Jump to content

Group E: Chelsea 1 - 2 Basel (18.08. sri) [0]


reLo

Recommended Posts

  • Postova 112
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Trebao je sa sobom povesti i jedno desetak batinaša i zaključati svlačionicu na desetak minuta...

 

 

 

Oproban recept i deluje...naime Cecenski mafijas (ili ti biznismen) Cagajev je imao klub u Svici,Ksamaks,koji je bankrotirao,ali sta je bilo cudno,nemaju para,igraci ne dobijaju plate,a pobedjuju sve redom,a kako je do toga doslo? Lepo,ulazio je par puta sa obezbedjenjem u svlacionicu,pretio da ce im noge izlomiti ako ne budu igrali kako treba,par cuski i da vidis kako se igra. 

 

 

Čečenskom oligarhu trebalo je samo nekoliko meseci da bi sebe uvrstio u vrh liste kontroverznih vlasnika fudbalskih klubova.
Otkako je kupio mali Ksamaks maja 2011, Bulat je otpustio pet trenera, pretio igračima upotrebom sile i uveo teror kao legitiman vid ophođenja prema podređenima. Uz to je i namerno izazivao finansijske krize da bi time dokazivao koliko je brutalna njegova vladavina.
 
U klub je došao s velikim obećanjima – ciljao je, naime, plasman u Ligu šampiona. Najpre je otkazao saradnju sa svim dotadašnjim sponzorima, a prvog dana na čelu Ksamaksa otpustio je dotadašnjeg trenera i na njegovo mesto doveo Bernara Šalandea, kojeg je angažovao kako bi klub spasao od ispadanja u niži rang takmičenja. Ovaj mu se odužio tako što je u odlučujućem meču bio bolji od Siona. Ali to nije bilo dovoljno. Pravo lice Čagajev je pokazao vrlo brzo... U poluvremenu finalne utakmice švajcarskog kupa, kada je Ksamaks gubio rezultatom 2:0, Bulat je razjareno utrčao u svlačionicu, a usledio je 'motivacioni govor' upućen igračima i treneru: 'Sve ću vas pobiti!'.
 
Posle tog poraza, Šalande je otpušten… Usledio je niz trenera koji su sedali i još brže ustajali s klupe švajcarskog tima. Zbog loših igara Čagajev je postajao sve nezadovoljniji, pa otkaze nisu dobijali samo treneri, već i igrači, kao i čitava klupska administracija. Na kraju, nekontrolisano pustošenje klupske kase i raskalašni troškovi doveli su klub u situaciju da čak nije mogao da obezbedi novac za štampanje ulaznica, pa su navijači ulazili na stadion sa običnim listovima papira koji su imitirali karte.
 
Kasnije se na 'nišanu' našao i trener Hoakin Kaparos. I pored četiri uzastopne pobede koje je doneo klubu, dobio je otkaz, a Čagajeva su morali da spreče u nameri da se fizički obračuna s Kaparosom. Što je mnogo - mnogo je, zaključili su navijači koji su započeli protestne šetnje, a igrači zapretili odlaskom iz kluba zbog neljudskog tretmana i zaostalih plata. Stvari su otišle toliko daleko da su svi priželjkivali bankrot kako bi se konačno otarasili nezgodnog gazde.
 
Njihove molitve uslišene su u januaru 2012, kada je švajcarska uhapsila Čagajeva zbog finansijskih malverzacija.
 
 
Izgleda da Roman mora promeniti politiku :D
Link to comment
Share on other sites

Ja sam totalno razočaran pristupom pojedinaca...

Cech nije moga ništa ni kod jednog gola

obrana loše na čelu sa a.coleom izludija ga ovaj šta je da prvi gol

vezni red, tu leži cijeli problem... Dno dna. U 35 min sam vidija da igra lampard a hazarda i v. ginkela neću ni komentirat užas

etoo izgubljen u prijevodu puno maše i mudruje a nema meda

Jedina svitla točka willian jer ako je ovako debitira mislin da će brzo hazard vani mata na njegovo misto willian desno jer je dosta čekanja hazarda i njegovih igrica uz aut crtu

Link to comment
Share on other sites

Falio mi je Torres, ne samo zato što je Eto'o bio loš, i antipatičan, nego je baš falio. Do tog je došlo.

 

knowthatfeelbro.jpg

 

Nije još ništa propalo, ali do promjena mora doći. Mourinho i Co. imaju sad po meni dovoljno vremena da sjednu i popričaju, ako treba da se vrate na početak i stvar po stvar rješavat. U subotu imamo manji gradski derbi s Fulhamom u kojem očekujem neke promjene, bilo u sastavu, načinu igre ili nečemu trećem.

