Jump to content

Chelsea u Premiershipu 2020/21


apeiron

Recommended Posts

  • Postova 260
  • Otvorena
  • Posljednji odgovor

Forumaši sa najviše postova

Forumaši sa najviše postova

  • 2 weeks later...

Koga smo mi ubili kontrama?
Dva krstena gola iz kontre nismo dali.

Realno protiv Leedsa bi trebalo prstati na sve strane, zato sto ljudi igraju bas otvorenog garda. Ne igraju npr. ko Sevilja ili City na posjed lopte po svaku cijenu, nego su direktna ekipa, igraju presing, bekovi su im vise krila nego bekovi, bice tu prostora nazad koliko ti bog hoce.

 

Link to comment
Share on other sites

Koga smo mi ubili kontrama?
Dva krstena gola iz kontre nismo dali.

Doduše niko nam i ne daje prilike za kontre, svi znaju da smo spori sa loptom u nogama i manje opasni te nam prepuste istu.

 

Također ne vjerujem da će Bielsa forsirati posjed, mislim da će on pokušati da nas kontrama zgazi

Link to comment
Share on other sites

Al nije to jalovi posjed, dodavanje stopera medjusobno ili vracanje lopte iz pozicije centarsuta nazad do stopera sve pod ciljem sto veceg posjeda. Oni kidisu naprijed, cesto znaju po 7-8 igraca imati u i oko 16m protivnika, tako da ce biti prostora za kontre.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kakvi su komentari na ovu sezonu?

Po meni, trenutno kada se sve sabere, igre i rezultati, ispod prosjeka smo. Dovoljno je reći da smo prošle sezone nakon istog broja odigranih utakmica imali vise bodova, doduse zaostatak za liderom je bio veci ali sta reci za Lpool tada...

Sa ova dva vezana poraza u Premu smo u jako losoj poziciji, sezona bez ekipe koja je sigurna i koja mete, moralo se bolje trenutno za najmanje 6 bodova... plus ima jos dosta derbija pred nama


Liga Sampiona je prosla ocekivano kada je grupa u pitanju, posao odradjen onako kako treba...

Najveći problem, igra i ponovo po meni igra u napadu, odbrana se pronasla, sa dva dobra beka, golmanom, kanteom u formi te standardnim stoperima, sve to lagano izglefa dosta sigurnije, mada bi ja bez razmisljanja na ljeto doveo jako dobrog stopera(koji nema 35 godina)
Link to comment
Share on other sites

Već treću sezonu zaredom dobro krenemo, mnogi nas smjeste kao ekipu koja bi se uz dosta sreće mogla boriti za titulu i onda vrijeme učini svoje i pokaže nam gdje nam je zaista mjesto. Međutim, za razliku od prethodne dvije sezone, sada mislim da naše mjesto nije ovdje gdje jesmo i mislim da ne postoje 4 ekipe bolje od nas. Ispred nas su Southampton i Leicester za koje znamo da će nekad da padnu, Southampton više, a Leicester manje, ali mi trebamo da sami rješavamo svoje probleme i ne čekamo da se neko drugi raspadne kako bismo mogli uletiti na njihovo mjesto. Ne tako davno sam rekao da će utakmice protiv timova poput Evertona, Wolverhamptona, West Hama i Leicestera, nazovimo ih timovima druge klase, biti jako važne. Tu sam više mislio na pristup koji ćemo imati, jer ako i tu budemo igrali bez želje za pobjedom, od nas nema ništa. U zadnje dvije utakmice smo prošli kroz dvije različite situacije. Protiv Evertona smo rano primili gol i do kraja nismo uspjeli da se vratimo. Protiv Wolverhamptona smo imali prednost i ispustili je. To je jasan pokazatelj da ima još puno toga da se radi sa ovom ekipom. Jesmo mi i na ovim utakmicama stvorili dovoljan broj prilika koje bi nam u slučaju dobre realizacije garantovale pobjedu, ipak se pokazuje da nama treba puno više šansi da bismo došli do golova. Nadam se da ćemo opet ući u seriju dobrih rezultata i vratiti optimizam.

Link to comment
Share on other sites

Poenta je da ljudi mogu biti ispred nas vec veceras iako im je igra 0. Gdje ce tek biti kad poprave igru? To je poenta.

Pa ne mozes ocekivati da oni poprave igru a mi ne. Znam ja sta ti govoris, ali oni mi djeluju u duboko vecem kanalu i sve dok im je Ole trener oni nece na bolje. E sad, United je igracki prejak, njima ako dodje Pochetino ili neki drugi vrhiunski trener, to ce biti zajebano. Do tad se ne brinem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

×
×
  • Create New...