Jump to content

Matchday 25: Chelsea 3 - 0 Newcastle United (08.02. sub) [3]


King Chelsea

Recommended Posts

zbdPMCI.jpg?1?8332     V nB0bA2w.jpg?1

 

                 CHELSEA                                            NEWCASTLE

 

PREMIER LEAGUE

08.02.2014.SUBOTA,16:00h

CHELSEA vs NEWCASTLE UNITED

 

U okviru 25. kola Premiershipa Chelsea na Stamford Bridgeu dočekuje Newcastle.Chelsea je nakon kiksa protiv West Hama ostvario veliku pobijedu protiv Manchester Citya i tako napravio sjajnu uvertiru za ovaj meć.Ekipa Josea Mourinha je na Etihadu prikazala sjajnu igru i ovo će biti nova prilika da Chelsea istakne kandidaturu za trofej.Newcastle je ekipa koja ove sezone igra "toplo-hladno" a kao rezultat takve igre došao je katastrofalan poraz od velikog rivala Sunderlanda,ali ne smije se zaboraviti činjenica da je Newcastle ove sezone napravio nekoliko odličnih rezultata.U posljednjih 25 utakmica u Premiershipu ovih rivala Chelsea je ostvario skor od 12 pobijeda,7 remija i 6 poraza.Newcastle ne odgovara Chelseau kao protivnik što dokazuje podatak da je u posljednjih 5 mečeva ovih rivala Newcastle zabilježio čak 3 pobijede od kojih je jedna na Stamford Bridgeu.U prvom djelu sezone Newcastle je pobijedio Chelsea sa 2-0,dok je na posljednjem susretu na Stamford Bridgeu slavio Chelsea takođe sa 2-0.Ovaj put se ponovo očekuje intresantan meč...

 

 

FORMA:

 

Posljednjih 5 utakmica CHELSEA u Premiershipu:        Posljednjih 5 utakmica CHELSEA kod kuće:

 

Man.City vs Chelsea               0-1                                    Chelsea vs West Ham             0-0

Chelsea vs West Ham              0-0                                    Chelsea vs Man. Utd              3-1

Chelsea vs Man. Utd               3-1                                    Chelsea vs Liverpool             2-1

Hull City vs Chelsea                0-2                                    Chelsea vs Swansea             1-0

Southampton vs Chelsea        0-3                                    Chelsea vs C.Palace             2-1

 

 

Posljednjih 5 utakmica NEWCASTLE u Premiershipu: Posljednjih 5 utakmica NEWCASTLE u gostima:

 

Newcastle vs Sunderland         0-3                                   Norwich vs Newcastle                0-0

Norwich vs Newcastle               0-0                                   West Ham vs Newcastle          1-3

West Ham vs Newcastle         1-3                                   WBA vs Newcastle                    1-0

Newcastle vs Man. City             0-2                                   C.Palace vs Newcastle           0-3

WBA vs Newcastle                    1-0                                   Man. Utd vs Newcastle            0-1

 

 

Posljednji susret na Stamford Bridgeu:

http://www.youtube.com/watch?v=2Miq3jNrYYs&hd=1

 

 

 

POVREDE:

 

Povrede CHELSEA:Van Ginkel,Fernando Torres(postoji mogučnost da bude spreman).

 

Povrede NEWCASTLE: Coloccini,Ryan Taylor,Loic Remy(supenzija),Obertan,Gouffran(postoji mogučnost da bude spreman),Cisse(postoji mogučnost da bude spreman).

 

 

SUDIJA:

 

Howard Webb

ygF3bgy.jpg?1?3118

 

Prenos na Sportklub1

 

 

Da li će Chelsea odličan rezultat sa Etihada potvrditi sa nova tri boda ili će Newcastle ipak osvojiti bodove?

 

 

Vaša očekivanja???

Link to comment
Share on other sites

Kad vidim ovog celavca, creva mi se izokrenu #-o

 

Jednako vazna, ako ne i vaznija utakmica od one sa Cityem. 