Link to comment
Share on other sites

Najvise sto boli iz prethodnih nekoliko sezona je sto ne osecam nikakvu sigurnost kad igramo kuci. Ma ne znam ni da li cemo nekog u Liga Kupu dobiti. Kao domacini polako gubimo taj autoritet koji je godinama stican mukotrpno. Vec danas imam osecaj za sinocnji poraz da je dobro sto se desio sada na pocetku, jeste da se trenutni problemi ogole do kraja i da se ljudi pogledaju u oci. E sad, problem sa fudbalom u odnosu na neke druge sportove jeste sto se trofeji " osvajaju" i u septembru i u oktobru i u aprilu i u maju, nema plej- ofa a do tada cemo laditi jajca, da izvinete. Celsi ne sme da dozvoli ponovo da sa ovakvim timom( za koji vec, istina, duze vreme postoji opravdana sumnja da mogu da igraju dobar fudbal u kontinuitetu i postizu dobre rezultate) i trenerom kaska 10+ bodova u pocetku PL a ne smem ni da pomislim o scenariju iz LS iz prosle sezone. Pamet u glavu, toliko mogu da porucim na ovom malom virtuelnom kutku. Jeste pocetak sezone, jeste rano za paniku, treba imati puno poverenje u Specijalnog ali ne zaboravimo da igraci na terenu igraju na kraju krajeva.
Link to comment
Share on other sites

HAHAHAHAHHAHHAHAHAHAH 1:2 HAHAHHA

vidio sam na poluvremenu da je 1:0 i gledam Napoli, i posle utakmice svi rezultati kad ono Chelsea 1:2 pa bože HAHHAHAH

kakva sramota, ovaj klub zaslužuje da ga zajebavaju svi mogući, jbt 10 godina ne izgubiš kod kuće u LŠ, dođe ti mrtvi Basel i natrpa te, nadigra

Eto ti Eto'o, jebo te on Mou, Lukaku bi se bar borio srcem, jebem vam mater svima, najviše mi je žao Mate

izgubio sam nekako volju da gledam Chelsea, prošle sezone kad nema prenosa samo neke streamove tražio, ništa sad ne da mi se jednostavno, ne mogu se nervirati...

Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slazem sa postom iznad ,ovo nije nista sramora jad i bijeda,Mata na klupi meni igraju nekakvi trupci kao sto su Schurle i ostali a pravi igraci sjede na klupi,izmišlja se topla voda a sa igracima koje imamo nemamo sto puno filozofirat samo igrat napadacki i kreativno.Sad mi je jasno zasto su govorili da Mourinhov drugi put u Chelseu nece bit uspjesan,on jednostavno nezna igrat takav nogomet i nezna sto ce sa takvim kreativcima a Chelsea ih ima i previse,zato neigra ni Mata koji je maestralan sto se tice igre sa loptom i pregleda igre,nego igra balvan Schurle,očajni Eto i neki njegovi ljubimci!Sramota da gubimo od nekakvog Basela,ekipe koja vrijedi 50x manje od nas,a kvaliteta je neusporediva.

Link to comment
Share on other sites

Radi njih je sinoć otišlo litar i pol višnje i boca Johnnyja.

Nemojte volju gubiti, ako niste proÅ¡le sezone nemate razloga ni sada radi 5 utakmica. 

Nije sve kako treba i može biti, ali pozitivno je to što smo sada na dnu, znači možemo samo ići prema vrhu!!!

 

KTBFFH!!!!

Link to comment
Share on other sites

Radi njih je sinoć otišlo litar i pol višnje i boca Johnnyja.

Nemojte volju gubiti, ako niste proÅ¡le sezone nemate razloga ni sada radi 5 utakmica. 

Nije sve kako treba i može biti, ali pozitivno je to što smo sada na dnu, znači možemo samo ići prema vrhu!!!

 

KTBFFH!!!!

Vjerovatno ti samo vidis pozitivne stvari u tome sto se sa nama rugaju klubovi poput Evertona i Basela..jedino je gore sto moze izgubit sad u Capital One Cupu od onog niželigaša.

