Jump to content

Matchday 19: Southampton 1 - 1 Chelsea (28.12. ned) [1]


Kun Aguer0

  

18 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Southampton-vs-chelsea.jpg

 

 

 

Samo dva dana nakon Boxing Daya, fudbaleru u  Premier ligi imaju nove obveze, a na St. Mary's suočiti  će se Southampton i Chelsea.

Vodeća momčad lige dolazi na noge petoplasiranoj, koja se vratila pobjedama nakon pet uzastopnih poraza u svim takmičenjima svladavši Everton pa Crystal Palace u Londonu 3:1 na Boxing Day.

Sveci ovaj put imaju najteži zadatak dosad te će pokušati izbjeći poraz od tima iz prve četvorke, nakon što im to nije uspjelo protiv Cityja, Arsenala i Uniteda, i to sve utakmice zaredom.

Chelsea je jučer ostvario 2:0 pobjedu u londonskom derbiju s West Hamom na Stamford Bridgeu, a protiv Southamptona traži četvrtu uzastopnu pobijedu kako bi u Novu godinu ušao s bodovnom prednošću na Manchester Cityjem.

Blues je u zadnjih devet gostovanja kod Southamptona svaki put zabio, postigavši više od gola u šest navrata. Također, Chelsea je izgubio samo jednu od 12 posljednjih ligaških gostovanja (osam pobjeda i tri remija).

S druge strane, sveci nisu primili gol na St. Mary'su u šest od posljednjih devet ligaških utakmica, a Shane Long je zabio u tri od posljednje četiri utakmice protiv Chelseaja.

Southampton je slavio samo jednom u deset posljednjih okršaja s londonskom ekipom, a u šest utakmica koliko su igrali međusobno između Božića i Nove godine, dvije ekipe imaju po dvije pobjede uz dva remija.

Link to comment
Share on other sites

  • Postova 61
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Bertrand im neće igrati, a nemaju baš adekvatnu zamjenu za njega, tako da će Willian prodirati po desnom boku kao nikad do sada :D

Kad na kraju bude Williana odmarao, a Svabo bude igrao od prve i onda ponovo bude proglasen za najboljeg igraca na planeti :D :D

Inace u nezgodnom trenutku im gostujemo, jer su u uzletu forme i koliko vidim Tadica je ostavio da se spremi za nas. Nadam se pobijedi i igri kao u prethodne dvije utakmice da izrotira makar 2 igraca da ne umru ljudi na terenu
:sal: :sal:
Link to comment
Share on other sites

U ovom paklenom ritmu u sljedeća dva kola gostujemo Sotonu i Tottenhamu i jednostavno moramo pobjedit bar jednu od te dvije utakmice ako hoćemo da nakon ove gužve City ne preÄ‘e u vodstvo. BaÅ¡ kao i posljednjih par kola i ova utakmica je od velike važnosti jer prosto je takva situacija. Å teta Å¡to imamo ovako težak raspored jer nam to ograničava prostor za rotaciju, dok se City može zajebavat kada je raspored u pitanju. Å to se tiče Sotona oni su se ponovo vratili na pravi put nakon svih onih poraza, tako da očekujem jednu nezgodnu utakmicu. Kada ovako pogledam tip protivnika i ovu gužvu u rasporedu prvo Å¡to mi pada na pamet je to da bi ovo  Mourinho mogao pokuÅ¡ati postaviti onako na svoj klasični način, znači da njima prepustimo posjed lopte a da mi idemo na kontre i polukontre, jer Soton je ekipa koja "voli" da ima loptu u posjedu ali isto tako znaju se onako ne kontrolisano prebaciti na protivničku polovinu i tako ostavit prostora. Sumnjam da ćemo se mi nadigravat sa njima i mislim da će Mourinho pokuÅ¡ati da prije svega on dobije bitku kada je taktika u pitanju. Vidjeli smo kako ih je City razbio jer su koristili svaku svoju priliku i kažnjavali svaku greÅ¡ku Sotona i to je recept za nas, znači pokuÅ¡ati biti Å¡to bolji u zavrÅ¡nici. Mislim da nam stil igre Sotona odgovara, jer mi puno lakÅ¡e izlazimo na kraj sa protivnikom koji ima namjeru da neÅ¡to napravi u napada. Protiv Stokea smo pokazali da teÅ¡ka gostovanja možemo rutinski dobijat i da imamo sposobnost za to, eh sada da li ćemo i ovaj put biti na strani sreće vidjećemo. Nadam se da nas odbrana neće izdati i da su vezni igrači za ovu utakmicu sačuvali bar malo igre iz utakmice sa West Ham-om. Odigrati jako i hrabro i nadam se da će igrači dati sve od sebe i da nas neće razočarati..

 

Što se sastava tiče, logično bi bilo da vidimo bar jednu-dvije izmjenu u sastavu u odnosu na utakmicu sa West Hamom, ali poznavajući Mourinha kada je rotacija u pitanju sumnjam da će biti promjena u sastavu. Ne bi iznenadio Mikel u početnom sastavu ili Ramires na krilu...

