Skoči na sadržaj

Foto

Champions League - Semi - finals: Chelsea vs Real Madrid (05.05. sre.) 21h - RTS1, HRT2, NOVA BH, ARENASPORT 1

• Ne možete započeti novu temu
  • Please log in to reply
131 odgovora na ovu temu

Anketa: Champions League - Semi - finals: Chelsea vs Real Madrid (05.05. sre.) 21h - RTS1, HRT2, NOVA BH, ARENASPORT 1

Da li prolazimo u finale u LP?

Ne možete vidjeti rezultate ankete sve dok ne glasate. Molimo prijavite se i dajte svoj glas da bi ste vidjeli rezultate glasanja.
Glasaj Gosti ne mogu glasati

#121 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 5,881 postova
  • 4153 lajk(ova)
  • Time Online: 257d 20h 53m 4s

Postirano 06 May 2021 - 08:17

Od tolikog uzbudjenja nisam sinoc mogao slovo napisati, kamoli da dam neki svoj utisak.

Prije svega cestitke i ulazak u finale je samo od sebe za veliko bravo. Medjutim hocu da se osvrnem na taktiku i igru onako kako sam ja to vidio.

Koliko god neko bio protiv ove formacije, ona je idealna za najboljeg veznog igraca na svijetu a to je Kante. Ako se sjetimo i kod Contea je igrao u toj formaciji i bio je najbolji. Medjutim, trenutno je jos bolji a za to vjerovali ili ne ima zasluga i pušač Sarri koji ga je gurnuo malo vise naprijed i popravio mu neke osnove tehnike i kontrole lopte.

U ovoj formaciji sa trojicom nazad koji su poprilicno agresivni (Rudiger je world class trenutno po prikazanom) plus wing backovi, i onda Jorginho koji ostaje nazad kao osigurac, omogucava Kanteu slobodu kretanja i odlazak malo vise naprijed da radi ono u cemu je najbolji, a to je presing i presjecanje lopti i prenos do zadnje trecine terena. Apsolutno nesto najbolje sto sam u zivotu vidio to su ove dvije njegove partije protiv Madrida. Neki laik pomislio bi da on to sve radi zato jer mnogo trci, da i to je tacno ali brat kao da ima šesto čulo i zna unaprijed gdje ce protivnik odigrati loptom, decko cita igru samo tako a to mogu jedino inteligentni igraci. Apsolutno maestralna partija i kljucna figura u ovom dvomecu.

Sto se tice same taktike, u svemu smo bili bolji. Kada smo se trebali braniti, branili smo se kolektivno i pozrtvovano, kada smo trebali napadati, napadali smo brzo i hrabro, igrali smo jedan za sve - svi za jednog. Ako pogledamo imali smo posjed lopte od 33%, ali to nije uopste bilo defanzivno, cak sta vise, ofanzivno da ne znam moze li ofanzivnije. Dokaz da je velik posjed totalno nebitna stvar ako ga ne konzumiras kako treba. 

Posebno mi je drago sto sam vidio da je Tuchel sposoban i promjeniti taktiku u zavisnosti od protivnika i onogo sto nam treba kada je rezultat u pitanju. Protiv Real smo prvo poluvrijeme igrali presing, drzali loptu citavo prvo poluvrijeme i kontrolisali igru, u drugom poluvremenu samo odradjivanje posla jer ni real nije smio napasti. Ovu drugu utakmicu smo im dali loptu i prosto ubili ih svaki put kada bi istu oduzeli. Protiv Citya smo u FA kupu takodje u prvom poluvremenu imali loptu podjednako, nadigravali se i pokazali da i protiv takvog protivnika moze imati loptu cak i vise. U durgom poluvrmenu smo im dali loptu i dobili utakmicu iz presjecene lopte i kontra napada.

Takticki smo savrseno odradili ovo polufinale i jedini mi je krivo sto im nismo uvalili 5-6 komada. 

Pohvale za trenera, igrace pa i ostali strucni stab.

Sad bih protiv Citya u ligi izveo kombinovani sastav pa i po cijenu poraza. Nek se malo psihicki odmore ovi igraci a nek igraju ovi sto nisu. Apsolutno ne bih nikome zamjerio ni da izgube sad za vikend. 

Cestitke svima jos jednom i veliko BRAVO.

