Jump to content

Achraf Hakimi (1998 Maroco)


Whisper

Recommended Posts

0HFT8KU.jpeg

 

https://twitter.com/NizaarKinsella/status/1402616703989727233

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1402605851525931018

 

 Achraf Hakimi Mouh

Date of birth: Nov 4, 1998 

Place of birth: Madrid  157.png?lm=1520611569

Age: 22 Height: 1,81 m Citizenship: 107.png?lm=1520611569  Morocco157.png?lm=1520611569  Spain

Position: midfield - Right Midfield Foot: right

Player agent: Footfeel & Echo Sports

Current club: 46.png?lm=1618900989 Inter Milan Joined: Sep 1, 2020 Contract expires: Jun 30, 2025

 

 

Celsi je zvanicno zainteresovan za njegove usluge, internetom cak kruze i glasine da smo izjednacili ponudu PSZa od 60 miliona evra.

 

Kvalitetan igrac, jako se dobro snalazi i kao klasicni desni bek i kao wb.  

Fizicki izuzetno spreman, nije tip igraca koji ce stalno visiti u napadu, stiti svoju stranu odlicno, pomaze u iznosenju lopte i pravi konkretan doprinos u napadu. 

Da imamo biilo koga drugog na toj desnoj strani bio bih apsolutno za ovaj transfer. Ali Dzejms je takodje odlican, plus je i nase dete i ne vidim razlog da mu se dovodi takva konkurencija, jer su obojica vredni mesta u prvom timu. 

Hakimi je drugaciji napadac od Dzejmsa, to je njihova osnovna razlika. Drugacije se krece u zavrsnoj trecini, bolje oseca priostor, dok nasa stena ipak vise voli loptu i ulaske sa njom u sredinu. 

Hakimi je ono sto smo zeleli da bude Alonso.

Link to comment
Share on other sites

  • Postova 75
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Od viska glava ne boli. Ja sam za Hakimia.
Jedan od boljih igraca intera.

Imamo desno samo reeca a igramo 2 kupa, ligu, ls, svjetsko. Bit ce utakmica dosta za obojicu. I city ima Walkera i cancela pa se niko ne buni. Treba imat dobru kluou, niko ne garantuje da ce bit reece zdrav i izgurat cijelu sezonu.

Naravno da bek nije prioritet al ak ce se ostale rupe popunit te ovaj transfer nece uticat na to, jedno veliko DA za ovo pojacanje.
Link to comment
Share on other sites

To "od viška glava ne boli" je poprilično loš pristup, najbolje onda nabit 100 istih igrača pa neka ih to što će nastat razdor u svlačionici nema veze.
I ta priča ima puno utakmica, tako se govorilo i za Wernera i Abrahama pa evo ovaj ne igra nikad (dobro ne samo radi toga nego i zato što ga Tuchel očito ne voli). I opet, u tih puno utakmica ima više i manje važnih utakmica, nije bit samo u broju minuta, nego kojih minuta, opet će neko bit prvotimac tko će igrat one najvažnije utakmice a ovaj drugi manje važne utakmice. A siguran sam da se ni jedan ni drugi neće zadovoljiti samo s dovoljno minuta, nego će htjeti bit ključni igrači momčadi.
Po meni totalno bezpotreban i ne logičan transfer, možda se nekog kani koristiti na nekoj drugoj poziciji?
Link to comment
Share on other sites

Od viška glava ne boli, dobro, ali u pitanju je igrač od 80 miliona.

 

Jedan od omiljenih igrača Dortmunda dok je igrao tamo. Vjerujem da sam ga i spominjao na forumu. Međutim, Reece je Reece, plus i za tu širinu ima Azpi kada je sledeća sezona u pitanju.

 

Odličan igrač, kvalitetan i sve ali nije potreban. Ali opet ukoliko nije patka i nabijanje cijene drago mi je što se opet interesujemo za najbolje na tržištu.

Link to comment
Share on other sites

Reece je imao jako dobru sezonu, krunisao je u finalu sa Sterlingom u dzepu i polako stekao dio iskustva. Moze samo biti bolji a dovođenjem Hakimija odma gubi mjesto i mora ponovo da se bori. Borba je dobra ali skupa u ovom slucaju, svakako ja bi mjesto ostavio Reecu. Nas soping ove sezone treba biti stoper i napadac iz World Class kruga.
Link to comment
Share on other sites

Reece je imao jako dobru sezonu, krunisao je u finalu sa Sterlingom u dzepu i polako stekao dio iskustva. Moze samo biti bolji a dovođenjem Hakimija odma gubi mjesto i mora ponovo da se bori. Borba je dobra ali skupa u ovom slucaju, svakako ja bi mjesto ostavio Reecu. Nas soping ove sezone treba biti stoper i napadac iz World Class kruga.

