Skoči na sadržaj

Foto

FA Cup - FINALE: vs Leicester City (Wembley) [15.05. sub.] 18:15 SK1

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
76 odgovora na ovu temu

Anketa: FA Cup - FINALE: vs Leicester City (Wembley) [15.05. sub.] 18:15 SK1

Očekvani ishod?

Ne možete vidjeti rezultate ankete sve dok ne glasate. Molimo prijavite se i dajte svoj glas da bi ste vidjeli rezultate glasanja.
Glasaj Gosti ne mogu glasati

#1 klicko

klicko

Moderator za siromašne

• Korisnik
  • 1,634 postova
  • 1220 lajk(ova)
  • Time Online: 119d 17h 38m 47s

Postirano 13 May 2021 - 18:06

EzSF7aRVcAAlrfW.jpg

Subota 13. maj, 18:15 

Stadion Wembley

SK1

Sudija: Majkl Oliver 

Pomoćnici: Stjuart Brt i Sajmon Benet

VAR Sudije: Kris Kavana i Šon  Mejsi - Elis

CHELSEA - LEICESTER CITY

Finale najstarijeg takmičenja na svetu - FA Kup. Svakako nije mala stvar doći do ovog prestižnog takmičenja i ovo je prvo finale koje ćemo igrati ove sezone. Put do polufinala je bio relativno lagan - u svim duelima smo bili favoriti i relativno lako smo i ostvarili pobede. Međutim u polufinalu smo se susreli sa ekipom koja ima epitet najjače ekipe u svetu i Evropi - ekipe Mančester Sitiija. Iako na papiru dosta jača ekipa od naše velikom borbom, požrtvovanošću, zalaganjem i nadasve zahvaljujući taktičkim zamislima mađioničara Tomasa Tuhela ostvarena je pobeda i protiv ove ekipe. Treba odati zahvalnost i lošem treneru Lampardu, ali ovo je pre svega uspeh Tuhela i njegovih lavova. Lester je u nešto lošijoj formi u prvenstvu, a nemaju povređenih igrača dok su kod nas upitni Kova i Kristensen. Očekuje se dominacija naše ekipe i mi bi trebali za sve da se pitamo. Iako je ovo samo kup takmičenje, veliki je uspeh i ponos boriti se za trofej ovog takmičenja. 

IDEMO MOMCI - SREĆNO - NAPRED PLAVCI

Mišljenja o ovom finalu ostavite u komentarima ispod!

:zastava:  :sal:  :sal1:  :sal2:  :dres:

Za poraz protiv Arsenal nisam kriv ja nego Žoržinjo

Post se sviđa 4 članova
rustincohle  , Emcomne  , Kun Aguer0  , Wisey  

#2 apeiron

apeiron
  • Korisnik
  • 2,155 postova
  • 1869 lajk(ova)
  • Time Online: 227d 2h 39m 39s

Postirano 13 May 2021 - 18:22

Konacno je vrijeme i za jedan trofej. Ocekujem pobjedu i samim time da zaboravim na onaj poraz od Arsenala. Samo jako.

#3 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,089 postova
  • 4328 lajk(ova)
  • Time Online: 262d 1h 9m 10s

Postirano 13 May 2021 - 18:30

Da se nadovezem na Adijevo rezonovanje jer i ja zaista tako mislim ovaj put. Poraz od Arsenala ce naspanovati citavu ekipu da zagrizu jos jace te zbog toga mislim da cemo pobjedit lakse od ocekivanog.

#4 Kun Aguer0

Kun Aguer0
  • Moderator
  • 12,392 postova
  • 6419 lajk(ova)
  • Time Online: 84d 19h 54m 51s

Postirano 13 May 2021 - 19:56

Utakmica koja bi mogla da odluči ostatak naše sezone. Mnogo bi značilo kada bi uzeli kup, ogroman vjetar u leđa i motivacija...

Nismo neki ogromni favoriti, mislim da protiv Leicestera nismo ni igrali od dolaska Tuchela tako da će biti zanimljivo.Očekujem najjaču trenutnu postavu koju imamo uz Kepu na golu ako je Tuchel već rekao da će mu ukazati povjerenje.

Dobar je Leicester ali ako ne budu imali svoj dan biće loši, nama u korist ide šira klupa i bolja rotacija.