Post se sviđa 7 članova
chiba  , Igi  , klicko  , apeiron  , Kun Aguer0  , Adi  , Spaha  

#122 drogba 11

drogba 11
  • Korisnik
  • 1,297 postova
  • 1306 lajk(ova)
  • Time Online: 79d 10h 25m 26s

Postirano 06 May 2021 - 08:48

Mendy- fantastične obrane kod 0-0, ulijevao sigurnost ekipi i vikao na obranu par puta, odlično

Christensen- zatvarao dobro zajedno s ostalima, bojao sam se crvenog, jer je išao jako grubo, tj kasnio je mrvicu u pokojem startu i onda

logično nagazio protivnika, al neka je, neka ga se boje, bolje nego on njih

Silva- doktorski i bez greške, mogao i zabiti na kornerima, ali primarno je ovo iza, a to je bilo super, od otvaranja napada do postavljanja i reakcija, ali naravno njemu kao i svima ostalima (da ne pišem kod svakog) bolesno puno znači strašno pokretna ekipa ispred obrane počevši od vrha napada i taj pressing te odlična čvrsta duel igra

Rudiger- za njega ne vjerujem da je ono sinoć bio on, onaj pijani trapavi noj kojeg sam posrao i prije nego je došao, i to s pravom..al ovo sad, ovo je bilo fenomenalno..strašna požrtvovnost, borbenost, bezkompromisni startevi, brzina, odigravanja mirna i staložena bez onih nekad učestalih nabijanja..odličan stvarno, a top trenutak mi je onaj oko centra kad nije povukao nego dapače još ispružio nogu u duelu, zabio se među realovce, odnio loptu i udario sprint ko ptica trkačica da bi ispratio dodavanje Wernera 

e tako se igra, tako se ide u finale, i tako se osvaja..bravo!! a bravo i za Tuchela, jer ovako smiriti i prebaciti u svoj mode nekoga ovakvog, e to treba moći, a mislim da su zasluge baš baš njegove..i hvala mu

Jorginho- ono njegovo za šta i je tu, i u sustavu i igri koju gajimo sad dobar je, ali nepotreban karton onaj koji si je sam natovario jer je prije toga pucao po golu i to mlako ko da u osnovnu školu ide još..također sam se i za njega bojao crvenog, mora bolje još, ali dobar

Azpi- kapetanski, top top top, srčan, neprelazan, dosadan s ometanjima protivnika, odlično sve..pokazao da može još, ali ne konstantno, nego povremeno i u tekmama gdje je bitnije iskustvo, i potrebnije obrambene karakteristike...james imas sjajnog mentora, uči sinko jer je na zalasku

Kante- nije normalan, sveprisutan, čudo..bez komentara sam..al ću reći da mi je za njega najdraže što opet igra kako zna i može, samo zdravlja do finala, bravo radilico

Mount- naorao se i on, šteta za gol šansu propuštenu, ali izuzetno bitan u pressingu, odlične kretnje i jako dobra partija, budući kapetan

Chilwell- rastrčan i razigran, razjebo je onog malog, jednom ga je samo baš izlevatio, ovo ostalo odlično pokriveno sve, i kretnje dobre, a u napadu fauliran više puta pa je izostao konkretan napadački doprinos, samo gas, nek ne gledam Alonsa konačno u nizu

Havertz- izgleda dolazi sebi, neka digne još razinu do finala, i samo gas jer je strašno lagan ko oblatna, fin igrač sa strašnom vizijom,i uvijek ima potez, 2 il 3 čak uanprijed..šteta za lob i za prečku, ali neka, ostavi za finale..bravo

Werner- valjda je došao do zraka do sada..on i Kante maratonci, strašna trka, pressing, dueli,borbenost jebena do krvi, ko lovni terijer kad ga pustiš u lov, tako je išao..samo grize ko lud, i neka..čak je i gol dao, a bio bi motm da je bar jednu od onih njegovih asistencija netko od naših zabio...svaka čast, fe no me na lan, čak i da nije dao gol..a ovako top, to želim vidjeti, borbu i krv, a onda je samo nebo granica ovako mladoj i potentnoj ekipi, pogotovo sa pokojim pravim pojačanjem a u Tuchelov izbor više ne sumnjam

od izmjena da spomenem Pulišića samo, čudo igrač, samo zdravlja Bože i nema mu kraja, naš najjači igrač za prodor, stvaranje viška, hrabar, brz, moćan i sočan!! Bravo, osjetno si jebena prevaga majstore!!

šta reći..nakon duuugo vremena u meni se sinoć probudio onaj stari ponos..

BRAVO SVIMA JOŠ JEDNOM

a sada, kako sam i obećao, svaki dan do finala ideeeee...

Post se sviđa 3 članova
chiba  , apeiron  , hamco  

#123 Kun Aguer0

Kun Aguer0
  • Moderator
  • 11,937 postova
  • 6161 lajk(ova)
  • Time Online: 82d 8h 26m 38s

Postirano 06 May 2021 - 08:49

Ma ono što je Kante uradio sinoć ne može stati ni u jedan statisticki podatak. Vanvremenska, vanserijska partija.

Ne samo sinoć nego uopšte u dvomeču protiv Reala, dakle ne vjerujem šta gledam i kako igra, još da je zabio, bukvalno prime Messi sredine terena.