Link to comment
Share on other sites

Guest Twelfth Man

Od meca sa Unitedom je nekako sve stalo u mjestu. Ono sinoc je bila najgora utakmica u dosadasnjoj sezoni. Protiv Evertona smo imali losu realizaciju, igra nije bila maestralna ali bi se ono dobilo da smo poentirali dvaput. Sinoc je realizacija bila dobra jer smo od dvije sanse jednu iskoristili. Eden je imao drugu gdje sam vidio loptu u golu. Ali ej, dvije sanse protiv Basela kuci. Alo! Da, Eden igra vrlo lose. Ali nema smisla pljuvati jedinke, citavo krdo ne zna gdje ide. Najvise boli kad padne jedan takav trend (10 godina bez poraza na Bridge-u u grupnoj fazi) zbog jebenog Basela. Malo timova je imalo takav bedem na domacem terenu. Koliko se sjecam, nijedan. Kad u dvije tekme ne das gol a onda izgubis dvije u nizu, steknes osjecaj da je u pitanju 14. kolo. Ali nije, tek je cetvrto i to je na nasoj strani. Mou jos uvijek nije pronasao najjacih 11. Panici nema mjesta jer se moze desiti jos jedno 700 zapleta do kraja sezone u svim takmicenjima. Ali je ovo najbolja moguca opomena. NIje mogla tek tako nestati igra iz prvog kola protiv Hulla. Nije se to desilo prije 3 mjeseca. Moraju se skupiti svi zajedno i izanalizirati sta ne valja. Vjerujem da Mou i sada zna sta ne valja ali da je tesko naci rjesenje. Od ove igre su gori samo likovi koji danonocno pominju dva imena: Rafa Benitez i Daniel Sturridge. Takvih je ovdje puno. I dosadni su. Cak im to dodje kao neki fetis, da poslije kiksa dodju i napisu "A vidi kako Daniel igra, sta sam ja rek'o" ili "Vidi Rafe, a nije nam valjao" i onda cekaju lajkove i dan im je ispunjen. Mislim da bi bio fer s njihove strane da probaju nekako shvatiti da su Daniel Sturridge i Rafa Benitez aka trup slanine proslost. Mislim da su u stanju da to shvate. Mozda sam ih precijenio ipak. Mou ce se kritikovati kada ekipa ne stvara sanse ali ne i kada ih ne koristi jer to nije u njegovoj moci. To se mora razglaviti jer se uvijek mijesa. Jose zeli da pobjedjuje i osvaja trofeje s ovim klubom koliki i mi pa pomnozite to jos sa 3.

 

Fulham, Swindon Town, Tottenham, Steaua, Norwich, Cardiff. Vjerujem da se kroz ove utakmice moze uhvatiti zalet i vratiti se na pocetak, a pocetak je bio paklen, silovit, sa mnogo izgaranja.

Link to comment
Share on other sites

Ja jednostavno ne mogu vjerovat u neke stvari koje čitam u Shoutboxu i na ovom topicu. Ali, krenimo redom...

 

Naravno da je igra loša, naravno da nemamo dovoljno kvalitetnog napadača, naravno da nemamo iskristaliziranu prvu momčad i naravno da treba puno stvari popraviti. Tu uopće nema dvojbe i sa svakim ko to normalno kaže se u potpunosti slažem. Nema dvojbe, sve se zna, treba mijenjati nešto i raditi bolje i jače.

 

A sad ajmo na ove "navijače". Neću nikoga navoditi poimenice jer mi se ne da tražit post po post, ali pročitao sam dosta verbalnih proljeva koje jednostavno ne mogu ne prokomentirati:

 

"Chelsea je proklet klub.". "Sad tek vidim koliko su veliki klubovi poput Man Utd, Arsenala, Reala. Mi smo kurac. Dao sam 10 KM za članstvo". "Chelsea me oborio na tiketu, jebem ja njima mater bla bla". "Ne da mi se ni gledati ni navijati za ovakav klub. Ovdje se nema za Å¡to navijati." I tako dalje i tako bliže, ima joÅ¡, ali da ne navodim sve.

 

Moja poruka svima koji se prepoznaju je da takve navijače ne bi poželio ni najljućem rivalu. Po toj logici bi se navijalo samo za one koji osvoje trofej, a ove druge ko jebe. Ako je nekome glavni problem i briga Å¡to ga je Chelsea uzeo na kladionici, onda je takav na krivom forumu i navijač od kurca. Ako je nekome prisjelo navijanje za Chelsea i izgubio je interes radi nekakvog niza loÅ¡ih rezultata (i/ili igre), trajalo ono 2 utakmice, 4 tjedna ili jednu jebenu sezonu, taj nije navijač. Ako neko tvrdi da je Chelsea manji klub od nekih navedenih zato jer se izgubilo od Basela doma, nek prestane pratit ovaj klub zauvijek.

