Jump to content

Matchday 31: Manchester City(H)/ �et. 25.06. 21:15h


skaro

  

6 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ovo je ipak level vise za Barkleya. Neka me razuvjeri ali tesko, mislim da ce ponovo izgledati kao da je zalutao na ovaj nivo. Kovacic je trebao poceti.

Naravno o Pickensenu necu ni trositi rijeci.


Procito si mi misli al bukvalno. Sve kontam za Barkleya isto a zapravo se nadam da ce me razuvjeriti. Vidjet cemo, samo s ovom odbranom moramo primiti makar dva gola. Hocemol dati i mi dva ili vise, sumnjam.
Link to comment
Share on other sites

  • Postova 67
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Forumaši sa najviše postova

Barkley nikako ne moze startovati, makar po meni ako je tu Mount, Ross je tu nepotreban visak, nista, nula ne sviđa mi se ni Giroud od prve al eto, nabijanje lopte na njega pa ce ih on ubijati u skoku i spustati lopte Willianu, Pulisicu i Mountu. Odbrana je kurac kako god okreneš
Link to comment
Share on other sites

Bravo momci, jako bitno i za LS i za samoppuzdanje. Pulisic strasan, prosto ko brzi voz za njihovu odbranu. Disciplinovano, i sve sto su gresili smo maksimalno eksploatisali. Tesko im pariras u polju u pas igri al smo trazili i pronasli njihove mane.
Negativan utisak Kepa ponovo. I dalje ne kapiram zasto mu toliko veruje.
Link to comment
Share on other sites

Bravo momci, jako bitno i za LS i za samoppuzdanje. Pulisic strasan, prosto ko brzi voz za njihovu odbranu. Disciplinovano, i sve sto su gresili smo maksimalno eksploatisali. Tesko im pariras u polju u pas igri al smo trazili i pronasli njihove mane.
Negativan utisak Kepa ponovo. I dalje ne kapiram zasto mu toliko veruje.


Prvo ne veruje mu, da je po njegovom Kepu bi prvog prodali.
Drugo rezerva mu je jos gori Kabaljero.
Link to comment
Share on other sites

Kepa dobar, kod gola nije mogao puno, imao ke jedan kritican pas ali nista iz toga nije proizaslo, sve ostalo je dobro odradio.

Kakva utakmica krv ti jebem, nije bio period utakmice koji je bio dosadan, odavno bolju tekmu vidio nisam.

Sto se nas tice, takticki odlicno ali disciplina je bila na vrhuncu. Kada se rjesimo bogalja iz ekipe bicemo strasni
Link to comment
Share on other sites

Pohvalio bih Kapetana Ameriku koji je nas najbolji igrac u ove dvije utakmice, i pohvalio bi Christensena. Danac je veceras stvarno odigrao maestralno.

Teska utakmica za gledati, strepio sam cijelo drugo poluvrijeme da ce utakmica otici na Cityjevu stranu. Sreca nasa pa nije. Mada ima tu vise od srece, zasluzili smo trijumf. Kad god smo bili u i oko 16terca bili smo opasni.

Jeste li vidjeli kontru Citya kada je Sterling promasio? Ono je fantazija, ljepota fudbalske igre.
Link to comment
Share on other sites

Da se malo osvrnem na samu tekmu, taktiku i slicno.

Generalno ne volim ovakav pristup kada damo protivniku loptu to svi znaju. Medjutim, realnost je nesto drugo. Ovo je cista taktika i ciljano data lopta protivniku ciji odbrbenk stoje visoko kako bi ih kaznili brzom tranzicijjom.

U prvoj utakmici protiv Citya bio sam izuzetno zadovoljan pristupom i igrom ali smo bili porazeni.

Danas ipak nisam u potpunosti zadovoljan igrom ali smo pobjedilo.

Ono sto je bitno zakljuciti jeste da ako nista Lampard zna i moze postaviti i drugaciju taktiku, prilagoditi se protivniku, igrati napadacki ali i na kontre.

Nekad je potrebno i ovako odigrati, nekad napasti svim silama. Pogotovo sto nam je igracki sastav ovakav kakav jeste.

Ne mozes istom taktikom svaki mec protiv bilo kojeg protivnika. To je danas Lampard i pokazao. Cestitam i jedva cekam iduci sezonu da ne gledam neke igrace i da vidim na djelu Wernera i Ziyecha.