Velika stvar je uradjena u ponedeljak na Etihadu, ali ta tri boda imaju manju vrednost, ako ih u subotu ne potvrdimo i osvojimo ceo plen. 

 

Toonsi su sve samo ne lak zalogaj za Chelsea. Koliko god bili jaci u svim segmentima, redovno nas muce i otkidaju bodove. Muka mi je od toga vise. 

 

Domaci teren moramo iskoristiti, po svaku cenu. 

 

Ocekujem da Mou malo promesa karte u odnosu na mec sa Gradjanima. Trebace nam i Lamps i Oscar za ovaj mec, a bilo bi najbolje da zaigraju zajedno s Maticem, jer su funkcionisali savrseno prethodni put. 

Nekim igracima treba predah, Banetu recimo, ali cisto sumnjam da ce ga Mou odmoriti posle onakve partije protiv Citya. 
Voleo bih da Salah debituje, i mislim da je za ocekivati da upise prve minute, posebno ako budemo imali povoljan rezultat.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce biti laksa utakmica nego li se ocekuje.

Vjerujem da su i igraci shvatili da je titula moguca ove sezone.

 

Newcastle je dosta losiji odlaskom Cabayea. Pored toga ne bore se "nizasta". Ljudi su dovoljan broj udaljeni od zone ispadanja a isto tako i od Evropske lige.

 

Mislim da ce biti 2-0 ako ne i vise bez neke muke.

 

Oscar, Lampard ce vjerovatno startati. Odmorni su a moguce je da vidimo i Salaha na djelu.

 

 

Eto'o

Eden - Oscar - Willian

Matic-Lampard

Azpi - Cahill - Terry - Bane

Cech

Tako nesto ocekujem iako je moguce da vidimo Luiza. Cole bi mogao dobiti sansu jedino ako se odluci odmarati Ivanovica u sto sumnjam

Link to comment
Share on other sites

Guest ivanovic22

S ovima uvjek utakmica na misice .Moraju se ozbiljno svatit i od prvog minuta presing pred njihovim golom ,moramo ih dobit steta bi bilo da dobijemo Siti a posle kiksnemo kuci :) 

Sastav : Ceh,Bane,Teri(Luiz ako odluci Mou da odmori kapitena),Kejhil,Esli ,Matic,Ramires (Lampard ,posto nije igrao puno utakmica u zadnje vrijeme ) ,Azar,Oskar (Wilian ),Sirle,Dembara (da ih izkara za one zvizduke kad se prosle godine povrijedio a i vrijeme je Eto'o da smijesti svoju debelu guzicu malo na klupu :D ) 

Link to comment
Share on other sites

Neznam zašto svi toliko mrze Weba ,meni je lik totalna legenda .. vazda se smije nekom đavlu, zrači pozitivom što nije sklonost kod sudaca ( btw. znam da nas je pokrao protiv Uniteda ) .

 

A što se tiče utakmice, samo ću reći da su kući 0-3 izgubili od Sunderlanda .. mislim da nema šanse da nam uzmu bod, iako mi smo pravi nezeri u ovakvim utakmicama. Siguran sam da neće biti preko 3 gola .

Link to comment
Share on other sites

Ba Eden-Oscar-Schurrle Lamps-Matic Cole-Luiz-Cahill-Azpi Cech Nema nista od ovog sastava ali haj. Ocekujem da Demba napokon dobije sansu ili Torres(ako bude spremab) ili Schurrle ili Salah ili bilo ko samo da smrada ne gledam u napadu.
Link to comment
Share on other sites

I meni je Webb jedan od dražih sudaca, možda čak i najdraži u Engleskoj. Jest nas jednom sjebao, ali svi zabravljaju da nam je par puta i pomogao. Ali hej, nema suca u engleskoj ligi koji nas bar jednom nije zajebao, nekad polunamjerno, nekad slučajno. Svaki sudac. Griješe i oni, ljudi su. A rekao bi čovjek da je Webbu poslije ManU Chelsea najdraži klub.

 

HOWARD WEBB <3

 

category_image_update_d52f0cf22d4ddf90_1

 

Da je Bog do svaki sudac u Engleskoj kvalitetan kao on, ima previše ubleha u Premu.