#5 Zemo

Zemo
  • Korisnik
  • 6,753 postova
  • 2220 lajk(ova)
  • Time Online: 77d 15h 24m 43s

Postirano 13 May 2021 - 22:12

Dao bi ovaj kup za top 4.

#6 Adi

Adi

Forumas sezone 20/21

• Korisnik
  • 3,722 postova
  • 1239 lajk(ova)
  • Time Online: 92d 12h 16m 13s

Postirano 13 May 2021 - 22:24

Finale kao i svako finale. Posebnih 90 minuta u kojima ništa što se desilo ranije nema puno uticaja. Favoriti smo za pobjedu. Oni jesu tim koji igra dobro protiv velikih ekipa, ali čini mi se da smo mi bolji u velikim trenucima. Imam neku teoriju vezanu za finala u fudbalu. Obično trebaš da izgubiš nešto, kako bi drugi put dobio. Mi smo tim koji je prošle godine izgubio finale i po tome red je da ove sezone osvojimo. Zna se otprilike koji će sastav oni izvesti, a zna se otprilike i šta ćemo mi poslati na teren. Oni će 100% igrati 3-5-2 formaciju. Sa tom formacijom nismo imali problema protiv Reala, ali smo imali problema sa sličnim formacijama u ligi (Arsenal, Brighton, Wolves, WBA). Ali, kao što rekoh, kada krene finale prošlost više nije važna. Slažem se sa Zemom (što nije tako često) da bismo ovaj trofej mijenjali za top4 ili osvojenu Ligu Prvaka. Ali šta da se radi, hajmo mi prvo ovo osvojiti i onda vidjeti šta ćemo dalje.

#7 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,089 postova
  • 4328 lajk(ova)

Postirano 14 May 2021 - 15:28

Citam da je Evans trenirao odvojeno od ostatka ekipe i Lesterovi navijaci su zabrinuti zbog toga. Nadaju se ipak da ce zaigrati. Vjerovatno ce izaci u 3-5-2 formaciji jer zadnjih 2-3 mjeseca igraju tu formaciju. 

Sto se nas tice, ocekujem sljedecu postavu:

Kepa - Rudiger, Silva, Azpi - James, Chilwell - Jorginho, Kante - Mount, Ziyech, Werner.

Btw. Kovacic je spreman za ovaj mec.

#8 diablo_bih

diablo_bih

Mikelova kucka

• Global moderator
  • 11,583 postova
  • 5732 lajk(ova)
  • Time Online: 411d 10h 31m 45s

Postirano 14 May 2021 - 16:56

Ne bih nikad dao FA kup za zagarantovanih top 4. Top 4 ce doci ako budemo htjeli igrati i samo ga mi mozemo usrati.

Evans je veoma bitan za Leicester, bilo bi fino da ne igra. Maddison je odmoren prosli mec, i bit ce ga jebeno zaustaviti. Nama Kepa na golu i Kante su zagarantovani. Vidjet cemo sta je ostalo smislio Tuchel. IDEMOOOOOO po najstariji kup na svijetu!

Post se sviđa 1 članu
rustincohle  

#9 Kun Aguer0

Kun Aguer0
  • Moderator
  • 12,392 postova
  • 6419 lajk(ova)

Postirano 14 May 2021 - 18:15

Leicester jako dobro zna da igra i sa tri stopera i sa dva tako da u kojoj god formaciji da izadju nece biti lako i neće biti propusta kao kod recimo Reala koji je pokusao protiv nas sa tri stopera.

Evans je veoma bitan i bio bi veliki hendikep ako ne zaigra. 

Protiv onog C tima Uniteda iako su uzeli tri boda nisu nesto odigrali, ni Vardy nije u nekoj formi dok se Ihenachio da smiriti. 

Jako me raduje povratak Kove, nadam se da će već sutra dobiti 20-30 minuta samo lagano, ima do finala još vremena da se spremi

#10 Igi

Igi
  • Korisnik
  • 7,042 postova
  • 8535 lajk(ova)
  • Time Online: 391d 11h 3m 36s

Postirano 14 May 2021 - 20:43

Nabijem ti Leicester i Brendana na kurac, idemo po taj FA kup pa da zavrsimo sezonu u stilu, i nabijem ih unapred i u borbi za top 3. Nemaju pojma, veze s mozgom nema ekipa.