A možda Tuchel ima namjeru Jamesa koristiti kao trećeg štopera (desnog) i dovodi World Class beka. To je još jedna dodatna dimenzija .

Link to comment
Share on other sites

A možda Tuchel ima namjeru Jamesa koristiti kao trećeg štopera (desnog) i dovodi World Class beka. To je još jedna dodatna dimenzija .

To si upravu dobro zapazanje, u tom slucaju Hakimi je dobrodosao. Po meni Reece mora imati mjesto u 11 Rostera, bilo to na RWB ili FB u slucaju da mu bude odgovarala pozicija mada sam misljenja da je to tesko izvodljivo.

Link to comment
Share on other sites

To "od viška glava ne boli" je poprilično loš pristup, najbolje onda nabit 100 istih igrača pa neka ih to što će nastat razdor u svlačionici nema veze.
I ta priča ima puno utakmica, tako se govorilo i za Wernera i Abrahama pa evo ovaj ne igra nikad (dobro ne samo radi toga nego i zato što ga Tuchel očito ne voli). I opet, u tih puno utakmica ima više i manje važnih utakmica, nije bit samo u broju minuta, nego kojih minuta, opet će neko bit prvotimac tko će igrat one najvažnije utakmice a ovaj drugi manje važne utakmice. A siguran sam da se ni jedan ni drugi neće zadovoljiti samo s dovoljno minuta, nego će htjeti bit ključni igrači momčadi.
Po meni totalno bezpotreban i ne logičan transfer, možda se nekog kani koristiti na nekoj drugoj poziciji?

ma nemas realno desno beka da zamjeni reeca.
Ko ce vas(ne mislim direkt na tebe) slusat sljedece sezone "Sta ce azpi na beku yebem ti tushel majku"

Uz dobru rotaciju mogu oba igraca bit zadovoljna zato sam naveo walkera i cancela.

Lijevo imamo chilwella i ostat ce jedan sigurno od alonsa il emersona.

No svakako mislim da nece doc hakim
Link to comment
Share on other sites

Pa ako Tuchel misli koristiti Jamesa na RCB, opet Livramento moze dobiti odredjeni broj minuta na poziciji RWB. Mogli bi odmarati Hakimija u nekim kup utakmicama a ovaj da dobija neku minutazu.

Sezona je duga, imati cemo i vise utakmica, super cup, pa onaj drugi world cup. Treba tu dosta igraca da se izgura sezona, a imamo namjeru da napadamo ligasku titulu, ligu prvaka i ostale kupove. Klinac bi tako lako City osvojio da nemaju kvalitet i sirinu na svakoj poziciji. Mi ako hocemo da nas ozbiljno shvati u sljedecih 5-10 godina, moramo kupovati samo pravi kvalitet a Hakimi je vjerojatno najbolji na svojoj poziciji, tako da ja sam za njegov dolazak.
Link to comment
Share on other sites

Ako nam treba zamjena za Jamesa, onda trena dovest takvog igrača, kvalitetnu zamjenu koji se ne buni bit zamjena a kad treba može odraditi kvalitetno posao. Igrač od 80M to nije, to je prvotimac koji želi igrat sve važne utakmice i bit ključan igrač.
Link to comment
Share on other sites

PSZ nam je skratio prostor za manevar jer su dali visoku početnu ponudu. Sad moramo da se ravnamo sa njima ako zelimo ostati u trci.
Imamo prednost jer njima gori pod nogama na tim spoljnim pozicijama, a mi imamo viska igraca.
Oni ce svakako gledati da izvuku maksimum.
Hakimi je kvalitetan igrač ali nam nije preko potreban. Kao sto sam pričao pre dovođenja Haverca, ako ovaj transfer ne utice na dovođenje pojačanja na primarnim pozicijama onda samo napred.
Link to comment
Share on other sites

Ma ne bih se puno cimao oko njega, ovo će biti saga ko Sancho i United, do poslednjeg dana će se čekati ishod. Radije bih osigurao Haalanda za neku normalnu sumu

Inter zbog FFF mora do kraja juna namiriti sredstva kako ne bi bili kaznjeni. S 1.julom pocinje zvanicno nova sezona i sva dugovanja iz prethodne moraju biti izmirena. Obzirom da Lukaku ostaje, Hakimi ce 100% biti prodan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...