Link to comment
Share on other sites

Da bi ona velika pobijeda na Etihadu imala vrijednost ovo se mora pobijediti.Newcastle i nije protivnik koji nam odgovara jer su nas dosta puta pobijeđivali ali moramo sada nastaviti sa dobrim rezultatima.Imali smo dosta problema sa ekipama koje bi se na Bridgeu konstantno branile ali mislim da Newcastle ipak neće biti toliko defanzivan što bi nam trebalo olakšat posao.Mourinho bi ponovo trebao svojom taktikom odraditi 50% posla,a što se igrača mislim da je ona pobijeda protiv Citya mnogo utijecala na samopouzdanje.Očekujem nekog raspoloženog pojedinca u najboljem slučaju to bi trebao biti Eden.

 

Sastav:Cech,Ivanović,Terry,Cahill,Cole,Matić,Ramires,Hazard,Oscar,Willian,Torres.

 

Lako bi se moglo desiti i da Lampard,Eto,Schurrle ili Mikel budu u startnoj postavi,postoji dosta kombinacija i opcija tako da teško je reći ko će biti u početnom sastavu.

 

Volio bi i Salaha vidjeti u akciji bar zadnjih 10-15 min ali sve će zavisiti od rezultata..

Link to comment
Share on other sites

Nemojte samo dramatizirati oko ove utakmice i nekakve priče o dokazivanju, dobili smo sve velike utakmice i nema se što dokazivati kome ni Mou ni igrači. Očekujem čistu pobjedu bez imalo muke. A pitanje je koliko može Liverpool sa Arsenalom, imaju sporu obranu, a Arsenal to može iskoristiti, neće to bit one way match, daleko od toga.

Link to comment
Share on other sites

Nemojte samo dramatizirati oko ove utakmice i nekakve priče o dokazivanju, dobili smo sve velike utakmice i nema se što dokazivati kome ni Mou ni igrači. Očekujem čistu pobjedu bez imalo muke. A pitanje je koliko može Liverpool sa Arsenalom, imaju sporu obranu, a Arsenal to može iskoristiti, neće to bit one way match, daleko od toga.

Svaka utakmica je nova prilika za dokazivanje,ako želiš uspijeh moraš se dokazivati svaki trening pa tako i utakmicu..

Link to comment
Share on other sites

Njukasl očajan prošlu utakmicu,Ben Arfa kao preuzeo ulogu favorita,siluje nešto,gubi loptu,Kabaje bio tata u tom timu,veliki minus za njih nakon njegovog odlaska,onaj novi de jong,suviše vremena mu treba da se namesti,tek je stigo u englesku,Koloćini propušta i još koji igrač...mnogo tu stvari ne štima kod gostiju.

 

Nema tu Njukasl nešto da traži,nadam se samo da ćemo probiti njihov himen na vreme!

Link to comment
Share on other sites

I meni je Webb jedan od dražih sudaca, možda čak i najdraži u Engleskoj. Jest nas jednom sjebao, ali svi zabravljaju da nam je par puta i pomogao. Ali hej, nema suca u engleskoj ligi koji nas bar jednom nije zajebao, nekad polunamjerno, nekad slučajno. Svaki sudac. Griješe i oni, ljudi su. A rekao bi čovjek da je Webbu poslije ManU Chelsea najdraži klub.

HOWARD WEBB <3

category_image_update_d52f0cf22d4ddf90_1

Da je Bog do svaki sudac u Engleskoj kvalitetan kao on, ima previše ubleha u Premu.

nije nas ostetio Martin Atkinson,on kad sudi mi ne gubimo utakmice.
Link to comment
Share on other sites

Naravno pobjeda, ima Toon jak tim ali otišao je čovijek koji je držao sve konce u rukama treba malo vremena da se opet uklope i to se mora iskoristiti....

 

929634_Chelsea.jpg

 

 

Mislim da Mou ovo izvodi, da će Torres zaigrati ali ako je dovoljno spreman ako nije onda je opet Eto'o tu

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...