Post se sviđa 2 članova
apeiron  , Kun Aguer0  

#11 Kun Aguer0

Kun Aguer0
  • Moderator
  • 12,392 postova
  • 6419 lajk(ova)

Postirano 15 May 2021 - 09:28

Mislim da i u ovom Igijevom nabijanju na kurac ima nešto uz kličkovo otvaranje tema naravno....

Post se sviđa 2 članova
apeiron  , Spaha  

#12 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,089 postova
  • 4328 lajk(ova)

Postirano 15 May 2021 - 16:23

#13 Kante_machine

Kante_machine
  • Korisnik
  • 16 postova
  • 12 lajk(ova)
  • Time Online: 12h 15m 46s

Postirano 15 May 2021 - 16:25

Meni se svidja sastav,neka je stavio Alonsa mjesto Chilwella,ne gubimo puno tu svakako.Imam osjecaj da im moze zabiti neki gol i mozda odluziti utakmicu..

#14 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 6,089 postova
  • 4328 lajk(ova)

Postirano 15 May 2021 - 16:28

Ne treba odmah suditi prije meca. Ni meni se ne svidja sto je Alonso u prvoj, ali ajd da vidimo. Njima igra Evans i sad kad pogledas sa Fofanom i Soyuncuom to je poprilicno jaka trojka u odbrani. Medjutim, Tielemans i Ndidi cine jaku sredinu. Vidjet cemo ali bice teska utakmica. 

#15 Spaha

Spaha
  • Korisnik
  • 5,802 postova
  • 5189 lajk(ova)
  • Time Online: 176d 20h 54m 14s

Postirano 15 May 2021 - 16:30

Neka Lester prvi povede, drugacije ne znamo napasti.

Opet Lester nije mrtva defanzivna ekipa, ne bi njima trebao biti problem stvoriti 10 prilika da zabijemo jedan gol.

Samo se bojim Vardijevih kontri.

#16 Kante_machine

Kante_machine
  • Korisnik
  • 16 postova
  • 12 lajk(ova)

Postirano 15 May 2021 - 16:36

Neka Lester prvi povede, drugacije ne znamo napasti.

Opet Lester nije mrtva defanzivna ekipa, ne bi njima trebao biti problem stvoriti 10 prilika da zabijemo jedan gol.

Samo se bojim Vardijevih kontri.

Stavice ga Rudiger u dzep.

#17 Adi

Adi

Forumas sezone 20/21

• Korisnik
  • 3,722 postova
  • 1239 lajk(ova)
  • Time Online: 92d 12h 16m 13s

Postirano 15 May 2021 - 18:07

Vjerovatno ste svi primijetili (osim ako niste komentator Sport Kluba) Azpilicueta i James su zamijenili pozicije. Interesantna odluka Tuchela. Azpilicueta vodi borbe sa neiskusnim Thomasom, dok brži James ganja Vardya.

Kakvi su dresovi takva je i utakmica. Da nije Chelsea možda bih prebacio. Zvukovi publike stišani skroz, depresivno vrijeme, Gojko komentator i ne previše dinamična utakmica. Nema prostora ni za nas ni za njih. Probao bih sa Pulišićem od starta drugog poluvremena. Možemo 5 izmjena u 3 termina ne računajući izmjene na poluvremenu. Imam osjećaj da će utakmica trajati 120 minuta.

Post se sviđa 1 članu
Kun Aguer0  

#18 rustincohle

rustincohle
  • Korisnik
  • 3,528 postova
  • 3702 lajk(ova)
  • Time Online: 135d 9h 35m 41s

Postirano 15 May 2021 - 18:19

Kod mene Hrvat komentator, nije Gojko. :D

Ista država, SK na više jezika, svašta.

#19 Kante_machine

Kante_machine
  • Korisnik
  • 16 postova
  • 12 lajk(ova)

Postirano 15 May 2021 - 19:02

E kakva smo kurcina sto je ovo...

Post se sviđa 1 članu
Kun Aguer0  

#20 cobinho

cobinho
  • Korisnik
  • 657 postova
  • 132 lajk(ova)
  • Time Online: 10d 23h 21m 49s

Postirano 15 May 2021 - 19:09

Oliveru sve ti jebem picko ciganska picko majminska nadjite ga i overite glavu majmunsku. Pseto englesko

Post se sviđa 1 članu
Kun Aguer0  

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2021 Chelsea Balkan