Jump to content

Thomas Tuchel (2021-2022, trener)


Recommended Posts

1 hour ago, hamco said:

Nije problem izgubiti, problem je igra. Cak i kad pobjedimo kao recimo protiv Evertona nisam zadovoljan. Na duge staze to nije uredu, nije uredu pobjedjivati a igrati lose.

Tuchel je vec kupio mnogo igraca a igra je i dalje losa. Za neke pojedince koji su losi je takodjer on odgovoran jer ih on stalno forsira i nedodirljivi su.

Mendy je los, u bas je losoj formi a on i dalje ne daje sansu Kepi, pa cak i Betineliju.

Jorginho, sve je vec receno. Pa neovisno o povredama drugih igraca, zar mora svaku utakmicu igrati?

Isto vazi za Mounta i Havertza. Toliko ih forsira i gura na pogresne pozicije non stop. Havertz na lijevom krilu je neupotrebljiv ali doslovno. Nisam ga ja tamo stavio da igra vec Tuchel.

Dakle selekcija igraca i raspored na terenu su blagi uzas.

 

Dalje, vise uopste ne igramo agresivno. Nema presinga, trke, sprinteva. Kada osvojimo loptu u tranziciju i ako krenemo to je sporo i na kraju, pazi hej... u tranziciji mi stanemo i vratimo do stopera. NARAVNO DA CE SE ODBRANA PROTIVNIKA ORGANIZOVATI I POSTAVITI.

 

Nisam jos za otkaz, zaista nisam. Ali ne vidim svjetlo na kraju tunela. 

Pretacno. Jeste li videli sinoc sta je radio Broja? Ljudi on je zvjer od igraca a tek 20godina. Sinoc se strasno borio na terenu. Imao je prodore i brzinu. Protiv West ham ocekujem da pocne utakmicu. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, reLo said:

Ovako ih šef rasporedi.

4v4vyr9a0xk91.jpg?width=960&crop=smart&a

ovo je kod nas sustinski problem, i sta bi tacna bila zamisao tuhela ovde? da okruzis ovako protivnika i da se protivnik sjebe u sredini tvojom taktikom kruzenja lopte? 
 

2 hours ago, hamco said:

Nisam jos za otkaz, zaista nisam. Ali ne vidim svjetlo na kraju tunela. 

Nije niko za otkaza. Ali kod nas kad se trener ovako pocne gubiti onda je vrijeme za otkaza i treba spasavati stvari na vrijeme.

Nama trebaju treneri na dvije sezone + dati im vecu platu.

Link to comment
Share on other sites

Zna li neko podatak koliko smo utakmica uspjeli preokrenuti i na kraju pobijediti dok je Tuchel na klupi kluba. U godinu i po dana koliko je na klupi ja samo pamtim da smo uspjeli preokrenuti Leeds u prosloj sezoni kada je Jorginho tada zabio gol u 94 ili 95 minuti iz penala i Luton u FA kupu takodjer u prosloj sezoni...

 

Link to comment
Share on other sites

Samo da mu jednom reda radi jebem mamu. Ja ne znam za vas ali svaki poraz, i jos gore od toga, ovoliko losa igra na mene ostavi toliki utisak da druge stvari u zivotu ne mogu da obavljam kako bog zapovjeda.

Bazunu, Bella-Kotchap, Lavia, Perraud ti drze fudbalsku lekciju... oj majku ti jebem da ti jebem.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Whisper said:

Kaze covek povredio nam se najvazniji igrac(Kante), te da nismo ista ekipa bez njega

I još kaže da ne zna da li će mu se produžiti ugovor zbog povreda i godina, baš ne zna kud goni

7 minutes ago, hamco said:

Samo da mu jednom reda radi jebem mamu. Ja ne znam za vas ali svaki poraz, i jos gore od toga, ovoliko losa igra na mene ostavi toliki utisak da druge stvari u zivotu ne mogu da obavljam kako bog zapovjeda.

Bazunu, Bella-Kotchap, Lavia, Perraud ti drze fudbalsku lekciju... oj majku ti jebem da ti jebem.

Naši lijevi bekovi koštali ko čitav tim Southamptona

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hamco said:

Samo da mu jednom reda radi jebem mamu. Ja ne znam za vas ali svaki poraz, i jos gore od toga, ovoliko losa igra na mene ostavi toliki utisak da druge stvari u zivotu ne mogu da obavljam kako bog zapovjeda.

Bazunu, Bella-Kotchap, Lavia, Perraud ti drze fudbalsku lekciju... oj majku ti jebem da ti jebem.

Hamco do prije neki dan si me kritikovao da nisam realan, pricam namjerno protiv Tuchela bez osnove, ne moze se sa mnom diskutovati... 

Odakle poceti sto se tice ovog smijesnog lika i njegovog strucnog staba? Tesko je sve greske i nesposobnosti pobrojati samo u jednom postu. Od totalnog neznanja o napadackoj igri i kretnji, vrlo losim pripremama i fizicki nespremnoj ekipi, pojedinacna stagnacija vecine igraca, forsiranje istih, promasene pozicije, losa, rigidna i defanzivna formacija, amaterizam na polju transfer meta i prodavanje igraca itd.. Nadasve iritira jedan ziheraski, sahovski pristup tako prelijepoj igri kao sto je nogomet. Nogomet se ne moze igrati bez rizika.

