Jump to content

Vodeni sportovi (vaterpolo i slično)


Kun Aguer0

Recommended Posts

[quote name='Kun Aguer0' timestamp='1326721641' post='17654']
Evo danas pocinje EP u vaterpolu pa u rukomet to ce se pratiti ovih dana.

Inace bas me cudi da dubro nije otvorio ovaj topic :huh:
[/quote]

Nisam zno da ima iko osim mene da prati :D

Prvo da prokomentiram Hrvatsku:

Osobno smatram velikim propustom poklanjanje Volarevića Talijanima. Talijani bi ga na našem mjestu zvali samo da ga konkurent ne uzme, a da ne pričam da boljeg drugog golmana nemamo. Putujemo u identičnom sastavu kao i u Šangaj, a u odnosu na Zagreb nema jedino Hinića koji se umirovio. Opet smo jedina ekipa sa samo jednim golmanom i opet dobivamo dvojake informacije o mogućnosti zamjene. Rudić je ponovo rekao da se može u slučaju ozlijede promijeniti igrača (to je rekao i pred Zagreb pa je kasnije rekao da je krivo shvaćen), a Srbi kažu ovako: „Inače održan je i Tehnički sastanak na kojem su treneri izneli primedbe zbog odluke da osim 13 prijavljenih igrača niko drugi neće moći da zaigra.“
U startu imamo problema sa dva zaliječena igrača, Burićem i Paškvalinom koji su propustili središnji dio priprema, a i Obradović je propustio početak jer je imao artroskopiju koljena odmah nakon posljednje utakmica za klub.

Evo gazimo rumunje, Bošković se raspuco, Sukno funkcionira, imamo 2 najbolja beka na svijetu a čak ide i onu cjepanicu na sidrunu Paškvalina. Očekujem obranu zlata i da moj roÄ‘o Joković rasturi ovo prvenstvo ;)

U grupi A bih odma eliminiro Tursku i Nizozemsku, teško da mogu oni išta, pa čak ni Makedonija koliko god se pojačavala strancima, još uvijek nije ekipa. Grčka vidim ima 3-4 iskusnija igrača poput Afroduakisa i Ntoskasa, a ostalo su mlade snage, mogli bi oni iznenadit u grupi sa MaÄ‘arskom koja je i ove godine puna penzića koji i dalje mogu svakoga razvalit, a Italija je opet pravo jebena. Nema im Tempestija ove godine, al tu je Vola, a ekipa sa Presciuttijem, Gallom, Felugom, Giorgettijem i po meni najboljem igraču svijeta (Figlioli) i najvećem talentu (Aicardi) je uvijek prijetnja svakome.

Grupa B gdje su sve 3 balkanske zemlje, Španjolska i dvije solidne ekipe, Njemačka i Rumunjska će biti fenomenalna za gledat. Hrvatsku sam već prokomentirao, Srbija nikad jača, imaju Vujasa, Filipovića, Udovičića, Pijetlovića, Nikića, Prlainovića, a već je postala tradicija da neka sirovina poput RaÄ‘ena ili Aleksića zabije 3 gola na utakmici. Naravno tu je i moj miljenik Stefan Mitrović koji je u srcu Dubrovnika promašio dva odlučujuća peterca protiv Juga. Crna Gora je opet vrlo dobra, ima tu vrhunskih igrača, no radi operacije Vukčevića nemaju dobru zamjenu na sidrunu za Zlokovića. Rumunjska u istom sastavu već 300 godina, teško da će iznenadit favorite al ih neće nitko razbit u hendikepu. Njemačka je pokazala odličnu formu u pripremama i mogli bi biti iznenaÄ‘enje prvenstva, vidit ćemo..

Evo Hrvatska dobila Rumunje, Makedonija bukvalno naguzila Turke, kao što sam i predvidio. Iduća utakmica je u 4, Njemačka protiv Crne Gore, pomučit će se Crnogorci, vjerujte mi.
Link to comment
Share on other sites

Italija isprašila Makedoniju uz majstora Figliolija, večeras Hrvatska-Njemačka, s obzirom da nema Dobuda igrat će ono govno od Paškvalina, kladim se da će napravit bar 10-15 kontrafaula, a vjerovatno će se ići dosta na šuteve izvanka, pa bi Sukno, Maro ili Bošković trebali blistati večeras.
Link to comment
Share on other sites

[center][center][img]http://www.logodizajn.hr/images/logo/index-hr.png[/img]

HRVATSKA vaterpolska reprezentacija upisala je protiv Njemačke svoj drugi poraz na Europskom prvenstvu u Eindhovenu. Nijemci su slavili s rezultatom 9:10. Ovim porazom Hrvatska si je otežala prolazak u četvrtfinale EP-a, a utakmica protiv Španjolske bit će presudna ako Rudićeva momčad želi u idući krug natjecanja. Naravno, ovim porazom Hrvatskoj preostaje borba za treće mjesto u skupini.
[b]Katastrofalna igra Barakuda u prvoj četvrtini[/b]

