiješ imat u ekipi, a i nitko ne priča da bi Josh iduće sezone trbo bit nosioc igra , dapače trebao bi bit bac-up Mati i mjenjat ga zadnjih pola sata , čak i doviat u slabijim tekmama ispred njega šansu, pa bi se i Mata odmorio, i imali bi boljeg i svježijeg Matu, kalili bi najvećeg engleskog talenta učio bi od najboljih , jer stvarno suigrači su mu za poželjet iskusni i sve redom odlični igrači :)
Wislhire se tamo istaknuo jer je imao prostora , Wenger je pogodio pozajmicu ovaj je sstekao iskustva i od njega če Arsene napravit igračinu ja sam siguran, mi nismo pogodili s pozjmicom , i jebiga , šta sad ? treba bost ko ćorava kokooš dok ne pogodimo s pozajmicom pa da onda možemo reć e sad je dobra, treba uzet stvari u svoje ruke, imamo velikog talenta, nije neka mudrost samo mu treba davat šansu da skuplja utakmice i iskustvo samo tako će se razvit.
[/quote]

pa točno to...trebali smo Josha, kao našeg najvećeg talena ostavit kod nas i razvijat ga...sigurno bi se našlo mjesta i za njega
Link to comment
Share on other sites

Guest Twelfth Man
[quote name='Wisey' timestamp='1331501791' post='35020']
Ako ti je Parker pero, onda nemamo šta raspravljat o tome. Pa čak ni Modrić nije za bacit, njegovi dueli sa duplo jačim igračima su dosta potcjenjeni. :)
Josh bi mogao funckcionirat sa Ramizom i Essienom/Mikelom do sebe, ali onda moraš izbacit Matu. A Mata je profesor doktor za sve ostale naše igrače.
[/quote]

Da, Parker i Modric su ziva peradija u odnosu na Essiena, Meirelesa, Tourea, Songa, Charlie Adama, Balea, Barryja, Nanija, Tiotea itd. Zato sam i napisao "u odnosu na..." ;) A dueli Modrica uopste nisu potcjenjeni. Iz aviona se vidi da covjek nema snage za duel, uvijek pada u milost sudije da li ce mu svirati faul ili ne, ali zato nedostatak duel igre on nadoknadjuje svojom brzinom i preciznim dodavanjima. I dobro je Vinko rekao, nigdje ti ne pise da moras imati samo jednog "labavog" igraca u timu. Moze se promijeniti formacija u dijamant, da igramo sa 2 napadaca pa onda i Josh i Mata mogu igrati uz pomoc Essiena i Ramiresa/Lamparda nebitno. A mogu igrati i Josh, Mata i Sturridge/Ramires iza spica i da Josh i Mata imaju "free role" u toku utakmice, nikakva frka. Jednostavno sa 2 vizionara u ekipi, ne znam kako moze biti problema. Evo sad imamo Essiena, Meirelesa, nekada Maloudu, Ramiresa i jaki smo u duelu i sta imamo od toga - nista. Kad ne mozemo stvoriti 3 jebene sanse u utakmice, sta ce nam snagatori u timu, a to je posljedica toga sto Mata igra sam u ekipi bez istomisljenika.

Izvinjavam se za off.

Ne vezuje se niko sa nama.
Link to comment
Share on other sites

Pa i nije toliki off, ipak pričamo o mogućem 'pojačanju', nazovimo to tako. ;)
Mijenjaš čitavu filozofiju naše igre stvaranu godinama i godinama prelaskom na takav jedan sistem sa puno fizički slabih igrača. Parker je stijena od igrača, jako je borben i žustar u startovima. Engleska krv, jebiga. :D Meireles je pičkin dim, on se sakriva od lopte i duela. Volio bih i ja neku tiki-taka, neko mudanje loptom al to samo oni vanzemaljci mogu igrati onako dobro. Ono što je Chelsea u svojim najsjajnijim trenucima gajio je moćan presing, pogotovo na sredini terena sa najboljom kontrom i polukontrom na svijetu. Za to trebaju brzi i jaki igrači. Pa ne kaže u onoj reklami džaba 'sused, imaš kontru ko ÄŒelzi'. :lol:
U svemu tome, naglašavam opet, Joshu treba još dosta da bi bio pravo rješenje za nas. Ko ga ne bi volio vidjeti kako gospodari sredinom terena narednih 10-ak godina ? Al ipak treba malo stati na loptu i vidjeti koliko je tu u ovom momentu realna stvar.
Link to comment
Share on other sites

