Jump to content

Uprava i stručni štab (generalna diskusija)


Caeruleus

Recommended Posts

Pa verovatno bi trebao da bude neka spona za Nkukua ili jos nekog u buducnosti a i najbolje ce moci da saglexa ko koliko moze od ovih klinaca koje smo doveli. Iskreno se nadam da ce on i poter da "kliknu". Naopako je uradjeno sto je doveden prvo trener pa direktor s tim da postoji mogucnost da je Frojnd ranije digovoren i da je sa njim i dogovoreno za potera ali je to mala verovatnoca. Ostaje da se nadamo da ce imati slicne vizije ideje po pitanju igre i igraca jer ako to nije slucaj imacemo bas velike probleme. 

Link to comment
Share on other sites

Nesto sam guglao. Salcburg skoro nikad ne odustaje od formacije sa 4 pozadi. Vrlo je moguce da ce imati ideju da slicno pokusa i sa Poterom da realizuje. Vec godinama igraju 4312 442 i 4231.U prwvodu, dok Poter insistira na igru po krilima Frojndov veci akcenat je na sredini terena i kreaciji i klasicnim napadacima. Poter vise voli tu laku konjicu brze i pokretljivije igrace. A dok Frojnd preferira sto na sredini sto u spicu visoke krakate manje pokretljivije igrace. 

Da li ce se naci negde "na sredini" u idejama videcemo. Ali je jako bitno da imaju slicnee ideje u buducnosti. 

Ja bih iskreno voleo na sredini da vidim jddnog poput Matica takticki rafinisanog igraca i jednog koji sparta a ispred njih klasicnog pleja a u spicu nekog "pokvarenog" poput Dijega Koste. 

Link to comment
Share on other sites

Dzabe nama promena formacije ako igrači u poslednjoj trećini ništa ne naprave, ili što je još gore uopšte ne učestvuju u napadu, nema ubacivanja iz drugog plana, niko ne pravi višak, ne odvlači odbrambene igrače itd.. što je i bila suština problema.

Mi i Drogbu da smo imali u proteklom periodu, stvarno ne znam šta bi čovek mogo sam da napravi protiv cele odbrane.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Football manager mislim da najbolje opisuje taj posao. Vecinom radi u pozadini, oko trenera, potpisivanja ugovora sa istim, ako lose treniraju, daje im otkaze, trazi nove i sl. U pravom zivotu to znaci da trazi trenere za stil igre koji zeli klub da gaji i da obavlja sve u pozadini kao sto Relo kaze razne ugovore stvari sto nece niko drugi da trosi vrijeme.

Link to comment
Share on other sites

Evo bas dobar video o planovima uprave za klub kada je buducnost u pitanju, transferi, marketing, data analyst, multi model klub i slicno.

Ja mislim da ce Boehly dici klub na jedan jos veci nivo nego sto vec jesmo.

Jednostavno sve upucuje na to, njegovo iskustvo i uspjeh sa Dodgersima i Lakersima i trenutni plan kada je Chelsea u pitanju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Piše da je taj Vivel krenuo od nekih manjih poslova, video analiza, analize mečeva, skautinga, glavnog skauta, tokom godina je napredovao u lancu dok nije prešo u Lajpcig, gde su mu dodali još poslova oko organizacije cele mreže unutar RB.

Generalno, kad ovako nešto pročitam, mogu da kažem da to podržavam, jel se posao najbolje radi kad kreneš sa dna.

 

Link to comment
Share on other sites

Čitao sam dosta o radu u Sautemptonu, ovako na prvu, pozdravljam ovaj potez.  Kolko vidim, radio je prethodno u Sitiju, CP i Fulamu, verovatno onda nije ni bio u Sautemptonu kada sam ih aktivno pratio, ali ne verujem da bi ga uzeli tek tako. 

do sada je sve radio kao "lovac na mlade talente", tek je u Sautemptonu prvi put imao ulogu glavnog skauta.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto je gore Hamco pitao. U klubovima kao sto je nas sportski direktor ce imati jako bitnu ulogu. On je taj koji zajedno sa trenerom definise filozofiju kluba stila igre odnosno igraca. On je taj koji treba gazdi da objasni zasto neke pare treba ili ne treba da se uloze u nesto. On je taj koji treba da ima viziju i podigne rucnu ako se prave neki ishitreni potezi. On je taj koji kordinise prvi tim omladinsku skolu i skauting sluzbu. 

U nasem slucaju treba ceo sportski sektor da digne na visi nivo posle odlaska Avramovica grankovskaje ceha......

I daleko je od toga da ima protokolarnu funkciju. 

Link to comment
Share on other sites

Prva promjena koja treba da se desi jeste da se ne dovode igraci koji nece vidjeti terena mjesecima. Evo recimo Zakarija je doveden, lik nije ni na zagrijavanje odradio pored terena na nekoj utakmici.

Zatim Čukwumenka isto nije dobio ni minute, a vazi za nekog talenta. Sto ne znaci da se to nece promjeniti u buducnosti.

Ali klub treba staviti kvalitet ispred kvantiteta. Ne treba svakog dovoditi za kojeg kazu da je talenat.