Post se sviđa 1 članu
hamco  

#124 Adi

Adi
  • Korisnik
  • 3,425 postova
  • 1031 lajk(ova)
  • Time Online: 85d 20h 51m 14s

Postirano 06 May 2021 - 09:21

"Dobili nikad slabiji Real i jadni Porto"

"Real 50 povreda, da su igrali svi prosli bi"

"Sreca pa WBA ne igra LP"

"Bit ce najdosadnije finale ikada"

"Lako je sad dominirati kad su svi losi"

Prije utakmice svi najavljuvali prolaz Reala, a sad kao ne valjaju.

Post se sviđa 3 članova
Whisper  , Igi  , klicko  

#125 Kun Aguer0

Kun Aguer0
  • Moderator
  • 11,937 postova
  • 6161 lajk(ova)
  • Time Online: 82d 8h 26m 38s

Postirano 06 May 2021 - 09:34

PSG je imao najgori raspored, Barca, Bayern, City.

City poprilicno lagan, sto se nas tiče tu negdje sredina. Atletiko i Real nisu drugorazredni timovi, dok je Porto bio lijep poklon

#126 rustincohle

rustincohle
  • Korisnik
  • 3,424 postova
  • 3611 lajk(ova)
  • Time Online: 131d 47m 46s

Postirano 06 May 2021 - 10:44

I protiv Porta najgora igra. Izgleda sto bolji protivnik, bolja i igra. Valjda tako bude i protiv Cityja.

#127 Das ist Walter

Das ist Walter
  • Chelsea BiH Member
  • 4,503 postova
  • 3120 lajk(ova)
  • Time Online: 94d 6h 57m 39s

Postirano 06 May 2021 - 13:15

Interesantna stvar je da smo 3 puta došli do finala nakon otkaza trenera sa početka sezone i dolaska drugog.
Avram Grant, Di Matteo, Tuchel.

#128 hamco

hamco

buduci modetaor

• Korisnik
  • 5,881 postova
  • 4153 lajk(ova)
  • Time Online: 257d 20h 53m 4s

Postirano 06 May 2021 - 13:35

#129 Adi

Adi
  • Korisnik
  • 3,425 postova
  • 1031 lajk(ova)
  • Time Online: 85d 20h 51m 14s

Postirano 06 May 2021 - 14:22

Interesantna stvar je da smo 3 puta došli do finala nakon otkaza trenera sa početka sezone i dolaska drugog.
Avram Grant, Di Matteo, Tuchel.

I trebali igrati finale one sezone kad je Hiddink zamijenio Scolarija.

#130 ja13

ja13
  • Korisnik
  • 2,173 postova
  • 930 lajk(ova)
  • Time Online: 157d 10h 40m 6s

Postirano 06 May 2021 - 14:52

Kad najbolje igramo prvih 6 mjeseci nakon dolaska novog trenera, pa posli igračima valjda dosadi. Kad bi smo minjali trenera svakih 6 mjeseci bili bi smo nezaustavljivi

#131 King Chelsea

King Chelsea
  • Korisnik
  • 5,106 postova
  • 4637 lajk(ova)
  • Time Online: 90d 20h 59m 9s

Postirano 06 May 2021 - 19:35

Nekako je opet sve bilo kao prije, falile su ove velike europske noći na Bridgeu, samo je falio taj huk sa tribina. Nakon dugo vremena sam opet sa euforijom gledao utakmicu, nekako smo bili borbeni, oštri, bez bilo kakvog respekta prema njima.

Šta reći na ovaj rezultat kad se pogleda činjenica da smo posljednji put bili u finalu prije 9 godina, jednostavno uspjeh za svaki respekt, uspjeh koji je došao bar što se mene tiče sasvim neoočekivano. Finale kao finale u 90 minuta je sve moguće, bar mi to znamo još od Minhena 2012. godine, samo hrabro i u kost.

Ne zna čovjek od koga da krene kada su pohvale u pitanju toliko sjajnih individualnih predstava plus vrhunska timska igra.

Svaka čast ekipi, svaka čast Tuchelu.

#132 cobinho

cobinho
  • Korisnik
  • 610 postova
  • 115 lajk(ova)
  • Time Online: 10d 3h 34m 40s

Postirano 06 May 2021 - 21:17

Meni je utisak da je Tuhel poceo da veruje igracima i to se jako dobro vraca u igri. Igraci su njemu odavno poceli da veruju i bezpogovorno sve primene na terenu bez iskakanja.
Samopouzdanje kod igraca skace i to se vidi i to je prelomna tacka. Cak i Verner dobija na samopouzdanju i znatno bolje ucestvuje u igri u razmeni pasova. Ovaj dupli pas sa kanteom, pa ona akcija iz auta. Pa milina je gledati Havertza koji oseti da pritivniku moze da radi sta hoce. To se trazi, sad ce sve ici lakse.
Ali sad treba drzati tonus ekipi da ne dodje do mentalnog praznjenja.

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika

Sva prava pridržana © 2021 Chelsea Balkan