Guest Twelfth Man
Jbg, ako je Parker jak kao stijena u odnosu na pomenute igrace onda mi ne gledamo istu igru. :) Kako se Meirels sakriva od duela, kada covjek udara gdje stigne? Uvijek se plasim da on ne dobije crveni. :D Ali zanemarimo njega u ovoj prici...

Zar uprava i Roman ne zele da igramo sexy fudbal? Kako cemo ga igrati sa likovima u veznom koji nemaju veze o tehnici ili imaju samo pristojnu tehniku, a vizije ni za lijeka? Zato sam i rekao da bi Mati dobro legao Josh, jer su njih dvojica najlucidniji igraci koje imamo u veznom, sigurno. Treba sacekati, slazem se. Ali ne treba cekati do 22. godine i onda Josha poceti ubacivati, tada moze biti kasno. Treba imati muda i vjeru u malog Josha, to je najvaznije u svemu ovome. Ne bih volio da nas Josh propadne kao Callejon koji tek u 25. godini ponekad dobije sansu. Sad cete vi meni o tome da je Real jaci od nas, to jeste cinjenica. Ali zasto davati pare za Gotzea kada imamo Josha, a Gotze nije nista talentovaniji mada nekima izgleda talentovaniji, samo iz razloga sto je on vec odigrao sezonu u timu i stekao iskustvo, ima samopouzdanje, a samopouzdanje nije dobio sjedenjem na klupi. Neka se na ljeto kupe Falcao, Hazard, Moura i sta ti ja znam, ali jednog naseg igraca kakav je Josh treba gurati u prvih 11 i davati mu sansu, jer ne valja da njegov razvoj u igrackom smislu stagnira do 23. godine pa da ga tada pocnemo forsirati. Misljenja sam da nam je on najveca prilika jos od Terryja da se iskoristi i da postane world class igrac za par godina.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Twelfth Man' timestamp='1331556994' post='35103']
ali jednog naseg igraca kakav je Josh treba gurati u prvih 11 i davati mu sansu, jer ne valja da njegov razvoj u igrackom smislu stagnira do 23. godine pa da ga tada pocnemo forsirati. Misljenja sam da nam je on najveca prilika jos od Terryja da se iskoristi i da postane world class igrac za par godina.
[/quote]

xxxxxxx
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Twelfth Man' timestamp='1331566548' post='35155']
Ja sam cuo da je on vec na pragu prelaska u Arsenal. Navodno je Wenger to dogovorio...
[/quote]
Dogovorio je on i moj dolazak,pa cemo vidjeti. :D

Inace [color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Hoillet je sjajan igrac,bilo bi odlicno kad bi dosao[/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif] [/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif] :)[/font][/color]
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luiz' timestamp='1331573084' post='35171']
ma to malo iz zahebancije,al se sjecam kak je de Jong slomio nogu Ben Arfi,a onda u finalu SP kad je u prsa Xabi Alonsa puko što je bio jedan od grubljih faulova sto sam ih vidio to prvenstvo
[/quote]

To je bio Van Bommel, ne De Jong. ;)

U vezi Hoilleta, sjajan posao ako ga dovedemo :)
Link to comment
Share on other sites

  • reLo changed the title to Zimski prelazni rok (01.01.-31.01.2023.)
  • reLo changed the title to Ljetni prelazni rok 2024
  • diablo_bih locked this topic
  • reLo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...