Link to comment
Share on other sites

Ove cetiri utakmice prelomne, dvije vec prosli, ako se ove dvije isto tako prodju vjerujem da smo na konju. Svakako mi u prvom dijelu sezone imamo tezi raspored od Cityja jer igramo derbije uglavnom u gostima, dok oni kuci pa tako da i ako izgubimo ovde par bodova, siguran sam da cemo biti tu negdje sa njima (pretpostavicu i ispred par bodova) jer i oni moraju grijesiti.

Link to comment
Share on other sites

Kakav je ovo termin u pm.. Nit prije nit poslije rucka.

Soton ce se naloziti protiv nas, iz prostog razloga sto su gubili od svih jacih ekipa pa zele jedan veliki skalp da podignu samopouzdanje. Logicno da ce poginuti na terenu protiv nasih.

Vec je ispricano sve za vaznost ove dvije tekme, tako da ne bih puno o tome. Samo cu reci da je od izuzetne vaznosti, ukoliko Jose rotira sutra il u cetvrtak, da taj igrac ili dva koji udju u sastav budu spremni i odigraju sto bolje.
Link to comment
Share on other sites

Ja licno ne bih nista mjenjao za ovu utakmicu.Ne vjerujem da su se nasi igraci toliko umorili a uostalom i Soton je igrao utakmicu kad i mi tako da ako su nasi umorni i njihovi su.Jer ne vidim potrebu za promjenom postave sve dok su igra i rezultat na zavidnom nivou.Sto se tice same utakmice,ocekujem ovaj put da nam bude teze nego juce,ipak mi za sad ne igramo ni priblizno u gostima dobro kao kuci,ali svejedno ocekujem pobjedu.Jednostavno trenutno imamo dovoljno kvaliteta da na svakoj utakmici mozemo napraviti minimalno 2-3 mrtva zicera,a sto se odbrane tice ona je trenutno najbolja predvodjena najboljim kapitenom u historiji premiersipa.Prognoziram pobjedu nasih uz jos jedan clean sheat.
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ova utakmica važnija od utakmice protiv Tottenhama, mislim možda zvuči glupo jer su nam sve utakmice bitne, ali mislim da je ova ipak bitnija i zbog toga što smo igrali juče utakmicu i zbog toga što dobrim rezultatom skidamo bar 30% pritiska pred Totttenham + ekipa ima tri dana da se spremi za Tottenham.

 

Bilo kako bilo, mi moramo od ove dvije utakmice bar jednu pobjedit...

 

Slažem se sa relom, ovo je ključna utakmica bar kad je ovaj period u pitanju, samo je pitanje da li će igrači odgovoriti zadatku.

Link to comment
Share on other sites

U ovom paklenom ritmu u sljedeća dva kola gostujemo Sotonu i Tottenhamu i jednostavno moramo pobjedit bar jednu od te dvije utakmice ako hoćemo da nakon ove gužve City ne preÄ‘e u vodstvo. BaÅ¡ kao i posljednjih par kola i ova utakmica je od velike važnosti jer prosto je takva situacija. Å teta Å¡to imamo ovako težak raspored jer nam to ograničava prostor za rotaciju, dok se City može zajebavat kada je raspored u pitanju. Å to se tiče Sotona oni su se ponovo vratili na pravi put nakon svih onih poraza, tako da očekujem jednu nezgodnu utakmicu. Kada ovako pogledam tip protivnika i ovu gužvu u rasporedu prvo Å¡to mi pada na pamet je to da bi ovo  Mourinho mogao pokuÅ¡ati postaviti onako na svoj klasični način, znači da njima prepustimo posjed lopte a da mi idemo na kontre i polukontre, jer Soton je ekipa koja "voli" da ima loptu u posjedu ali isto tako znaju se onako ne kontrolisano prebaciti na protivničku polovinu i tako ostavit prostora. Sumnjam da ćemo se mi nadigravat sa njima i mislim da će Mourinho pokuÅ¡ati da prije svega on dobije bitku kada je taktika u pitanju. Vidjeli smo kako ih je City razbio jer su koristili svaku svoju priliku i kažnjavali svaku greÅ¡ku Sotona i to je recept za nas, znači pokuÅ¡ati biti Å¡to bolji u zavrÅ¡nici. Mislim da nam stil igre Sotona odgovara, jer mi puno lakÅ¡e izlazimo na kraj sa protivnikom koji ima namjeru da neÅ¡to napravi u napada. Protiv Stokea smo pokazali da teÅ¡ka gostovanja možemo rutinski dobijat i da imamo sposobnost za to, eh sada da li ćemo i ovaj put biti na strani sreće vidjećemo. Nadam se da nas odbrana neće izdati i da su vezni igrači za ovu utakmicu sačuvali bar malo igre iz utakmice sa West Ham-om. Odigrati jako i hrabro i nadam se da će igrači dati sve od sebe i da nas neće razočarati..

 

Što se sastava tiče, logično bi bilo da vidimo bar jednu-dvije izmjenu u sastavu u odnosu na utakmicu sa West Hamom, ali poznavajući Mourinha kada je rotacija u pitanju sumnjam da će biti promjena u sastavu. Ne bi iznenadio Mikel u početnom sastavu ili Ramires na krilu...

 

 

dobiti cemo oba dvije tekme :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...