Mozda je lakse reci da ono sto zna je posloziti odbranu sa 5 nazad i napraviti egal utakmicu protiv jacih. Ako sta prodje naprijed imas sanse da dobijes, ako ne nista. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Wisey said:

Hamco do prije neki dan si me kritikovao da nisam realan, pricam namjerno protiv Tuchela bez osnove, ne moze se sa mnom diskutovati... 

Odakle poceti sto se tice ovog smijesnog lika i njegovog strucnog staba? Tesko je sve greske i nesposobnosti pobrojati samo u jednom postu. Od totalnog neznanja o napadackoj igri i kretnji, vrlo losim pripremama i fizicki nespremnoj ekipi, pojedinacna stagnacija vecine igraca, forsiranje istih, promasene pozicije, losa, rigidna i defanzivna formacija, amaterizam na polju transfer meta i prodavanje igraca itd.. Nadasve iritira jedan ziheraski, sahovski pristup tako prelijepoj igri kao sto je nogomet. Nogomet se ne moze igrati bez rizika.

Mozda je lakse reci da ono sto zna je posloziti odbranu sa 5 nazad i napraviti egal utakmicu protiv jacih. Ako sta prodje naprijed imas sanse da dobijes, ako ne nista. 

Brate ja za razliku od tebe kritikujem po zaslugama, pohvalim po zaslugama.

Ti si brate trazio manu treneru u svemu. Recimo protiv Tottenhema gdje smo bili toliko bolji, i da stvar bude jos gora, sudije su nas pokrale a ti si i u toj situaciji nasao mjesta i vremena ds trenera kritikujes. U toj utakmici nije bilo apsolutno potrebe da se Tuchel kritikuje pa cak ni jedan nas igrac.

Sveukupno gledajuci, Tuchel je mnoge stvari i dobro radio, u zadnje vrijeme pocevsi od priprema pa do zadnje utakmice on je podbacio. Naravno bilo je utakmica i prosle sezone gdje smo zakazali ali i prosle sezone smo bili dobri na svim frontovima osim u ligi.

 

Htjeli mi to priznati ili ne, prosla godina je bila veoma dobra, osvojili smo Superkup i svjetsko klupsko koje nam je falilo. Uz malo srece mogli i trebali smo osvojiti i liga kup/Fa kup, a i Real smo zasluzili proci ali debil Mendy i bravura Modrica su nas izbacili.

Zato kazem ponovo, samo po zaslugama treba kritikovati svakog. Recimo ja bih Mendya sad zakovo za klupu, ne bi dao Kepi sansu samo jednu utakmicu vec niz utakmica. A svi znate koliko sam bio protiv Kepe ali realnost je da mora dobiti sansu. Bukvalno mora jer nije fer.

Link to comment
Share on other sites

Umjesto da se dao ugovor Rudigeru i doveo jos jedan stoper, dva zamjenska beka, on dovede 2 štopera, 60 miliona vrijednog lijevog beka i zadnjeg veznog i samo jedno pravo pojačanje u napadu. Pa radije bih da smo ostali na Alonsu, ali iskljucivo kao zamjeni, a ne kao sto ga je prosle godine guro po 2 3 mjeseca da igra i da smo dali 70 miliona za Isaka ili Jesusa ili neko krilo. Jesam za otkaza, jer je retard koji nista ne mijenja i čeka da se stvari same od sebe poboljšaju. Ziyech je glupan neviđeni, ali bolje i njemu dati mjesec dva da igra non stop nego forsirati Mounta i Havertza, ako već nećeš dovoditi nikog u napadu. Još Havertz nešto sere kako mu ljudi sude jer ne daje golove pa majku ti jebem za šta bi ti da dobijaš platu zato što par puta dodaš idealnu loptu i ne ugušiš napad meljanjem? Danas bukvalno fudbaleri specijalizovani, barem kod nas, trebalo bi nam 150 igrača, da možeš dobiti svaku utakmicu. Kai Havertz- dobar protiv ekipa koje ne igraju fizički fudbal, Mason Mount zna iskaliti sav svoj bijes protiv ekipa koje su amaterski postavljene, Jorginho dobar protiv ekipa koje igraju duboki blok. Pa jebem i Tuchelu mater i ovim debilima od igrača, htio sam ići na utakmicu, ali sto bi kad cu gledati gomilu debila kako kruže uokolo s loptom. Polahko propadamo kao klub, Boehly je samo glupi Amer s parama. Čuj 75 miliona za Fofanu, kad ti jedino defanzivci zabijaju golove. Nije ni čudo da sva stara uprava odlazi. 

Link to comment
Share on other sites

Ok, slazem se uglavnom s tobom osim za otkaz. Iskreno mislim da je jos rano, ali ajmo reci i da mu damo otkaz, koga bi doveli?

 

Od slobodnih trenera a kvalitetnih, nemamo bas neki velik izbor.

 

Zidane, Sampaoli, Pochetino i Bielsa, ovako na prvu mi padaju na pamet. S tim da ja ne bih Pochetina, ne bih ga prije svega jer je trenirao Tottenham a i u PSGu je pokazao da nije dorastao zadatku vodjenja velikih ekipa i velikih zvijezda.

Ja bih Bielsu pa kud puklo da puklo, makar bi igraci trcali i napadali bio to B'mouth ili City.

Link to comment
Share on other sites

  • reLo changed the title to Thomas Tuchel (2021-2022, trener)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...