 

A najbolje od svega je Å¡to će, kad se osvoji prvi idući "silverware", takvi ko miÅ¡evi izaći iz svojih licemjernih rupa i biti prvi u redu kada će trebati slaviti, busati se u prsa i pisati po raznim druÅ¡tvenim mrežama "KTBFFH, Chelsea forever, I am True Blue, We are all Chelsea" i slične stvari. I onda bi trebali dobit nogom u guzicu tako da odlete redom u one klubove koji su "veliki". 

 

Å ta je najgore, svi ovi ispadi od kojih mi se bljuje su radi jebenog niza od par loÅ¡ih utakmica! ÄŒuo sam za jedan nogometni klub iz glavnog grada Engleske kojemu takav niz traje cijelih 8 godina, a čuo sam i za njihove navijače koji i dalje ne odustaju nego su s klubom u dobru i zlu. TakoÄ‘er, priča se da postoji jedan klub iz Splita koji poÅ¡tenog trofeja nije vidio Bog zna otkada, kojeg protivnici siluju na svakom koraku, a nekakvi njihovi navijači udare to jače i ne može ih slomit niÅ¡ta.

 

Gospodo, što je više takvih kvazi-"navijača" kao što ste vi, to će biti i više nogometnih plaćenika koji će igrati samo za pare i koji se neće moći identificirati s klubom ni pod razno. Recite mi, kako bi se vi kao igrači (treneri?) identificirali s navijačima koji vas zaspu govnima kad stvari krenu po zlu, proklinju vam sve živo i mrtvo i moralno vas unište s ovakvim izljevima "pameti". Sram vas može biti!

 

Dino out.

Link to comment
Share on other sites

Zašto svi serete i dižete frku oko jedne namještaljke (prijelaz 1/2). Imamo laganu grupu koju ćemo proći ili kao prvi ili kao drugi, ne treba sumnjati u prolaz. Gledao sam utakmicu i ne vidim zašto mi ne bi dobili Basela tamo, nisu ni oni nešto odigrali ekstra. Nikom neću prigovorit za ovo jučer, a još manje Mourinhu. Ajde da vidim nekoga tko misli da nećemo proć grupu u kojoj smo objektivno i subjektivno najjači.

Link to comment
Share on other sites

Treba restartovati sve accounte i deliti invite samo odredjenom broju ljudi,i svako ko dobije invite mora da plati clanarinu za sajt,hosting ili sta vec.Normalni ljudi ne mogu ovde na miru da diskutuju jer njihovi postovi ne budu ni primeceni zbog takvih debila koji su navijaci od utakmice do utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Ne kažem da je dogovoreno išta između klubova, već samo da naši momci nisu igrali punim gasom. Apsolutno ništa se nije jučer odlučilo, tući ćemo ih u uzvratu sigurno. Ajde mi onda neko nek objasni kako možemo od QPR-a pod Benitezom na stamfordu izgubit 1-0. nema kluba u ligi petice koji bar jednom godišnje ne napravi ovakvu stvar.

Link to comment
Share on other sites

 Ajde mi onda neko nek objasni kako možemo od QPR-a pod Benitezom na stamfordu izgubit 1-0. nema kluba u ligi petice koji bar jednom godiÅ¡nje ne napravi ovakvu stvar.

 

Jednostavno - to je nogomet. Nije ti ovo Football manager da favorit uvijek pobjeđuje. (dobro, skoro uvijek)

Link to comment
Share on other sites

Ja dajem svoj život, da bi ovu utakmicu sa vise volje i snage odigrao mali Islam Feruz od jednog Eto'a... Nemam komentara, normalno, sve bude i prodje ovo ce se zaboravit, krenit ce se dalje, al opet ce ostati to nesto u nama navijacima koje ce nas tusiti do sljedece utakmice.

Gledam po sebi, sljedecu utamicu cu docekat u strahu pa makar igrali sa ne znam ti kakvim klubom.

Hocu reci ovo je sramota, al mora se gledati naprijed i uciti na osnovu napravljenih gresaka, okrece se novi list idemo po nove pobjede, jer mi nismo klub kojeg moze srozati samo jedna izgubljena utakmica. 

Btw. Žalim ali pogotovo ovo moram reci, Eden Hazard igrac od kojeg se najvise ocekujem, najmanje pokazuje. 

Idemo dalje s Božiom pomocu... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...