Jump to content

Ligue 1 (FRA)


Guest Twelfth Man

Recommended Posts

  • Postova 213
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Forumaši sa najviše postova

Njihov bivši igrač, ali PSG tada i sada se ne mogu porediti. Hajde da ga vidimo i u ovoj ulozi. U Southamptonu i Tottenhamu se pokazao kao neko ko zna tim da digne na jedan viši nivo. Sada ima ekipu sa kojom je uspjeh samo Liga Prvaka, a sve ispod toga neuspjeh, velike zvijezde u timu, ogroman budžet na raspolaganju itd. Ako bude uspješan, iduće destinacije u karijeri će mu biti Bayern, Juve, Real, United, a ako ne slijede mu Sevilla, Dortmund, Arsenal.

 

Što se pozicije našeg trenera tiče, mislim da Lampardu nema otkaza do onog tamo ljeta, osim ako se ne desi nešto baš katastrofalno. Do tada će se pojaviti još 10 velikih imena na tržištu.

Link to comment
Share on other sites

Za mene je Poch odličan trener ali mi nekako ne ide uz njega taj PSG

 

čitao sam gotovo svakodnevno postove od čoveka koji navija za Sautempton, koji je pričao (verujem objektivno kolko god je to moguće), o celokupnom deÅ¡avanju u klubu i videlo se tu kolko je trener uradio uz naravno celokupnu ekipu iza njega ili uz njega (kapa dole od mene), i joÅ¡ jednom pokazalo koliko u stvari na tom jebenom ostrvu ljudi žive za taj fudbal, ne pričam sad neÅ¡to da svrÅ¡avam na Englesku a protiv Srbije, no onakav pristup poslu me je stvarno oduÅ¡evio, pa pogledajte samo onaj dokumentarac o Bornmutu gde se čovek jedva zaustavlja da ne zaplače,  kad priča kako je iz svog dzepa izvadio pare da izvadi klub iz blata i godinama posle toga oni krče sebi put do najviÅ¡eg ranga

 

iz tog ugla, Poch jeste ostavio trag u tom klubu, siguran sam veći no u Totenhemu

 

znam da ga neki, da ne kažem mnogi prozivaju, ili preciznije ne priznaju kao velikog trenera usled izostanka trofeja ali majku mu, kad sam gledao te utakmice i čitao sve te postove o dešavanjima iza kluba video se ogroman napredak

 

inače, ono o čemu se nije pisalo tolko jeste da je u jednom trenutku, veći deo engleske reprezentacije upravo bio produkt njegovog rada

 

 

ne znam kako bi se snašo u PSG, lično, više bih voleo da dodje ponovo nazad na ostrvo i preuzme npr Njukasl, klub koji ima osnovu za rast, veliku bazu navijača

 

možda sam ja samo fudbalski romantik, ali kao navijač, protiv sam tog preuzimanja PSG

na drugu stranu....neka ga, srećno od mene, ali ipak bih najviše voleo da se vrati nazad, preuzme i neki klub iz čempionšipa, gde će ga ljudi iz malog grada zavoleti i pamtiti

Link to comment
Share on other sites

U klubovima kao sto je PSG, Barselona ili Real Madrid, trener treba prije svega biti autoritet, znati handle-ati razlicite situacije sa igracima, man management je tu od krucijalne vaznosti, rekao bih bitniji i od same taktike.

Najbolji primjer je Barselona prosle godine i Quique Setien. Taj covjek je vrhunski trener ali neko ko nema izgradjen autoritet ili barem nedovoljno popularna licnost kao recimo Zidane. Setien je trener koji forsira izuzetno visok presing, rekao bih i jaci od Kloppa ali u Barseloni nije igra ni 'p' od presinga. Zasto? Zato sto igraci kao Messi, Griezman i ostali ne zele da trce, hodaju, cim izgube loptu masu rukama umjesto da zagrizu da je ponovo osvoje. Da ne pricam o situacijama da se taj igrac ne smije ruzno pogledati a kamoli mu sta reci, ili napraviti izmjenu. 

Kontra primjer toga je upravo Zidane. Apsolutno svi vide da on nije neki vrhunski poznavalac i takticar, ali je neko ko ima autoritet, mozda veci nego i jedan trener. Prije svega igracka ikona, jeben je ko i igrac bio, vjerujem da je i kao trener cvrste ruke. Nema kod njega cile-mile, ides na klupu a mozda i na tribine ukoliko se zajebavas.

Dakle, da se vratim na Pochetina. Vrhunski takticar ali ostaje da se vidi kakav je i kao autoritet zvezdama poput Neymara, Mbapea i ostalih. Nek mu je sretno.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Paris sad izgubio od Lillea u direktnoj borbi za prvo mjesto. Lille ima prednost od 3 boda, ali će PSG opet nekako uzeti.

Veliko je pitanje da li ce zaista uzeti ovaj put. Ne briljiraju uopste, a imaju ligu sampiona koja im je prioritet. Lille ima 3 boda prednosti, moraju kiksati 2 utakmice do kraja vise jer se u Ligue 1 gleda medjusoban omjer ispred gol razlike. Lille uopste nije naivan protivnik ove sezone, a i Monaco je usao u formu i opet igraju dobar fudbal kao lani, a i igracki nisu uopste lose. Bice zanimljivo ali PSGu uopste nije sigurna titula ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Zadnjih 9 sezona PSG uzeo 7 puta ligu.

Od toga izgubili jednom kad su imali pravog konkurenta Monaco i ovu sad.

Cestitke Pochu. Treba i to znat

Inace zanimljive sve lige ove godine osim engleza i svabi po pitanju prvaka.

Inter Atletico i Lille prvaci :D

Prvi Pot u LP ce da bude nikad gori
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...