Meni zao vidjeti kad recimo jedan Broja koji je nase dijete ovog kluba, ispasta i ne dobija sansu pored letargicnog floperca.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, cobinho said:

Ono sto je gore Hamco pitao. U klubovima kao sto je nas sportski direktor ce imati jako bitnu ulogu. On je taj koji zajedno sa trenerom definise filozofiju kluba stila igre odnosno igraca. On je taj koji treba gazdi da objasni zasto neke pare treba ili ne treba da se uloze u nesto. On je taj koji treba da ima viziju i podigne rucnu ako se prave neki ishitreni potezi. On je taj koji kordinise prvi tim omladinsku skolu i skauting sluzbu. 

U nasem slucaju treba ceo sportski sektor da digne na visi nivo posle odlaska Avramovica grankovskaje ceha......

I daleko je od toga da ima protokolarnu funkciju. 

Nije sportski direktor, nego tehnicki direktor, to je Vivell.

 

10 hours ago, chiba said:

Čitao sam dosta o radu u Sautemptonu, ovako na prvu, pozdravljam ovaj potez.  Kolko vidim, radio je prethodno u Sitiju, CP i Fulamu, verovatno onda nije ni bio u Sautemptonu kada sam ih aktivno pratio, ali ne verujem da bi ga uzeli tek tako. 

do sada je sve radio kao "lovac na mlade talente", tek je u Sautemptonu prvi put imao ulogu glavnog skauta.

Shields je sjajan posao odradio u S'thamptonu. Doveo iz Citya Bazunua (prvog golmana), Laviu (povreda, ali bio sjajan u prvoj ekipi), Edozia (nevjerovatan talenat), Laviu, Bella-Kotchapa (prvi stoper) i Sekou Maru. To sve zadnji transfer rok. Covjek je genije sto se tice trazenja talenata.

Link to comment
Share on other sites

zato sam ja i napisao da se na prvu radujem, ali znamo mi za koga navijamo i da je praksa jedno a teorija drugo, ne zanosim se mnogo jel mi je i blo logično da ako vlasnik ima dobre namere i krene da sredjuje upravu na svim poljima

Mada ja i dalje stojim iza toga, da je tu dosta dobrog posla odradjeno i tokom Romanove ere, sad što sve to nije na kraju ispalo kako treba sa tim mladjim igračima je neko drugo pitanje, ali fakt jeste da od momenta skautinga do davanja prve prilike, pre toga kupovine, i ostalog, to je komplikovan posao ili nije ??

Mi kao Čelzijevi navijači, ako se nismo nagledali hiljade situacija sa promena trenera, pozajmica, prodaja i kupovina istih igrača i ostalog .... samo o tome možeš do sutra da pišeš

druga stvar što mislim ovo neće rešiti sve "probleme" jeste to što je jedno Sautempton, znači njima je filozofija kluba upravo bazirana na tom nekom skautingu ispod radara koji treba da obezbedi klubu dobre igrače, održiv razvoj i opstanak, sve su to elementi koji će uvek da padnu u situaciji kad klub mora brzo da reaguje i da juri plasman/trofej

Link to comment
Share on other sites

Postavlja se pitanje kakav nama sportski direktor uopšte treba. Po meni nama ne treba mađioničar koji će dovesti za 2 miliona igrača koji vrijedi 15 miliona. Dobro je da i to zna, ali to je posao kojim se bave manji klubovi. Nama više treba neko ko će za 30 miliona dovesti igrača koji vrijedi 30 miliona i koji se uklapa u ono što nam treba, a ne za 70 miliona dovesti igrača koji vrijedi 30 miliona i čije se kvalitete ne mogu dobro iskoristiti u sistemu igre, u ligi u kojoj igra i sa saigračima sa kojima igra. Da nam se ne ponavljaju slučajevi da preplatimo prosječnog igrača ili dovedemo nekoga od koga nema koristi. Ne može se nikad unaprijed znati kako će ko proći, ali dobri skauti mogu dobro predvidjeti ko se može uklopiti u tvoj tim, a ko ne. Zbog toga sam najviše bio ZA da se dovede onaj Edwards što je bio u Liverpoolu.

 

Od tog hvatanja talenata posvuda naš prvi tim nema puno koristi. I sve će manje koristi imati jer će se reducirati maksimalan broj igrača na posudbi. Mi ćemo to vjerovatno prevazići kupovinom drugih klubova i međusobnim trgovanjem, ali ono što hoću reći je da jedan Cesare Cesadei, koji je došao kao najveći talenat u Interovoj akademiji, ispred sebe trenutno ima Kantea, Kovačića, Jorginha, Gallaghera, Loftus-Cheeka, Zakariju, Chukwuemeku i još neke koji su na posudbi i neke koji mogu zakrpiti to mjesto. I još se za sljedeće ljeto planira dodatno podmlađivanje veznog reda sa kupovinom Ricea ili Caiceda ili Bellinghama. Samo će nas nervirati to što imamo dobrog igrača negdje na posudbi koji ne dobiva priliku u prvom timu. Gilmour je prije 2 godine bio četvrta opcija na sredini i skoro nikako nije igrao (kad je bio zdrav).

Link to comment
Share on other sites

Sve je to razumljivo ali jako je teško dovesti mladog igrača i očekivati da će dobiti minute u jednom klubu kao sto je Chelsea koji ima na svim pozicijama odlične igrače koji su u najboljim igračkim godinama. Jebi ga lakše te je kad odeš u Soton i konkurencija ti na golu golman pred sami zalazak karijere ili tamo neki prosjeci... Zato bi taj posao sa nekom filijalom ili tako nešto bio možda i dobar potez, neka oba kluba potenciraju sličnu igru i taktiku i to je to

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...