Bravo momci jos jednom.
Link to comment
Share on other sites

Zaslužena pobjeda, nisam očekivao ovo. Svaka čast igračima i cijelom timu sa Lampardom na čelu.
Pulisic savršen, svi bili jako dobri. Najgori su mi bili willian i barkley
Link to comment
Share on other sites

Nije dzaba cika Wise reko da ce nam oporavak Pulisica biti najvece pojacanje. A nije ni to da Jorginho nema sta traziti protiv top ekipa. Jos ce se nadoci na nekoliko drugih mojih teza al to ce vrijeme pokazati.

 

Sto se tekme tice, svaka cast momcima na borbenosti, pretrcali su svi dosta. Do onog slobodnjaka nisu nam opasnije zaprijetili. I onda dodje De Bruyne i zabije ti gol zivota, kao i Rashford ranije u toku sezone, kao Henderson nekad prije itd.. Mislio sam da ce opet otici tekma u korist protivnika poslije toga. Srecom nije, digli smo se, konsolidovali i zasluzeno slavili.

 

Jedna ima losa vijest u svemu, a to je bojazan da ce cupo Brazilac iscerupati nekako novi ugovor, i to mozda i dugogodisnji poslije ovog.

Link to comment
Share on other sites

Napravio sam se general poslije bitke i u anketi stavio da očekujem pobjedu. Zaboravio da je ispunim prije utakmice. Pozitivno sam iznenađen pobjedom i organizovanošću odbrane koju smo pokazali.

 

Kad sam vidio sastave znao sam da od dominacije na sredini terena nema ništa. Za ravnopravnu borbu sa njima su potrebni Jorginho i Kovačić. Tako da sam očekivao da ćemo biti nešto povučeniji nego inače i da ćemo čekati kontre sa Pulišićem, Willianom i Mountom. Očekivao sam i da ćemo imati defanzivno dosta problema zbog duela Azpilicueta-Sterling i Alonso-Mahrez, kao i zbog izbora igrača na sredini terena. Srećom, Barkley nije pravio gluposti kao prošli put, Azpilicueta je odigrao dosta dobro, a Alonso je uspio da ne napravi penal.

 

Vidio sam da se Giroud dosta kritikovao. Obzirom na to koliko smo napadali sa njim u igri, po meni nije loš bio. Nije bio ni dobar, da se razumijemo. Imao je onih svojih poteza, ali kad ti ostali dobro odigraju, jedan slabiji od njih se lako uočava. Ja sam svakako za to da Abraham bude startni napadač. Abrahama je samo Fernandinhova ruka spriječila da bude strijelac, Giroud bi vjerovatno zakasnio u takvoj situaciji.

 

Pobjeda je vrlo važna, ali bez obzira na to moramo da nastavimo pobjeđivati. Nije ovdje još ništa gotovo i čeka nas još puno loših poluvremena do kraja sezone.

Link to comment
Share on other sites

Pred utakmicu kada sam vidio odbranu, razocaran sam bio, ali na kraju odbrana je bila nas najjaci dio danas.

Ovu utakmicu smo dobili trudom, drago mi je zbog toga. Danas malo defanzivnije, ali efikasno. I daleko od nekog bunkera, samo smo bili nazad veoma disciplinovani, dok smo naprijed stvarali mnogo prilika.

Od sljedece utakmice nadam se da se vracamo ponovo na ofanzivni fudbal, vjerujem da to mozemo igrati i tako treba igrati. Tekme kao protiv citya i drugih slicnih klubova, treba pazljivo odraditi. Tako se uzimaju bodovi. Zna to i Lamps, veoma dobro.
Link to comment
Share on other sites

Velika i jako važna pobeda. Da smo bas nesto briljirali nismo, ali nisu ni oni. Zalaganje je bilo na nivou i to je donelo prevagu.
Velike pohvale za Pulisica. Znalo se da nam Siti neće dozvoliti previše sansi i. I bilo je krucijalno da se iskoristi i najmanja a on je to uradio perfektno.
Link to comment
Share on other sites

Kad se pogleda statistika mi smo stvorili mnogo vise sansi nego oni i mnogo smo lakse dolazilo do gola kao oni do 16 i na kraju sto jako raduje nasi su dosta svezije izgledali u zavrsnici.
Pojedinci poput Barklija nisu mnogo uradili u kreaciji ali su im dosta otezali organizaciju igre zbog snage jer smo generalno na sredini imali laku konjicu u odbosu na njih. A Wilian i Pulisic su ih bas lako pretrcavali. Trebace nam za narednuvsezonu fizicki jak igrac sa dobrom tehnikom da bi sa ovakvim ekipama imali neku pas igru.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...