Jump to content

Ryan Bertrand (2010-2015, 56 nastupa)


Caeruleus

Recommended Posts

  • Postova 563
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

  • 2 months later...

Volio bih čuti mišljenje malo onih iskusnijih (Wisey, Vagabundo, Gandalf) i tih šta misle o tome što smo prodali ovog čovjeka? Jel moguće da smo pogriješili? Ove sezone je blistao u Southamptonu. Jel bilo šanse da on igra na lijevoj strani, Bane na desnoj, a Azpi da ih mijenja u omjeru 70% za lijevu i 30% za desnu stranu.

 

Jel bilo stvarno potrebe kupovati Felipea Luisa?


FM2NhDL.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nije bilo šanse, jer se nije uklapao u Mourinhov koncept igre. Njemu je bek = odbrana, i ako nije u odbrani jak kao stijena, naprijed može zabijat ko napadač al' neće igrat. A i Bane i Azpi su jači u odbrani od njega.

Link to comment
Share on other sites

Kako to nije Bertrand dobar u odbrani?? Sasvim je ok a to pitanje tek nema smisla kad dodas na to kupovinu luisa da nam sedi na klupu koji ima slicne karakteristike

Tolko vam je tesko da priznate da je Otac ujebao stvar i pojeo govna

Razlika izmedju Oskara i Mate je ogromna ali izmedju Bertranda I Lusia za to sto nama treba,da bude squad igrac je smesna
Link to comment
Share on other sites

Koga boli kurac za prvih 11 i kakve nagrade PFA,Bertand nije bog otac nogometa ali nama ni ne treba top bek da nam zavrsi posao

Kad smo vec kod sistema sigurno bi mu bilo jednostavnije da igra kod nas gde bi imao samo defanzivne zadatke nego u sotonu gde pokriva celu stranu

Po koji put Otac masi beka,del orno,bularuz,koentrao nego mora on uzeti tudje i gotovo samo da ne radi sa svojim igracima
Link to comment
Share on other sites

Koga boli kurac za prvih 11 i kakve nagrade PFA,Bertand nije bog otac nogometa ali nama ni ne treba top bek da nam zavrsi posao
 

 

Nikoga, ali da je ostao sada bismo pričali o tome "a šta je sa Ryanom, je l' ga možemo uvaliti Wiganu za 3 miliona?".

Link to comment
Share on other sites

Koga boli kurac za prvih 11 i kakve nagrade PFA,Bertand nije bog otac nogometa ali nama ni ne treba top bek da nam zavrsi posao

Kad smo vec kod sistema sigurno bi mu bilo jednostavnije da igra kod nas gde bi imao samo defanzivne zadatke nego u sotonu gde pokriva celu stranu

Po koji put Otac masi beka,del orno,bularuz,koentrao nego mora on uzeti tudje i gotovo samo da ne radi sa svojim igracima

Pa nisam ja izjavljivao da želim igrati a ne sjediti na klupi, već on. A koliko me sjećanje služi, govorio je da nema namjeru vraćati se u Chelsea ako neće biti starter. A bio bi starter al' u panjevima. Ovako smo za njega uzeli odličnu kintu, jer da se vratio sjedio bi na klupi i morao bi doći trenutak kad ćemo ga se rjeÅ¡avati, a tad bi dobili nekih 5 miliona. 

 

Za Luisa je suvišno pričati da je propali transfer... Ali ne propali u smislu da je loš, već što ga Mou uopšte ne koristi. Mogao je tu da se kupi bek za par miliona i da bude koristan kao i on, ali jebiga mi smo Chelsea, ne kupujemo prvotimce za 5 miliona.

Link to comment
Share on other sites

Dosta je napredovao ove sezone. Kod nas je bio dobar, ali ne odlican sto je bilo potrebno za prvih 11. Pitam se da li bi opet imao mjesta u prvih 11 kod nas? Ove sezone definitivno ne. E sad ne znam kakvi su dilovi tu, dal je on potpisao ugovor trajni i na koliko... 

Daleko od toga da smo nesto bolje i vise dobili u Luisu. Potpuni promasaj sefa, ako uzmemo u obzir minute. Ako uzmemo u obzir Luis-Bertrand regularno, licno meni je Luis kvalitetniji lijevi bek.

I ako bismo pricali o nekoj defanzivnoj liniji bez Baneta, definitivno bez price oko Bertranda. Azpi na desnu stranu, gdje je mnogo bolji nego na lijevoj. Na lijevu Luis. 

Bertrandu sretno, odlicna sezona, ali tesko ce opet do prvih 11 i u Engleskoj. Tu je Shaw.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da smo pogriješili. Pogreška je i puštanje Bertranda i 'puštanje' Shawa Unitedu (da me ne bi ko citirao ovdje odmah ću reći da smo ga mi stvarno htjeli dovesti on bi došao na Bridge). Pa čak je i Ashley mogao ostati kao back-up ove sezone.

 

Obrazloženje:

Bertrand je igrač koji je zakazao možda jednu utakmicu u čitavoj karijeri u Chelseaju, to je bila ona protiv Šahtara u Londonu. Ostalo je sve odradio korektno i bez greške. Pokazao je da mu se može vjerovati na najvećoj mogućoj sceni. Jedan od rijetkih produkata naše akademije da je došao tako blizu, momak koji je rođen u neposrednoj blizini Cobhama, momak koji je prihvatao ogroman broj posudbi ne bi li se nametnuo, sve je to radio gotovo do 23.-4. godine života, a na kraju smo ga odbacili i doveli Luisa od 20 miliona.

Zato moram reći da mi je nenormalno drago što je ušao u PFA Team of the Year i popišao se na Mourinha.

 

Shaw je bekčina, također naš navijač, jedan igrač koji je tako mlad a već ima toliko iskustva u Premiershipu protiv najjačih protivnika i najopasnijih krila. Igrač koji ima defanzivni i ofanzivni kvalitet, perspektivu da možda postane najbolji na toj poziciji. S njim United nije dobio samo rješenje za trenutni problem nego i za narednu deceniju. Takve igračine i vrijedi nekad platiti više nego što trenutno vrijede.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...