Golom Boškovića Hrvatska je utakmicu otvorila vodstvom. MeÄ‘utim, Nijemci su odmah na početku ubacili u višu brzinu i ubrzo su poveli golovima Stamma. Do kraja prve četvrtine hrvatska obrana se raspala, stoga ne čudi podatak kako su Barakude gubile s 3:1. Druga četvrtina započela je isto kao i ona prva. Hrvatska je osvojila loptu i u napadu odmah tri puta za redom promašila stopostotnu šansu.
U 11. minuti prilikom hrvatskog napada jedan njemački igrač udario je Sandra Sukna u prepone na što je naš igrač odgurnuo napadača, ali suci su taj kontakt okarakterizirali kao prekršaj Sukna što su i sankcionirali isključenjem i petercem za Nijemce.
[b]Stamm nezaustavljiv za hrvatsku obranu[/b]
Da stvari budu gore za Hrvatsku Stamm je iz peterca bio siguran, a Hrvatska je četiri minute bila osuÄ‘ena na igrača manje što su Nijemci naplatili. Stamm je u 14. minuti zabio svoj četvrti gol, a odmah nakon toga Bukowski povisuje vodstvo Nijemaca na 3:7.

U drugi dio susreta Hrvatska ulazi odlučnija, ali treću četvrtinu se može opisati kao četvrtinu stativa jer su redom Sukno, Buljubašić i Burić nekoliko puta pogaÄ‘ali Tchigirov okvir gola. Sam njemački vratar nekoliko puta je spašavao svoju momčad u stopostotnim prilikama, a kad bi tome nadodali stative koje su naši reprezentativci pogodili onda bi nam bilo jasno zašto je Hrvatska gubila u 23. minuti utakmice 4:8.
[b]Hrvatska se budi prekasno[/b]

Pred kraj treće četvrtine Sukno postiže peti gol Hrvatske i nagovješÄ‡uje borbu u posljednjoj četvrtini. Obrana postaje agresivnija, Nijemci postižu samo jedan gol, a Bošković, Paškvalin i Sukno vraćaju nas u igru.
Nijemci u posljednjoj četvrtini ne znaju kako slomiti našu obranu, što iskorištava Buljubašić minutu prije kraja susreta. Na semaforu je stajalo 9:9, a u obrani suci šalju Sukna van plivališta.
S igračem više, trideset sekundi prije kraja, Paul Schüler zabija deseti gol Njemačke, a u nastavku igre Hrvatska ne uspijeva realizirati napad.
Najefikasniji igrači kod Hrvatske bili su Sukno s tri i Bošković s dva gola, dok je kod Nijemaca prednjačio Marko Stam s četiri gola iz pet pokušaja prema golu.
Hrvatskoj sljedeće predstoji ogled protiv Španjolske koji je na rasporedu u ponedjeljak u 13 sati.

[b]EP u vaterpolu, 4. kolo:[/b]

skupina B:

Hrvatska – Njemačka 9:10 (1:3, 2:4, 2:1, 4:2)


[b]RAZOÄŒARAN![/b][/center][/center]
Link to comment
Share on other sites

Reko bi Drogba: "This is a fuckin' disgrace!"

Odvratno, ona krmad od sudaca je odlučila rezultat, Andra udare, on dobije brutality, onda na rezultatu 9-9 Nijemac ide pucat sekund do kraja napada ovaj im da igrača više. I to su samo neke od situacija, a sve mi je začinio Dušanović sa njegovim već pomalo klišejem svršavanja na Pavića, golmana koji nikad nije bio i nikad neće biti, ni do koljena Vićanu.
Link to comment
Share on other sites

Dobar rezultat na poluvremenu, 6:4 za nas, a još bolji kad se pogleda da je prva četvrtina bila 3:0 za Španjolce, reko sam ja, moramo mi kad-tad proraditi, Dobud zasad ponajbolji ;)

Na kraju Pavic izvukao pobjedu, ne mozes vjerovat kako smo zasrali situaciju iz nicega, al ajde bodovi su tu :)
Link to comment
Share on other sites

ÄŒini mi se da je Rudićevo vrijeme lagano prošlo, mislim da bi pravi odabir za novog izbornika bio Ivica Tucak, koji je sa mladim pogonom prošao sve uzraste od '90. godišta do '94., tako da bi idealno znao igrače koji će u idućim sezonama dolaziti u konkurenciju, na kraju krajeva, taj isti Tucak je sa Herceg Novim, koji ima 2 i po igrača i 10 juniora u ekipi, uzeo bod Jugu i koprca se pri vrhu JVL-a. Isto tako smatram da iz reprezentacije pod hitno mora ić debil Paškvalin, a umjesto njega može Krapić, koji je dosta mlaÄ‘i i bolji centar, a u penziju poslat lagano Barača i Karača.
Link to comment
Share on other sites

  • reLo changed the title to Vodeni sportovi (vaterpolo i slično)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...