Jump to content

UEFA Champions League


jakovf

Recommended Posts

Najbolje bi bilo da i mi i City ispadnemo, pa neka bude pošteno borba za titulu u ligi.

Ma kurac moj da mi ispadnemo.. Idemo u inat svima po treble mamu im. Nema toga kod mene.

 

Inače 2 stvari moram spomenuti poslije ove tekme City vs Barcelona:

1. kako se potcjenjuje i ismijava taktički masterpiece Robbieja Di Mattea koji je 3 puta jaču Barcelonu od ove pobijedio u 180 minuta sa 3 puta slabijom ekipom od ove Cityeve

2. kako se tek sada vidi Chelseajev uspjeh u Evropi, konkretno Ligi Šampiona, na onim samim Romanovim počecima.. evo Cityu je ovo već 5. ili 6. sezona i prema svemu sudeći neće dalje otići od 1/8 finala iako su u domaćem prvenstvu uspješni

Link to comment
Share on other sites

Rasula ih barsa. Ne mogu da vjerujem da je to taj City koji krv pisa kad igra protiv nas ili ne znam nekog u ligi. Prosto su ih rasuli, pogotovo u prvom poluvremenu. Pa jebem ti ekipu bez dinamike i koncepta, ljudi nisu znali gdje se ko nalazi. Silva nema pojma ni sad sta je igrao u prvom poluvremenu. Nasri vjerujem nije ni izasao iz tunela za prvo poluvrijeme... Ne kontam sta se desi... 

Link to comment
Share on other sites

Rasula ih barsa. Ne mogu da vjerujem da je to taj City koji krv pisa kad igra protiv nas ili ne znam nekog u ligi. Prosto su ih rasuli, pogotovo u prvom poluvremenu. Pa jebem ti ekipu bez dinamike i koncepta, ljudi nisu znali gdje se ko nalazi. Silva nema pojma ni sad sta je igrao u prvom poluvremenu. Nasri vjerujem nije ni izasao iz tunela za prvo poluvrijeme... Ne kontam sta se desi... 

To je pljuska svim onima što govore 'ma lako se braniti, lako je igrati odbranu' i slične stvari. City klasična napadačka ekipa, odlično se nosi u prvenstvu sa ekipama koje se zabunkerišu i koje su slabije od njih, ali u ovakvim utakmicama ih nema na mapi već nekoliko godina zaredom.

Link to comment
Share on other sites

Guest Twelfth Man

Nisam ni sekunde impresioniran igrom Uefe. Koliko su Å¡ansi stvorili sinoć? Tri? U 2. poluvremenu ih domaćin uguÅ¡io i to sa holderskim parom Milner Fernando ej! Fulali čiste Å¡anse, Džeko objasnio. Katalunja par puta preÅ¡la centar i pokazali koliko su očajna ekipa bez lopte kao Å¡to je i Guardiola jednom rekao. 

 

Čim sam vidio sastav Cityja očekivao sam da ih rastave 3-4 razlike. Zašto Džeko prije Bonyja koji je duplo bolji u svakom segmentu igre od pomenutog? Zašto Nasri a ne Džizus Navas koji može trčati 6 dana? Zašto Milner kao holder a ne Fernandinho?

 

Što se tiče crvenog, Clichy ga maltene listom zakačio po koljenu tako da je više on osjetio taj kontakt. Ali svakako je Clichy igrač za Sunderland.

 

City nije turnirska ekipa. Oni su ko stvoreni za ligaški sistem takmičenja. Jednostavno u LŠ ne možeš napasti svakoga i očekivati da prolaziš.

 

Ne tnam kako neko još može da se raduje pobjedi državnog projekta i Uefinog mezimčeta. Alo, pokažite malo poštovanja prema sebi bar.

 

@Wisey Napomeni da je Robbie imao i veliku sreću koja je na kraju krajeva presudni faktor.

