Jump to content

Matchday 19: Aston Villa (A) 26.12. ned [18:30]


Spaha

Recommended Posts

Na kraju teska ali ipak zasluzena pobjeda. Raduje povratak Lukakua, Odoia, Kovacica... nnadam se da Silva nije povredjen. 

Idemo sad dobit Brighton, Lukaku bi sam trebo biti dovoljan za pobjedu. 

A onda se nadam protiv Liverpula da ce biti spremnni i Havertz, Werner i da punom snagom zaigramo.

Link to comment
Share on other sites

Vratilo nam se dosta igrača i na raspolaganju smo imali sastav koji liči na nešto. Nije baš najjači jer je lijevo i dalje Alonso, a morali smo od početka da igramo bez pravog napadača. Očito je odluka bila da Lukaku ne može da igra više od jednog poluvremena. Napadačke opcije su bile Pulišić, Odoi i Mount i najmanje besmisleno je bilo da Pulišić bude ta lažna devetka. Druga opcija bi bila da Mount igra iza Pulišića i Odoija. Zadatak Pulišića je bio da izvlači Mingsa ili Konsu daleko od gola i da odigrava brzi pas na stranu. To smo vidjeli 3 puta u prvom poluvremenu, samo što nije bio niko da utrči u taj prostor koji se otvarao. Imali smo samo jednu kontru u prvom poluvremenu koja je završena blokiranim šutem Odoija, tako da se ni tu Pulišić nije mogao istaknuti.

 

Treba reći da je Aston Villa dobro igrala u prvom poluvremenu. Nisu nam ostavljali prostora za kontru, nisu naivno gubili lopte na sredini i dosta lako su dolazili u završnu trećinu. Puno lakše nego što smo mi to radili. Ali nisu ni oni stvorili neke šanse, gol su dali slučajno, jer eto moramo svaki put primiti pacerski gol. Stvari se mijenjaju u drugom poluvremenu ulaskom Lukakua. Dovoljno je bilo to da neko postoji u šesnaestercu ko može na taj način biti opasan. Brzo ulazimo u par šansi i zabijamo gol. Nažalost, nismo nastavili u tom ritmu i krenuli po treći gol, nego je opredjeljenje više bilo za čuvanje rezultata. Ovaj put smo uspjeli da sačuvamo prednost, ali nećemo moći uvijek. Uspjeli smo doći do preokreta na kraju nakon što je Lukaku uradio ono što najbolje zna. Ovo je bila naša najbolja utakmica u decembru, što dovoljno govori o tome koliko smo loših mjesec dana imali.

 

I danas smo promašili dosta dobrih šansi. Hudson-Odoi je imao 2 jako dobre šanse, a Mount nije iskoristio onaj poklon. Od te 3 situacije dvije moraju biti gol. Nadam se da Kante nije povrijeđen i da je samo pošteđen zbog težeg rasporeda i da Silva nema većih problema.

 

Ukratko ocjene igrača:

 

Odlični: Lukaku, Kante

Dobri: Mount, Chalobah, Odoi, Kovačić

Onako: Mendy, Rudiger, Silva, Pulišić, Jorginho, Christensen

Slabi: James, Alonso

Link to comment
Share on other sites

Odlican post Adi, samo ja bi rekao da smo nakon 2 gola 10-15tak minuta ganjali i taj treci, bili smo stalno na 20tak metara od gola. Nakon sto nismo uspjeli, igraci su malo pali fizicki, to pripisujem ranim izmjenama koje su se desilo neplanirano.
Takodjer ne bih se slozio da je Kante nesto posebno odlicno odigrao.
Link to comment
Share on other sites

Uso covek i objasnio fydbal. Nebo zemlja su lukakku i pulisic u spicu.
Lukaku je od svega pomalo demonstrirao kako moze da donese prevagu i kad bi smo to koristili na pravi nacin on bi sam nosio skoro ceo tim. Igra glavom, gradjenje i trk. I dalje nisam zadovoljan kako ga koristimo. Brsomucno centriranje nije resenje sa njim. Mora da koristimo i njegovo gradjenje na 15 20 m od gola gde moze da napravi razliku samo takvu.
Link to comment
Share on other sites

Odlican post Adi, samo ja bi rekao da smo nakon 2 gola 10-15tak minuta ganjali i taj treci, bili smo stalno na 20tak metara od gola. Nakon sto nismo uspjeli, igraci su malo pali fizicki, to pripisujem ranim izmjenama koje su se desilo neplanirano.
Takodjer ne bih se slozio da je Kante nesto posebno odlicno odigrao.

 

Slažem se sa tim prvim, jesmo poslije gola bili neko vrijeme u naletu, a kasnije ulaskom Kovačića smo se malo povukli.

 

Kanteov je svaki kontakt sa loptom imao smisla, nekako se u mojim očima izdvajao u prvom poluvremenu. Svako bi nekako drugačije ocijenio, naravno.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...