Link to comment
Share on other sites

Toliko drvlja i kamenja po Barceloni i opet dobili City s pola muke, da ovi nisu imali sreće moglo je biti 4 ili 5-0, Suarez promašio još barem 2 sigurne prilike, Messi penal fulao. Eto slabo su igrali pa opet ubili Građane, šta će tek biti kad bude njihov dan? Što se mene tiče, volio bih da ih zaobiđemo u širokom luku ako prođemo. Radije nam daj Real nego njih.

Link to comment
Share on other sites

Engleska liga je realno pala. Mi uopće nismo jaki koliko neki misle ovdje na forumu. I mi smo imali jebene sreće protiv PSG-a, a uzmite u obzir da nam je City za vratom u Engleskoj, iako je to pet bodova razlike. U Engleskoj više nema jakih klubova kao nekad. Liverpool iz 2005-te ili 2007-me, Arsenal iz 2004-te ili 2006-te, ManU iz 2008-me, 2009-te, Chelsea iz 2003-će, 2005-te, 2006-te, 2010-te. Svi ti klubovi bi se PROŠETALI današnjom engleskom ligom koja nije ni sjena one od prije par godina.


Nemojte isključiti mogućnost da bi jedino Arsneal ove sezone mogao braniti čast Prema u četvrtfinalu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Twelfth Man

Ne znam šta ste vi gledali ali ubijanje protivnika je ono što je Real uradio Bayernu prošle godine ili Bayern Katalunji prije toga. To je mrvljenje protivnika i dominacija, a ne kad ti stvoriš 3 šanse i pustiš da i protivnik stvori isto toliko. Pritom potpuno iščezneš čitavo 2. poluvrijeme. Nije to dominacija.

Link to comment
Share on other sites

Guest Twelfth Man

Možda da riješe svaku moguću dilemu pa da u revanšu mogu odmoriti 3-4 igrača za ligaške tekme? Uostalom, nisu oni mlatili loptu i kontrolisali tekmu pa da kažeš da nisu srljali. Tek se povezali kad je Clichy isključen.

 

Razlika je Å¡to su oni zabili u ključnim momentima, City nije i to je to. 

Link to comment
Share on other sites

Toliko drvlja i kamenja po Barceloni i opet dobili City s pola muke, da ovi nisu imali sreće moglo je biti 4 ili 5-0, Suarez promašio još barem 2 sigurne prilike, Messi penal fulao. Eto slabo su igrali pa opet ubili Građane, šta će tek biti kad bude njihov dan? Što se mene tiče, volio bih da ih zaobiđemo u širokom luku ako prođemo. Radije nam daj Real nego njih.

Vjeruj da oni više izbjegavaju nas nego mi njih..

 

Što se tiče utakmice, Pellegrini je izgubio utakmicu već 19:45h kada je objavio sastav, ne možeš sa onakvom sredinom terena koju čine Fernando-Milner-Nasri-Silva dobiti Barcelonu, još bez klasičnog krila, ok shvatam da im je problem bio izostanak Yaye, ali tandem Fernando-Fernandinho je morao početi od početka, ne kažem da su njih dvojica tandem koji donosi pobjedu ali bi bar učvrstili sredinu terena. Ja da sam birao sastav umjesto Pellegrini ja bi postavio sredinu terena Fernando-Fernandinho-Milner-Navas-Silva..

 

Kada je Barcelona pitanju, neću da omalovažavam bilo čiju igru, prvo poluvrijeme su odigrali odlično, dali golove baš kada treba, a protiv onako uplašenog Citya to je bilo dovoljno da odrade sjajno prvi dio utakmice, mislim da je bila jedna situacija kada su igrači Barcelone potpuno otvorili prostor za Milnera, a on uopšte ne ide napred, prosto vidiš strah od primanja i trećeg gola. Drugo poluvrijeme Barcelona je pokušala rutinski i u laganom ritmu završit, ali eto City je izmjenama uspio doći do daha i postigao taj gol...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...